Královské Vinohrady – Židenice 3:4 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
3:4 (1:1, 0:2, 2:1) Stav série: 2:2
K1 Florbal Židenice
Neděle 08.04.2018, 15:30 • TJ Sokol Vinohrady • Play-down Extraligy žen • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Druhé kolo play-down Extraligy žen mezi TJ Sokol Královské Vinohrady a K1 Florbal Židenice se zatím lépe vyvíjí pro pražské florbalistky, které vedou v sérii 2:1.

V celé sérii nepadá příliš branek. První zápas na palubovce brněnských Židenic dopadl lépe pro Vinohrady, které zvítězily 3:2. O vítězství rozhodly Vinohrady už v první třetině, když během tří minut nastřílely tři góly. Hattrick vstřelila Aneta Tvrzníková, když jí třikrát přihrála Tereza Trunečková.

Ve druhém zápase už se radovaly florbalistky Židenic, které své soupeřky udolaly ve vlastní hale 2:1 v prodloužení a srovnaly stav série na 1:1. V šesté nastavené minutě rozhodla Petra Grufíková.

Ke třetímu utkání se série přestěhovala do hlavního města a Královské Vinohrady opět zvítězily nejtěsnějším možným rozdílem 3:2. Domácí florbalistky vedly 2:0, ale ve 48. minutě Židenice vyrovnaly. V 56. minutě ale rozhodla Natálie Bartošová.

I dnes se tak dá předpokládat hodně vyrovnané utkání. Připíší si Královské Vinohrady třetí vítězství a budou tak blízko prodloužení sezony a Židenice budou naopak blízko sestupu? Nebo se brněnskému celku podaří vyrovnat a začne se v podstatě od nuly?

TJ Sokol Královské Vinohrady: Kuchyňková – Šidlochová, Sladkovská, Trunečková, Vejvodová, Jiříčková, F. Kutnarová – Tvrzníková, Žižková, Honzová – Bursová, Lingová, Zelníčková – Kylarová, Šádková, Skalická – Dobisíková.

K1 Florbal Židenice: Krištofová (Remešová) – Sedláčková, Pravcová, Drápalová, Valehrachová, Pospíšilová – Machů, Janečková, A. Grufíková – Smutná, Mošťková, Dundelová – Novotná, Léblová, Hřebíčková – Federselová, Vývodová, Indrová – P. Grufíková.

Rozhodčí: Hátlová, Jansová.

00:01

00:50
    Oba týmy začaly poměrně aktivně a bylo k vidění několik střeleckých pokusů na obou stranách.

01:20
    Stále sledujeme vyrovnanou hru. Obě gólmanky už měly možnost si párkrát osahat míček.

02:31
    Momentálně sledujeme hru spíše uprostřed hřiště. Oběma týmům chybí více klidu ve finální fázi.

03:25
    Vinohrady se nyní usadily na své útočné polovině. Střelu vyslala Dobisíková, ale se svým pokusem neuspěla.

04:52
    Židenice měly možnost zajímavé standardní situace, ale Vinohrady postavily neprůstřelnou zeď. Skóre zatím stále bez branek.

06:05
    Židenice už se radovaly z branky, nicméně té dosáhly až po odpískání rozhodčích.

06:43
    Židenice právě vstřelily branku!
    Hostující hráčky se dostávají do vedení. Po okupování útočné poloviny se po přihrávce Veroniky Vývodové prosazuje přesnou střelou EVA SMUTNÁ.
    Asistence: Veronika Vývodová.

07:15
    Pěkná akce Židenic, konkrétně Martiny Indrové. Tak si naběhla od levého mantinelu na střed hřiště a střelou z otočky hodně vystrašila domácí gólmanku. Skóre se ovšem nemění. Střela šla nad.

08:20
    Židenice jsou lepším týmem a nepouští Vinohrady k nějakému většímu tlaku.

08:50
    Před Kuchyňkovou vznikla nepřehledná situace, ale hostující florbalistky z ní nic nedokázaly vytěžit. Přesto jsou stále na balonku a útočí.

10:12
    Na palubovce se teď svíjí jedna z hostujících hráček. Po pár vteřinách se ale zvedá a za pomoci spoluhráček odchází na střídačku po svých.

Kamila Pravcová táhl akci po levé straně, ale její následná přihrávka na střed hřiště nikoho nenašla. Vinohrady se opět ubránily.

11:24
    Střela Drápalové se nevešla mezi tři tyče.

12:30
    Obrázek hry je stále stejný. Židenice stále tlačí své soupeřky, pálí na Kuchyňkovou jednu střelu za druhou, ale druhý gól ne a ne přidat.

13:12
    Pěkná akce Židenic, která však končí nepřesným zakončením.

14:28
    Florbal Židenice má daleko více ze hry, ale žádné tutové šance si nevytváří. Nicméně své soupeřky nepouští ani za půlku.

15:35
    Po delší době se Sokol osvobozuje a dostává se ze své obranné poloviny. Jejich útočení však nemělo dlouhého trvání.

16:18
    Vypadá to, že se pražský celek trošku osmělil a zlepšil svůj výkon. Na obranu Židenic to ale stále nestačí.

17:31
    První zajímavější předvedly Královské Vinohrady. Nicméně po pěkné kombinaci na útočné polovině přišlo nepřesné zakončení a domácí tak mají stále jednogólovou ztrátu.

19:00
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Tak nakonec máme vyrovnáno ještě v první třetině. Petra Honzová vypálila a před hostující brankářkou byla nejdůraznější KRISTÝNA VEJVODOVÁ, která nakonec dostala balonek až za brankovou čáru.
    Asistence: Petra Honzová.

19:25
    Židenice se chtěly opět hned dostat zpět do vedení, jenže obrana domácích byla pozorná.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut čtvrtého zápasu druhého kola play-down Extraligy žen. V tomto zápase je zatím nerozhodný stav 1:1. Židenice se dostaly do vedení v sedmé minutě a byly daleko lepším týmem. V závěru se ale Vinohrady zlepšily a svůj výkon korunovaly vyrovnávací brankou přesně minutu před koncem třetiny. Uvidíme, co nám nabídne prostřední třetina.

20:01

20:15
    Do druhé třetiny vstoupily aktivněji hostující florbalistky.

20:32
    A brněnské florbalistky opět vedou. Aktivního nástupu do druhé třetiny dokázala nejlépe využít TEREZA MOŠŤKOVÁ, která přesně zamířila za záda Kuchyňkové.
    Bez asistence.

21:15
    I nadále Židenice tlačí Vinohrady. Třetí branka jim zatím není přána.

22:32
    Další útočná akci Brněnských končí v rukou Krištofové, která dlouhým výhozem rozbíhá rychlý brejk domácích. Ten končí neúspěšně.

22:50
    Standardní situace Vinohrad na polovině hřiště. Chvilku domácí držely balonek, ale Židenice výborně ubránily a dostaly se do útoku.

23:40
    Vinohrady jsou na útočné polovině a kombinují. V obraně Židenic ale zatím není nikde mezírka.

24:50
    Vypadá to, že po inkasované brance pražské florbalistky opět zařadily vyšší rychlostní stupeň. Na Krištofovou teď létá jedna střela za druhou, ale zatím odolává.

25:22
    Vinohrady jsou v této části prostřední třetiny lepší a tlačí se za vyrovnáním.

27:30
    Pěkná akce Židenic končí opět nepřesnou střelou.

28:05
    Ačkoliv byly v současnosti Vinohrady lepším týmem, tak se prosazují Židenice. Podruhé v zápase se na straně brněnských florbalistek prosazuje EVA SMUTNÁ, která uspěla po individuální akci.

29:15
    Zatím v této sérii platí, že tým, který dal tři branky, tak v zápase zvítězil. Bude to platit i dnes? Vinohrady už se opět ženou za snížením.

30:05
    Honzová se pokoušela ohrozit branku střelou z poloviny hřiště. Neuspěla.

31:25
    Skalická proběhla celé hřiště, ale její pokus netrefil zařízení.

32:45
    Židenice měly několik dobrých střel. Ty však létají všude, jen ne do branky.

33:33
    Po pár šancích Židenických se něco snaží vymyslet také domácí florbalistky. Zatím jim přáno není a snížení nepřichází.

34:25
    Vejvodová si křikla a dostala balonek do běhu. Přihrávka však byla příliš rychlá a Vejvodová ho tak nestačila doběhnout.

35:58
    Židenice po kratší pauze opět na míčku a kombinují na útočné polovině. Vinohrady jsou pozorné.

36:48
    Tentokrát zase Vinohrady kombinují. Židenice jim však nedávají příliš prostoru pro případné zakončení.

37:19
    Pěkný obranný zákrok jedné z domácích hráček.

38:56
    Aktivita nám poněkud opadla a nevidíme příliš velkých šancí.

39:30
    Půl minuta do konce, hraje se uprostřed hřiště a nevypadá to, že bychom měli vidět ještě v této třetině nějakou branku.

40:00

Skončila nám druhá třetina zápasu mezi Vinohrady a Židenicemi. Brněnský celek nastoupil do druhé dvacetiminutovky na výbornou a hned po pár sekundách se dostal opět do vedení. To ještě v téže třetině dokázal navýšit. Vinohrady se sice tlačí za snížením, ale Židenice zatím výborně brání. Uvidíme, zda se ve třetí třetině dočkáme alespoň vyrovnání, nebo se z druhé výhry v sérii budou radovat Židenice.

40:01

40:42
    I do poslední třetiny vstoupily aktivněji hostující florbalistky. Jsou na útočné polovině, ale na první střelu na branku se čeká.

41:36
    Jedna z obránkyň pražského celku na táhla ke střele. Její pokus končí pouze na zadním mantinelu.

42:20
    Pražanky se snaží alespoň snížit, aby se dostaly zpět do zápasu. K tomu je ale zatím daleko.

43:37
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! A nakonec tolik kýžené snížení přichází. Kristýna Vejvodová našla dlouhou přihrávkou MICHAELU LINGOVOU, která svůj únik zakončila brankou. Vinohrady ztrácejí už pouze gól.
    Asistence: Kristýna Vejvodová.

44:19
    Domácí hráčky se tlačí za vyrovnáním a jsou stále nastěhované na útočné polovině.

45:20
    Tlak Sokolu neustává. podaří se mu vyrovnat?

46:32
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Ano, podaří! Z velkého tlaku dokázaly Vinohrady vytěžit třetí branku. Michaela Lingová našla přesnou přihrávkou ANETU TVRZNÍKOVOU, která neměla se zakončením problém a Krištofová musela potřetí v zápase lovit balonek ze své sítě.
    Asistence: Michaela Lingová.

Dnešní zápas sleduje v hale 38 diváků.

47:56
    Židenice se po dvou inkasovaných brankách opět osmělily a chtějí jít opět do vedení.

48:52
    Zápas je hodně vyrovnaný. O vítězi dnešního zápasu může rozhodnout jedna jediná chyba.

49:30
    Vinohrady rozehrávají z křížku u vlastní branky.

50:14
    Střela Pravcové letěla nad branku.

51:26
    Oběma týmům chybí momentálně více klidu ve finální fázi.

52:02
    Hraje se uprostřed hřiště. Vidíme hodně nepřesných přihrávek na obou stranách.

52:33
    Vinohrady jsou na své útočné polovině a tlačí se za čtvrtou brankou. Měly teď několik střeleckých pokusů, ale Židenice odolávají.

53:30
    Obrázek se ve třetí třetině příliš nemění.

54:41
    Čas se nám krátí. Dočkáme se rozhodnutí ještě v základní hrací době? Chybí nám něco málo přes pět minut.

55:16
    Opět několik střel vinohradských hráček z poloviny hřiště. Všechny končí mimo.

56:38
    Tentokrát přišlo několik nebezpečných střel od florbalistek Židenic. Jenže ani Kuchyňková nemusela vytasit žádný zázračný zákrok.

57:22
    Hra se přesunula do středu hřiště. Sledujeme boj o každý metr hřiště.

58:59
    Do konce třetí třetiny nám chybí 61 sekund a Židenice jdou opět do vedení! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientovala TEREZA MOŠŤKOVÁ, která se prosazuje podruhé v utkání a hodně přibližuje Židenice druhému bodu v sérii!

58:59
    Oddechový čas pro domácí.

59:30
    Vinohrady se snaží vyrovnat, ale obrana Židenic je pozorná.

Je tu konec dnešního zápasu. V něm jsou úspěšnější florbalistky z brněnských Židenic, které porazily své pražské konkurentky z Vinohrad opět nejtěsnějším možným rozdílem, tentokrát 4:3. To znamená, že v celkové sérii vyrovnávají na 2:2 a ještě minimálně dvě utkání této série nás čekají.

Zápas začaly lépe hostující hráčky, které se dostaly do vedení, ale ještě do konce první třetiny Vinohrady vyrovnaly. Ve druhé třetině byly lepší Židenice, které se trpělivým výkonem dostaly do dvoubrankového vedené, ale ve třetí dvacetiminutovce o své vedení přišly. Nicméně minutu před konce hostující hráčky skórovaly počtvrté a vezou do Brna druhý bod a sérii za stavu 2:2.

Ode mě je to vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (17:18:22)

Aleš Skok

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 19. Vejvodová (Honzová), 44. Lingová (Vejvodová), 47. Tvrzníková (Lingová) – 7. Smutná (Vývodová), 21. Mošťková, 29. Smutná, 59. Mošťková

Rozhodčí: Hátlová, Jansová