Žižkov – Frýdek-Místek 1:2 (kon.) | Pardubice – Opava 0:1 (kon.) | Znojmo – Sokolov 0:1 (kon.)
Varnsdorf – Olympia Radotín 2:1 (kon.) | Vlašim – Hr. Králové 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 1:2 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
1:2 (1:0)
FK Frýdek-Místek
Neděle 08.04.2018, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek dne. (12:06:59)

Utkání je u konce a k velkém překvapení Frýdek-Místek díky obratu ve druhé půli vítězí na Žižkově 2:1 a odlepuje se ode dna tabulky.

Ve druhé půli měli hosté více ze hry a vyrovnání se dočkali nakonec po hodině hry, kdy se prosadil v brejku přesnou ranou na zadní tyč Adam Varadi, který byl v tu dobu sotva minutu na trávníku. Domácí Musa poté obdržel červenou kartu a hosté přesilovku za dvě minuty využili, když se po rohu prosadil hlavou Ismar Tandir a nasměroval svůj celek k překvapivé, ale zasloužené výhře.

90+4

90+3
    A i poslední akce skončila nezdarem, centr prolétl vápnem až do autu a Buček bude vykopávat.

90+2
    Opět z něj domácí neuspěli, Frýdečtí hned tři centr odvrátili a jsou velmi blízko zisku nesmírně cenných tří bodů.

90+2
    S centrem si nakonec obrana Frýdku poradila, ale i tak budou domácí zahrávat ještě rohový kop.

90+1
    Ještě jeden přímý kop z pravé strany strany, do vápna jde i brankář Hrubeš.

90
    Nakonec domácí dobře rozehráli a po sérii centrů se k hlavičce dostal Pavlata, jeho zakončení bylo ale nepřesné a skončilo nad brankou.

89
    Na druhé straně poté musel faulovat nutně Slaninka unikajícího Urbance a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

88
    Čermák nejprve dobře vybojoval míč, ale poté mu zase utekl, a tak musel takticky faulovat unikajícího Šumského.

87
    Frýdek se nyní drží na polovině svého soupeře s míčem na noze a šetří další cenné vteřinky.

86
    Urbanec fauloval na útočné polovině a za svůj skluz uviděl žlutou kartu.

85
    Domácím se čas na případné vyrovnání hodně krátí, hosté se skvěle brání a navíc kouskují velmi dobře hru.

84
    Nakonec celý tlak Viktorie utnula opět rána aktivního Čermáka, branku soupeře však střídající borec domácích řad přestřelil.

83
    Domácí zahrávali rohový kop, ale první centr obrana odvrátila. Následně se k sólu odhodlal střídající Čermák, který se protáhl kolem dvou hráčů, ale ten třetí jej už zastavil.

82
    Ta se ale ani hostům příliš nevyvedla, dlouhý centr pouze proletěl vápnem Žižkova, a tak bude Hrubeš za několik chvil vykopávat.

81
    Šumský byl v brejku faulován na polovině hřiště, Frýdečtí s rozehrávkou rozhodně pospíchat nebudou.

80
    Hosté se naopak soustředí už jen na bránění, jsou nastěhováni na polovině soupeře a snaží se vymyslet něco kloudného směrem vpřed.

79
    Domácí mají na vyrovnání zhruba deset minut, teď už musejí vrhnout všechny své síly do útoku, ale v početní nevýhodě to budou mít o poznání těžší.

Daniel Kinc

Branky: 8. Štípek – 66. Varadi, 76. Tandir

Karty:   86. Urbanec (ZIZ) – 70. Dramé (FRM), 89. Slaninka (FRM)   73. Musa (ZIZ)

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký (C) (62. Musa), Pavlata, Batioja (54. M. Čermák) – Štípek (77. Trávníček), Kuchta, Urbanec.
    Náhradníci: P. Soukup – V. Mareš, P. Hašek, M. Čermák, Musa, Frimmel, Trávníček.

FK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Gáč, Mravec (75. Literák), Dramé – Hruška, Slaninka – Willwéber (65. Varadi), Šumský (C), Krčula – Tandir.
    Náhradníci: Mihálek – Literák, Fukala, Mozol, Přichystal, Bala, Varadi.

Rozhodčí: Matějček – Hock, Vitner