Tampa – New Jersey 5:2 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 3:4 (po pr.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Nashville Predators
5:2 (0:1, 2:1, 3:0) Stav série: 1:0
Colorado Avalanche
Pátek 13.04.2018, 03:50 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Ode mne je to pro dnešní den vše. Chtěl bych vám poděkovat za pozornost při sledování dnešního přenosu a tedy s konstatováním, že Jared Bednar ve své premiéře v play-off NHL v pozici hlavního trenéra prohrál na půdě Nashvillu 2:5, se s vámi loučím. (06:37:15)

Zápas 7: 25. 4. od 03:00 v Nashvillu

Predátoři tedy vstupují do série vítězně a obrovský podíl na tom má Filip Forsberg. K první, nakonec vítězné trefě, sice trošku přišel jako slepý k houlím, když jej Josi trefil do nohy a puk se odrazil do sítě, ale druhá trefa byla dosažena po nádherné samostatné akci.

1. Filip Forsberg (NSH) 2+0
    2. Austin Watson (NSH) 1+1
    3. Craig Smith (NSH) 1+0

Ještě za jásotu tribun tři vteřiny před koncem třetiny a utkání vystřelil Arvidsson, aby jej následně za tuto "drzost" hosté ihned přijeli stíhat. A tak se u střídačky Colorada ještě strhla menší strkanice a mačkanice, tahanice a taškařice, která ale nic nemění na tom, že Nashville přežil v zápase dvojí vedení Colorada, aby v poslední třetině zničujícím způsobem získal úvodní duel série ve svůj prospěch.

60:00
    A přece jen ještě dostává trest hostující obránce Nikita Zadorov, který tedy paradoxně začal utkání gólem a končí ho nižším trestem za krosček a osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování. I toto už je však jen kosmetický zápis do statistik.

59:38
    A Predátoři drží puk na holích, už se zápas prakticky jen dohrává.

59:15
    Standing ovation v podání domácích fanoušků, Nashville nakonec díky skvělé třetí třetině kráčí za vítězstvím.

58:55
    Vhazuje se po zakázaném uvolnění před Rinnem.
    58:03 Colton SISSONS - 5:2

58:03
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je vymalováno! MacKinnon přišel ve středním pásmu o kotouč, ke kterému se nakonec za brankou hostů dostal COLTON SISSONS a domácí útočník vytáhl bleskově puk před brankovou čáru, aby jej okamžitě poslal do opuštěné branky Colorada. Asistence: Austin Watson.

57:47
    Rantanen s Barriem v kombinaci.

57:20
    Ale teď je již Bernier na střídačce a začíná hra v šesti ze strany hostů.

56:36
    V brankovišti se zastavil kotouč po další střele Forsberga, domácí jsou teď ve velkém tlaku a zdá se, že Colorado nechtějí pustit ani k případné powerplay!

55:47
    Domácí se po vhazování na malou chvíli udrželi v útočném pásmu, teď již přechází Colorado do ofenzívy.

55:42
    Johansenova střela je zblokována Barberiem do hlediště, následuje komerční přestávka.

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 24. Watson (Sissons, Johansen), 29. C. Smith (Johansen), 47. F. Forsberg (Josi, Arvidsson), 53. F. Forsberg, 59. Sissons (Watson) – 7. Zadorov (Rantanen, MacKinnon), 25. Comeau (Söderberg, Nieto)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Irwin – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, Fisher, Hartman.
    Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Barberio, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Andrighetto, Jost, Kerfoot – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Compher, C. Wilson.

Rozhodčí: Meier, Walsh – Miller, Gibbons