New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 06.04.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL
    Jakub Voráček se takto radoval z gólu, kterým svůj tým už hodně přiblížil účasti v play-off.

Československá stopa

Radko Gudas (PHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:47
    Jakub Voráček (PHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:48 (03:53:53)

1. Claude Giroux (PHI) 1+0
    2. Sean Couturier (PHI) 0+2
    3. Sebastian Aho (CAR) 1+0

Statistiky po zápasu:
    Střely na branku – 34:22 (15:7, 13:6, 6:9)
    Zblokované střely – 18:12
    Vyhraná vhazování – 29:29
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 17:20

Hokejisté Philadelphie vítězí 4:3 nad Carolinou a od jistoty postupu do play-off je dělí jediný bod a nebo jakékoliv zaváhání Floridy. Lehké to dnes ale domácí rozhodně neměli. Ve třetí třetině nejprve poslal Letce do vedení 3:2 střelou z mezikruží kapitán Claude Giroux, ovšem hosté v 54. minutě srovnali po chybě nejistého brankáře Elliotta, který propustil za svá záda nahození Jordana Staala z nulového úhlu. O 34 sekund později však domácí vysvobodil Jakub Voráček, který krásně vymetl bližší horní růžek svatyně soupeře.

59:55
    Radko Gudas posunul puk do středního pásma, kde ho protečoval až za branku soupeře Couturier. Je zřejmě jasno!

59:33
    Hosté kombinují ve středním pásmu. Zatím se s pukem nemohou posunout dopředu.

59:02
    Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Oddechový čas si vyžádal hostující kouč.

58:52
    Hostům byl odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:31
    Branka hostí je už prázdná!

58:09
    Tentokrát dobrý zákrok Elliotta, který vyrazil do rohu pumelici Brocka McGinna.

57:04
    Jaccob Slavin po buly minul domácí klec.

56:58
    Brian Elliott působí po dvouměsíční pauze velmi nejistě! Teď málem Carolině pomohl další hrubkou. Justin Williams na něj vystřelil ze středního pásma a gólman Flyers vůbec netušil, kde má puk. Ten mu navíc ještě před odpískáním vypadl z výstroje a domácí fanoušci si jistě oddechli, že toho dojíždějící hráči Canes nevyužili.

56:03
    Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty. Pro Letce by to bylo velmi důležité vítězství.

54:55
    Brian Elliott napravil chybu při třetím gólu hostí! Střela Haydna Fleuryho byla těsně před ním tečována, ale Elliott dokázal reflexivně zasáhnout.
    54:15 Jakub VORÁČEK - 4:3

54:15
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí si berou ztracené vedení rychle zpět! Postaral se o to JAKUB VORÁČEK, který vypálil z pravé strany přes obránce Hanifina a trefil se nad levé rameno brankáře Darlinga. Krásná střela českého útočníka – 4:3. Asistence: Nolan Patrick a Radko Gudas.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. M. Raffl, 35. Provorov (Couturier, Gostisbehere), 51. Giroux (Couturier, Gostisbehere), 55. Voráček (Patrick, Gudas) – 14. Dahlbeck (Skinner, D. Ryan), 15. Aho (Zykov, T. Teräväinen), 54. J. Staal (Williams, McKeown)

Philadelphia Flyers: Elliott (Mrázek) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald (A), Sanheim, Gudas, Manning – M. Raffl, Couturier, Giroux (C) – Voráček, Patrick, Lindblom – Simmonds (A), Filppula, Konecny – Read, Lehterä, Laughton.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Dahlbeck, Slavin, T. van Riemsdyk, Hanifin, McKeown, H. Fleury – Williams (A), J. Staal (C), B. McGinn – Di Giuseppe, E. Lindholm, Skinner (A) – T. Teräväinen, Aho, Zykov – Stempniak, D. Ryan, Nordström.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Alphonso, Nansen

Diváci: 20001