Trenčín – Banská Bystrica 3:4 (po pr.)
HK DUKLA Trenčín
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 13.04.2018, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Prvý finálový bod teda vďaka lepšie zvládnutému predĺženiu získavajú hostia, mužom zápasu strelec dvoch gólov Guillaume Gelinas. Obranca Bystrice navyše pridal aj asistenciu na gól Failleho. (20:56:28)

GELINAS - 3:4

05:14
    Banská Bystrica dala gól!
    Nakoniec sa tešia Bystričania. Dukla v krátkom slede stratila dvakrát puk vo vlastnom pásme, Lamper sa dostal k zakončeniu na pravom krídle, to vytesnil Valent na ľavý kruh, kde stál GUILLAUME GELINAS. Ten z uhla vystrelil a puk si našiel cestu pomedzi žrdku a telo trenčianskeho brankára.
    Asistencie: Patrik Lamper.

05:48
    Hostia aktívni, ale brániaci hráči ich nepúšťajú do koncovky.

06:55
    Trenčiansky hráč spadol s pukom v útočnom pásme, Bubela mieril do úniku, nemohol ísť až k bráne, tak zakončoval z ľavého kruhu, ale minul priestor medzi troma žrďami.

08:00
    Lamperova strela z pravého kruhu, Valent dokázal puk skrotiť. Následne Bačík za bránkou dohral Lampera.

09:26
    Strela Delisleho od modrej prešla až k Valentovi, ten puk zachytil.

10:00
    Začalo sa predĺženie.

Nakoniec teda zrejme platí to, čo doteraz, že sa predlžuje iba 10 minút a rozhodovať môžu aj nájazdy. Pokračovať sa teda bude o malú chvíľu.

Rolba plánovala vyjsť na ľad, ale zahnali ju naspäť. Nikto asi nevie naisto ako sa má pokračovať. Trochu úsmevné v tejto fáze súťaže.

Hlásateľ ohlásil 17-minútovú pauzu a predĺženie do rozhodnutia, ale hráči ostali sedieť a kapitáni debatujú s rozhodcami.

59:55
    Bystričania síce vyhrali buly, ale strela z uhla nemierila na bránu.

59:49
    Zakázané uvoľnenie Trenčanov a ešte jedna šanca pre hostí rozhodnúť v riadnej hracej dobe.
    58:55 STAROSTA - 3:3

58:55
    Trenčín dal gól!
    Obrovské emócie na trenčianskom štadióne. Radivojevič potiahol puk do tretiny, Valent už mieril na striedačku, ale skôr ako prišiel do pásma, puk zachytil za kruhmi TOMÁŠ STAROSTA a prestrelil brankára hostí.
    Asistencie: Branko Radivojevič, Peter Ölvecký

58:35
    Domáci v plnom počte.

57:47
    Pretnar sa snažil využiť zakrytý výhľad Valenta, ale neuspel so strelou od modrej.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 16. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, Mikula), 59. Starosta (Radivojevič, Ölvecký) – 8. Gelinas (Asselin, Faille), 38. Faille (Gelinas, Hrnka), 53. Asselin (Brejčák, Češík), 6. Gelinas (Lamper)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain

Rozhodčí: Stano, Kubuš – Výleta, Šefčík