Německo – Slovensko 1:2 (0:1 po s.n.) | Francie – Česko 2:6 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:5 (0:1, 0:1, 1:3) Stav série: 1:1
Philadelphia Flyers
Sobota 14.04.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    59:44 Andrew MACDONALD - 1:5

59:44
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    ANDREW MACDONALD poslal kotouč z velké dálky po ledě do prázdné branky. 1:5. Asistence: Jori Lehterä.

56:15
    A teď už zase jede na střídačku v době, kdy rozehrává Kessel.

55:32
    Murray na střídačce a domácí jsou v šesti!

51:41
    MacDonald (PHI) poslal Hornqvista za vlastní brankou přímo na mantinel a domácí hráč šel obličejem napřed...Navíc dopadl zřejmě přímo část, kde začíná plexisklo...Celkem překvapivě nikdo z domácích hráčů nevystartoval proti MacDonaldovi. Dvě minuty za krosček.

Jenže domácí fanoušci se o pár sekund později nestačili divit, když Hornqvist (PIT) dostal dvě minuty za nafilmovaný pád.

50:31
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Wayne Simmonds – 2 min., sekání).

46:55
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., hrubost).
    45:27 Patric HÖRNQVIST - 1:4

45:27
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    PATRIC HÖRNQVIST ujel po nahrávce spoluhráče na pravé straně Manningovi a snížil z pravého kruhu do bližšího rohu branky okolo lapačky Elliotta. Asistence: Justin Schultz, Brian Dumoulin.
    45:10 Nolan PATRICK - 0:4

45:10
    Voráček přihrával z pravého kruhu k přední tyči. Couturier pokračoval bekhendem mezi vlastníma nohama a přes bránícího Oleksiaka. U druhé brankové konstrukce číhal volný NOLAN PATRICK a trefil tak prázdnou branku. Asistence: Sean Couturier, Jakub Voráček.

43:50
    Vyloučení z frustrace Rusta (PIT), který sekl mimo hru ve vlastní třetině protihráče.
    41:29 Travis KONECNY - 0:3

41:29
    Tak to klobouk! Simmonds odehrál kotouč na pravou stranu z první. TRAVIS KONECNY byl lepší než Ruhwedel, zřejmě podklouzl, ale i tak dokázal zakončit rybičkou směrem pod horní tyč. Asistence: Wayne Simmonds, Ivan Provorov.

39:57
    Kessel přihrával křížem z levého kruhu na zadní tyč, ale Crosby nebyl schopný trefit zcela prázdnou branku. Svojí hůl ihned lehce poupravil vzteky o brankovou konstrukci.

38:23
    Malkin (PIT) chtěl, aby Simmonds (PHI) šel na trestnou lavici za zdržování hry. Hostující hráč strčil do soupeře a následovala výměna názorů zakončená tím, že Pens budou hrát přesilovku pro hrubost Simmondse.

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., hákování).

32:32
    Girouxe obral o kotouč Määttä, který jej také tvrdě poslal k zemi na hostující útočné modré čáře. Finský bek vyslal Crosbyho do samostatného úniku, Elliott však svého protihráče vybruslil při snaze kapitána Pens o zakončení bekhendovým blafákem a také se vytáhl zákrokem lapačkou, resp. levou rukou.

32:00
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., sekání).

31:05
    Simmonds naservíroval puk zprava kros na dlouhou tyč, kde jeden z domácích hráčů nepovolil Lindblomovi zakončit prakticky do prázdné branky.

27:32
    Konecny (PHI) vyfasoval dvě minuty za hrubost, když po odpískání udeřil protihráče do horní části těla.

27:00
    Giroux šel nejprve ve střední třetině do souboje s Crosbym a poté do hostujícího kapitána narazil zezadu Letang. Ten následně opustil led a odešel do šatny. Nutno podotknout, že tohle si Letang udělal zcela sám. Vypadalo to jako kdyby narazil hlavou do zad protihráče.
    20:47 Sean COUTURIER - 0:2

20:47
    Hosté snadno zavezli kotouč do do útočné třetiny Girouxem. Následovala rychlá souhra a SEAN COUTURIER jej poté zprava poslal na hranu brankoviště, Letang si jej dokázal srazit bruslí do vlastní sítě a Murray už nemohl adekvátně reagovat. Asistence: Ivan Provorov, Michael Raffl.
    19:23 Shayne GOSTISBEHERE - 0:1

19:23
    Couturier v levém rohu útočné třetiny nahrál v pádu těžce po souboji s Hagelinem na modrou čáru levému bekovi. Ten předal kotouč na post pravého beka. SHAYNE GOSTISBEHERE potáhl puk po ledě, ten mířil přes bránícího Patricka mezi nohy Murrayho. Murray vzápětí pomohl kotouči k cestě do sítě trošku nešťastně svým pravým betonem. 0:1. První trefa Flyers v této sérii. Asistence: Claude Giroux, Sean Couturier.

18:30
    Aston-Reese (PIT) narval zprava v útočné třetině soupeře Provorova, jenž rozehrával a uvidíme první přesilovku. Domácí hokejista se nechal vyloučit za vražení na hrazení.

10:28
    Hörnqvist vsadil na razanci při střele zprava přes beka, ale kotouč lízl krátkou tyč.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 46. Hörnqvist (J. Schultz, Dumoulin) – 20. Gostisbehere (Giroux, Couturier), 21. Couturier (Provorov, M. Raffl), 42. Konecny (Simmonds, Provorov), 46. Patrick (Couturier, Voráček), 60. MacDonald (Lehterä)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Sheary, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Aston-Reese.
    Philadelphia Flyers: Elliott (Mrázek) – Provorov, Gostisbehere, Sanheim, MacDonald (A), Manning, Gudas – Giroux (C), Couturier, M. Raffl – Lindblom, Patrick, Voráček – Konecny, Filppula, Simmonds (A) – Laughton, Lehterä, Read.

Rozhodčí: McCauley, Peel – Devorski, Nansen