Tampa – New Jersey 5:2 (kon.) | Boston – Toronto 5:1 (kon.) | Washington – Columbus 3:4 (po pr.)
Nashville – Colorado 5:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 0:3 (kon.)
Anaheim Ducks
0:3 (0:0, 0:3, 0:0) Stav série: 0:1
San Jose Sharks
Pátek 13.04.2018, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:27
    Tomáš Hertl (SJS) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:11 (07:33:51)

1. Joe Pavelski (SJS) 0+2
    2. Brent Burns (SJS) 1+0
    3. Evander Kane (SJS) 2+0

Hostující celek vyhrává tento zápas díky skvělé druhé třetině 3:0 a získává důležité první vítězství v sérii. Domácí tým byl střelecky méně aktivní, na což doplatil. Žádnou výraznější šanci si hokejisté Ducks vypracovat nedokázali.

59:40
    Hampus Lindholm nedokázal v dobré střelecké pozici přesněji poslat kotouč. Rána postrádala přesnost.

59:10
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Justin Braun – 2 min., sekání).

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry, Derek Grant vypálil od modré čáry, brankář byl pozorný.

58:32
    V poklidném tempu se dohrává třetina i zápas, hostující celek díky povedené druhé třetině tento zápas vyhraje.

58:00
    Brent Burns zakončoval akci svého týmu od modré čáry, s jeho pokusem si poradil John Gibson.

57:30
    Mikkel Bødker pálil z mezikruží, jeho ránu bez výraznějších problémů kryje gólman Anaheimu.

56:30
    Logan Couture vedl útočnou akci, ale do střelecké pozice se nedostal.

56:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který vyhovuje hostujícímu celku. Ten míří k výhře v prvním zápase.

55:01
    Mikkel Bødker dobře vypálil, rychle po vhazování, a tak musel brankář Ducks zasahovat.

54:51
    John Gibson byl pozorný a dokázal si se střelou soupeře poradit. Vhazovat se tak bude před domácí brankou.

54:12
    Domácí celek se dostal do postavení mimo hru, komerční přestávka.

53:40

53:05
    Evander Kane útočil na hattrick, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal. Dobře zafungovala obrana Ducks.

52:33
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hosté hrají takticky velmi dobře.

52:06
    Logan Couture vypálil od modré čáry, před brankou tečoval někdo z jeho spoluhráčů. Nakonec puk končí mimo branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 28. E. Kane (Pavelski, Hertl), 34. E. Kane (Pavelski, Dillon), 36. Burns (Meier)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Beauchemin, Montour, M. Pettersson, Welinski – Rakell, Getzlaf, Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Vermette, D. Grant, J.T. Brown.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – E. Kane, Pavelski, Donskoi – Hertl, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Labanc – Sörensen, Fehr, M. Karlsson.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Racicot, Sericolo

Diváci: 17 174