Breda – Arnhem 1:0 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 3:2 (kon.) | Alkmaar – Eindhoven 2:3 (kon.)
Sparta Rotterdam – Venlo 3:2 (kon.)
Roda JC Kerkrade
3:2 (2:1)
PEC Zwolle
Sobota 07.04.2018, 19:45 • Parkstad Limburg • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Stadiónem Parkstad Limburg zní slavnostní vítězný pochod, diváci prožili krásný večer, odepisovaní fotbalisté Rody vyhrávají potřetí v řadě a ještě se nevzdávají naděje na udržení Eredivisie v Kerkrade i pro příští ročník.
    Domácí měli skvělý vstup do zápasu a už v 8. minutě vedli o dvě branky. Zbytek poločasu patřil favorizovaným hostům, kteří z trestného kopu snížili a celou řadu dalších šancí neproměnili.
    Druhý poločas už byl spíše boj než pohledný fotbal, v závěru se hostům přesto podařilo po spolupráci střídajících hráčů vyrovnat. Jejich radost však trvala necelé dvě minuty, než ji zpražil nejlepší muž zápasu Rosheuvel, z nějž se tak zároveň stal jediný nizozemský střelec gólu v dnešním utkání. Gól to byl vítězný, ve zbývajících pár minutách už Zwolle nenašlo sílu k dalšímu vyrovnání.
    Pro dnešní večer děkuji za pozornost, hezký zbytek večera! (21:37:44)

90+3

90+3
    Do konce nastavení zbývá 30 vteřin, hostům je pískán útočný faul.

90+2
    Domácí rozehráli nakrátko, Rosheuvel to ale tentokrát přehnal s kouzelnickými čísly na velkém vápně a o míč přišel.

90+2
    Ve druhé minutě nastavení je tu vůbec první rohový kop Rody v zápase.

90+1
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Rosheuvel si zase krásně navedl míč mezi dva hráče, kterým nezbylo než jej zastavit faulem.

89
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Donis Avdijaj, přichází Daryl Werker.
    87. Mikhail ROSHEUVEL - 3:2

87
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Domácí vracejí úder. MIKHAIL ROSHEUVEL se po výborné přihrávce Christiana Kuma rozběhl kupředu, kličkou oklamal na velkém vápně hned dvojici protihráčů a dělovkou prostřelil Boera, který stačil míč cestou do sítě jen lehce přizvednout.

86
    Domácí se marně dožadovali penalty po souboji v pokutovém území Zwolle, van den Berg vypíchl Gustafsonovi míč čistě.
    85. Queensy MENIG - 2:2

85
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Tak to je ledová sprcha pro domácí. Ti hráli před vlastní šestnáctkou pasivně, Dekker vysunul křížnou přihrávkou na pravé křídlo van den Berga a jeho centr zblízka uklidil do sítě střídající surinamský útočník QUEENSY MENIG.

83
    Před naskakujícím čerstvým Freirem zpacifikoval vysoký míč nadvakrát Jurjus.

82
    Po Parzyszkově tečované střele kopalo Zwolle už šestý roh, do vápna létal jeden centr za druhým, nakonec schoval míč do koše Hidde Jurjus.

81
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Nicolas Freire.

81
    Dekker zezadu vzal přes kotníky Schahina, rozhodčí souboj pustil, což se silně nelíbí domácímu obecenstvu.