Francie – Česko 2:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
Washington Capitals
3:4 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 0:1
Columbus Blue Jackets
Pátek 13.04.2018, 01:30 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Washington vstupuje do dalšího playoff a jako vždy vypadá jeho tým velice silně. Všichni v hlavním městě USA věří, že letos je ta pravá sezóna, kdy Capitals konečně dosáhnou na Stanley Cup. V playoff ovšem musí jít každý tým od zápasu k zápasu a krok za krokem. První krok ke Stanley Cupu se budou hráči Washingtonu snažit udělat v domácí Capital One Areně proti Columbusu, jehož největší hrozbou by měl být Artěmij Panarin a Brandon Saad, tedy dva zkušení hokejisté, kteří se připojili k týmu loni v létě z Chicaga.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jeřábek – Ovečkin (C), Kuzněcov, T. Wilson – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, Smith-Pelly – Connolly, Stephenson, Chiasson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner (A), Wennberg, Vanek – Bjorkstrand, N. Foligno (C), J. Anderson – Dubinsky, Letestu, Calvert. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Marc Joannett. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Capitals vstupují do playoff, jenže v bráně nebude stát poprvé od roku 2011 na jeho začátku Braden Holtby, nýbrž Philipp Grubauer, který v základní části inkasoval v průměru 2,06 gólu na zápas a jeho průměrná úspěšnost zákroků činí 93,3%. Německý brankář se představí v playoff podruhé v kariéře poté, co v roce 2015 debutoval ve druhém zápase prvního kola proti New Yorku Islanders a nahradil nemocného Holtbyho.

Nejproduktivnější hráči základní části

1. Alex Ovečkin (WSH) 87 bodů (49+38)
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 83 bodů (27+56)
    3. Nicklas Bäckstrom (WSH) 71 bodů (21+50)

Proti Philippovi Grubauerovi bude stát na opačné straně ledové plochy v bráně Columbusu brankář Sergej Bobrovskij, dvojnásobný vítěz Veriza Trophy, jenže playoff, to je jiná káva. Zatímco v základní části Sergej Bobrovskij podává během posledních šesti sezón pravidelně skvělé až fantastické výkony, během dosavadních 18 utkání v playoff, do kterých ve 14 případech nastoupil od začátku, činí jeho úspěšnost 88,7%, což není bůh ví jaké číslo, a v průměru inkasuje 3,63 gólu na zápas. Jak se mu povede letos?

1. Artěmij Panarin (CBJ) 82 bodů (27+55)
    2. Seth Jones (CBJ) 57 bodů (16+41)
    3. Pierre-Luc Dubois (CBJ) 48 bodů (20+28)

00:01

00:06
    Puk dopadl na led a úvodní zápas série mezi Washingtonem a Columbusem byl zahájen! Capitals se po pouhých šesti sekundách ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru.

00:56
    Capitals dobře vystřelili z levého kruhu pro vhazování, Sergej Bobrovskij byl ale připravený a levým betonem puk vykopl.

01:55
    A další šance Washingtonu, jenže Sergej Bobrovskij po jeho akci zpoza brány dobře zakročil svou hokejkou.

02:35
    Seth Jones se po přihrávce z pravého rohu útočného pásma ocitl v mezikruží ve slibné střelecké pozici, jenže jeho následný pokus minul levý horní roh brány Philippa Grubauera.

03:32
    André Burakovsky vypálil z bodu levého kruhu pro vhazování zápěstím a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk podržel.

03:41
    Blue Jackets vyrazili do přečíslení dva na jednoho, jenže přihrávku z pravého kruhu skvěle rozbil Dmitrij Orlov.

04:01
    Cam Atkinson vystřelil z levého kruhu a od hole Matta Niskanena se puk odrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

04:12
    Seth Jones na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Philipp Grubauer musel dávat pozor, aby si na přední tyči pravým ramenem nesrazil puk do brány a úspěšně ho vyrazil!

04:52
    Philipp Grubauer naskočil na střídačku při poskytnutém vyloučení na straně Columbusu, jenže z levého rohu obranného pásma se mu nepodařilo přesně rozehrát.

04:52
    Nick Foligno byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři. Washington si zahraje první přesilovou hru.

05:27
    Capitals v rychlém sledu dvakrát vystřelili z pravého kruhu pro vhazování, jenže Seth Jones obě střely zablokoval.

06:22
    André Burakovsky nabral na ose ledové plochy velkou rychlost, jenže jeho střela z vrcholu mezikruží skončila mimo, když minula pravý horní roh brány Blue Jackets.

06:52
    Vyloučený Nick Foligno je zpět na ledě poté, co Sergej Bobrovskij dobře vyrazil střelu Caps z pravého kruhu.

07:05
    Hra byla přerušena a zatím se skóre utkání neměnilo. Capitals nevyužili přesilovou hru a následuje komerční přestávka.

08:42
    Boone Jenner nahodil puk pouze na hůl Michala Kempného a Blue Jackets rychle zamířili na střídačku.

09:01
    Jakub Vrána na pravém křídle mezi třemi protihráči neohroženě zavezl puk do útočného pásma a Ian Cole ho fauloval, když dostal dvě minuty za hákování. Druhá přesilová hra pro Washington. První domácí hokejisté využít nedokázali.

09:41
    Capitals se v pravém kruhu pro vhazování ke střele nedostali a Blue Jackets podél střídaček vyhodili puk.

10:13
    Alex Ovečkin zkoušel po krásném přenesení hry z pravého křídla doleva ještě přihrávat na vzdálenější pravou tyč, jenže do jeho pasu se vleže fantasticky položil David Savard.

11:01
    Vyloučený Ian Cole se vrátil zpět na ledovou plochu poté, co těsně předtím Sergej Bobrovskij kleče vyrazil ránu Dmitrije Orlova od modré čáry na pravém křídle.

11:48
    Brooks Orpik na levém křídle vypálil od modré čáry po zpětné přihrávce podél hrazení a jeho pokus letící nad ledem byl na přední tyči zablokován jedním z hráčů Columbusu.

12:24
    Hra je velice dynamický a v rychlém sledu se přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý. Zatím bez šance.

12:55
    Michal Kempný dobře vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Tom Wilson jeho střelu těsně před bránou tečoval, puk ovšem nad ledem minul vzdálenější pravou tyč.

13:45
    Matt Calvert odvedl v pravém rohu skvělou práci, když dvakrát dokázal pod tlakem udržet puk, a po jeho zpětné přihrávce podél hrazení na pravém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím David Savard, jehož pokus minul bližší horní roh brány.

14:42
    Jakub Vrána se před vrcholem mezikruží ke střele nedostal a na opačné straně mohl udeřit Cam Atkinson, který si z pravé strany najížděl sám před bránu, jenže Philipp Grubauer mu skvěle puk vypíchl holí! Komerční přestávka.

14:42
    T. J. Oshie byl vyloučen za hákování a Columbus si po reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru.

14:55
    Blue Jackets dobře vystřelili na levé straně od modré čáry, Philipp Grubauer ale puk pravým betonem na přední tyči vyrazil a vzápětí puk sebrali jeho spoluhráči.

15:17
    Columbus na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, akci hostů ale zastavilo postavení mimo hru.
    V playoff si musíte dávat pozor, kdo je Váš přítel a nepřítel

16:11
    Zach Werenski vystřelil prudce z levého kruhu zápěstím a jeho střela minula bližší horní roh brány Capitals.

16:42
    Vyloučený T. J. Oshie je zpět na ledě a Columbus se během první přesilové hry dostal k jedné střele.

17:23
    Josh Anderson forčekoval za bránou Washingtonu, kde v rychlosti nepříjemně narazil loktem pravé ruky hlavou na mantinel českého obránce Michala Kempného!
    17:23 Anderson sestřelil českého obránce Michala Kempného

17:23
    Josh Anderson dostal po komerční přestávce za faul na Michala Kempného 5 minut za vražení na hrazení plus 10 minut za nesportovní chování.

17:52
    Washington právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ KUZNĚCOV z vrcholu levého kruhu nahodil puk před bránu a puk mezi betony Sergeje Bobrovského bez teče T. J. Oshieho zamířil do sítě! Blue Jackets si vzali Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře, o to se ale nejednalo a gól Caps zůstal platný. Washington využil přesilovou hru a vede nad Columbusem 1:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov. Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.
    17:52 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:0

18:21
    JEVGENIJ KUZNĚCOV na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a v kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Washington dvakrát rychle udeřil během pětiminutové přesilové hry a vede 2:0. Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.
    18:21 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:0

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Josh Anderson krátce před přestávkou za bránou Washingtonu sestřelil Michala Kempného a dostal pětiminutový trest za vražení na hrazení, čehož Capitals dokonale využili, když se během pětiminutové přesilové hry se v rozpětí 29 sekund dvakrát prosadil Jevgenij Kuzněcov. Skóre po první třetině utkání. Washington Capitals 2 Columbus Blue Jackets 0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:34.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-4; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 50%-50%; Hity: 16-15; Přesilové hry: 2/5-0/1; Trestné minuty: 2-19.

20:01

20:12
    Capitals vstupují do druhé třetiny v přesilové hře poté, co byl Josh Anderson krátce před přestávkou vyloučen na pět minut za vražení na hrazení Michala Kempného.

21:04
    Prudká střela Blue Jackets zamířila nad bránu a po útoku Capitals puk skončil v hledišti Capital One Areny.

21:13
    Lars Eller po přihrávce z levého křídla před vrcholem pravého kruhu pro vhazování bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou na přední tyči Sergej Bobrovskij s problémy podržel ve svém náručí!

21:20
    Další rána přišla z hole Alexe Ovečkina, který vypálil bez přípravy jedovatě v levém kruhu pro vhazování, Sergej Bobrovskij byl ale opět připravený a puk na přední tyči podržel.

22:15
    Capitals se dostali před bránou do zakončení bekhendem, Sergej Bobrovskij ale puk dokázal vyrazit a Capitals se k dorážce nedostali.

22:23
    Pětiminutový trest Joshe Andersona je minulostí a Blue Jackets hrají po dlouhých pěti minutách opět v pěti.

23:22
    Blue Jackets na levém křídle nemohli pokračovat v akci. Hra byla přerušena kvůli přihrávce rukou.

23:58
    Alex Ovečkin podél střídaček rychle zatáhl puk do útočného pásma a jeho táhlá střela minula bránu.

24:16
    Další střela Capitals přišla z levého kruhu pro vhazování a tentokrát Sergej Bobrovskij musel zasahovat, na přední tyči ovšem puk bez problému podržel.

24:32
    Lars Eller ihned po vhazování na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus minul přední horní roh brány.

24:48
    Columbus právě vstřelil branku!
    ALEXANDER WENNBERG si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku Boonea Jennera z pravého kruhu pro vhazování a z blízkosti poslal puk vedle pravého betonu přesouvajícího se Philippa Grubauera do sítě! Columbus snížil. Asistence: Boone Jenner a Thomas Vanek.
    24:48 Alexander WENNBERG - 2:1

25:48
    Washington se v rychlém sledu dostal ke dvěma střelám, po kterých bylo před bránou Sergeje Bobrovského velké horko, Blue Jackets ovšem situaci dokázali ustát.

26:43
    Sergej Bobrovskij dobře zasáhl proti střele Jevgenije Kuzněcova z pravého kruhu. Komerční přestávka.

26:56
    Blue Jackets se pokoušeli prosadit na pravém křídle, kde z úhlu vystřelil Artěmij Panarin, jenže Philipp Grubauer jeho pokus na přední tyči detekoval lapačkou.

27:13
    Nicklas Bäckström z pravého křídla krásně přenesl hru doleva, kde z bodu levého kruhu pro vhazování krásnou střelou zápěstím mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány André Burakovsky, jenže Sergej Bobrovskij předvedl parádní semafor!
    27:13 Fantastický semafor v podání Sergeje Bobrovského!

27:25
    Brandon Dubinsky se ocitl sám před bránou po parádní přihrávce z levého rohu útočného pásma, jenže Philippa Grubauera z blízkosti nepřekonal!
    27:25 Brandon Dubinsky se ocitl úplně sám před bránou!

28:16
    Capitals vystřelili od modré čáry a Artěmij Panarin jejich střelu přizvedl do ochranné sítě.

28:50
    Blue Jackets se na levém křídle dostali k nahození, po kterém Philipp Grubauer ukryl puk v lapačce.

29:03
    Artěmij Panarin se ocitl u levé tyče v šanci, jenže Philipp Grubauer puk pravým betonem vyrazil.

29:18
    Jakub Vrána na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu pro vhazování u hrazení napřáhl k prudké ráně s příklepem, kterou Sergej Bobrovskij podržel.

30:41
    Dmitrij Orlov odvedl v obraně dobrou práci, když střelu Blue Jackets z pravého kruhu srazil mimo.

31:24
    Capitals napřáhli na levé straně k nepříjemně střele, která nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, jenže Sergej Bobrovskij se přesunul a puk vyrazil.

31:37
    Na opačné straně musel zasahovat po nahození Blue Jackets z pravé strany Philipp Grubauer, když snadno puk vyrážečkou vytáhl mimo svou bránu.

32:21
    Seth Jones na pravém křídle prudce vypálil z ostrého úhlu a Philipp Grubauer na přední tyči skvěle ucpal prostor, když puk vyrazil vestoje levým betonem!

32:36
    Hra byla přerušena a prostor dostává v Capital One Areně krátká reklamní přestávka.

32:45
    Dmitrij Orlov vystřelil na vrcholu levého kruhu a na přední tyči našel pouze Sergeje Bobrovského.

33:16
    Capitals rychle vyklidili útočné pásmo poté, co čároví rozhodčí signalizoval postavení mimo hru.

33:30
    Tentokrát už Capitals přerušení hry nezabránili, když podél hrazení vyhodili puk na zakázané uvolnění.

34:26
    André Burakovsky z pravého rohu útočného pásma nahodil puk nebezpečně před bránu, kde pálil bez přípravy Nicklas Bäckström, jeho rána ale byla sražena vedle levé tyče.

35:23
    Artěmij Panarin krásně míchal s pukem v pravém kruhu a poté mezikruží, ke střele se ale poté nedostal.

35:47
    Alex Chiasson se ocitl po přihrávce z levého rohu útočného pásma před bránou v obrovské šanci a zvedal puk zápěstím pod horní tyč, jenže Sergej Bobrovskij ho dokázal v předklonu fantasticky vychytat a na brankové čáře poté odpálil puk ze vzduchu do bezpečí Nick Foligno!
    35:47 Obránce Alex Chiasson měl obrovskou příležitost!

36:09
    Artěmij Panarin během krátké komerční přestávky dostal dvě minuty za hákování a Washington si zahraje třetí přesilovou hru.

36:29
    Capitals dobře vystřelili z pravého křídla, Sergej Bobrovskij ale táhlou střelu od modré čáry vyrazil.

37:05
    Alex Ovečkin v levém kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, Sergej Bobrovskij byl ale opět připravený a jeho ránu bez přípravy vyrazil mimo bránu.

37:40
    Lars Eller napřáhl ke střele zápěstím na bodu pravého kruhu, našel ale pouze náruč brankáře Columbusu.

38:09
    Vyloučený Artěmij Panarin se vrátil z trestné lavice zpět na led a Columbus hraje v plném počtu.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:35
    Nick Foligno vyrazil z vrcholu pravého kruhu a v levém kruhu se poté dostal k dorážce Thomas Vanek, Philipp Grubauer ale oba pokusy dokázal vyrazit.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Josh Anderson v závěru první části vyfasoval pět minut za ostrý faul na Michala Kempného a Jevgenij Kuzněcov během pouhých 29 sekund v přesilové hře dvakrát udeřil. Na začátku prostřední části ovšem dokázal snížit Alexander Wennberg a vrátil Columbus zpět do zápasu. Vyloučení Joshe Andersona ovšem v současné chvíli stojí Blue Jackets zápas. Po druhé části. Washington Capitals 2 Columbus Blue Jackets 1.

Třetí třetina začne přibližně v 3:29.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-16; Zablokované střely: 10-11; Vhazování: 39%-61%; Hity: 17-15; Přesilové hry: 2/6-0/1; Tr. minuty: 2-21.

40:01

40:01
    Alexander Wennberg svým prvním gólem v playoff odpověděl na dva zásahy z hole Jevgenije Kuzněcova, a tak do závěrečné třetí třetiny vstupujeme za stavu 2:1.

40:29
    Blue Jackets vystřelili od modré čáry a Philipp Grubauer puk vyrážečkou vyrazil mimo tyče.

40:55
    Alex Ovečkin na pravém křídle prudce vypálil z úhlu a minul vzdálenější levou tyč brány.

41:18
    Nick Foligno se ocitl v levém rohu útočného pásma v kleštích, když ho v něm nepříjemně sevřeli Alex Ovečkin a Tom Wilson, který dostal dvě minuty za vražení na hrazení.

41:31
    Pierre-Luc Dubois v blízkosti levé tyče krásně zamíchal s pukem a poté přihrávkou z ostrého úhlu našel před bránou THOMASE VANEKA, který z blízkosti pod Philippem Grubauerem procedil do sítě a v početní výhodě srovnal! Asistence: Pierre-Luc Dubois a Artěmij Panarin.
    41:31 Thomas VANEK - 2:2

41:41
    Jakub Jeřábek napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která nepříjemně zasáhla do obličeje Nicka Foligna, a z jeho tváře se okamžitě lila krev!
    41:41 Nick Foligno nepříjemně schytal Jeřábkovu ránu

41:51
    T. J. Oshie se na pravém křídle neprotáhl mezi dvěma protihráčů do útočného pásma a puk od hole jednoho z hráčů Columbusu zamířil pod lapačkou Sergeje Bobrovského, který ho zmrazil a přerušil hru.

42:29
    Blue Jackets se dostali na pravém křídle k nahození od hrazení, se kterým si Philipp Grubauer snadno poradil a puk ukryl na přední tyči v náručí.

42:37
    Před bránou Washingtonu vznikl velký závar, jenže žádný z hostů se ke střele nedostal a Philipp Grubauer zmrazil puk pod svou lapačkou. Hra byla přerušena.

43:32
    Sergej Bobrovskij zastavil nahození Capitals od modré čáry a jeho spoluhráči vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila před jeho bránu.

45:12
    Jakub Vrána na pravém křídle nabral velkou rychlost a v pravém rohu útočného pásma předvedl brzdu, po které nádhernou přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči DEVANTEA SMITHA-PELLYHO a z blízkosti poslal puk mezi pravým betonem a vyrážečkou Sergeje Bobrovského do sítě! Bylo tam hodně málo prostoru, puk ale přesto skončil v bráně a Washington podruhé v zápase vede, tentokrát 3:2. Asistence: Jakub Vrána a John Carlson.
    45:12 Devante SMITH-PELLY - 3:2

47:20
    Hra nabrala ve třetí části obrovský spád a po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

47:42
    Dmitrij Orlov se snažil na vrcholu pravého kruhu dostat ke střele a nakonec se k ní dostal, jenže Seth Jones se do ní dobře postavil a dokázal ji zablokovat.

48:16
    Dmitrij Orlov hraje skvěle a nyní na levém křídle vystřelil od modré čáry, puk ale zamířil pouze do náruče Sergeje Bobrovského, který si připsal snadný zákrok.

48:55
    David Savard na pravém křídle vystřelil od modré čáry a připravený Philipp Grubauer puk vyrazil mimo.

49:20
    Michal Kempný je po tvrdém hitu Joshe Andersona v závěru první části zraněný a odehrál pouze 4 minuty.

50:02
    Devante Smith-Pelly nedokázal přesně rozehrát a pískalo se zakázané uvolnění. Komerční přestávka.
    Sestřih z průběhu dnešního dramatického střetnutí playoff

50:42
    Cam Atkinson na pravé straně vystřelil od modré čáry a jeho rána trefila spoluhráče před bránou.

51:19
    Jevgenij Kuzněcov byl vyloučen na dvě minuty za sekání poté, co se v pravém kruhu obranného pásma pustil do Artěmije Panarina. Útočník Columbusu by měl být vyloučen také, protože domácího hráče několikrát zasáhl krosčekem a oplácel mu předchozí zákrok, rozhodčí ale vylučovali pouze na jedné straně.

51:30
    Pierre-Luc Dubois na levé straně vystřelil od hrazení a jeho pokus z úhlu Philipp Grubauer snadno kryl.

51:37
    Artěmij Panarin vystřelil na levém křídle z prostoru mezi kruhem a modrou čárou a Philipp Grubauer si připsal další zákrok, když jeho pokus ukryl v náručí.

52:39
    Capitals dokázali puk vyhodit a navíc vyrazili do nadějného útoku, ke střele se ale nakonec nedostali.

53:13
    Chandler Stephenson odvedl dobrou práci na obranné modré čáře, když nahození Blue Jackets ze středového kruhu přizvedl do vzduchu a puk opustil hrací plochu.

53:19
    Jevgenij Kuzněcov je zpět na ledě a Washington přečkal důležité oslabení v závěru zápasu.

54:02
    Boone Jenner vypálil a John Carlson jeho střelu přizvedl do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

54:55
    Seth Jones byl za vlastní bránou podražen Andrém Burakovskym a poté si málem při poskytnuté výhodě vstřelil vlastní gól, když v levém kruhu obranného pásma posílal puk bekhendem za sebe, tam ale nebyl nikdo. Situaci zachránil na brankové čáře Pierre-Luc Dubois.
    54:55 Seth Jones si málem vstřelil při výhodě vlastní gól!

55:34
    Cam Atkinson na pravém křídle vkleče podržel útočné pásmo na modré čáře a poté rozdal puk doleva na Artěmije Panarina, který ho ještě jednou přenesl přes osu ledové plochy, a v pravém kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím SETH JONES, jehož pokus nad lapačkou Philippa Grubauera vymetl bližší horní roh brány! Columbus využil druhou přesilovou hru a vyrovnal na 3:3! Dočkáme se prodloužení? Asistence: Artěmij Panarin a Cam Atkinson.
    55:34 Seth JONES - 3:3

57:23
    Blue Jackets se vrhl podél střídaček do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

59:12
    Brandon Dubinsky vypálil z bodu pravého kruhu a Matt Niskanen jeho pokus holí srazil mimo bránu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po šedesáti minutách je v Capital One Areně skóre nerozhodné, a tak nás čeká hned v prvním zápase série prodloužení. Capitals dvakrát vedli, z toho jednou o dvě branky, jenže Columbus vždy dokázal nalézt odpověď. Thomas Vanek na začátku třetí části bleskově vyrovnal v přesilové hře na 2:2, jenže Devante Smith-Pelly krátce na to vrátil Capitals ztracené vedení. Už to vypadalo, že Capitals první zápas vyhrají v základní hrací době, necelých pět minut před koncem ovšem vyrovnal v další přesilové hře Seth Jones. Skóre po třetí třetině dnešního souboje. Washington Capitals 3 Columbus Blue Jackets 3.

Prodloužení začne přibližně v 4:30.

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 30-25; Zablokované střely: 21-17; Vhazování: 39%-61%; Hity: 23-26; Přesilové hry: 2/6-2/4; Tr. minuty: 8-21.

60:01

61:07
    Hra byla přerušena a vhazovalo se po levici domácího brankáře Philippa Grubauera. Zakázané uvolnění.

62:05
    Brandon Dubinsky se snažil prosadit na ose ledové plochy, v blízkosti modré čáry ale o kotouč přišel.

62:33
    Washington se snažil rozhodnout prodloužení po dlouhé kolmé přihrávce, jenže zamířila na zakázané uvolnění a hra se znovu přesune před Philippa Grubauera.

62:44
    Brett Connolly byl zřejmě hráčem, který zkusil v rychlosti vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím, jeho střela ale minula po teči vzdálenější pravý horní roh brány.

63:10
    Další přerušení hry, ke kterému tentokrát došlo po hře vysokou holí v podání domácích Capitals.

63:39
    Ian Cole si z pravého křídla sjel na vrchol mezikruží a napřáhl ke střele zápěstím, která mířila nad ledem k pravé tyči, jenže Philipp Grubauer ji lapačkou vyrazil!

64:01
    Blue Jackets se znovu vrhli do útočného pásma, tentokrát se ale pískalo postavení mimo hru.

64:35
    Matt Calvert se snažil na pravém křídle v jízdě pokrýt puk bekhendem a podařilo se mu to dobře, jenže Matt Niskanen ho s jedním ze spoluhráčů vytlačil za bránu.

65:13
    Dmitrij Orlov na levém křídle napřáhl ke střele od modré čáry a jeho rána s příklepem byla zablokována.

66:02
    ARTĚMIJ PANARIN jako tornádo vtrhl po levé straně do útočného pásma a po pokrytí puku bekhendem si sjel kolem dvou protihráčů před bránu, kde si na přední tyči kotouč rychle hodil z bekhendu na forhend a krásnou střelou zápěstím vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Columbus dokonal obrat a zvítězil 4:3! Asistence: Ian Cole a Pierre-Luc Dubois.
    66:02 Artěmij PANARIN - 3:4

Blue Jackets dokonali velký obrat v hlavním městě USA, ačkoliv prožili katastrofální závěr první třetiny, ve kterém Josh Anderson narazil na hrazení Michala Kempného a dostal pět minut. Český obránce už se na led kvůli zranění nevrátil, Jevgenij Kuzněcov faul na něho ale ještě před přestávkou v rozmezí pouhých 29 sekund v přesilové hře dvakrát potrestal. Capitals vstupovali do prostřední části v početní převaze, zbytek pětiminutové přesilové hry ale potřetí nevyužili a na straně Columbusu snížil krátce na to Alexander Wennberg. Také začátek druhé části vyšel lépe, když bleskově vyrovnal na 2:2 v přesilové hře Thomas Vanek. Devante Smith-Pelly poté sice dokázal vrátit Capitals ztracení vedení, jenže necelých pět minut před koncem vyrovnal Seth Jones a v prodloužení dokonal obrat Artěmij Panarin. Konečný výsledek. Washington Capitals 3 Columbus Blue Jackets 4 po prodloužení (stav série: 0:1 Columbus Blue Jackets).

Statistiky: Střely na bránu: 30-27; Zablokované střely: 22-20; Vhazování: 45%-55%; Hity: 25-30; Přesilové hry: 2/6-2/4; Trestné minuty: 8-21.

Jakub Jeřábek (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:17
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 1 střela, čas na ledě 4:04 (04:55:50)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 19. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 46. Smith-Pelly (J. Vrána, Carlson) – 25. Wennberg (Jenner, Vanek), 42. Vanek (Dubois, Panarin), 56. S. Jones (Panarin, Atkinson), 67. Panarin (Cole, Dubois)

Rozhodčí: Trevor Hanson, Marc Joannett. Čároví: Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 18506