New Jersey – Toronto 2:1 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 2:1 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:3 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 4:5 (po pr.) | Florida – Boston 3:2 (kon.)
Detroit – Montreal 3:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Edmonton – Vegas 4:3 (kon.)
Vancouver – Arizona 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Minnesota 5:4 (po pr.) | San Jose – Colorado 4:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Colorado Avalanche
Pátek 06.04.2018, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Česká stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) 1+0, 2 střely, TOI 20:00 (07:27:08)

Hvězdy utkání

1. Justin Braun (SJS) 1+0
    2. Logan Couture (SJS) 1+1
    3. Joonas Donskoi (SJS) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 36-25; Zablokované střely: 28-18; Vhazování: 54%-46%; Hity: 18-23; Přesilové hry: 1/2-1/1; Trestné minuty: 2-4.

Mikko Rantanen dokázal ve třetí části odpovědět na úvodní gól Justina Brauna ze třetí minuty utkání přesilové hře, kterou vzápětí také využili Sharks, když jim rychle vrátil vedení po necelých dvou minutách Logan Couture. Nathan MacKinnon poté orazítkoval tyč, zatímco Joonas Donskoi skóroval z dorážky. Dvakrát vyloučený Blake Comeau sice skvělou tečí vrátil Colorado do zápasu, vyrovnat už se mu ale nepodařilo a 2 sekundy před koncem pečetil vítězství San Jose střelou do prázdné brány Tomáš Hertl. Konečný výsledek zápasu po úžasné třetí třetině s pěti brankami. San Jose Sharks 4 Colorado Avalanche 2.

59:58 Tomáš HERTL - 4:2

59:58
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Střela Colorada od modré čáry byla zablokována a TOMÁŠ HERTL z mezikruží pohodlně skóroval do prázdné brány pouhé dvě sekundy před koncem zápasu! Výhra Sharks je zpečetěna.

59:20
    Joe Pavelski krásnou přihrávkou zpoza brány našel v mezikruží Logana Couturea, který bez přípravy nad ledem mířil k pravé tyči, jenže Jonathan Bernier v rozštěpu puk ukryl v lapačce! Spektakulární zákrok brankáře Avs!

59:06
    Hra byla přerušena a Colorado Avalanche si vyžádalo oddechový čas. Jared Bednar zkouší něco vymyslet.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:38
    Gabriel Landeskog napřáhl v mezikruží ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, Martin Jones ji ale vyrážečkou úžasně vyrazil do ochranné sítě!

58:27
    Sharks minuli střelou z obranného pásma pravou tyč prázdné brány a pískalo se zakázané uvolnění.

58:18
    Jonathan Bernier naskočil na střídačku a Colorado zkouší vyrovnat při hře bez brankáře.

58:05
    Jonathan Bernier se vydal za svou bránu, aby bekhendem po pěkné otočce rozehrál.

57:09
    Dnešní utkání sleduje 17497 diváků.

57:00
    Ze zápasu uběhly necelé čtyři minuty, během nichž se hrálo bez přerušení a oba týmy si vytvořily slibnou šanci, jenže Jonathan Bernier a poté Martin Jones opět skvěle zakročili a připsali si fantastický zákrok! Komerční přestávka.

53:16
    Nathan MacKinnon mohl rychle vyrovnat, jenže jeho střela z mezikruží skončila na výstroji Martina Jonese.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Braun (Couture, Bødker), 46. Couture (Labanc, Pavelski), 51. Donskoi (DeMelo, Dillon), 60. Hertl – 45. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 54. Comeau (Warsofsky, Nieto)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Bødker – Labanc, Tierney, Sörensen – Hansen, Gambrell, J. Ward. Hlavní trenér: Peter DeBoer.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Warsofsky, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Compher, C. Wilson. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Jean Hebert, Chris Lee. Čároví: Brandon Gawryletz, Tony Sericolo

Diváci: 17497