Rusko – Finsko 1:2 (kon.) | Česko – Slovensko 2:3 (po pr.)
Rusko
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Finsko
Pátek 06.04.2018, 15:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U19)

Toto je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne. (17:04:38)

Je dobojováno! Závěrečný nápor Rusů nepřišel, a tak mohou slavit první vítězství finští reprezentanti, kteří dnes podali velice kvalitní výkon. Za Finy se trefili Ikonen s Laaksonem, načež snížil za hosty Šaškov. V dalším utkání se Finové střetnou se Slovenskem, po tomto duelu následuje měření sil mezi výběry naší reprezentace a Ruska.

59:30
    Několik střel nyní ohrozilo bránu domácích, avšak Lindeberg byl pozorný.

59:15
    Rusové hrají v šesti!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny a puk je stále v obranné třetině Rusů.

58:30
    Oddechový čas pro hosty.

58:15
    Tvrdou střelu vyslal od modré Šepelev, jehož projektil se odrazil od pravého betonu domácího brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:37
    Ofsajd zastavuje průběh hry, která směřuje ke svému konci.

56:34
    Ylönen se jen tak tak nedostal k odraženému puku, v opačném případě by totiž mohl rozhodnout tento duel.

56:33
    Znovu finský brankář předvedl svůj postřeh, když na něj vyslal jeden z Rusů nahození od modrého pásma.

55:56
    Nahození si pohlídal Lindberg, který bude mít v následných minutách určitě práce více než dost,

55:37
    U kotouče hráči ruské sborné, kteří kombinují v blízkosti brány finského celku.

54:51
    Pět minut do konce a stále nevidíme žádný tlak ze strany Rusů.

54:02
    Potom co kryl puk Ustimenko se před jeho bránou strhla menší šarvátka, jež byla ukončena příjezdem rozhodčích.

53:24
    Po delší době se usadili Rusové před bránou Finska, znovu ale o kotouč brzy přicházejí.

52:55
    Tečovaná střela domácího hráče končí na zadním mantinelu, u kterého byl dřív hráč v červeném dresu.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 27. Šaškov (Šen, Jaremčuk) – 21. Ikonen (Ylönen, Jokinen), 24. Laaksonen

Rusko: Ustimenko (Tarasov) – Šepelev, Morozov, Baranov, Deniševič, Volkov, Trišin, Šutov – Olšansky, Jeremčuk, Šen, Šaškov, Gračev, Kanitsky, Starkov, Muranov, Bitsadze, Šalagin, Marušev, Galimov, Filin, Oskin
    Finsko: Lindberg (Luukonen) – Isiguzo, Laaksonen, Särkisilta, Kinnunen, Luhanka, Latvala, Palojärvi, Haarti, Jokinen, Ikonen, Ylönen, Puustinen, Maansaari, Nikkilä, Ruotsi, Liuksiala, Halme, Parkkari, Aalto, Tammela

Rozhodčí: Kubičík, Veselý – Gančarčík, Ganger