Sparta – Jungadler Mannheim 7:5 (kon.) | IHS Riga – Zürich 5:2 (kon.) | HC Slovan – Yantar Moskva 4:3 (1:0 po s.n.)
North American Select – Třinec 5:4 (kon.) | Davos – Sparta 2:6 (kon.) | Eisbären – IHS Riga 2:4 (kon.)
HC Slovan – Jungadler Mannheim 1:4 (kon.) | Zürich – North American Select 9:1 (kon.)
HC Davos
2:6 (0:1, 0:2, 2:3)
HC Sparta Praha
Sobota 07.04.2018, 15:00 • Tipsport arena, Praha • Memoriál Jana Marka • Skupina A

58:19
    Další faul Sparty, Max Kubánek si odsedí dvě minuty za podražení.

57:59
    Davos právě vstřelil branku!
    Zaváhání Sparty Davos úspěšně potrestal. FABIAN RITZMAN prostrčil kotouč za záda roztaženého Švehláka. Asistence: Pascal Bohé.

55:54
    Heini v úniku otestoval Švehláka, ten jeho střelu vyrazil do bezpečí.

55:20
    A máme tu opět vyloučení na straně Pražanů, tentokrát se prohřešil Jan Smola sekáním.

50:58
    Další ze série sparťanských vyloučení, Patrik Prymula se provinil podražením.

48:38
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak teď se s góly roztrhl pytel. Sparta přešla svižně z obrany do útoku a na konci celého protiútoku stál VÁCLAV RUBEŠ. Asistence: Semen Zemchenkov, Tomáš Nauš.

47:13
    Ale už je to opět o čtyři branky. Rychlou odpověď nalezl JIŘÍ OBADAL, pro kterého je to druhý gól v utkání a celkově třetí bod. Asistence: Josef Slavíček.

46:54
    Tak nakonec se Švýcarům povedlo přelstít brankáře Pražanů. Jeho kouzlo odčaroval MARC CADONAU střelou z předbrankového prostoru. Asistence: Pascal Brunner, Mathis Niculin

45:25
    Už se opět hraje, vhazuje se v pásmu Sparty.

45:25
    Po včerejším vysklení v Tipsport areně v duelu Curychu a Berlínu je tu další komplikace s hrazením. Uvolnilo se sklo u dvířek na trestnou lavici, které nejdou zavřít. Týmy zůstávají na střídačce, čeká se na příchod ledaře.

45:10
    Další přesilovku si zahraje Davos, Viktor Kasanda dostal dv minuty za nedovolené bránění.

42:25
    Ve vlastním oslabení Pražané z zvyšují na 4:0. Krásnou akcí se blýskl MATOUŠ NAJMAN, jenž si pohrál v předbrankovém prostoru, zamíchal s kotoučem, položil si brankáře a zasunul do poloprázdné klece. Asistence: Tomáš Nauš.

39:50
    Obadal s Kubánkem ohrozili Hubera a mohlo to být 4:0, ten byl pozorný. Švýcarům se nezamlouvalo tvrdé dorážení sparťanů v brankovišti a strhla se mela. Z té vyšel Max Kubánek jediný potrestaný, dostal 2+2 minuty za hrubost.

36:59
    Rychlý protiútok Pražanů přináší již třetí gól v Huberově svatyni. Se vší vervou se MAX KUBÁNEK vrátil na ledovou plochu a zapisuje se mezi úspěšné přemožitele švýcarského brankáře. Asistence: Jiří Obadal, Jan Smola.

32:03
    Prymula zavezl kotouč do třetiny a před bránu vyslal přesnou nahrávku Naušovi, jeho pokus vyrazil Huber.

29:36
    Sparťanský obránce Matouš Najman si vykoledoval dvě minuty za podražení, je tu další přesilovka Davosu.

29:16
    Na druhé straně zazvonila tyčka po střele Hammerera, hra pokračuje dál.

28:34
    Max Kubánek nabral obrovskou rychlost podél pravého mantinelu, vystřelil z pravého kruhu, ale přestřelil švýcarskou svatyni.

23:59
    Švýcaři dostávají možnost na snížení v přesilové hře, za podražení si odešel odpočinout na trestnou lavici Patrik Prymula.

22:07
    Z rychlé protiakce Pražané navyšují svůj náskok na dvě branky. K Prymulovi se jako úspěšný střelec přidává JIŘÍ OBADAL po svižný přihrávkách se spoluhráči a jeho přesnou koncovkou. Asistence: Josef Slavíček, Semen Zemchenkov.

19:54
    Max Kubánek v závěru mohl zvýšit na 2:0, v samostatném úniku však o několik centimetrů přestřelil .

16:31
    Přesilovou hru si vyzkouší také Sparta, dvě minuty za hákování si vysloužil Valentino Varano.

16:15
    Brunner mohl vyrovnat stav utkání, jenže jeho samostatný únik Švehlák zneškodnil.

12:17
    Po delší době se nějakou chvíli hrálo před Švehlákem a Davos si vybojoval faul, za podražení usedá na trestnou Václav Rubeš.

06:48
    Jenže v rychlé protiakci otevírají skóre duelu Pražané. Urostlý, avšak hbitý PATRIK PRYMULA si v předbrankovém prostoru pohrál s kotoučem, který dostal za záda gólmana Hubera. Asistence: Jan Smola, Semen Zemchenkov.

00:51
    Tohle není povedený začátek zápasu pro Spartu, Jiří Obadal dostává dvě minuty za hákování.

00:12
    Hned na začátku se samostatnou akcí předvedl Nicolas Heini, jenž prokličkoval mezi sparťany a dostal se před Švehláka, ten ale zasáhl.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 47. Cadonau (Brunner, Niculin), 58. Ritzmann (Bohé) – 7. Prymula (Smola, Zemchenkov), 23. Obadal (Slavíček, Zemchenkov), 37. Kubánek (Obadal, Smola), 43. Najman (Nauš), 48. Obadal (Slavíček), 49. Rubeš (Zemchenkov, Nauš)

HC Davos: Huber (Frey) – Bohé, Cadonau, Niculin, Varano, Egger, Heim, Hungerbuhler, Holstein, Brunner – Heini, Trosch, Altukhov, Giubbini, Pingeon, Tanno, Benz, Hammerer, Canova, Ritzmann, Zürcher, Russo, Misani, Marha
    HC Sparta Praha: Švehlák (Cichoň) – Kumpošt, Gajdoš, Zemchenkov, Guryevsky, Najman – Prymula, Rubeš, Slavíček, Obadal, Kubánek, Kuracina, Smola, Kasanda, Vítů, Tomek, Nauš