Pittsburgh – Philadelphia 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 4:1 (kon.) | Vegas – Los Angeles 2:1 (po pr.)
Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Nashville – Colorado 5:4 (kon.)
Winnipeg Jets
4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Stav série: 2:0
Minnesota Wild
Sobota 14.04.2018, 01:30 • Bell MTS Place, Winnipeg • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! V NHL se již rozjelo vyvrcholení sezóny v podobě bojů o Stanley Cup. Ve druhém utkání čtvrtfinále Západní konference se utkají Winnipeg Jets a Minnesota Wild. První zápas dopadl lépe pro Jets, kteří zvítězili 3:2.

Minnesota Wild:
    Minnesota nasbírala v základní části 101 bodů a do play-off tak postoupila jako třetí nejlepší celek Centrální divize a celkově jako čtvrtý tým v rámci Západní konference. Ve vyřazovacích bojích se Divočáci musejí obejít bez klíčového beka Ryana Sutera, který utrpěl zlomeninu nohy a letos by si ještě zahrál jedině v případě, že by Wild postoupili v play-of hodně daleko.

Winnipeg Jets:
    Tryskáči teprve podruhé po reinkarnaci klubu v podobě přestěhování organizace do Winnipegu z Atlanty postoupily do play-off. A základní část jim vyšla opravdu skvěle. Vždyť získaly 114 bodů a byly druhým nejlepším mužstvem celé ligy. Jets byli v ofenzivě vždy silní, ale tentokrát se mohou opřít o pevnější obranu a především stabilní výkony brankáře. Na pozici jedničky totiž dozrál Connor Hellebuyck. I v bojích o Stanley Cup tedy kanadský celek není bez šance. V domácím prostředí se navíc mohou opřít o bouřlivou diváckou kulisu.

Blake Wheeler – 91b (23+68)
    Patrik Laine – 70b (44+26)
    Nikolaj Ehlers – 60b (29+31)

Brankář:
    Connor Hellebuyck – 67 zápasů, průměr 2,36, úspěšnost 92,4 %

První zápas série:
    Hokejisté Winnipegu byli většinu zápasu výrazně aktivnější, ale na konecné vítězství 3:2 se nakonec hodně nadřeli. Domácí sice v bouřlivé kulise otevřeli v závěru druhé části skóre zásahem Marka Scheifeleho, ale Wild v úvodu třetí třetiny stav otočili. Hned o minutu později však vyrovnal Patrik Laine a následný obrovský tlak Winnipegu přetavil v 53. minutě ve vítězný zásah Joe Morrow.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 38. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 45. Laine (Stastny), 53. Morrow (Ehlers) – 42. Cullen (Greenway, Prosser), 44. Parise (Mikael Granlund, M. Koivu)

Střely na branku – 40:20.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Také dnes se můžeme ve Winnipegu těšit na atmosféru, kterou považuje zkušený hokejový novinář Pierre LeBrun za neskutečnou.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Armia, Little, Roslovic – B. Tanev, Lowry, Copp.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Soucy, Prosser, Seeler – Niederreiter, E. Staal (A), Zucker – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise (A) – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Brisebois, Kovachik.
    Atmosféra byla fantastická už při předzápasovém rozbruslení.

V aréně probíhá předzápasová show. Chystá se slavnostní nástup aktérů utkání na led.

Jets nastupují na led za znění kytarových riffů z filmu Top Gun. V hledišti je opět „bílé peklo.“

Zazní národní hymny Spojených států a Kanady.

Oficiality jsou minulostí. Kulisy jsou pro druhý zápas série nastaveny parádně.
    Fanoušci Jets si pro soupeře opět nachystali bílé peklo.

00:01

00:17
    První útočnou akci Jets táhl Blake Wheeler. Jeho přihrávka však neprošla před branku na Kylea Connora.

00:51
    Matt Cullen připravil šanci pro Charlieho Coyla. Ten jel na Hellebuycka z pravé strany, ale nepřekonal ho!

01:51
    Eric Staal nahrál do jízdy Jasonovi Zuckerovi. Ten byl ale vytlačen domácím obráncem k mantinelu a tam byl dohrán.

02:19
    Začalo se v obrovském tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

02:48
    Bryan Little našel od zadního mantinelu Andrewa Coppa. Ten skákavý puk netrefil dobře.

03:48
    Od pravého mantinelu střílel Nate Prosser. Hellebuyck pokus hostujícího beka bezpečně vyrazil.

04:21
    Tyler Myers podrazil Greenwaye a Wild si tak zahrají přesilovou hru!

04:44
    Brodin nabil Mattu Dumbovi, jehož střelu z voleje vyráží Hellebuyck.

05:01
    Bekhendový pokus Jasona Zuckera ukryl Connor Hellebuyck mezi svými betony.

05:18
    Mikko Koivu poslal kotouč před branku, kde byl hodně důrazný Zach Parise. Hellebuyck ošemetnou situaci ve spolupráci s obránci zvládnul.

05:33
    Domácím se konečně podařilo vyhodit.

06:17
    Matt Dumba se snažil protlačit puk na zadní tyčku ke Staalovi. Připraven byl ale obránce Morrissey, který kotouč srazil ke svému brankáři. Ten přerušil hru.

06:22
    Domácí jsou v tuto chvíli v plném počtu.

07:01
    Akci Winnipegu podpořil obránce Joe Morrow. Jeho střelu vyrazil ramenem Dubnyk.

07:17
    Ten si nyní připsal další zákrok. Ve výstroji ukryl ránu Nikolaje Ehlerse. Následuje reklamní přestávka.

07:43
    Z ostrého úhlu to zkusil Jack Roslovic. Devan Dubnyk byl ale pozorný.

08:42
    Jets dlouho drželi puk v útočném pásmu bez toho, aby ohrozili branku soupeře. Teď už mají kotouč na holích hokejisté Minnesoty.

09:50
    Zdá se, že hosté oproti prvnímu zápasu zpevnili obranu. Jets se zatím těžko dostávají do větších příležitostí.

10:10
    Pro střelu Carsona Soucyho si sáhl Hellebuyck. Je tu další reklamní přestávka.

10:57
    Veterán Matt Cullen vypálil z pravého kruhu. Obránce Chiarot jeho střelu zablokoval.
    Fanoušci, kteří se nedostali do haly, zápas sledují také v přilehlých ulicích.

11:56
    Nabídku Connora před brankou netrefil Mark Scheifele.

12:20
    Domácí přitlačili a konečně si vytvořili i zajímavé příležitosti! Hodně aktivní byl právě Mark Scheifele, ale Dubnyk své království uhájil.

13:29
    Po pravé straně si nabruslil dopředu Patrik Laine, který tvrdě vystřelil. Dubnyk našel puk někde ve výstroji.

13:52
    Domácí nyní byli v postavení mimo hru.

14:06
    Jack Roslovic střílel od levého mantinelu. To byl pro Dubnyka snadný zákrok.

14:40
    Winnipeg vede na střely 9:7. Většinou se ale jedná o pokusy z větší vzdálenosti.

15:05
    Mikko Koivu se uvolnil na osu hřiště a chtěl vystřelit. Protihráč mu však vložil do rány hůl.

15:42
    Prudká střela Marka Scheifeleho prolétla vedle branky. Od mantinelu odražený puk se pak snažil zamést za Dubnyka Joel Armia, hostující gólman byl ale pozorný. Proběhne poslední reklamní pauza v první třetině.

16:08
    Jason Zucker nahodil puk před branku, kde číhal Eric Staal. Ten kotouč tečoval mimo.

16:20
    Z pravé strany to nyní zkoušel Eric Staal. Puk má Hellebuyck.

16:58
    Propagační pokus Bryana Littla od mantinelu vyrazil Devan Dubnyk za svou klec.

17:47
    Josh Morrissey vypálil od modré čáry. Dubnyk měl volný výhled a puk přidržel na svém těle.

18:14
    Na druhé straně střílel od modré také Jared Spurgeon. Domácí gólman zasahovat nemusel.

19:01
    Začala už poslední minuta první třetiny.

19:15
    Čárovému rozhodčímu zřejmě selhala píšťalka a muž v pruhovaném nestihl přerušit hru kvůli ofsajdu včas! Povedlo se mu to až tak po 15 sekundách. Čas se po poradě rozhodčích tedy vrací na hodnotu 45 sekund do konce třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina gól, stejně jako v prvním zápase série, nepřinesla. Hokejisté Winnipegu byli střelecky o něco aktivnější, ale Wild zase pálili o to nebezpečněji. Moc gólových příležitostí se však neurodilo ani na jedné straně.

Další třetina začne přibližně ve 2:36.
    Fanoušci Wild mohou zápas sledovat ve své hale na kostce.

20:01

20:36
    Domácí začali druhou třetinu tlakem. Z osy hřiště střílel Adam Lowry, Dubnyk puk lapačkou jen vyrazil.

21:06
    Jets nadále svírají soupeře v jeho obranném pásmu.

21:42
    Hosté pod tlakem nemohli vystřídat a jejich pětice hráčů už sotva pletla nohama! Nakonec se snažil schovat své nahození za bránící hráče Mark Scheifele. Wild však osvobodil brankář Dubnyk, jenž dokázal puk přikrýt a přerušit hru.

21:54
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra se vrací zpět před Dubnyka.

22:30
    Patrik Laine se uvolnil na pravé straně a střílel k bližší tyčce. Tam byl natlačený Devan Dubnyk.

23:15
    Aktivní úvod třetiny ze strany Jets. Dubnyk nyní zasahoval proti střele Tylera Myerse.

23:20
    Po vhazování se dostal Myers k další střele. Dubnyk opět na místě.

23:31
    Dobrá příležitost však přišla na druhé straně! Joel Eriksson Ek pálil z levé strany a po zákroku Hellebuycka se puk povaloval před brankovištěm. Domácí ho nakonec dostali do bezpečí.

24:09
    Z pravého kruhu vypálil Brandon Tanev. Ten trefil jen protihráče.

25:06
    Marka Scheifeleho podrazil Jonas Brodin. Domácí si zahrají jejich první přesilovku v zápase.

25:18
    Hosté vyhodili puk až za branku soupeře.

25:45
    Skvělou práci odvedl v oslabení Mikko Koivu, který se s pukem natlačil až před Hellebuycka a pokud by to neměl na dlouhou hůl, zakončoval by z otočky do odkryté klece! Finský útočník následně schytal ostrý hit od Dustina Byfugliena.
    25:45 Mikko Koivu skórovat nedokázal a krátce poté ho navíc za brankou takto zboural Dustin Byfuglien.

26:07
    Teď už zase domácí. Z první se opřel do puku Patrik Laine, Dubnyk vyráží.

27:07
    Hosté oslabení přestáli, už jsou kompletní.

27:24
    Minnesotě bylo odpískáno postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

28:00
    Adam Lowry nedokázal vystřelit přes bránícího Soucyho. Ten odvedl dobrou práci.

28:41
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! Nádherně to udělal TYLER MYERS, který přebral puk na útočné modré. Místo střely či nahození však hostující defenzivu zaskočil nádherným individuálním průnikem, který zakončil střelou vedle Dubnykovy vyrážečky. Asistence: Jack Roslovic a Ben Chiarot.
    28:41 Tyler MYERS - 1:0

29:14
    Právě Tyler Myers je ale vyloučen za hrubost. Hosté dostávají šanci na srovnání.

29:21
    Po vhazování se dostal ke střele Matt Dumba. Jeho volej dokázal vytěsnit Connor Hellebuyck.

30:34
    Domácí vyhazují. Zatím se brání dobře.

31:10
    V závěru oslabení vyrazil dopředu Andrew Copp. Jeho střela branku minula.

31:21
    Domácí jsou v plném počtu. S ranou Nina Niederreitera si poradil Hellebuyck.

31:55
    Nikolaj Ehlers nabil na volej Patrikovi Lainemu, který branku těsně minul! Poté ještě střílel od modré Jacob Trouba, ale Dubnyk svým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.

32:40
    Laine se snažil před brankou posunout puk na Nikolaje Ehlerse. Dánský forvard měl však zablokovanou hokejku.

33:25
    Wheeler přenesl hru na Marka Scheifeleho. Ten z levého kruhu přestřelil.

33:46
    Tryskáči jsou ve druhé části lepším týmem. Vedou zaslouženě.

34:30
    Trouba zavezl puk do domácího útočného pásma. Pak však jen nahodil puk za branku, kde se ho ujímají Wild.

35:00
    Od modré čáry střílel Brodin. Hellebuyck vyráží do rohu.

35:43
    Od modré čáry nyní pálil Nikolaj Ehlers. Dubnyk si připisuje jistý zákrok.

35:51
    V Bell MTS Place nyní probíhá reklamní přestávka.

36:35
    Scheifele si pomohl při krocení puku vysokou holí. Hra tedy musela být přerušena.

37:08
    Dobře to udělal Joel Eriksson Ek. Hostující útočník se uvolnil a vystřelil. Branku netrefil, ale puk odražený od mantinelu se ještě sám snažil zamést za záda Hellebucka. Úspěšný nebyl, ale jednalo se o poměrně ošemetnou situaci pro Jets.

38:16
    Pomalu se blíží závěr druhé části. Winnipeg drží těsné vedení.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Z pravé strany najížděl na Dubnyka Kyle Connor. Se střelou pod vyrážečku neuspěl!

39:49
    Nick Seeler si připsal důležitý obranný zákrok, když zablokoval přihrávku, která mířila na Kylea Connora. Kdyby prošla, jel by domácí útočník sám na gólmana!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina vyšla lépe Winnipegu. Domácí v ní byli herně lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení. Zatím jediný gól vstřelil ve 29. minutě Tyler Myers, který z modré čáry krásně projel až před Dubnyka a zamířil přesně. Hosté budou muset zvýšit četnost střelby, pokud chtějí uspět.

40:17
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Hra je poprvé ve třetí třetině přerušena.

40:50
    Domácí opět vstupují do třetiny aktivně. Nyní pálil od modré Dustin Byfuglien a Dubnyk musel rychle do rozkleku.

41:34
    Na zpětnou přihrávku Erica Staala si sjel Nate Prosser. Jeho projektil se nevešel mezi domácí tyče.

41:56
    Se střelou Paula Stastnyho si bezpečně poradil brankář Dubnyk.

42:25
    Nyní našel Paul Stastny křížným pasem Jacoba Troubu. Ten ve velké šanci trefil jen Dubnyka!

43:22
    Rychlonozí domácí hokejisté nedávají soupeři moc prostoru. Wild tak vázne rozehrávka.

43:40
    Hostující snaha o založení útočné akce skončila postavením mimo hru.

44:24
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

44:48
    Ránu Spurgeona před brankou tečoval clonící Eric Staal. Puk ale zamířil vedle domácí klece.

45:10
    Další icing hostujícího týmu.

45:20
    Do zakončení se dostal Adam Lowry. Jeho střela minula pravou tyčku hostující klece.

46:09
    Andrew Copp zavezl přes útočnou modrou a nahodil ho na Dubnyka. Ten ho přidržel v lapačce. Reklamní přestávka.

46:37
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Hellebuyckovu branku.

46:59
    Matt Dumba vypálil od modré mimo. Zdá se, že hosté začínají přidávat.

47:32
    Po levém křídle se řítil dopředu Patrik Laine, Dumba mu nedovolil vystřelit.

47:42
    Domácí akce ale nadále pokračovala. Patrik Laine nahrál za branku Dustinu Byfuglienovi, který puk předložil do předbrankového prostoru, kam vlétl PAUL STASTNY a ten zblízka zdvojnásobil vedení Jets – 2:0. Asistence: Dustin Byfuglien a Patrik Laine.
    47:42 Paul STASTNY - 2:0

48:26
    Mohlo to být už 3:0! Puk se snažil dotlačit za brankovou čáru Kyle Connor, ale Dubnyk se proti němu roztáhl a schoval kotouč pod sebe.

49:24
    A nyní už domácí o tři góly vedou! Bryan Little poslal od levého mantinelu střílenou nabídku, kterou těsně před Dubnykem tečoval ANDREW COPP a puk zapadl pod břevno hostující klece. Asistence: Bryan Little a Jack Roslovic.
    49:24 Andrew COPP - 3:0

50:12
    Teď už hosté nemají na co čekat. Pokud ještě chtějí zkusit s utkáním něco udělat, musejí rychle snížit.

50:22
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

50:42
    Blake Wheeler přenechal puk Kyleovi Connorovi, který střílel z první. Dubnyk zakročil pravým betonem.

51:24
    Domácí hrají ve velké pohodě. Kyle Connor ve vyložené šanci zřejmě trefil Devana Dubnyka, který vůbec netušil, co se děje!

51:51
    Přesilovka pro Winnipeg. Marcus Foligno dostává dvě minuty za podražení.

52:23
    V oslabení zamířil dopředu Matt Dumba. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

52:59
    Z levého kruhu střílel Patrik Laine. Jeho pokus byl částečně zblokován a Dubnyk tak zakročil relativně v pohodě.

53:10
    Tohle byl naopak vynikající zákrok Devana Dubnyka! Laine nabil na osu Dustinovi Byfuglienovi, proti jehož dělovce stačila vystřelit lapačka gólmana Wild!

53:52

54:49
    Hosté to ještě zkoušejí. Soupeře zatlačili, ale zatím netrefili branku.

55:07
    Závar před Hellebuyckem! Ten nepovolil, ale bude se vylučovat!

55:07
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Jacob Trouba – 2 min., držení).

55:14
    Domácí se po buly dostali ke kotouči a vyhazují.

55:47
    Jets opět vyhazují.

56:08
    Polovina hostující přesilovky je pryč. Wild v ní zatím nic nepředvedli.

56:46
    Jonas Brodin od modré minul branku a domácí následně znovu vyhodili.

57:16
    Domácí jsou kompletní a hned se dostali do přečíslení 3 na 1! Mark Scheifele to vzal na sebe, ale z mezikruží branku minul!

57:58
    Domácí povedou 2:0 na zápasy! Do přihrávky Nikolaje Ehlerse se opřel na vrcholu pravého kruhu PATRIK LAINE a puk zapadl ke vzdálenější tyčce Dubnykovy svatyně – 4:0. Asistence: Nikolaj Ehlers a Tyler Myers.
    57:58 Patrik LAINE - 4:0

59:01
    Na trestnou lavici jde domácí Brandon Tanev, který zahákoval Foligna. Ještě přesilovka pro Wild.

59:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Čisté konto Connor Hellebuyck neudrží! Z levého kruhu vypálil Mikko Koivu a kotouč šikovně tečoval mimo dosah domácího gólmana ZACH PARISE – 4:1. Asistence: Mikko Koivu a Jonas Brodin.
    59:15 Zach PARISE - 4:1

59:50
    Na závěr tu ještě máme hromadnou šarvátku! Utvořily se dvojičky a Daniel Winnik s Brandonem Tanevem se pustili do regulérní bitky!

59:50
    Zatímco publikum se dobře baví, tak rozhodčí stále ještě rozdělují tresty. To už ale na výhře Tryskáčů nic nezmění.

59:50
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Brandon Tanev – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Daniel Winnik – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marcus Foligno – 2 min., hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nate Prosser – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:50
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Joe Morrow – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Dustin Byfuglien – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).

59:53
    Ještě se nám servali také Nick Seeler a Ben Chiarot!

59:53
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Nick Seeler – 2 min., krosček + 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Ben Chiarot – 5 min., bitka).

Hokejisté Winnipegu už ve třetí třetině neponechali nic náhodě a poráží Minnesotu 4:1! Ve 48. minutě zvýšil na 2:0 Paul Stastny, jenž zužitkoval hezkou spolupráci s Byfuglienem a Lainem. O necelé dvě minuty později pak tečoval Littleovu nabídku Andrew Copp. Pojistku na výhru Jets pak v 58. minutě dodal Patrik Laine. Hosté už stačili jen korigovat, 45 sekund před koncem sebral Hellebuyckovi nulu Zach Parise. V závěrečných sekundách ještě došlo na několik výměn názorů v pěstních soubojích. To už ale nic nezměnilo na tom, že Tryskáči vstoupily do play-off skvěle a do Minnesoty odcestují s vedením 2:0 na zápasy.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 44:17 (13:9, 14:5, 17:3)

3. Patrik Laine (WPG) 1+1
    Domácí příznivci se mohli po skončení utkání oprávněně radovat.

To už je z mé strany vše. Na počtenou! (04:31:39)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. T. Myers (Roslovic, Chiarot), 48. Stastny (Byfuglien, Laine), 50. Copp (Little, Roslovic), 58. Laine (Ehlers, T. Myers) – 60. Parise (M. Koivu, Brodin)

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Brisebois, Kovachik