Den Haag – Twente 2:1 (kon.) | Arnhem – Sparta Rotterdam 7:0 (kon.) | Venlo – Heerenveen 0:2 (kon.)
Zwolle – Excelsior 1:1 (kon.)
HFC ADO Den Haag
2:1 (1:1)
FC Twente
Sobota 14.04.2018, 18:30Nizozemská Eredivisie • 31. kolo

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (20:29:08)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:1.
    Střely mimo: 5:5.
    Rohy: 5:4.
    Ofsajdy: 4:1.
    Fauly: 13:13.

Dobojováno. Tři body zůstávají doma, protože rozhodující branku vstřelil dnes dvougólový Johnsen. Fotbalisté Den Haagu si za vítězstvím šli, byť od začátku zápasu prohrávali. Pro Twente je situace špatná, protože tři kola před koncem ztrácí čtyři body na předposlední Spartu Rotterdam, která je na příčce zajišťující baráž o udržení. Hosté jsou velmi blízko k tomu, aby z Eredivisie sestoupili.

90+4

90+3
    Aktéři mohou pokračovat, moc času ze tříminutového nastavení však nezbývá. U míče jsou hosté.

90+2
    Ve vápně domácích se srazili tři hráči, nějakou dobu se zřejmě nebude hrát.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby!

90
    Twente posílá do vápna soupeře jeden centr za druhým a málem se radovalo! Brankář špatně vyhodnotil situaci, Tighadouini přihrával před prázdnou branku svému spoluhráči, ten však na míč nedosáhl!

89
    Na řadu přichází taktické střídání. Hřiště opouští El Khayati, jehož nahrazuje Gorter.

88
    Muži v červeném jsou nyní jednoznačně aktivnější. Odměnou jim byl rohový kop, který však obrana domácích dokázala odvrátit.

87
    Dlouhý míč do vápna domácích, obrana HFC ADO Den Haag zafungovala dobře. Přesto kulatý nesmysl nezískala, Twente stále útočí.

86
    Twente obléhá vápno soupeře. Snaha je na hostech vidět, ale dle mého názoru přichází příliš pozdě.

85
    Do konce hrací doby zbývá zhruba pět minut, u míče jsou domácí. Ti nikam nespěchají, snaží se hrát úsporně.

83
    Přímý kop se domácím nepovedl. Obrana Twente totiž střelu těsně za vápnem dokázala odvrátit. Následně se sice do akce dostal hrdina Johnsen, jenže byl pískán ofsajd.

82
    Ještě před rozehrou hosté střídají. Van der Lelyho nahradí Hooiveld.

81
    Před vápnem zahrál rukou Lam, domácí mají příležitost vstřelit třetí branku z přímého kopu z dobré pozice.

80
    Akce Den Haagu byla zastavena obránci Twente, přesto jsou domácí stále u míče a za hlasitého povzbuzování fanoušků míří vstříc brance soupeře.

79
    Lacino se k balonu dostali domácí, navíc na polovině soupeře. To je samozřejmě vzhledem k vývoji utkání těší. Co asi vymyslí?

78
    Hosté kombinují na vlastní polovině. Je na nich vidět, že je inkasovaná branka překvapila. Hrají těžkopádně.

76
    Fanoušci vytáhli zajímavý transparent, jenž má krátký, leč výstižný nápis – #Twexit.
    75. Björn Maars Johnsen - 2:1

75
    Den Haag právě vstřelil branku!
    Nyní už je situace pro hosty kritická. Pokud dnes nebudou bodovat, přiblíží se sestupu, což se klidně může stát, protože BJORN JOHNSEN využil dlouhého pasu přes půl hřiště a špatného výběhu brankáře Drommela, kterého jednoduše překonal – 2:1!

74
    I Twente podruhé v zápase střídá. Ze hřiště odešel Cuevas, kterého zastoupí po zbytek duelu Jensen R.

73
    Centr z pravé strany zachytil Drommel v poklidu, ještě stačil rychle rozehrát. Protiútok Twente byl ale zpomalen, přesto jsou hosté u míče.

71
    Ze hřiště odchází Ebuehi, nahrazuje jej David. Domácí mají již dvě střídání za sebou.

70
    Domácí kombinují na polovině soupeře, k vyložené šanci to zatím nevede.

69
    A to i po dalším centru Falkenburga, tentokrát z rohového kopu. Brankář Drommel chytil hlavičku a poslal míč na polovinu hřiště.

68
    Cuevas (TWE) sestřelil soupeře, což znamená žlutou kartu. Domácí měli výhodu standartky z pravé strany těsně před vápnem. Falkenburg centroval, ale obrana Twente si se situací poradila.

67
    Zhruba pětadvacet minut do konce zápasu a stav je stále vyrovnaný. Ne však na hřišti, domácí jsou aktivnější.

65
    Je tu první střídání, a to na domácí straně. Goppel je vystřídán Falkenburgem.

Současně mění hráče Twente, zápas končí pro aktivního Assaidiho, jehož nahradí Tighadouini.

64
    Holla se rozhodl k centru do vápna, na míč však jako jediný dosáhl brankář ADO. Domácí z protiútoku nevymysleli nic nebezpečného pro obranu Twente.

63
    Hosté budou zahrávat rohový kop, ještě předtím se nechával ošetřovat Assaidi, takže budou ve vápně o jednoho muže oslabeni.

62
    Na druhé straně střílel ve vápně nikým neatakovaný Bakker. Bohužel pro domácí mířil příliš vysoko, takže branku přestřelil.

61
    Protiútok Twente mohl vést ke skórování! Přihrávka Slagveera z pravé strany byla ale příliš prudká, takže ji Assaidi nedokázal doběhnout, natož aby vystřelil! Míč tak pouze proletěl vápnem Den Haagu.

60
    Hodina hry za námi. Ve druhém poločase jsou aktivnější domácí, jenže se jim nedaří ve finální fázi.

59
    Centr z pravé strany přeletěl Johnsena, zachytil jej až brankář Drommel. Z protiútoku Twente se neurodilo nic nebezpečného. Míč do hry pošle ze země Groothuizen.

57
    Protiútok domácích vedl Johnsen, jenže po jeho faulu se píská. Míč budou mít hráči Twente, což fanoušky ADO příliš nepotěšilo.

56
    Stadionem to zašumělo. Z dobrých pětadvaceti metrů to zkusil Bakker, jeho rána zamířila nad břevno, ale mnoho nechybělo!

55
    Domácí poslali do vápna soupeře další centr. Byl přetažený, takže neplechu v pokutovém území Twente nenadělal.

54
    Centr z levé strany musel řešit Drommel vyběhnutím. Nakonec se vše povedlo tak, že hosté neinkasují. Za stavu 1:1 uvede znovu míč do pohybu.

53
    Po skluzu Goppela se míč dostal do zámezí. Vykopává brankář Drommel.

52
    Na vlastní polovině kombinují obránci domácího celku. Snaží se najít díru v pozorné obraně soupeře.

50
    Domácí měli k dispozici další rohový kop. Obrana Twente si poradila výborně, když míč odvrátila mimo nebezpečné území.

49
    Protiútok Twente skončil útočným faulem Slagveera. U míče budou fotbalisté HFC ADO Den Haag.

48
    Nyní Drommel fantasticky zasáhl proti střele těsně za vápnem, o kterou se postaral po pěkné přihrávce Goppel!

46
    Útok hostů zastavil sudí, nezdál se mu jeden ze zákroků. Z protiútoku ADO zakončoval po centru zprava Goppel. Jeho střela byla sražená na roh. Z něj se nic nebezpečného pro Twente neurodilo.

46

Je za námi první poločas, který nenabídl moc pohledného fotbalu. Do vedení se dostali hosté. Krásnou akci zakončil přesně ve 13. minutě Jensen. V samotném závěru odpověděl povedenou střelou Johnsen. Stav zápasu je tak zatím 1:1. Doufejme, že druhý poločas přinese mnoho zábavy!

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2
    45+2. Björn Maars Johnsen - 1:1

45+2
    Po velké chybě Assaidiho se dostal k míči BJORN JOHNSEN, který tvrdou střelou z dálky překonal Drommela. Je srovnáno – 2:2!

45+1
    Obrana hostů znovu zafungovala na jedničku. Goppelovi se nepovedlo přes výborně bránící protihráče ocentrovat.

45
    Rozhodčí nastavuje první poločas o dvě minuty.

44
    Fotbalisté Twente zdržují, je na nich vidět, že chtějí udržet do konce poločasu těsné vedení.

43
    Rychlý brejk hostů skončil míčem v zámezí. Rohový kop rozehrát El Khayati, jenže z něj nic nebezpečného pro soupeře nebylo.

42
    Kombinace domácích stoperů zatím nevede k ničemu nebezpečnému pro soupeře.

41
    Fotbalista hostů je již na nohou, můžeme pokračovat ve hře.

40
    Assaidi byl na polovině hřiště podražen Meijersem (HAA), který od sudího inkasuje žluté varování.

39
    Domácí měli k dispozici standartní situaci ze zajímavé pozice. El Khayati posílal míč do vápna, jenže obrana Twente dokázala kulatý nesmysl dostat mimo nebezpečné území.

37
    Balon se dostal k brankáři domácích, který ho odpálil na polovinu hřiště. Tempo hry je v posledních minutách nízké, oba celky o míč bojují ve středu hřiště.

36
    Po centru z pravé strany se prosadil Johnsen. Nejlepší střelec domácích však další zářez na pažbě nepřidá, rozhodčí odpískal ofsajd.

35
    Deset minut před koncem poločasu jsou u míče hosté. Ti zdržují, což se nelíbí fanouškům ADO a hlasitě pískají.

34
    Centr z pravé strany obranu Twente opět neohrozil, ta dnes funguje naprosto skvěle. Tudy cesta nevede.

33
    Hooi fauloval na polovině hřiště autora jediné branky. Míč tak budou mít fotbalisté Twente.

30
    Hooi předvedl krásnou individuální akci, kterou však zakončil střelou vedle branky Twente. Drommel vykopává.

29
    Máme za sebou skoro půlhodiny utkání, domácí prohrávají s hosty 0:1. Obraz hry je v posledních minutách takový, že se bojuje ve středu hřiště.

28
    Twente výborně brání, domácí se těžko dostávají do vyložené šance.

27
    Domácí se prezentovali další střelou z dálky, ta Drommela neohrozila.

25
    Kanon skvěle dokázal zastavit aktivního Assaidiho, který by jinak běžel sám na brankáře. Útočník Twente nakonec fauloval, u míče budou domácí.

24
    Hosté začínají pomalu tahat čas, trvá jim rozehrávka rohového kopu, což fanoušky ADO pochopitelně štve. Zpět k rohu Twente, k hlavičce se dostal Thesker, jenže branku minul.

23
    Další centr domácích z pravé strany zachytil bezchybný Drommel. Hosté tak budou nějakou dobu u míče. Diváci v Haagu začínají pískat.

21
    Z velké dálky to zkoušel obránce Beugelsdijk. Jeho pokus byl tečován, přičemž rána byla snížena. Pro Drommela jednoduché sousto.

20
    Hosté měli jeden ze svých protiútoků. Míč se dostal k Slagveerovi, jehož centr pouze proletěl pokutovým územím domácích, kde ho zachytil brankář ADO.

19
    Zmatky v obraně Twente vyřešil brankář odkopem míče až na polovinu hřiště. Inkasovaná branka s domácími nic neudělala, stále se snaží srovnat.

18
    Z uctivé vzdálenosti napřáhl Assaidi. Bohužel pro něj mířil vedle branky, kterou hájí Groothuizen.

17
    Assaidi se snažil dostat do vápna, ale proti přesile domácích obránců neměl šanci. Přesto jsou hosté u balonu.

16
    Byť se dostali hosté do vedení, tak to jsou domácí, kdo se snaží s míčem něco vymyslet. Další centr z pravé strany byl přetažený.

15
    Po nepřesné přihrávce Meijerse se míč dostal do zámezí. Vykopávat do hry jej bude brankář Twente.

14
    Domácí se snažili rychle vyrovnat, ale centr z pravé strany stačila obrana Twente poslat mimo nebezpečné území.
    13. Fredrik JENSEN - 0:1

13
    Twente právě vstřelilo branku!
    Poslední celek tabulky jde do vedení. Po krásné kombinaci viděl Maher volného spoluhráče, kterému naservíroval míč prakticky do prázdné branky. FREDRIK JENSEN neměl problém překonat Groothuizena – 0:1!

11
    Jensen centroval z pravé strany, míč srazil Thesker na roh. Z něj hosté neudeřili, obrana ADO zafungovala skvěle.

10
    Johnsen se provinil proti pravidlům, u míče tak zůstanou hosté.

9
    Míč se dostal k Drommelovi, ten vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Stopeři Twente kombinují mezi sebou.

8
    Dlouhý nákop byl domácím k ničemu, jen prolétl vápnem Twente. To se navíc dostalo k balonu.

7
    Z protiútoku Haagu je pískán domácím ofsajd, ve kterém se ocitl Hooi. Rozehrávat tak bude brankář Drommel.

6
    Assaidi obdržel míč za obranu, jenže ho nedokázal zpracovat a následně jej dostat do branky domácích.

5
    Domácí zahrávali rohový kop, jenže míč byl obranou Twente odvrácen až na polovinu hřiště. Hosté se následně dostali do protiútoku, ale nic pořádného nevymysleli.

4
    Faul na polovině hřiště. U míče zůstanou hráči ADO Den Haag. Počátek utkání je poněkud ospalý, ani jeden tým nechce chybovat.

3
    Do vápna Twente letěl první centr z pravé strany, obrana hostů je pozorná a nezaváhala. Další centr lapil brankář Drommel.

2
    Domácím míč na kopačkách dlouho nevydržel, do protiútoku se tak hnali hosté. Přihrávka za obranu byla pro Slagveera příliš dlouhá, nedosáhl na ni.

1
    Rozehrávku duelu obstarali fotbalisté domácího celku, který bude hrát ve své zelenožluté kombinaci. Hosté klasicky v červeném. Zábava začíná!

1

Do začátku zápasu zbývá několik minutek, fotbalisté během několika okamžiků přijdou na hřiště a poté budeme svědky devadesáti minut kvalitního nizozemského fotbalu!

HFC ADO Den Haag: Groothuizen – Ebuehi, Beugelsdijk, Kanon, Meijers – Immers, El Khayaty, D. Bakker – Goppel, Johnsen, Hooi.
    Náhradníci: Coremans, van der Sar – Gorter, Ladan, B. Kuipers, Asmelash, N. Kuipers, David, Duplan, Falkenburg, Lorenzen.

FC Twente: Drommel – van der Lely, Thesker, Lam, Bijen, Cuevas – Holla, Jensen, Maher – Slagveer, Assaidi.
    Náhradníci: Hengelman, Brondeel – Hooiveld, Jensen, Maria, Laukart, Liendl, van der Heyden, Tighadouini, El Hamdaoui.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rozcvička domácích před zápasem

Domácí jsou sympatický celek z půlmilionového Haagu. V letošním ročníku hrají fotbalisté ADO velmi dobře a nachází se dva body od play off o Evropskou ligu; patří jim devátá příčka. Hráči, jejichž stánkem je Kyocera Stadion, půjdou do utkání jako mírni favoriti a zisk tří bodů jim v konečném součtu může velmi pomoci.

FC Twente
    Hosté nevyhráli již čtrnáct utkání v řadě a prožívají nejhorší sezónu v novodobé historii klubu. Do konce ročníku zbývá odehrát čtyři kola a Twente se nachází na poslední pozici se ziskem pouhých 20 bodů. Pro tradičního účastníka Eredivisie je tedy velmi důležité, aby proti Den Haagu vybojoval všechny tři body. Ztráta na záchranu je v současnosti deset bodů, což je těžko hratelné. Twente se musí soustředit spíše na to, aby dotáhl Spartu Rotterdam, která se čtyřbodovým náskokem bude pravděpodobně hrát baráž o udržení.

4 - Fredrik Jansen

Vítám všechny fotbalové fandy u online přenosu z jednatřicátého kola nizozemské Eredivisie. Zaměříme se na duel mezi HFC ADO Den HaagFC Twente, jehož výkop je naplánován na 18:30. Zápasem vás provede Milan Šplíchal.