Brno – Slavia 0:1 (kon.) | Sparta – Dukla Praha 3:0 (kon.) | Ml. Boleslav – Jablonec 1:1 (kon.)
Zlín – Ostrava 0:2 (kon.) | Olomouc – Jihlava 1:1 (kon.) | Liberec – Teplice 1:2 (kon.)
konec
SK Sigma Olomouc
1:1 (1:0)
FC Vysočina Jihlava
Sobota 07.04.2018, 17:00 • Andrův stadion, Olomouc (kapacita: 12 483 míst) • HET liga • 23. kolo
Předzápasové kurzy: 1.42 4.93 8.26
Partner:
   
  Ve druhém poločase se sice po vyloučení jihlavského Mary mohlo zdát, že už je rozhodnuto a Olomouc si na konci utkání připíše další tři body, avšak Jihlava předvedla další parádní podzimní výkon. Sympatickou hrou bez větších defenzivních manýrů nakonec dokázala nejenže ubránit olomoucké výpady, ale postarat se i o vyrovnání. Oba týmy tak berou po jednom bodu, pro Jihlavu jde o další cenný přírůstek do boje o záchranu, Olomouc naopak zaznamenala další ztrátu. Ode mě je to z Olomouce vše, přeji hezký zbytek soboty. (18:56:02)
   
  Držení míče: 56 % : 44 %.
  Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:9. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+1
  Řezníček se ještě postaral o vysoký centr směřující do vápna, ale Rakovan byl znovu na svém místě. Hanáci se v této fázi zápasu už prezentují výkonem poznamenaným mnoha nepřesnostmi.
   
  90
  Hosté využívají také svého posledního střídání, namísto Jakuba Fulneka přišel na hřiště Marek Opluštil.
   
  90
  Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad standardní hrací čas!
   
  89
  Matej Rakovan (JIH) obdržel žlutou kartu za zdržování při rozehrávce.
   
  89
  Martin Hála se pokusil vypálit akrobatickým způsobem, ale jeho pokus mířil těsně vedle branky!
   
  88
  Olomouc naposledy střídá, místo Martina Hály přichází na hřiště Jakub Yunis.
   
  88
  Faltův centr z rohového kopu nakonec letěl přesně do prostoru mezi třemi tyčemi, kde se tak musel pořádně ohánět brankář Rakovan. Nakonec však i on zapisuje bezproblémový zákrok.
   
  87
  Texl se snažil hledat své spoluhráče, avšak nikoho přeci jen nevybídl. Hanáci se tak budou muset znovu stáhnout znovu za půlící čáru a svůj pokus opakovat.
   
  86
  Fulnek se prakticky bez problému procpal přes olomouckou obranu a svou akci zakončil i přízemní střelou. Miloš Buchta byl tentokráte znovu připraven.
   
  85
  Olomouc je v přechodové fázi velmi pomalá, když jí Jihlava prakticky bez problémů dokáže stínovat. V této chvíli navíc přichází její chyba, hosté tak mohou jít do kontru.
   
  84
  Jihlava se dostala k dalšímu rohovému kopu, ale její centr nakonec příliš neplechy pro domácí mančaft nepřinesl. Miloš Bucha si jej v brance nakonec pohlídal a míč ukryl do náruče.
  83. Plšek v obrovské šanci ! Jeho zakončení uvnitř vápna bylo nepřesné
   
  83
  Plšek se dostal ve vápně k náhodně odraženému míči, avšak otočit okolo vlastní osy a ještě se trefit mezi tři tyče nakonec olomoucký kanonýr nezvládl precizně. Jeho rána tak letěla těsně vedle tyče!
   
  82
  Jiří Texl sice padá na hranici vápna na trávník po střetu se spoluhráčem, ale podle názoru rozhodčích nešlo o porušení pravidel. Hra tak i v tento moment rychle pokračuje bez přerušení.
   
  81
  Hála balancoval na hranici rohového praporku, jenže přes Schumachera se nakonec tento olomoucký bek neprotlačil. Sigma nakonec dostává k dispozici jen autové vhazování.
   
  80
  Klíma se dostával do rychlého průniku na úrovni olomoucké obrany, jenomže nakonec svou možnost nedokončil. V klíčový moment mu uskočil míč z kopačky.

  Johan Čáp

  Branky: 41. Plšek – 66. Dvořák (Nový)

  Karty:   38. Jemelka (OLO) – 39. Mara (JIH), 89. Rakovan (JIH)   55. Mara (JIH)


  Držení míče: 56 % : 44 %.
  Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:9. Rohy: 8:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:10.
  SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký (72. Moulis), Radaković, Jemelka, Hála (88. Yunis) – Zahradníček, Houska (C) (74. Texl), Kalvach, Falta – Plšek – Řezníček.
  Náhradníci: Reichl – Polom, Surzyn, Vepřek, Texl, Moulis, Yunis.

  FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Schumacher, Štěpánek, Tlustý, Nový – Levin – Popović (77. Keresteš), Vaculík (C) (64. Klíma), Mara, Fulnek (90. Opluštil) – Dvořák.
  Náhradníci: Valeš – Keresteš, Holík, N. Daníček, Klíma, Opluštil, Nerad.

  Rozhodčí: Houdek – Kříž, Kubr

  Diváci: 3471