1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Maďarsko
Čtvrtek 05.04.2018, 19:15 • Erste Bank Arena, Vídeň • Reprezentace

To je z dnešního přenosu vše, děkuji vám za jeho sledování. Přeji příjemný zbytek večera třeba u fotbalové Evropské ligy a budu se těšit u dalších přenosů. (21:23:23)

Ve třetí třetině jsme se již branky nedočkali a tak Maďarsko vítězí i v druhém vzájemném zápase. Zatímco včera dokázali Rakousko porazit až po prodloužení, dnes je tomu tak již v základní hrací době.

Hra byla v tomto střetnutí vyrovnaná, hráči Maďarska si však dokázali vytvořit nebezpečnější šance a vstřelili z nich tři branky. Rakousko bylo úspěšné pouze jednou a stav utkání je tak 1:3.

Nejlepším hráčem vyhlášen na straně hostů dvougólový Nemeth, z domácích pak byl vybrán střelec jediné dnešní branky Rakouska, Dennis Sticha.

59:40
    Domácí to zkouší bez brankáře v šesti proti čtyřem, jejich střela od modré je však zablokována a následný pokus pro sebe ukryl dobře chytající Duschek.

58:57
    Šest hráčů nyní poslali do hry Maďaři a jsou za to potrestáni dvěma minutami, čímž si zbytečně komplikují závěr zápasu.

58:37
    Domácí se ještě snaží obléhat branku Maďarů, k žádné nebezpečnější akci se však nedostali.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání.

57:40
    Z náznaku rakouského tlaku se Maďarsko osvobozuje do středního pásma.

56:57
    Snahu Rakouska o průnik do útočného pásma zastavuje úmyslný ofsajd.

56:33
    Hosté drží puk v útočném pásmu a víceméně kontrolují koncovku zápasu.

55:49
    Domácí v plném počtu. Na konci přesilovky předvedlo Maďarsko ještě jednu kombinaci, která skončila mírně nepřesnou přihrávkou do předbrankového prostoru.

54:44
    Krásná akce Maďarů v přesilovce, ale střela z mezikruží míří těsně vedle.

53:49
    Vyloučení v týmu Rakousko (Macierzynski – 2 min., krosček).

53:30
    Dva fantastické zákroky si teď připsal Madlener, nejdřív vyrazil nepříjemnou střelu a poradil si i s následnou dorážkou Erdelyho.

52:54

52:10
    Rakousko opět rozestavělo svou přesilovou hru a po střele se snažilo natlačit do brány, hostující brankář je však opět úspěšný.

50:54
    Vyloučení v týmu Maďarsko (varga – 2 min., hrubost).

50:50
    Wappis teď byl ve skvělé šanci, Duschek se však dokázal přesunout a dobrým zákrokem ho vychytal.

50:41
    Domácí v plném počtu. Druhá část přesilovky se Maďarům příliš nepovedla.

Martin Jindra

Branky a nahrávky: 37. Sticha (Kainz) – 19. Sofron (Sarauer, Szabo), 33. Nemeth (Hari, Stipsicz), 38. Nemeth (Kiss)

Rakousko: Madlener (Zimmermann) – Schlacher, Unterweger, Strong, Schnetzer, Birnbaum, Kernberger, Steffler, Antonitsch – Ganahl, Oberkofler, Woger – Ban, Bischofberger, Richter – Wappis, Macierzynski, Maxa – Kainz, Sticha, Obersteiner
    Maďarsko: Duschek (Rajna) – Szabo D., Stipsicz, Nagy, Wehrs, Sziranyi, Kiss, Varga, Szaller – Koger, Hari, Erdely – Sofron, Sarauer, Nagy – Sebok, Sarpatki, Benk – Nemeth, Lerant, Odnoga

Rozhodčí: Fichtner, Siegel – Barnthaler, Gatol