Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Stav série: 1:1
Philadelphia Flyers
Sobota 14.04.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Československá stopa v utkání:
    Petr Mrázek (PHI) – náhradní brankář
    Radko Gudas (PHI) – 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 21:47
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, čtyři střely na branku, čas na ledě: 17:25 (03:53:46)

Hvězdy utkání:
    1. Sean Couturier (PHI) 1+2
    2. Brian Elliott (PHI) jeden inkasovaný gól, 34 zákroků, úsp. zákroků 97,1
    3. Ivan Provorov (PHI) 0+2

Série Pittsburgh – Philadelphia je srovnaná. Je tedy jisté, že se oba týmy na ledě Pens ještě jednou utkají. Dnes sice domácím vyšel vstup do utkání a zhruba v prvních patnácti minutách byli lepším týmem. Avšak hostům se povedl konec úvodní a začátek druhé třetiny. Letang si srazil bruslí kotouč za vlastního brankáře.

Letci navíc přečkali i velký tlak soupeře ve druhém dějství zakončený tím, že Crosby tři vteřiny před koncem druhé dvacetiminutovky minul zcela odkrytou bránu.

Ve třetí třetině se bylo nač dívat. Třeba na skvělou nahrávku Couturiera bekhendem mezi vlastníma nohama a přes bránícího Oleksiaka na Patricka.

Co se týče české stopy, tak Jakub Voráček nebyl nikterak zásadně vidět. Připsal si jednu asistenci.

59:44 Andrew MACDONALD - 1:5

59:44
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    ANDREW MACDONALD poslal kotouč z velké dálky po ledě do prázdné branky. 1:5. Asistence: Jori Lehterä.

59:30
    Kesselův souboj na levé straně útočné třetiny dopadl špatně pro amerického hokejistu.

58:55
    Määttä střílel z postu pravého beka, ale do jeho rány lehl Couturier.

58:20
    Crosby a Malkin dostali kotouč na střed, ale Elliott vykopl levý beton proti soupeři.

57:52
    Dumoulin nasměroval kotouč zleva mimo branku a čas pro domácí celek letí.

57:17
    Rust forčekoval ihned po buly, následně vracející se Sheahan překazil hostům rybičkou na obranné modré čáře zakončení do prázdné branky.

57:07
    Kessel nastřelil zprava kotouč k přední tyči, ale tam si nepřipsal přesnou dorážku Crosby.

56:34
    Z vlastního pásma putoval kotouč zleva křížem do pravé tyče prázdné branky od hokejky Couturiera.

56:15
    A teď už zase jede na střídačku v době, kdy rozehrává Kessel.

56:05
    Avšak Murray je zpět na ledě.

56:05
    Giroux ze střední třetiny zleva neposlal kotouč přes Malkina do prázdné branky.

55:56
    Zakázané uvolnění hostů.

55:32
    Murray na střídačce a domácí jsou v šesti!

55:32
    Stejně tak po zakončení zprava na přední tyč do lapačky Elliotta.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 46. Hörnqvist (J. Schultz, Dumoulin) – 20. Gostisbehere (Giroux, Couturier), 21. Couturier (Provorov, M. Raffl), 42. Konecny (Simmonds, Provorov), 46. Patrick (Couturier, Voráček), 60. MacDonald (Lehterä)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Sheary, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Aston-Reese.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Mrázek) – Provorov, Gostisbehere, Sanheim, MacDonald (A), Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, M. Raffl – Lindblom, Patrick, Voráček – Konecny, Filppula, Simmonds (A) – Laughton, Lehterä, Read.

Rozhodčí: McCauley, Peel – Devorski, Nansen