Francie – Česko 2:5 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:2 (kon.)
konec
Francie
2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Česko
Pátek 13.04.2018, 19:00 • Le Coliséum Amiens, Amiens • Euro Hockey Challenge
Předzápasové kurzy: 5.11 5.39 1.48
Partner:
   
  58:59
  Tak ještě jedno vyloučení na straně České republiky, dvě minuty za podražení dostal Jakub Galvas.
   
  53:53
  Český tým si zahraje přesilovou hru a to hned čtyřminutovou. 2+2 za vysokou hůl dostal Loic Lamperier.
   
  48:10
  Do sóla se hnal Ordoš, svou akci ale zakončit nemohl, neboť pískal jeden z hlavních rozhodčích. Vylučuje se, dvě minuty za vysokou hůl dostal David Tomášek.
   
  47:07
  Velmi povedená kombinace. Kousal si sjel zleva k brance a prudkou přihrávkou vybídl k zakončení Kloka. Jeho střelu z první pokryl Hardy. Převaha českého týmu narůstá.
  43:14 NESTRAŠIL - 2:5
   
  43:14
  Česko právě vstřelilo branku!
  A už je to o tři. Tento gól byl překvapivý pro všechny, neboť všichni hledali puk a ten se najednou po vysokém obloučku objevil za Hardym. Jako střelec páté branky české reprezentace byl označen ANDREJ NESTRAŠIL. Asistence: Matěj Stránský.
  41:50 ŠŤASTNÝ - 2:4
   
  41:50
  Česko právě vstřelilo branku!
  Český tým odskakuje na dvě branky. Musil našel před brankou skvělou křižnou přihrávkou DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který po bekhendové kličce hravě skóroval. Asistence: Adam Musil, Marek Hrbas.
  36:21 TOMÁŠEK - 2:3
   
  36:21
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je tu obrat! Český tým pokračoval v náporu, Kaut si na modré čáře řekl o puk, vystřelil, Hardy pouze vyrazil před sebe a pohotový DAVID TOMÁŠEK dorazil pokus za brankovou čáru. Asistence: Martin Kaut, David Sklenička.
  34:27 KAŠE - 2:2
   
  34:27
  Česko právě vstřelilo branku!
  A už je srovnáno a to opravdu povedenou střelou. DAVID KAŠE dostal nabito a zprava zamířil do protějšího horního růžku Hardyho branky. Asistence: Michal Birner, Michal Moravčík.
  34:01 STRÁNSKÝ - 2:1
   
  34:01
  Česko právě vstřelilo branku!
  Ten třetí už byl ale i nad jeho síly. Před jeho hájemstvím se objevil MATĚJ STRÁNSKÝ a zvládl tečovat puk za trochu překvapeného Hardyho. Asistece: Andrej Nestrašil, Tomáš Pavelka.
   
  29:00
  Další vyloučení na straně českého týmu. Dvě minuty za držení dostal Jakub Galvas.
   
  28:44
  Perret dostal až mnoho pokusu na dojetí volného puku a přihrávku na najíždějícího Ritze. Ten z mezikruží mohl navýšit náskok, ale trefil pouze dobře postaveného Furcha.
   
  24:51
  Francie si zahraje přesilovku, dvouminutový trest za podražení obdržel Adam Musil.
   
  19:08
  Další přesilovka pro Českou republiku, soupeř se provinil tím, že měl na ledě příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Romain Guttierez.
  15:36 LECLERC - 2:0
   
  15:36
  Francie právě vstřelila branku!
  A už je to o dvě branky. Česká obrana zapomněla pokrýt GUILLAUME LECLERCA a ten dokázal po Galletově nahození od modré dorazit puk bekhendovým pokusem za Furcha. Francie vede 2:0. Asistence: Hugo Gallet, Alexander Texier.
   
  13:07
  Francouzi zastavili další šanci českého týmu faulem, a Sacha Treille už je na trestné lavici za podražení.
   
  10:49
  Hry v plném počtu jsme si moc neužili, nyní mají výhodu o jednoho muže čeští hráči. Dvě minuty za hákování dostal Jordan Perret.
   
  07:29
  A je tu další přesilovka pr Francii, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andrej Nestrašil.
  07:19 Da COSTA - 1:0
   
  07:19
  Francie právě vstřelila branku!
  Přesilovka je ale využitá! Na pravé straně zůstal nepokrytý TEDDY DA COSTA a svou dělovkou trefil prostor pod horní tyčkou Furchovy branky. Asistence: Anthony Rech.
   
  06:02
  Přesilovou hru si zahrají i domácí hokejisté, dvouminutový trest za držení obdržel Robin Hanzl.
   
  02:22
  První přesilovka pro český tým. Dvě minuty za hákování dostal Florian Chakiachvili.

  Aleš Pur

  Branky a nahrávky: 8. Da Costa (Rech), 16. Leclerc (Gallet, Texier) – 35. Stránský (Nestrašil, Pavelka), 35. Kaše (Birner, Moravčík), 37. Tomášek (Kaut, Sklenička), 42. Šťastný (Musil, Hrbas), 44. Nestrašil (Stránský)


  Francie: Hardy (Ylönen) – Auvitu (A), Besch, Gallet, Hecquefeille (C), Chakiachvili, Manavian (A), Janil – Perret, Ritz, Guttierez – Leclerc, Texier, Treille – T. Da Costa, Bouvet, Rech – Raux, Berthon, Lamperier
  Česko: Furch (Bartošák) – Pyrochta, Jordán (A), Hrbas, Pavelka, Klok, Sklenička, Moravčík, Galvas – Nestrašil, Hanzl (A), Stránský – Kaše, Kousal, Birner (C) – Orsava, Musil, Šťastný – Kaut, Tomášek, Ordoš

  Rozhodčí: Barcelo, Gremion – Caillot, Douchy

  Diváci: 2 836