Villarreal – Ath. Bilbao 1:3 (kon.)
Villarreal CF
1:3 (0:1)
Athletic Bilbao
Pondělí 09.04.2018, 21:00 • Estadio de la Cerámica, Villarreal • Španělská LaLiga • 31. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:20:01)
    Bilbao vyhrálo na Villarrealu poprvé od února 2004

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:13. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 17:11.

Utkání je u konce a domácí Villarreal ztratil body po porážce 1:3. I po přestávce byli hosté aktivnější a za svou snahu byli odměněni v 51. minutě, kdy se z dorážky prosadil Iñaki Williams. Vypadalo to, že zápas je rozhodnutý, proti se ale postavil Carlos Bacca. V 67. minutě snížil a vykřesal naději na případný bod. Závěrečný nápor se ovšem nekonal, naopak padla branka na druhé straně. V 87. minutě si na přihrávku z pravé strany naběhl střídající Iker Muniain a definitivně tak rozhodl o třech bodech pro Bilbao. Hosté jsou po této výhře na 12. místě s 39 body, Villarrealu patří páté místo se 47 body.

90+4

90+3
    Na stadionu panuje mrazivá atmosféra, u hřiště už lze vidět i nespokojeného prezidenta klubu.

90+2
    A dokonce se zase hraje u branky domácích. Bilbao závěr hraje v naprosté pohodě.

90+1
    Hosté závěr hraný v přesilovce zvládají a nepouští Villarreal do akce.

90
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Mikel Rico.

90
    Budou se nastavovat čtyři minuty.
    89. Druhá žlutá a tedy i červená karta pro domácího Gonzáleze

89
    Akce hostů byla zastavena praporkem asistenta, což domácí Álvaro González ocenil potleskem. Jenže tento projev se nelíbil hlavnímu a udělil mu za to žlutou kartu. Jelikož to byla jeho druhá, tak vytáhl i červenou kartu.

88
    Hosté opět u míče a míří dopředu.

87
    Domácí gólman Sergio Asenjo okamžitě vyrazil za sudím a naznačoval mu, že gól padl po ofsajdu. Moc mu ale nepomohlo to, že si dlaní klepal na čelo a za to vše dostal žlutou kartu.
    87. Iker MUNIAIN - 1:3

87
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Už je asi rozhodnuto. Zprava přilétla do vápna prudká a lehce tečovaná přihrávka, na kterou si nejlépe naběhl IKER MUNIAIN a zblízka sklepl míč za Asenjova záda. Bilbao vede 1:3.

86
    Bilbao v útoku, akce je vedena pravou stranou.

85
    Nyní rozehrává od vlastní branky a nesmí moc zdržovat, jednu žlutou kartu už totiž má.

84
    Arrizabalaga má další zákrok, teď to asi bude hodně o něm.

Aleš Pur

Branky: 67. Bacca – 4. I. Córdoba (I. Williams), 51. I. Williams, 87. Muniain (Raúl García)

Karty:   38. Bonera (VLR), 45. Bacca (VLR), 64. Álvaro González (VLR), 87. Asenjo (VLR) – 41. I. Martínez (ATB), 45. Núñez (ATB), 67. Iturraspe (ATB), 74. Arrizabalaga (ATB), 81. de Marcos (ATB)   89. Álvaro González (VLR)

Villarreal CF: Asenjo – Antonio Rukavina, Bonera (46. Francisco Torres), Álvaro González, J. Costa (C) – Trigueros (61. Čeryšev), Fuego, Hernández – Fornals (9. R. Soriano) – Bacca, Ünal.
    Náhradníci: Andrés Fernández – M. Gaspar, Francisco Torres, Čeryšev, R. Soriano, R. Martínez, N. Sansone.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Balenziaga (62. Lekue) – San José, Iturraspe – Susaeta (C) (76. Muniain), Raúl García, I. Córdoba (90. M. Rico) – I. Williams.
    Náhradníci: Herrerín – Etxeita, Lekue, Muniain, Etxebarria, M. Rico, Aduriz.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos