Žižkov – Frýdek-Místek 1:2 (kon.) | Pardubice – Opava 0:1 (kon.) | Znojmo – Sokolov 0:1 (kon.)
Varnsdorf – Olympia Radotín 2:1 (kon.) | Vlašim – Hr. Králové 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Příbram 1:2 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
1:2 (1:0)
FK Frýdek-Místek
Neděle 08.04.2018, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 21. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek dne. (12:06:59)

Utkání je u konce a k velkém překvapení Frýdek-Místek díky obratu ve druhé půli vítězí na Žižkově 2:1 a odlepuje se ode dna tabulky.

Ve druhé půli měli hosté více ze hry a vyrovnání se dočkali nakonec po hodině hry, kdy se prosadil v brejku přesnou ranou na zadní tyč Adam Varadi, který byl v tu dobu sotva minutu na trávníku. Domácí Musa poté obdržel červenou kartu a hosté přesilovku za dvě minuty využili, když se po rohu prosadil hlavou Ismar Tandir a nasměroval svůj celek k překvapivé, ale zasloužené výhře.

90+4

90+3
    A i poslední akce skončila nezdarem, centr prolétl vápnem až do autu a Buček bude vykopávat.

90+2
    Opět z něj domácí neuspěli, Frýdečtí hned tři centr odvrátili a jsou velmi blízko zisku nesmírně cenných tří bodů.

90+2
    S centrem si nakonec obrana Frýdku poradila, ale i tak budou domácí zahrávat ještě rohový kop.

90+1
    Ještě jeden přímý kop z pravé strany strany, do vápna jde i brankář Hrubeš.

90
    Nakonec domácí dobře rozehráli a po sérii centrů se k hlavičce dostal Pavlata, jeho zakončení bylo ale nepřesné a skončilo nad brankou.

89
    Na druhé straně poté musel faulovat nutně Slaninka unikajícího Urbance a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

88
    Čermák nejprve dobře vybojoval míč, ale poté mu zase utekl, a tak musel takticky faulovat unikajícího Šumského.

87
    Frýdek se nyní drží na polovině svého soupeře s míčem na noze a šetří další cenné vteřinky.

86
    Urbanec fauloval na útočné polovině a za svůj skluz uviděl žlutou kartu.

85
    Domácím se čas na případné vyrovnání hodně krátí, hosté se skvěle brání a navíc kouskují velmi dobře hru.

84
    Nakonec celý tlak Viktorie utnula opět rána aktivního Čermáka, branku soupeře však střídající borec domácích řad přestřelil.

83
    Domácí zahrávali rohový kop, ale první centr obrana odvrátila. Následně se k sólu odhodlal střídající Čermák, který se protáhl kolem dvou hráčů, ale ten třetí jej už zastavil.

82
    Ta se ale ani hostům příliš nevyvedla, dlouhý centr pouze proletěl vápnem Žižkova, a tak bude Hrubeš za několik chvil vykopávat.

81
    Šumský byl v brejku faulován na polovině hřiště, Frýdečtí s rozehrávkou rozhodně pospíchat nebudou.

80
    Hosté se naopak soustředí už jen na bránění, jsou nastěhováni na polovině soupeře a snaží se vymyslet něco kloudného směrem vpřed.

79
    Domácí mají na vyrovnání zhruba deset minut, teď už musejí vrhnout všechny své síly do útoku, ale v početní nevýhodě to budou mít o poznání těžší.

77
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Michal Trávníček.

76
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí skóre a jsou blízko výhře! Po dobré práci Varadiho vybojovali rohový kop, přičemž na parádní centr si na přední tyči naběhl kanonýr posledních zápasů ISMAR TANDIR, který povedenou hlavičkou o trávník rozvlnil síť – 1:2!

75
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Michal Mravec, přichází Petr Literák.

75
    Zraněným byl Mravec, který už do duelu určitě nezasáhne. Chystá se střídání.

74
    Na hřišti stále probíhá ošetřování, k vidění už jsou také i nosítka. Tyhle záběry nevidíme rádi.

73
    Tak pozor! Petr Musa zasáhl svého soupeře loktem do obličeje, a rozhodčí neváhal a domácí borci hned ukázal červenou kartu!

72
    Pardubský se snažil roztáhnout hru dlouhým centrem dopředu, ale pas na spoluhráče mu vůbec nevyšel, a tak ten skončil v rukavicích Bučka.

71
    Další nezdařená akce hostujícího celku, tentokrát po pravé straně. Míč skončil v autu a vykopávat bude moci Hrubeš.

70
    Dramé se na polovině hřiště provinil jasným faulem, a je prvním hráčem duelu potrestaným žlutou kartou.

68
    Nakonec ale útočné snažení zhatil faul jednoho z hostů, a tak bude rozehrávat domácí Viktoria.

67
    Hosté jsou nyní na koni a opět jsou u míče připraveni znovu zaútočit.

66
    Je srovnáno a hostující trenér si může mnou ruce! ADAM VARADI byl na hřišti sotva minutu, když dostal parádní pas vzduchem dopředu, šel z pravé strany sám na branku a Hrubeše propálil parádní ranou po zemi na zadní tyč – 1:1!

65
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Ľubomír Willwéber, přichází Adam Varadi.

64
    Velká šance domácích! Kuchta šel najednou sám na branku, vypálil prudce na zadní tyč, ale jeho přízemní rána se jen otřela o pravou tyč a zamířila do autu!

63
    Další zajímavá akce hostů, ale Šumský byl příliš rychlý, a jeho akci zastavil ofsajd.

62
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Miroslav Podrazký, přichází Petar Musa.

61
    Sám Čermák to poté zkusil kombinací se spoluhráči také po zemi, ale nakonec proti trojnásobné přesile míč neudržel.

60
    Nakonec se po hodině hry v nepřehledné situaci opřel do voleje z dálky střídající Čermák, ale jeho rána šla nad branku.

59
    S rohovým kopem si obrana hostů poradila, akce domácích ale může na pravé straně pokračovat

58
    Rychlá akce domácích po pravé straně znamená další rohový kop pro Žižkov.

57
    Hosté jsou ve druhé půli aktivnější a směle se ženou za vyrovnáním, domácí obrana má však zatím všechny akce velmi dobře pokryté.

56
    A po rohu na tribunách jen zahučelo, když centrovaný míč propadl na zadní tyč ke stoperu Gáčovi, ten ale v dobré pozici hlavou brankou minul!

55
    Hra opět pokračovala, po centru zprava nakonec musel zasahovat v pádu Dressler a míč raději srazil na rohový kop.

54
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Marcel Čermák.

53
    Domácí trochu krkolomně prošli dopředu, za míčem se hnal Václav Pardubský, ale byl zdvojen, a tak se k centru nedostal.

52
    Augusto Batioja vypomohl v obraně a míč na přední tyči odvrátil. Hosté musejí začít znovu z obranné poloviny.

51
    Vzápětí byl i další centr sražen, Frýdek-Místek bude zahrávat rohový kop.

50
    Patrik Krčula dostal prostor s míčem na pravé straně, nakonec se odhodlal k tvrdému centru, ale jeden z obránců jej rychle doběhl, a srazil balón na rohový kop.

49
    Švejdík poslal krásný dlouhý balón dopředu, jeden z domácích míč hlavou prodlužoval do běhu na Kuchtu, ale Gáč akrobaticky na poslední chvíli zasáhl.

48
    Několik nepřesností ve středu hřiště z obou stran, nakonec po zásahu jednoho z hostů budou vhazovat z levé strany domácí.

47
    Frýdek se nakonec dostal do vápna po pravé straně, ale Dramému míč utekl do autu, a rozehrávat bude Hrubeš.

46
    Hosté načali rozehrávkou druhý poločas, a ihned se ženou směrem vpřed.

46

První poločas je za námi a domácí zatím odcházejí do kabin s jednobrankovým náskokem. O ten se postaral v 8. minutě přesnou ranou k tyči z hranice vápna David Štípek. Hosté měli několik šancí na vyrovnání, nejaktivnější byl Šumský, ale ani v jedné ze svých tří příležitostí neuspěl. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.

45+1

45+1
    Šance hostů v samotném závěru půle! Krčula se z ničeho nic zjevil za obranou, osamocen na levé straně malého vápna opřel svou ránu ale jen o boční síť.

45
    Znovu rohový kop žádné vzrušení před brankou hostů nepřinesl, a tak obránci vše vyřešili.

44
    Na druhé straně si opět doprava sběhl Kuchta, který okamžitě vysunul Štípka, a ten ještě v tísni stihl odrazit míč o obránce, a vybojoval tak rohový kop.

43
    Další velká šance hostů! Jeden z obránců předvedl hodně špatnou malou domů hlavou na Hrubeše, kolem kterého si míč přehodil Šumský, ale toho v zakončení před prázdnou brankou zastavil jeden ze stoperů!

42
    Domácí nakonec roh sehráli nakrátko a až poté přišel centr, ale na zadní tyči byli fotbalisté v černém připraveni.

41
    Viktoria zachytila rozehrávku hostů a po pravé straně se za prudkou kolmicí vydal Kuchta, jeho centr ale nikoho ve vápně nenalezl, a navíc byl sražen na rohový kop.

40
    Pět minut před koncem poločasu byl na polovině hřiště faulován Drammé, který chvíli zůstal ležet na trávníku, ale nakonec je patrné, že se nejedná o nic vážného.

39
    Centr kapitána MFK se kroutil na zadní tyč, ale domácí obrana byla v pohotovosti a nadvakrát nebezpečný míč odvrátila.

38
    Velmi podobný faul přišel o chvíli později také na opačné straně, k exekuci přímého kopu z levé strany se staví Šumský.

37
    Nakonec zajímavý centr směřoval do šestnáctky na Kuchtu, toho ale zradil první dotek, a tak se od něj míč odrazil jen k připravenému brankáři Bučkovi.

36
    Stoper hostů Gáč na pravé straně fauloval Kuchtu, a tak domácí mohou rozehrávat.

35
    Hosté se znovu pokusili o rychlou akci, když Šumský vyslal napříč útočnou polovinou křižný centr, jenže žádný z jeho spoluhráčů se do volného prostoru nevydal.

34
    V útoku následně byli zpět Žižkovští, kteří vyprodukovali z pravé strany další centr, nicméně Buček si pro míč došel a v pádu jej vyboxoval.

33
    Tak to je neskutečné! Hrubeš si šel pro centrovaný míč hluboko z branky, ale hlavou jej nepochopitelně minul a celou akci podběhl. Zleva tak šel Šumský zcela sám na prázdnou brankou, ale ranou na zadní tyč ji minul...

32
    První vážnější šance hostů! Šumský vypíchl míč a po pravé straně šel do vápna. Přihrávkou pod sebe vybídl na středu nabíhající Tandira, ale jeho rána byla na poslední zablokována Dresslerem.

31
    Také hosté to vzápětí zkusili po pravé straně, Šumský dostal rychlou kolmici, ale nakonec míč už na hrací ploše dostihnout nedokázal.

30
    Aktivně hrající Štípek se po půlhodině hry vydal dopředu opět po pravé straně, odcentroval, ale všichni jeho spoluhráči byl ve vápně obsazeni, a tak se z zakončení nikdo nedostal.

29
    Z něj ale opět pro hosty nezapršelo, domácí brankář byl opět pozorný, a jednoruč vyboxoval míč mimo vápno.

28
    Tentokrát si pro míč došel sám brankář Hrubeš, ale nevyboxoval míč podle představ, a Frýdek tak bude potřetí během krátkého sledu rozehrávat rohový.

28
    Exekuce se ujal Slaninka, který točil míč na přední tyč, ale tam jej jeden z domácích opět vrátil na rohový kop.

27
    Nakonec na pravé straně dobře zapracoval Tandir, který vybojoval pro hosty druhý rohový kop.

26
    Hra se po úvodní brance hodně zklidnila, do akce se s postupem času dostávají více a více také hosté, ale na větší šanci zatím čekají.

25
    Drammé si dobře na levé straně zpracoval míč a okamžitě jej dával pod sebe do běhu Šumskému, ten ale těžký pas nezpracoval.

24
    Centr z rohového kopu směroval na hranici pokutového území, ale tam se nikdo v pruhovaném do zakončení nedostal, a Frýdečtí následně míč odkopli.

23
    I akce hostů ale měla jepičí život, a tak se po pravé straně dostal k centru Štípek, jeho pas si našel ve vápně Kuchta, ale při snaze o otočku mu balón ukopl jeden z obránců na roh.

22
    Žižkovští se znovu snažili usadit na polovině, jenže nakonec vše znovu utnul zbytečný faul, a tak je u míče Frýdek.

21
    Frýdek ale zatím spoléhá hlavně na dlouhé nakopávané míče. Za dalším centrem šel Ismar Tandir, jenže míč doputoval jen k brankáři Hrubešovi.

20
    Hostující brankář rychle vykopl a k míči se dostal Mahamadou Dramé, ovšem v souboji s obráncem si pomohl útočným faulem.

19
    Domácí se pokusili zahrozit středem, o přihrávku do prostoru si říkal Urbanec, ale pas na něj byl hodně nepřesný.

18
    Batoija upadl k zemi ve středu hřiště, ale faul se nepískal. Hosté šli poté dopředu po levé straně, nicméně jejich akci opět zastavil ofsajd.

16
    Akce Frýdeckých poté mohla pokračovat, jenže nakonec vše zhatil odmávaný a odpískaný ofsajd.

15
    Z rohu se hosté k zakončení nedostali, centr byl přetažený, a tak domácí obrana zasahovat nemusela.

14
    První rohový kop pro hosty, poté co nebezpečný centr odvrátil Švejdík.

12
    Žižkov vyprodukoval nakonec další dva centry do šestnáctky soupeře, ale s oběma si obrana poradila a zvládla je odvrátit.

10
    Deset minut hry je za námi, domácí jasně vyšel úvod duelu, a po vstřelené brance jsou i nadále aktivně usazeni na polovině svého soupeře.

8
    Žižkov právě vstřelil branku!
    A domácí z něj jdou do vedení! Centrovaný míč směřoval na hranici vápna, kde jej hosté sice odvrátili, ale následně se do odraženého balónu opřel DAVID ŠTÍPEK a jeho technická rána po zemi zapadla přesně k pravé tyči – 1:0!

7
    Centr jednoho z fotbalistů pražského celku byl zablokován, Viktoria bude zahrávat první rohový kop celého duelu.

5
    Hosté se poprvé vydali dopředu, ale akce po křídle jim nevyšla, a tak míč bude patřit domácím fotbalistům.

3
    Žižkovští jsou v úvodu aktivnější a v hojném počtu se tlačí směrem dopředu.

1
    Domácí fotbalisté uvedli míč do hry a kombinují na obranné polovině.

1

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký (C), Pavlata, Batioja – Štípek, Kuchta, Urbanec.
    Náhradníci: P. Soukup – V. Mareš, P. Hašek, M. Čermák, Musa, Frimmel, Trávníček.

MFK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Gáč, Mravec, Dramé – Hruška, Slaninka – Willwéber, Šumský (C), Krčula – Tandir.
    Náhradníci: Mihálek – Literák, Fukala, Mozol, Přichystal, Bala, Varadi.

Rozhodčí: Matějček – Hock, Vitner.

MFK Frýdek-Místek

To celku z opačného konce republiky už pořádně teče do bot a strachuje se o svou druholigovou příslušnost. Pulpitovi svěřenci jsou na posledním 16. místě se ziskem jen patnácti bodů za tři výhry, šest remíz a hned deset porážek. Na nesestupové příčky však ztrácejí jen dva body, a tak jsou stále ve hře.

V posledním ligovém kole svitla Frýdku jiskra naděje na lepší zítřky, když domácí pozdní brankou přetlačili Táborsko, zvítězili 1:0 a připsali si nesmírně cenné body (první od poloviny listopadu 2017).

Pražané se zatím v letošní sezóně moc nedaří. V tabulce jim patří až 11. místo se ziskem 25 bodů za sedm výher, čtyři remízy a devět porážek. Na sestupové příčky pak Viktoriáni drží náskok osmi bodů, na případné druhé postupové místo už propastných bodů třináct.

V posledním ligovém kole se Žižkovští představili na půdě Příbrami, nicméně na body nedosáhli a po prohře 2:4 odjížděli z hřiště soupeře bez zisku bodu. Na jaře se však jednalo o první prohru ze čtyř duelů.

Vítám všechny fanynky a fanoušky českého fotbalu! Dnes se v rámci druhé nejvyšší fotbalové soutěže – Fortuna národní ligy – představí před vlastním publikem FK Viktoria Žižkov, na jejíž hřiště zavítá MFK Frýdek-Místek. Utkáním vás provede Daniel Kinc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Daniel Kinc

Branky: 8. Štípek – 66. Varadi, 76. Tandir

Karty:   86. Urbanec (ZIZ) – 70. Dramé (FRM), 89. Slaninka (FRM)   73. Musa (ZIZ)

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký (C) (62. Musa), Pavlata, Batioja (54. M. Čermák) – Štípek (77. Trávníček), Kuchta, Urbanec.

FK Frýdek-Místek: Buček – Švrček, Gáč, Mravec (75. Literák), Dramé – Hruška, Slaninka – Willwéber (65. Varadi), Šumský (C), Krčula – Tandir.

Rozhodčí: Matějček – Hock, Vitner