Eibar – Alavés 0:1 (kon.) | Atlético – Levante 3:0 (kon.) | Getafe – Espanyol 1:0 (kon.)
Malaga – Real Madrid 1:2 (kon.)
Atlético Madrid
3:0 (1:0)
Levante UD
Neděle 15.04.2018, 16:15 • Wanda Metropolitano, Madrid • Španělská LaLiga • 32. kolo

To by bylo v tuto chvíli z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělního večera a u dalšího přenosu zde na webu zase někdy na počtenou. (18:12:19)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:13.

V příším kole čeká Los Colchoneros těžký zápas na Anoetě proti místnímu San Sebastianu, který letos nemá úplně stabilní výsledky. Na druhé straně Levante čeká ryze záchranářský boj na domácím hřišti proti Málaze.
    Slavnosti tedy můžou začít, Atlético doma vyhrálo suverénně 3:0.

Je dobojováno! Atlético prodloužilo svou domácí sérii už na 11 vyhraných zápasů po sobě. Dnes si celkem snadno poradilo s výběrem Levante, které porazilo rozdíl tří branek. V prvním poločase se prosadil pouze Ángel Correa. V tom druhém zase krásnou volejí Antoine Griezmann a definitivní tečku za utkáním udělal střídající Fernando Torres.

90+1

90+1
    V nastaveném čase už zřejmě nic zásadního nestane. Levante si z Madridu odveze prohru 0:3.

90
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil ve druhém poločase jednu minutu nad rámec hrací doby.

89
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, míč je v tuto chvíli na domácí polovině v držení Atlética Madrid.

88
    Levante přece vysunulo své napadání a poté slaví zisk míče na domácí polovině. Jenže Lerma si troufnul na přesilu a poté míč ztratil.

87
    Jsou před náma závěrečné minuty dnešního klání, které už postrádá výraznější tempo. Nezměnil to ani Torres svou kličkou na pravé straně hřiště.

86
    Jefferson Lerma vyslal z rohu pokutového vápna přízemní střelu na vzdálenější tyč. Jan Oblak v tuto chvíli nemusel zasahovat.

85
    Kévin Gameiro si nepohlídal své postavení na útočné polovině a vzápětí mu byl odpískán ofsajd. Sám domácí útočník se tomuto verdiktu diví.

83
    Gabi se stal na polovině hřiště terčem zbytečného faulu hostů. Rozhodčí neváhal odpískat nedovolený zákrok proti brance Levante.

82
    Tento zápas se už zřejmě bude dohrávat. Domácí se nemají k výrazné ofenzívě. Vedení o tři branky jim zřejmě stačí. Na druhé straně Levante působí odevzdaným dojmem.

81
    Fernando Torres je po své vstřelené brance hodně aktivní. Nabízí se svým kolegům a rozdává přesné přihrávky.

80
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby tohoto zápasu. Atlético už jistě míří za ziskem tří bodů.

78
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Juanfran.
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Ali Abeid, přichází Chema.
    77. Fernando TORRES - 3:0

77
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Tak tohle je zřejmě definitivní hřebíček do hostující rakve. Ángel Correa se na pravé straně prodral k centru, který směřoval do prostoru, kde si naběhnul FERNANDO TORRES. Tento odchovanec Atlética si skvěle naběhnul do volného prostoru a ještě lépe zakončil. Další parádní branka z domácí dílny. Asistence: Ángel Correa.

76
    Centr z tohoto rohového kopu se zakroutil přímo do branky, kde byl připraven domácí brankář. Ani z tohoto rohu není pro hosty zajímavá situace.

75
    Enis Bardi vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu. Oblak musí být v pozoru.

74
    Gabi se zlobí, že nemá komu by mohl přihrát. Proto i on volí přihrávku zpět. Míč má v tuto chvíli domácí kapitán Godín.

73
    Torres byl na hostující polovině úplně sám, proto radši uklidnil hru přihrávkou zpět do záložní řady.

72
    Vitolo se v pokutovém území dostal ke střeleckému pokusu na zadní tyč. Tato střela se bohužel pro něj mezi tři tyče nevešla.

71
    Pomalu se nám blíží závěrečná část dnešního utkání. Levante se stále nemá k tomu, aby bylo Oblakovi nebezpečné. Připíše si tento brankář další čisté konto?

70
    José Campaña se na levé straně dostal k centru, který se nepovedl podle jeho představ. Míč z jeho kopačky končí až za domácí brankou.

69
    José Luis Morales byl opět u své skvělé inviduální akce, ale tentokrát se dostal pouze na polovinu domácích. Poté přišla nepřesná přihrávka na spoluhráče.

68
    Gabi se postavil k exekuci přímého kopu. Jeho centr našel hlavu Saúla, který ovšem hlavičkoval nad hostující branku.

67
    Fernando Torres se rozběhnul, ale míč dostal na paty. Akce Atlética tedy končí předčasně už na hrací polovině.

66
    Parádní defenzíva od domácích, který také slaví zisk míče. Domácí hráči se už fotbal začínají bavit. Například kombinací na jeden dotek, ve které jsou i patičky.

65
    Levante neskládá zbraně a snaží se aspoň o kontaktní branku, jenže hosté to mají opravdu dost těžké. Atlético je bezchybné.

64
    Dnešní utkání sleduje 58 043 diváků.

63
    Vitolo se při snaze zachránit míč na hrací ploše málem zranil. Domácí diváci mu za tuto bojovnost tleskají.

62
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Gabi.

61
    Parádní akce hostujícího Moralese, který si na polovině hřiště vzal míč a pelášil směrem na domácí branku. Svou cestou překonal všechny překážky, ale poté zvolil špatný úmysl. Místo střely měl zvolit přihrávku na lépe postaveného spoluhráče.

60
    Patnáct minut druhého poločasu za námi a Atlético už vede o dvě branky. Zdá se, že domácí dnes získají všechny tři body, záleží ovšem jakým výsledkem.

59
    Atlético i nadále drží míč pod svou kontrolou. Levante už tak vysoko nenapadá, proto je domácí kombinace nějak nerušena.

58
    Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Fernando Torres.

57
    Atlético rozehrálo jeden a posléze i druhý rohový kop. Obě tyto standardky byly parádně ubráněny. Za tohle si hostující obránci zaslouží pochválit.

56
    Gameiro se prokličkoval do zajímavé příelžitosti, kterou vzápětí zastavil pozorný obránce. Atlético ovšem bude rozehrávat rohový kop.

55
    U postranní čáry je připraven Fernando Torres, který za malý moment příjde na hřiště. Koho asi vystřídá?

54
    Přízemní centr z levé strany skvěle zablokoval domácí kapitán. Z akce Levante tedy opět nic není, Oblak je zatím bez práce.

53
    Až teď se Levante dostává na vlastní polovině k míči a bude doufat v postupný útok. To se také vzápětí daří.

52
    Antoine Griezmann se stačil vrátit s pronikajícím soupeřem, kterého nedovoleně poslal na trávník. Rozhodčí odpískal faul.

51
    Domácí drží míč na svých kopačkách a s přehledem kombinují na vlastní polovině. Levante vysunulo své napadání, ale zatím napadá bez úspěchu.

50
    Hráči Levante působí jako by ještě byli stále v šatnách. Hostující trenér poslal na hřiště dva nové hráče a ti jsou stále neviditelní.

49
    Atléticu to nestačí a dále útočí. Tentokrát byl v šance Gameiro, ale ten z úhlu nedokázal ohrozit hostující branku.
    48. Antoine GRIEZMANN - 2:0

48
    Domácí celek hned v úvodu odskakuje na rozdíl dvou branek. Atlético roztáhlo hru do pravé strany, kde byl volný Vrsaljko. Ten se s míčem nijak nemazlil a hned sklepnul na ANTOINA GRIEZMANNA, který neskutečnou volejí vymetl pavučiny v pravém růžku hostující branky. Asistence: Šime Vrsaljko.

47
    Hned ve druhé minutě druhého poločase se v nebezpečné šanci ocitnul Vitolo, ale na poslední chvíli byla jeho střela zablokována.

46
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Enis Bardi.
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Armando Sadiku, přichází Ivi.

Po prvním poločase vede domácí celek.

Rozhodčí tedy v prvním poločase nenastavil ani minutu navíc. Poločas, který přinesl zatím jedinou branku tohoto utkání skončil. Atlético plní roli favorita a na svém hřišti vede 1:0. Šťastným střelcem byl prozatím jenom Ángel Correa, který propálil ve 33. minutě hostujícího brankáře. Druhý poločas začne přibližně v 17:16 a já vás na toto dějství srdečně zvu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Máme před sebou poslední minutu základní hrací doby tohoto poločasu. Rozhodčí nám za malý moment ukáže počet nastavených minut, pokud vůbec.

43
    Kombinace hostů je na domácí polovině dost nepřesná. Obrana Atlética v čele s Oblakem je stále bez výrazné práce.

42
    Celý stadión píská ještě teď, když rozhodčí v předchozí situaci neodpískal penaltu a navíc potrestal Griezmanna za simulování.
    41. Žlutá karta

41
    Žlutou kartu dostává Antoine Griezmann (Atlético Madrid).

40
    José Campaña se objevil v pokutovém území úplně sám. Jeho střelu na poslední chvíli zablokoval domácí kapitán.

39
    Levante se nadechuje k závěrečnému tlaku v prvním poločase, ale pro defenzívě Atlética to má velmi těžké.

38
    Centr z tohoto přímého kopu se snesl na hlavu Kokeho, který si při svém výskoku pomohl lokty. Rozhodčí odpískal útočný faul.

37
    Ángel Correa byl poblíž pokutového území faulován, rozhodčí neváhal odpískat standardní situaci pro domácí tým.

36
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Atlético před malou chvíli se dostalo do vedení, Levante čeká ve zbylých minutách velmi těžká práce.

35
    Průnik Moralese končí v rukavicích domácího brankáře, který s rozehrávkou vůbec nikde nespěchá.

34
    Žlutou kartu dostává Pedro López (Levante UD).
    33. Ángel CORREA - 1:0

33
    Máme zde úvodní branku tohoto utkání! Domácí tým se postupnou kombinací dostal k pokutovému území svého soupeře. Míč se dostal k Vitolovi, který se s ním prodral právě do vápna. Tam neměl prostor ke střele, proto volil přihrávku na ÁNGELA CORREU, který rozpohyboval obránce a následně je také prostřelil. Oier Olazábal jeho střelu vůbec neviděl. Asistence: Vitolo.

32
    Rozhodčí nechtěně vložil svou nohu do kombinace domácího celku. Fanouškům domácích se to vůbec nelíbilo a posměšně na pana Gila pískají.

31
    Máme za sebou něco málo přes třicet minut dnešního utkání a stále hrajeme bez branek. Atlético je sice aktivnější, ale pořád naráží na výbornou obranu soupeře.

30
    Oier Olazábal si připsal další důležitý zákrok, tentokrát proti přízemní střele z pravé strany, kterou vyslal Šime Vrsaljko.

29
    Žlutou kartu dostává Lucas Hernández (Atlético Madrid).

28
    Pedro López byl na tento míč dost pomalý, proto bude mít Atlético k dispozici autové vhazování na vlastní polovině hřiště.

27
    Lucas si nepohlídal své postavení při útočné akci svého týmu a vzápětí mu byl odpískán ofsajd. Koke se na svého kolegu velmi zlobí.

26
    Ángel Correa vypálil takovou skrytou střelu na přední tyč hostující branky, ale brankář Levante byl u této tyčky připraven.

25
    Diego Godín prokázal velkou zkušenost v souboji s Rogerem Martí, který se nechal předskočit. Godín čistým zákrokem získal míč pro svůj tým.

24
    Kévin Gameiro se prodral ke zakončení, ale i tato střela byla zablokována pozornou obranou Levante. Ta zatím pracuje na výbornou.

23
    Už se zdálo, že Levante bude mít k dispozici rohový kop. Jan Oblak zabojoval a míč ještě stihnul na hrací ploše.

22
    José Luis Morales hledal svým centrem hlavu Armanda Sadika. Ten si míč našel, ale nedokázal trefit madridské zařízení. Stav zůstává stále stejný.

21
    I tento rohový kop si hosté dokázali pohlídat a míč odvrátili mimo své pokutové území. Oier Olazábal zůstal zatím bez práce.

20
    Tento rohový kop opět nebyl využit, jelikož obrana Levante skvěle zapracovala v okolí penaltového puntíku. Tlak Atlétice ovšem stále nekončí. Je tady další jejich roh.

19
    Vitolo si udělal prostor ke své střele, která byla ještě před hostujícím brankáře zablokována. Atlético bude rozehrávat rohový kop.

18
    Průnik Lucase Hernándeze skončil na hranici vápna, kde byl čistým zákrokem zastaven při svém průniku. Velmi dobrá práce od pravého beka hostujícího týmu.

17
    Atlético zvyšuje obrátky na útočné polovině, Levante ani jejich rozehrávku nenapadá. Hosté se spíše drží kolem svého vápna.

16
    Šime Vrsaljko zvolil přízemní centr do malého vápna, jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, pouze hostující brankář.

15
    Roberto Suárez Pier si skvěle zvolil své postavení a zamezil průniku Gameira. Ten se snažil přemluvit rozhodčího, aby odpískal faul. To se nepovedlo.

14
    Koke horlivě dotíral na hostujícího stopera, který přes jeho tlak nemohl rozehrát. Tento stoper poděkuje rozhodčímu, který odpískal útočný faul.

13
    Tentokrát byl odpískán faul na domácí straně. Viníkem této situace byl levý obránce Lucas Hernández. Rozhodčí má zatím poměrně dost práce.

12
    Jefferson Lerma doslova převálcoval domácího Gameira, který se z trávníku jenom velmi těžko zvedá. Rozhodčí volí ovšem pouze ústní domluvu.

11
    Antoine Griezmann se postavil k exekuci přímého kopu, který poslal pouze do zdi. Oier Olazábal poté děkuje svým obráncům, tenhle míč měl namířeno do branky.

10
    Armando Sadiku na dálku poděkoval svému obránci, který mu adresoval dlouhý nákop. Míč z toho nákopu doplachtil až do rukavic Oblaka.

9
    Kévin Gameiro vybojoval skrze svou střelu rohový kop. Ten se nepovedl podle představ, ale domácí zůstávají i nadále na míči.

8
    José Luis Morales překonal jednoho obránce, ale na toho druhého si už nepřišel. Jeho klička byla velmi těžké, proto také o míč nešťastnou náhodou přišel.

7
    Stefan Savić si všimnul rozběhnutého kolegy na levé straně, jenže do přihrávky vložil více síly než chtěl. Míč skončil v zámezí.

6
    Levante se nebezpečně zatáhnulo na vlastní polovinu. Atlético se snaží postupnou kombinací dostat k jejich brance.

5
    Kévin Gameiro se snažil protáhnout na levé straně kolem obránce, který si zřejmě pomohl nedovoleným zákrokem. Rozhodčí ovšem nechává hru pokračovat.

4
    Ángel Correa si to namířil rovnou mezi čtyři hráčce a hned z toho byla zajímavá situace. Všechno to řešil až hostující Erick Cabaco.

3
    Hosté si ve třetí minutě zkusili rozehrát přímý kop z pravé strany, ale ten se nepovedl. Exekutor trefil velmi dobře postavenou domácí zeď.

2
    Ta se nepovedla úplně podle představ, na řadě je hostující Levante, které se v úvodních sekundách snaží držet míč na svých kopačkách.

1
    Dvojice domácích útočníků nám zahájila dnešní utkání. Atléticu tedy bude patřit úvodní útočná akce v zápase.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Vitolo – Griezmann, Gameiro.
    Náhradníci: Werner – F. Torres, Gabi, Juanfran, J. Giménez, Olabe, Agüero Núñez.

Levante UD: Olazábal – Pedro López (C), Cabaco, Suárez Pier, Abeid – Jason, Lerma, Campaña, Morales – Martí, Sadiku.
    Náhradníci: Koke – Chema, E. Bardi, Iván López, Postigo, Pazzini, Lukić.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
    Atlético bude v následujících dnech slavit 115 let od svého založení.

Vzájemné zápasy
    Co se týče vzájemných zápasů, je to jedna velká přehlídka výher Atletika. Tedy co se týče utkání odehráných na jejich půdě. V nich zvítězil tým z Madridu osmkrát v řadě, naposledy poražen byl v roce 2006. Pokud se díváme na absolutní vzájemné zápasy, tak je statistika trochu vyrovnanější – z posledních pěti utkání třikrát vyhrálo Atletiko, jednou Levante a jednou se soupeři rozcházeli smírně. V tomto utkání je velkým favoritem domácí tým, pro který hraje hned několik faktorů, hostující Levante, které bojuje o záchranu, ale rozhodně neodevzdá tři body zadarmo.

Levante
    Hostující celek je na tom o poznání hůře. V tabulce se nachází s jednaatřiceti body na sedmnácté pozici. Jejich motivace spočívá v tom, že by se určitě rádi posunuli z těsné blízkosti sestupových pozic, na které mají nyní náskok pěti bodů. Pokud by ale v tomto utkání dokázal zvítězit, náskok by se zvětšil na bodů osm, což by znamenalo velmi reálně jistotu záchrany. Proti Levante ovšem hovoří jejich statistiky na půdě soupeřů, když z posledních deseti utkání vyhráli pouze jedinkrát, a to na hřišti Getafe. Jinak třikrát remizovali a šestkrát prohráli, což nejsou zrovna nejlepší vyhlídky pro to, aby mohli porazit soupeře z čela tabulky. Dalším faktorem hrajícím proti Levante je i marodka, která je momentálně obrovská. Tři kolena, dvakrát svaly, jedna holeň, jedna kyčel a jedna červená karta. To je jen výčet problémů hráčů hostí, kterých z celého kádru nebude zítra ke hře připraveno jedenáct. Pro jejich trenéra proto bude velkým problémem sestavit herní jednáctku, když má jednu celou jedenáctku hry neschopnou.

Atletiko Madrid
    Domácí Atletiko hraje ve velké pohodě. Momentálně se vyhřívá na druhé pozici v tabulce, před sebou má jen věhlasnou Barcelonu, na kterou ztrácí propastných čtrnáct bodů. Zajímavější je rozhodně situace za nimi, protože s čtyřiašedesáti body je na čtvrté příčce Real Madrid, Valencia ztrácí body tři a je na pozici třetí. Madridští letos dvacetkrát vyhráli, osmkrát remizovali a prohráli pouze třikrát. Je nutno ale dodat, že dvakrát to bylo v posledních pěti zápasech, a to na hřištích Villarealu a Barcelony. Doma je to ovšem naprosto jiné kafe. Atletiko zde vyhrálo posledních devět utkání, co je ale důležitější – ve všech těchto zápasech neinkasovali ani jednou a udělali tak skóre 20:0. Za celou sezónu na domácí půdě ještě neprohráli, naposledy ztratili body proti Gironě na začátku ledna po výsledku 1:1.

Nejvyšší španělská fotbalová liga pokračuje svým dvaatřicátým kolem, v dnešním zápase se proti sobě střetnou celky z opačných pólů tabulky – na svém stadioně se představí Atletiko Madrid proti Levante. Oba týmy mají určitou motivaci, proto bude tento duel rozhodně velmi zajímavý a uvidíme napínavý souboj o tři body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Jan Mládek

Branky: 33. Á. Correa (Vitolo), 48. Griezmann (Vrsaljko), 77. F. Torres (Á. Correa)

Karty:   29. Lucas Hernández (ATM), 41. Griezmann (ATM) – 34. Pedro López (LVN)

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke (62. Gabi), Saúl Ñíguez, Vitolo (78. Juanfran) – Griezmann (58. F. Torres), Gameiro.

Levante UD: Olazábal – Pedro López (C), Cabaco, Suárez Pier, Abeid (78. Chema) – Jason (46. E. Bardi), Lerma, Campaña, Morales – Martí, Sadiku (46. Ivi).
    Náhradníci: Koke – Chema, E. Bardi, Ivi, Postigo, Pazzini, Lukić.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez

Diváci: 58 043