Trenčín – Banská Bystrica 3:4 (po pr.)
HK DUKLA Trenčín
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1) Stav série: 0:1
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 13.04.2018, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Máme tu vyvrcholenie celej sezóny Tipsport ligy, v boji o titul už zostali posledné dva tímy – Dukla Trenčín a HC´05 Banská Bystrica. V základnej časti sa stretli šesťkrát a domáce tímy vždy vyhrali. Bude aj vo finálovej sérii platiť: môj dom-môj hrad?

Dukla obsadila v základnej časti tretie miesto a vo štvrťfinále vyradila Poprad 4:0 na zápasy. V semifinále už mala ťažšiu prácu, keď na pokorenie Zvolena potrebovala až šesť súbojov. Posledný z nich sa odohral v pondelok, trenčianski hráči tak mali na oddych pred finále iba tri dni. Všetkých desať stretnutí odchytal Michal Valent, zlikvidoval 93,2% streleckých pokusov súperov. O produktivitu Trenčanov vo štvrťfinále sa starali najviac Sojčík, Varga, Dlouhý, Hudec a Frühauf, všetci nazbierali po tri body. V semifinálových bojoch so Zvolenom mali Radivojevič a Sojčík po 6 bodov, Starosta 5 a Hossa s Ölveckým 4.

Bystričania vo štvrťfinále ako štvrtý tím narazili na piate Košice a podarilo sa im vyhrať 4:1 na zápasy. Boli to fyzicky náročné súboje, v ktorých úradujúceho majstra podržal brankár a dobre hrala aj obrana. V semifinále zverenci trénera Országha doslova sfúkli Nitru a z očakávanej náročnej série nebolo nič. Štyri víťazstvá posunuli mužstvo do finále a keďže séria skončila rýchlo, mala Bystrica aj dosť času na oddych. Úspešnosť gólmana Jana Lukáša bola v play-off 95,4%. Vo štvrťfinále ťahali Baranov bodovo najmä Hrnka, Skalický, Faille a Pretnar, ktorí nazbierali proti Košiciam po tri body. V semifinále proti Nitre padalo viac gólov, Faillé tak bodoval šesťkrát, rovnako ako Asselin, Bubela zaznamenal 5 bodov, duo Lamper a Hohmann po 4. Pre trénera Országha bude dôležité aj to, či bude zdravotne v poriadku líder Tomáš Surový, ktorý mal po tvrdom faule Dudáša zo štvrťfinále otras mozgu.

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain.
    Odkaz Tomáša Tatara pre hráčov Dukly

SPOLU TO DOKÁŽEME! Fandí nám aj @tomastatar_21 #duklatrencin #spolutodokazeme

Príspevok, ktorý zdieľa Dukla Trenčín (@dukla.trencin),

Finále sa nám o chvíľu začne, trenčiansky zimný štadión bude opäť plný, už pred zápasom sa spievajú chorály a povzbudzuje sa. Aj hostia budú mať v hľadisku svoju podporu.

Trenčania nastúpia v červených dresoch, v bránke s Michalom Valentom, do bystrickej brány sa postaví Jan Lukáš, Barani nastúpia v bielych "uniformách".

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:00
    Prvé útoky oboch tímov stroskotali na pozorných obranách, brankári zatiaľ bez zásahu.

01:53
    Po Skalického nahodení si prvýkrát siahol Valent na puk a prerušil hru, vhadzovať sa bude pred ním.

02:34
    Opäť domáci brankár prikrýval nahodený puk.

02:41
    Ďatelinkov pokus od modrej už bol z kategórie nebezpečných, Valent dokázal puk vyraziť.

03:04
    Po súboji pri mantineli stratil Radivojevič prilbu, pre hostí to znamenalo šancu zamieriť do útočného pásma, zakončoval z ľavého kruhu Lamper, ale puk z jeho hokejky mieril len do stredu brány.

03:42
    Bezúch unikal Mihálikovi po pravom krídle, ale puk si dobre nepripravil na strelu, následne sa len tesne vyhol ataku bystrického hráča pri zadnom mantineli.

05:20
    Štvrté formácie zviedli mikrozápas, ktorý jasne vyznel pre tú bystrickú. Zavrela Duklu v pásme, zakončovali Bortňák aj Brittain, ale nebolo to z čistých pozícii, takže Valent si s oboma pokusmi poradil.

06:00
    Bubela spracoval puk medzi kruhmi a umiestnenou strelou natiahol Valenta. Ten dokázal vystreliť betón a pokryť pokus bystrického hráča.

07:04
    V úvodnej časti majú viac z hry Bystričania, domáci brankár už mal niekoľko zákrokov, kým Lukáš musel dávať pozor len na ďalekonosné pokusy.

07:08
    Banská Bystrica dala gól!
    A je tu prvý finálový gól, po vyhratom buly nahodil Asselin puk od modrej, v klbku hráčov ho nechytateľne tečoval GUILLAUME GELINAS.
    Asistencie: Guillaume Asselin, Eric Faille
    07:08 GELINAS - 0:1

07:35
    Bortňák to skúsil z ľavého kruhu, Valent pripravený.

08:17
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Radivojevič – 2 min., nedovolené bránenie).

08:59
    Trenčania vyhodili puk z pásma, cenné sekundy pre svoj tím nazbieral vpredu Dlouhý.

09:40
    Faillemu nesadla na pravo kruhu strela podľa predstáv. Presilovka zatiaľ hosťom nevychádza.

10:17
    Domáci v plnom počte.

10:50
    Radivojevič zaviezol puk do pásma, prenechal Ölveckému, ktorý dával na teč pred bránku Sojčíkovi, ale ten letiaci puk netrafil.

11:15
    Prvý vážnejší zákrok Lukáša, keď ho z ľavého kruhu preveril Sádecký. Brankár hostí vyrazil puk vedľa brány.
    11:15 Lukáš sa musel mať na pozore

12:52
    Ďaľšie vyhraté vhadzovanie v útočnom pásme predviedol Češík, puk poslal na bránu Asselin, ale Valent mal tentoraz čistý výhľad, čo využil na úspešný zákrok.

13:23
    Nahodenie Češíka od mantinelu prešlo až k bránke, tam si žrdku strážil trenčiansky brankár.

13:38
    Väčšinu vhadzovaní vyhrávajú hostia, čím získavajú možnosti na útok, Trenčania naopak veľa síl stratia získavaním puku.

14:10
    K odrazenému puku v útočnom pásme sa dostal Bačík, ale jeho strela z prvej trafila len brániaceho hráča.

14:50
    Holenda si obhodil brániaceho hráča, ten mu dal do jazdy koleno, čo rozhodca Kubuš trestá dvoma minútami.

14:50
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Skalický – 2 min., podrazenie).

15:42
    Trenčín dal gól!
    Využitá presilovka Dukly, Radivojevič od modrej nemohol strieľať z odrazeného puku, ale posunul ho na pravý kruh PETROVI SOJČÍKOVI,ktorý trafil popod ruku brankára Lukáša.
    Asistencie: Branko Radivojevič, Ondrej Mikula
    15:42 SOJČÍK - 1:1

16:09
    Traja na dvoch mierili Trenčania do pásma, Bezúch prenechal do tandemu Hossovi, ten pálil z prvej, ale lapačka Lukáša bola úspešná.

17:11
    Po súboji pri mantineli ostal jeden z Trenčanov ležať na zemi, rozhodcovia po porade vylučujú za krosček Surového.

17:11
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Surový – 2 min., krosček).

18:04
    Bystričania bránia pasívne, dovolia domácim kombinovať, ale strelu na Lukáša v tejto presilovke zatiaľ Trenčania neposlali.

18:55
    Hossove pokusy zblokovali brániaci hráči, potom Bystričania dokázali vyhodiť puk a brániť.

19:11
    Hostia v plnom počte.

19:33
    Už pri hre v plnom počte sa štvrtý trenčiansky útok pokúsil narobiť problémy obrane hostí, puk sa po súbojoch odrazil k Hudecovi na stred, ale ten nevystrelil ideálne.

19:59
    V samom závere tretiny dotiahli Trenčania puk do tretiny, Bačík poslal od modrej puk na bránu, Lukáš ho stlmil na hrudi.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Bojovná prvá tretina priniesla najprv prevahu Bystričanov, ktorí ju korunovali aj gólom, po nevydarenej presilovke Baranov sa domáci chytili a začali viac útočiť, vybojovali presilovku, v ktorej padol vyrovnávajúci gól. Do druhej tretiny tak pôjdu tímy za nerozhodného stavu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:28
    Hrnka sa výborne vyhol brániacemu hráčovi a spomedzi kruho strieľal, Valent predviedol dobrý zákrok, z protiútoku zakončoval z pravého krídla Radivojevič, Lukáš udržal jeho jedovku.

22:00
    Hohmann pripravil streleckú parketu pre Bartánusa, ten z pravého kruhu vypálil prudkú ranu, ktorú však Valent stlmil v náruči.

22:06
    Po vyhratom buly nastreľoval puk Kubka, Valent dobre videl a vytesnil puk mimo.

23:20
    Bezúch vybojoval puk pri mantineli, predložil pred bránkovisko osamotenému Sádeckému, ten však neprekonal Lukáša, ktorý dobre vyrazil z bránky.
    23:20 Sádecký vo veľkej šanci

23:59
    Holenda narušil rozohrávku hostí, ale puk neudržal v pásme – ofsajd.

25:10
    Prečíslenie 3 na 2 pre Duklu, na Radivojevičovu prihrávku si nakorčuľoval medzi kruhy Sojčík, ale v dobrej pozícii zakončil len do stredu brány.

26:09
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Sádecký – 2 min., sekanie).

27:16
    Celú minútu sa hostia držali v pásme, ale chýbala prekvapujúca prihrávka. Nakoniec po nahodení puku dorážal pred Valentom Skalický, trenčiansky brankár si poradil.
    27:16 Valent bol pozorný

27:45
    Pretnarova strela neprešla cez brániacich hráčov, Dukla sa oslobodila.

28:10

28:30
    Bystričania prepadli v strednom pásme, Dukla mierila v trojici na jediného obrancu, ale Sádeckého prihrávka pred bránku na Hossu nebola presná.

30:20
    Dvaja hráči Bystrice forčekovali Starostu pri zadnom mantineli, získali puk a Asselin mohol zakončovať z ľavého kruhu, jeho strela bola tečovaná brániacim hráčom tesne vedľa bránu.

30:43
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Deveaux – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., hrubosť).

31:10
    Obaja brankári museli dávať pozor, Valent pri Hohmannovom pokus z uhla, Lukáš pri strele Frühaufa z diaľky.

31:32
    Rozhodca si počas hry všimol nejaké nepístojné správanie Deveauxa na trestnej lavici, prikorčuľoval k trestnej a ukázal Kanaďanovi 10-min trest. Následne aj osobný trest do konca zápasu, keďže Deveaux zrejme pokračoval.

31:32
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Deveaux – 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

32:27
    Valent pred Asselinom prikryl puk, ten ešte pichol do miest, kde mal trenčiansky brankár lapačku, rozhodcovia ale nevylučujú. Ešte 16 sekúnd sa bude hrať 4 na 4.

33:17
    Brejčák dôrazne dohral Vargu pri striedačke hostí, ten spadol, rozhodca vylučuje, hoci sa zdalo, že zákrok bol čistý.

33:17
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brejčák – 2 min., vrazenie na mantinel).

33:50
    Krížny pas Frühaufa, Sojčík však nestrieľal z prvej, následný pokus už prišiel potom, ako sa Lukáš presunul.

34:18
    Je po presilovke a navyše Dukla stráca ďaľešieho hráča, Hossa dohral pri mantineli Lampera, trafil ho do hlavy a dostáva trest do konca zápasu.

34:18
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 5 min., úder do hlavy a krku + osobný trest do konca zápasu).

34:18
    58 sekúnd sa bude hrať 4 na 4 a potom by mali hostia hrať vyše štyri minúty presilovku.

35:20
    Hostia v plnom počte, nasleduje ich dlhá presilovka.

35:49
    Rozhodca vykazuje hru do stredného pásma pre postavenie hráča hostí v bránkovisku. Bystričanom zostáva 3:28.

36:30
    Hostia sa sami nepresnosťami pripravili o pásmo.

37:06
    Aj Skalický pri prihrávkach hostí v pásme bol v bránkovisku, Barani opäť strácajú pásmo.

37:42
    Tentoraz Skalický dobre tienil výhľad brankárovi a to využil na pravom kruhu ERIC FAILLÉ, vystrelil presne pod hornú žrdku a Bystričania vedú.
    Asistencie: Guillaume Gelinas, Tomáš Hrnka
    37:42 FAILLE - 1:2

37:42
    A naďalej ešte ostáva hosťom čas v presilovke.

38:47
    Hohmannova strela neprešla, následne ho Starosta zhodil na ľad a Dukla vyhodila puk.

39:50
    Do hry zasahuje na domácej strane Jakub Gašparovič, keďže Dukla prišla o dvoch útočníkov, ale po svojej prvej akcii len bekhendom nahodil puk na bránku zo stredného pásma.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli jediný gól, dlhú presilovku po faule Hossu na Lampera využil Faillé, takže pred treťou tretinou sú bližšie k prvému finálovému víťazstvu hostia. Dukla stratila okrem Hossu aj Deveauxa, ktorý dostal počas pobytu na trestnej lavici dva desaťminútové tresty a teda trest do konca zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Trenčania začali tretiu časť aktívne, ale pokus Radivojeviča z pravej strany nebol pre Lukáša príliš nebezpečný.

41:45
    Výborná spätná prihrávka Bartánusa poslala Hohmanna do čistej šance, jeho zakončenie Valent zblokoval, puk ešte pred bránkou odpratával do bezpečia Bohunický.
    41:45 Fantastický zákrok domáceho obrancu

42:31
    Po vyhratom buly strieľal od modrej Ďatelinka, Valent puk pokryl betónom.

43:15
    Lamper už hrá v tretej tretine, takže po zákroku Hossu nie je zranený, spoza brány našiel pred bránkoviskom našiel Surového, tomu ale nevyšla strela podľa predstáv.

43:50
    Bezúch zabrzdil na pravo kruhu, dobre sa zorientoval a prihral do druhej vlny Bačíkovi, ktorý mohol strieľať z ľavého kruhu. Lukáš predviedol dobrý zákrok lapačkou.

45:06
    Hráč Dukly zozadu zrazený v strednom pásme, rozhodcovia tentoraz nevideli, následne sa Češík dostal s pukom až pred brankára, ale Valent podržal svoj tím.

45:06
    Holenda bol tým zrazeným hráčom v strede, namáhavo odkorčuľoval na striedačku. Rozhodcovia ani po porade nevylučujú.

46:50
    Mikula dostal puk na útočnú modrú, snažil sa využiť, že Bystričania striedali, ale kým si spracoval a dostal sa k strele, stihol mu striedajúci hráč vložiť do strely hokejku.

47:40
    Radivojevič napriahol na modrej, pred brankárom sa ešte snažil tečovať Starosta, ale Lukáš puk vyrazil a obrancovia ho dostali do bezpečia.

48:45
    Švec sa dral za pukom za bránku, brankár hostí mu zahatal cestu, čím si vykoledoval dve minúty.

48:45
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lukáš – 2 min., podrazenie).

49:01
    Trenčania rýchlo využili presilovku, BRANKO RADIVOJEVIČ videl, že brankár hostí má zakrytý výhľad a spoza kruhov vyslal na bránku presný puk, ktorý zapadol za chrbát Lukáša.
    Asistencia: Tomáš Starosta, Ondrej Mikula
    49:01 RADIVOJEVIČ - 2:2

49:40
    Barani sa snažili o okamžitú odpoveď, udržali sa v pásme, Gelinasovo nahodenie od modrej ale Valent kryl, lebo mal dobrý výhľad.

50:25
    Mihálik nastrelil puk spoza červenej čiary a hra sa presťahuje pred bystrickú bránu.

50:31
    Sojčík vyhral buly presne na postaveného Radivojeviča, ale tomu strelu z prvej zblokovali brániaci hráči.

50:57
    Hostia nedokázali vyhodiť motajúci sa puk, ten sa odrazil k voľnému Cebákovi medzi kruhy, ale jeho strela príklepom neprešla za pozorného Lukáša.

50:57
    Holenda hrá útočníka štvrtej formácie Dukly.

52:00
    Gašparovič nabral rýchlosť na ľavej strane, okolo Pretnara neprešiel, tak to skúsil z ľavého kruhu, Lukáš zakročil hruďou.

52:17
    Hostia podnikli protiútok, GUILLAUME ASSELIN dostal pred bránku prihrávku od Brejčáka a obstrelil pohotovo brankára Dukly, hostia sú opäť na koni.
    Asistencia: Jan Brejčák, Matej Češík
    52:17 ASSELIN - 2:3

52:41
    Za bránkou sa dobre zorientoval Ölvecký, prihral medzi kruhy Radivojevičovi, ten z prvej nedokázal prekonať Lukáša.

52:46
    Po buly vysoká hokejka Bubelu a štyri minúty, keďže tvár domáceho hráča bola skrvavená.

52:46
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bubela – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

52:46
    Trenčania dnes už využili dve presilovky. Teraz majú k dispozícii štyri minúty početnej výhody. Podarí sa Baranom lepšie brániť, alebo Dukla vyrovná?

52:49
    Vyhraté vhadzovanie a prudká rana Radivojeviča z prvej, tesne minul bránku Bystrice.

53:37
    Minútu Trenčania zvierali hostí v pásme, ale strela Starostu mierila tesne vedľa, neujali sa ani pokusy Sojčíka a Radivojeviča.

54:09
    Útočný faul Starostu pred bránkou končí presilovku Dukly, pokračuje sa 4 na 4.

54:09
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Starosta – 2 min., sekanie).

54:34
    Počas hry 4 na 4 dve zakončenia Skalického, najprv po obkrúžení bránky, potom po vyvezení puku z vlastnej tretiny do útočnej, oba pokusy ale neboli natoľko nebezpečné, aby ich Valent nedokázal bez väčších problémov kryť.

56:35
    Švecovi v súboji pri mantineli ostala ruka za hlavou Ďatelinku, tou mu zhodil prilbu, čo rozhodca ocenil dvoma minútami. Po 11 sekundách budú hrať hostia kompletní a budú hrať presilovku.

56:35
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Švec – 2 min., hrubosť).

56:45
    Bubela na Ľade, hostia hrajú presilovku.

57:47
    Pretnar sa snažil využiť zakrytý výhľad Valenta, ale neuspel so strelou od modrej.

58:35

58:55
    Obrovské emócie na trenčianskom štadióne. Radivojevič potiahol puk do tretiny, Valent už mieril na striedačku, ale skôr ako prišiel do pásma, puk zachytil za kruhmi TOMÁŠ STAROSTA a prestrelil brankára hostí.
    Asistencie: Branko Radivojevič, Peter Ölvecký
    58:55 STAROSTA - 3:3

59:49
    Zakázané uvoľnenie Trenčanov a ešte jedna šanca pre hostí rozhodnúť v riadnej hracej dobe.

59:55
    Bystričania síce vyhrali buly, ale strela z uhla nemierila na bránu.

Hlásateľ ohlásil 17-minútovú pauzu a predĺženie do rozhodnutia, ale hráči ostali sedieť a kapitáni debatujú s rozhodcami.

Rolba plánovala vyjsť na ľad, ale zahnali ju naspäť. Nikto asi nevie naisto ako sa má pokračovať. Trochu úsmevné v tejto fáze súťaže.

Nakoniec teda zrejme platí to, čo doteraz, že sa predlžuje iba 10 minút a rozhodovať môžu aj nájazdy. Pokračovať sa teda bude o malú chvíľu.

10:00
    Začalo sa predĺženie.

09:26
    Strela Delisleho od modrej prešla až k Valentovi, ten puk zachytil.

08:00
    Lamperova strela z pravého kruhu, Valent dokázal puk skrotiť. Následne Bačík za bránkou dohral Lampera.

06:55
    Trenčiansky hráč spadol s pukom v útočnom pásme, Bubela mieril do úniku, nemohol ísť až k bráne, tak zakončoval z ľavého kruhu, ale minul priestor medzi troma žrďami.

05:48
    Hostia aktívni, ale brániaci hráči ich nepúšťajú do koncovky.

05:14
    Nakoniec sa tešia Bystričania. Dukla v krátkom slede stratila dvakrát puk vo vlastnom pásme, Lamper sa dostal k zakončeniu na pravom krídle, to vytesnil Valent na ľavý kruh, kde stál GUILLAUME GELINAS. Ten z uhla vystrelil a puk si našiel cestu pomedzi žrdku a telo trenčianskeho brankára.
    Asistencie: Patrik Lamper.
    GELINAS - 3:4

Prvý finálový bod teda vďaka lepšie zvládnutému predĺženiu získavajú hostia, mužom zápasu strelec dvoch gólov Guillaume Gelinas. Obranca Bystrice navyše pridal aj asistenciu na gól Failleho. (20:56:28)

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 16. Sojčík (Radivojevič, Mikula), 50. Radivojevič (Starosta, Mikula), 59. Starosta (Radivojevič, Ölvecký) – 8. Gelinas (Asselin, Faille), 38. Faille (Gelinas, Hrnka), 53. Asselin (Brejčák, Češík), 6. Gelinas (Lamper)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič
    HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gelinas, Gabor, J.Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain

Rozhodčí: Stano, Kubuš – Výleta, Šefčík