Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:3 (1:1, 4:1, 0:1) Stav série: 2:0
New Jersey Devils
Sobota 14.04.2018, 21:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    51:57 Blake COLEMAN - 5:3

51:57
    Devils právě vstřelili branku!
    Hokejisté New Jersey snižují na 3:5! Po přihrávce Zajaca od levého mantinelu se prosazuje střelou z první BLAKE COLEMAN. Asistence: Travis Zajac, John Moore.
    39:34 Sami VATANEN - 5:2

39:34
    Hosté snižují v poslední minutě druhé třetiny na 2:5! SAMI VATANEN projel s kotoučem do útočného pásma a následně jej poslal za Vasilevského záda. Pro finského beka celkově šestá trefa v play-off, první v tom letošním! Asistence: Andy Greene, Cory Schneider.
    33:12 Alex KILLORN - 5:1

33:12
    Tampa právě vstřelila branku!
    Druhý přesilovkový gól Tampy Bay, 5:1! V předbrankovém zmatku se nejlépe zorientoval ALEX KILLORN. Kanadský útočník si tak připsal druhou branku v dnešním zápase a celkově třetí v sérii! Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
    26:01 Nikita KUČEROV - 4:1

26:01
    Lightning přidávají čtvrtý gól! NIKITA KUČEROV přihrával z ostrého úhlu před branku Stamkosovi, kotouč si ale do vlastní branky dopravil Vatanen. Nejlepší střelec Tampy v základní části tak podobně jako Johnson připisuje druhý gól v sérii, 4:1! Bez asistence.
    24:36 Tyler JOHNSON - 3:1

24:36
    Domácí se dostávají do dvougólového vedení! Střelecký pokus McDonagha od modré čáry byl tečován TYLEREM JOHNSONEM. Americký útočník tak zapisuje do statistik druhou branku a třetí bod v sérii, 3:1! Asistence: Ryan McDonagh, Brayden Point.
    23:14 Alex KILLORN - 2:1

23:14
    Bolts využívají přesilovku a dostávají se tak znovu do vedení! Po střele Stamkose se ujal puku po odrazu od zadního mantinelu Kučerov. Ruský útočník ihned naservíroval touš před branku ALEXI KILLORNOVI a ten jej tečoval za Kinkaidova záda. Osmadvacetiletý forvard zaznamenává druhý gól v letošním play-off, 2:1! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.
    13:38 Nico HISCHIER - 1:1

13:38
    Čtrnáctá minuta utkání, máme srovnáno! Nahození Seversona od pravého mantinelu ještě brankou neskončilo. Následně se však ujala dorážka NICO HISCHIERA z mezikruží. Pro jedničku posledního draftu je to premiérová trefa v play-off, 1:1! Bez asistence.
    12:15 Brayden POINT - 1:0

12:15
    Lightning otevírají na začátku třinácté minuty skóre druhého utkání! Po pasu od Paláta vystřelil z pravého kruhu pro vhazování BRAYDEN POINT. Jeho neskutečná střela skončila v pravém horním růžku. Pro mladého Kanaďana se jedná o první gól ve vyřazovacích bojích, 1:0! Asistence: Ondřej Palát, Ryan McDonagh.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 13. B. Point (Palát, McDonagh), 24. Killorn (Kučerov, Stamkos), 25. T. Johnson (McDonagh, B. Point), 27. Kučerov, 34. Killorn (Kučerov, Hedman) – 14. Hischier, 40. Vatanen (A. Greene, Schneider), 52. Coleman (Zajac, J. Moore)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Girardi, McDonagh, Strålman (A), Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
    New Jersey Devils: Kinkaid (34. Schneider) – A. Greene (C), Vatanen, J. Moore, Müller, Butcher, Lovejoy, Severson – Hall (A), Hischier, Palmieri – Wood, Zacha, Maroon – Coleman, Zajac (A), Noesen – Grabner, Boyle.

Rozhodčí: Brad Meier, Ian Walsh – Ryan Gibbons, Steve Miller

Diváci: 19 092