Sparta – Mladá Boleslav 3:4 (0:1 po s.n.) | Vítkovice – Chodov 4:5 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:1)
ACEMA Sparta Praha
3:4 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0) Stav série: 0:3
Předvýběr.CZ Florbal MB
Neděle 08.04.2018, 17:00 • Kamil Sojka a Tomáš Sojka • Play-off Livesport Superligy florbalu • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování semifinále Tipsport Superligy! V dnešním třetím utkání se bude pokoušet Sparta snížit stav série na 1:2 proti suverénní Mladé Boleslavi. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

První utkání skončilo výhrou severočechů 5:2, když Spartu přetlačili zejména v druhé části. Začněme ale od začátku. Jako první se v 15.minutě prosadil hostující Jan Marvánek, jenže v 19.minutě snížil Bína a v 20.minutě dostal do vedení domácí Jan Řehoř. Sparta dokázala ještě vyrovnat na 2:2 po přesné střele Kereše, jenže poté už pálili domácí. Nejdřív v 34.minutě Curney, poté v 34.minutě Tomáš Chroust a v 39.minutě taktéž Tom Chroust.

Druhé utkání také zvládl domácí celek, konkrétně 5:3 a opět rozhodla jediná třetina, a to první perioda. Jako první se prosadil v 2.minutě Luka Časar. Boleslav neváhala a v do konce třetiny vstřelila čtyři branky. Nejprve v 9.minutě Curney, v 13.minutě Tom Chroust, v 16.minutě Tadeáš Chroust a v 20.minutě Jakub Bína. V 29.minutě zvýšil na 5:1 Curney a vypadalo to na debakl, jenže Sparta zabrala a alespoň trochu udělala v zápase drama, když v 38.minutě se prosadil Marvánek a v 50.minutě Dominik Bartoš. Na víc už ovšem hosté neměli a po dvou utkáních tak prohrávají 0:2.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Eckhardt) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Zeman, Marvánek, Koščo, Kalaš, Veselý – Ujhelyi, Zouzal, Košir – Kareš, Svatoš, Časar – Špalek, Pruner.

Technology Florbal MB: Bauer (Rytych) – Novák, Kološ, Řehoř, Křenek, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Bína, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust – Novotný, Rožnovják, Pluhař – Gruber, Curney, Tomašík – Natov, Krajcigr.

Rozhodčí: Aréna Sparta.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Ondřej Svatoš. Sparta oblékla rudé dresy, Boleslav bílé.

00:34
    Robert Košir se dostal k zakončení, nicméně Bauer si připisuje první úspěšný zákrok. Na druhé straně spěchal do útoku Radek Krajcigr, jenže i domácí brankář Beneš úspěšně chytá.

01:30
    Sparta kombinuje na své polovině hřiště a čekají na chybu daleko zkušenějšího týmu.

01:58
    Boleslav agresivně napadalo a to přineslo ovoce. Milan Tomašík ovšem střílí nad bránu Sparty.

02:20
    Milan Garčar je opět na hrací ploše, kde se okamžitě zapojuje do kombinace.

02:51
    Tomáš Novák se po třítýdenním trestu je zpět na českých palubovkách. Uvidíme, jak se zapojí do týmu.

03:23
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je JAN NATOV, který dostal přesnou přihrávku od Curneyho, který ihned rozehrál ze standardní situace. Natov doklepl do prázdné brány. Asistence: Jiří Curney.
    03:23 Jan NATOV - 0:1

03:44
    Ondřej Svatoš se nedokázal probít k zakončení. Hra je zatím velice akční.

04:01
    Marek Zouzal rozehrává další útok. K míčku se dostal Petr Krzyžanek, který vystřelil z levého křídla, nicméně Martin Beneš si připisuje další důležitý zákrok.

04:50
    Spartě se úvod utkání moc nepovedl a je zde tedy obrovský prosto k zlepšení.

05:21
    Michal Zeman vystřelil tahem, ovšem Bauera nepřinutil k zákroku. Poté se píská nedovolený zákrok na Jelínka.

06:04
    Radek Krajcigr byl dobře odstaven od míčku. Sparta se postupně zlepšuje po ne úplně povedeném začátku.

06:59
    Tadeáš Chroust vybojoval faul poté, co se pokoušel projít přes červenou tvrz.

07:41
    Druhá hostující lajna tlačila tu domácí, jenže bez kýženého efektu. Obě pětice jdou střídat.

08:07
    Kološ na brankovišti posunul míček bekendem na Tomašíka, který promáchnul.

08:38
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Josef Pluhař – 2 min., Hrubost).

09:00
    Ondřej Svatoš se dostal do dalšího zakončení, jenže opět mimo bránu Bauera.

09:40
    Robert Košir vystřelil z první, jenže střelu k levé tyči lapil Bauer.

10:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ROBERT KOŠIR, který využil přesilovou hru po parádní kombinaci Sparty a krásné střely tahem, poté předvádí svou typickou oslavu. Asistence: Marek Zouzal.
    10:11 Robert KOŠIR - 1:1

10:51
    Mladá Boleslav kombinuje na své polovině a lehce uklidňuje první krizovou situaci pro severočechy.

11:44
    Sparta parádně brání a hosté se nemohou dostat do zakončení.

12:00
    Jelínek nezpracoval Curneyho přihrávku. Míčku se ujal Časar, který o něj také brzy přišel.

12:30
    Tomáš Chroust vysouval dopředu Kološe, jenže do trajektorie míčku se dostal Garčar.

13:14
    Svatoš fauloval a po rozehrávce má míček v držení Boleslav.

14:29
    Stále ta stejná písnička. Boleslav kombinuje na své polovině, jenže stále nic zajímavého.

15:18
    Jan Jelínek už dnes dohrál, neboť ho trápí nemoc. Trenér Pazdera ho logicky stahuje, aby se vyléčil na další utkání.

16:04
    Michal Kareš přihrál Svatošovi, jenže ten opět neprostřelil Bauera.

16:42
    Tomáš Chroust pěkně prokličkoval mezi domácími hráči. Jeho střelu po zemi chytá Beneš.

17:10
    Dominik Bartoš kombinuje s Davidem Ježkem. Sparta je po brance minimálně vyrovnaným soupeřem.

18:03
    Sparta střídá pouze dvě útočné formace. Naproti tomu Boleslav tři lajny, ale s pěti obránci.

18:30
    Jiří Curney přihrál na Krajcigra, jenže ten se zamotal s Garčarem do jednoho spletitého těla.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:28
    Vyloučení v týmu Technology Florbal MB (Tomáš Chroust – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

19:50
    Autorem branky je JAN MARVÁNEK, který parádní střelou střílí přesně pod horní tyč, Rytych byl bez šance. Sparta využívá i druhou přesilovou hru v zápase. Asistence: Milan Garčar.
    19:50 Jan MARVÁNEK - 2:1

20:00

Druhá třetina začne zhruba za deset minut.

Sledovali jsme první třetinu třetího semifinálového utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví, která končí výhrou domácích 2:1. Boleslav sice v 4.minutě šla do vedení díky Natovovi, jenže v 11.minutě vyrovnal Košír a v poslední minutě poslal Spartu do vedení Marvánek. Sparta využila obě přesilové hry. Mladá Boleslav bude mít co dělat.

Střely v 1. třetině: ACEMA Sparta Praha – 11, Technology Florbal MB – 6

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Milan Garčar.

20:20
    Boleslav do druhé periody vlítla, Sparta se zatím ubránila a zatím drží parádní výsledek, na kterém se dá stavět.

21:00
    Autorem branky je JIŘÍ CURNEY, který dostal přesný pas od Krajcigra, který nadvakrát dokázal překonat bezmocného Beneše. Tento snajpr potvrzuje svou parádní formu. Asistence: Radek Krajcigr
    21:00 Jiří CURNEY - 2:2

21:47
    Bolelsav pokračuje na míčku. Sparta zatím nenavazuje na konec první třetiny.

22:46
    Michal Kareš dobře vybojoval míček, který ihned poslal na volného Garčara, který uklidňuje celou situaci.

23:15
    Opět dlouhá kombinace hostů která nic nepřináší. Tohle by na Turnaji mistrů vůbec nestačilo..

23:51
    Další faul, tentokrát ze strany MIchala Zemana.

24:40
    Tomašík z dobré pozice přestřeluje bránu.

25:26
    Autorem branky je JAKUB BÍNA, který si vyjel z rohu a přesnou střelou k levé tyči nedává Benešovi žádnou šanci a posílá Mladou Boleslav do vedení. Asistence: Josef Pluhař.
    25:26 Jakub BÍNA - 2:3

25:43
    Autorem branky je MAREK KOŠČO, který dostal míček u levého mantinelu a poté přesně zakončil do levé šibenice. Asistence: Ondřej Svatoš.
    25:43 Marek KOŠČO - 3:3

26:09
    Opět sledujeme velice silové a atraktivní utkání, ve kterém můžeme sledovat prakticky vše.

26:54
    K zakončení se dostal Milan Tomašík, jenže jeden z domácích obránců parádně zaklekl.

27:19
    Josef Pluhař získal míček a pomalu zakládá další útočný výpad.

27:41
    Tomáš Novák s velkým štěstím obešel Svatoše a poté ztratil míček na Marvánkovi.

28:51
    Boleslav opět kombinuje kolem půlicí čáry, kde si přihrává od mantinelu k mantinelu.

29:47
    Luka Časar se obtočil kolem Krajcigra, dostal se ke střele, jenže Bauer skvěle zasáhl a drží akcie hostů stále vysoko.

30:15
    Po polovině utkání platí vyrovnaný stav 3:3!

31:12
    Natov na půlce hledal Krajcigra na mantinelu. Přihrávku skvěle vypíchl Marvánek.

31:25
    Sparta přežila další útok Boleslavi. Milan Garčar jako tradičně zakládá postupný útok rudých.

32:00
    Robert Košir podobně jako Bína vyjel z rohu a vystřelil, jenže tento Sparťan nebyl tak úspěšný jako jeho soupeř.

32:55
    Technologové měli problém s dostřídáním. Nakonec Zakonov vyvezl míček za branku Sparty a tak jeho spoluhráči mohli vystřídat.

33:33
    Marek Zouzal nedokázal využít standardní situaci, když zbytečně dlouho držel míček na své florbalce.

34:16
    Novákova střela byla přesná, Beneš vytasil jeden ze svých reflexů a míček vyrazil mimo.

35:21
    Hostující trenér Pazdera mění své útočné řady, protože stále nemůže být spokojený ani s výsledkem, ani s hrou.

36:00
    Jakub Bína rychle vystřelil zhruba dva metry od brány, jenže Beneš opět fantastický.

36:28
    JIrka Curney vystřelil ze standardní situace, jenže Matěj Pruner blokuje.

37:04
    Sparta hledá skulinku v obraně Boleslavi, která stále nepůsobí zrovna ideálně.

37:53
    Velká šance Sparty! Marek Zouzal se dostal do obrovské příležitosti, nicméně Bauer se brilantně přemístil.

38:24
    Michal Zeman nedokázal přihrát Svatošovi, který se na něho vyčítavě dívá.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Dnešní utkání sleduje 548 diváků.

40:00

V druhé třetině jsme opět viděli tři branky, jenže skóre je stále vyrovnané, tentokrát 3:3. Nejprve se v 21.minutě prosadil Curney a v 26.minutě Bína, jenže o dvacet sekund později vyrovnal Koščo. Boleslav stále nehraje tak, jak se od ní čeká. Sparta předvádí velice dobrý florbal, za který nese sladké ovoce.

Třetí třetina začne zhruba za deset minut.

40:01

40:01
    V úvodu 3. třetiny se míčku zmocňuje Sparta.

40:50
    Jan Řehoř se krásně proháčkoval přes tři hráče, jenže poté selhal na Košírovi.

41:19
    Do hry se poprvé v sérii dostává hostující kapitán Petr Novotný, který je na míčku.

41:42
    Petr Novotný nedokázal přesně přihrát na Toma Chrousta.

42:31
    Standardní situace Boleslavy z rohu Sparty žádnou šanci nepřinesla, Boleslav se opět stáhla na svou půlku.

43:00
    Michal Zeman vystřelil, odrazil se od Řehořovy nohy, jenže míček jen těsně vedle prolétl kolem levé tyče.

43:33
    Tomáš Novák si nevěřil do osobního souboje s Lukou Časarem.

44:28
    Jeden z hráčů Boleslavy se dostal do zakončení, netrefuje ale bránu.

44:42
    Pruner se chtěl probojovat k míčku, ale fauloval.

45:09
    Sparta už hraje hodně zataženě. Spartě začínají pomalu docházet síly.

45:33
    Hraje se hodně opatrně. Jde vidět, že se hraje o hodně. Boleslav dál stahuje sestavu na dva útoky.

46:28
    Velká šance Sparty! Martin Beneš skvěle rozehrál na Luku Časara, který šel sám na Bauera, nicméně tento brankář předvedl skvělý zákrok.

46:55
    Jan Krejča při prvním střídání v zápase trefil levou tyč!

47:31
    Sparta v poslední minutě si opět vytvořila pár šancí a vypadá to, že jsou zpátky v zápase.

48:05
    Dominik Bartoš nedokázal kvalitně podpořit útok. Boleslav je opět na míčku.

49:15
    Petr Krzyžanek krouží za brankou Beneše, kde ho Košír fauluje.

49:33
    Boleslav se snaží nepouštět míček soupeři, který na nic nečeká a chodí do rychlých a smrtících brejků.

50:00
    Matěj Pruner na ose hřiště vystřelil, jenže trestuhodně míjí bránu.

50:13
    Marvánek osamocený před bránou dostal přihrávku zpoza brány. Bauer výborně vytěsnil míček bokem. Neprosadil se ani dorážející Svatoš.

51:33
    Nedovoleným zákrokem se prezentoval jeden z hostujících hráčů.

51:54
    Marek Koščo až moc napadal Krzyžanka v rohu.

52:34
    Jiří Curney nedokázal prohodit míček na Natova, nicméně tento střelec bude rychle vhazovat.

53:19
    Závar před bránou domácích! Nejprve Tomašík nastřelil tyč a Beneš se jen otočil za cinknutím. Poté se k míčku dostal Kološ, ale trefil jen blokujícího Źouzala. Opět úřadující Tomašík se pokusil o střelu z úhlu, ale netrefil.

54:18
    Standardní situace pro Spartu.

54:30
    Luka Časar trefil pouze dobře postaveného Natova.

55:00
    Milan Tomašík se pokusil o kličku, jenže ta mu nevyšla. Beneš opět rychle vhazuje.

55:10
    Oddechový čas pro hosty.

55:34
    Marek Koščo míjí bránu Bauera z pravého křídla po parádní přihrávce Marvánka.

56:22
    Nenápadně vypadající šance mohla skončit gólem Boleslavy. Beneš byl pozorný.

56:44
    S krásnou střelou Časara si Bauer poradil.

57:44
    Hra se přiostřuje, ani jeden z hráčů nechce prohrát osobní souboj.

58:18
    Curneyho bekhend trefil Košira do nohy.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

59:43
    Obrovská šance Tadeáše Chrousta, Beneš vyráží!

60:00

Sledovali jsme utkání mezi Spartou a Mladou Boleslaví, který končí remízovým výsledkem 3:3, takže následuje prodloužení. Za domácí se prosadil Košír, Marvánek a Koščo. Za hosty se trefil Natov, Curney a Bína. Uvidíme, co přinese prodloužení.

60:01

60:03
    Na míčku je, opět trpělivě rozehrávající, Boleslav

60:38
    Svatoš se pokoušel protlačit pro míček, ale nepovedlo se.

61:40
    Boleslav je drtivou většinu času na míčku.

62:11
    Michal Zeman získal míček, který zkušeně vrací na své obránce.

63:20
    Bartoš bránil moc urputně, a tak bude Boleslav rozehrávat z rohu v útočném pásmu.

64:42
    Sparta střídá, hra je hodně opatrná.

65:16
    Matěj Pruner vystřelil, jenže Bauer předvedl další brilantní zákrok.

66:14
    Řehoř se rozběhl po mantinelu, kde ho o míček obral Košir.

67:28
    Jiří Curney se dobře zapojil do obrany, přihrál Krzyžankovi, jenže ten nastřelil pouze břevno Benešovy brány.

68:27
    Krzyžanek přihrál nabíhajícímu Řehořovi, kterému sebral míček Košir.