Rytíři Kladno
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 15.04.2018, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Baráž o extraligu • 9. kolo

Je rozhodnuto. Bod navíc si berou Karlovy Vary, které po vyrovnávací brance šestnáct vteřin před koncem zvítězily na samostatné nájezdy. (18:41:31)

Václav SKUHRAVÝ - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

Autorem vítězné branky je VÁCLAV SKUHRAVÝ.
    Matěj PEKR

4. série
    0:2
    Pekr dostal puk za Závorku, ale nastřelil jen tyč!
    Stanislav BALÁN

4. série
    0:2
    Balán si Kopřivu roztáhl na brankovišti a se štěstím poslal puk k tyčce.
    Adam KUBÍK

3. série
    0:1
    Kubíkovi utekl puk, a tak se zakončení nekonalo.
    Ondřej BERÁNEK

3. série
    0:1
    Kopřiva chvíli sám nevěděl, kde má puk, ale nakonec našel Beránkův pokus ve své výstroji.
    Daniel KRUŽÍK

2. série
    0:1
    Stejný postup zkoušel i Kružík. Mezírka mezi betony se ale rychle zavřela.
    Jakub FLEK

2. série
    0:1
    Jakub Flek rovněž mířil mezi betony, ale Kopřiva si tento prostor tentokrát pohlídal.
    Miloslav HOŘAVA

1. série
    0:1
    Miloslav Hořava mířil příliš vysoko a přestřelil.
    Václav SKUHRAVÝ

1. série
    0:1
    Václav Skuhravý prostřelil Kopřivu mezi betony.

Střídání v týmu Rytíři Kladno: ze hřiště odchází Lukáš Cikánek, přichází Miroslav Kopřiva.

Samostatné nájezdy začínají.

Obrovské napětí, které se na kladenském ČEZ stadioně dá porcovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Podlipnik viděl místo u pravé tyče, kde se na poslední chvíli prohnal svou lapačkou Cikánek!

64:53
    Další střelu od modré čáry zastavil Cikánek.

64:47
    Pokus Skuhravého šel mimo branku.

64:30
    Třicet vteřin. Kladenští vyhazují.

64:24
    Jan Kloz po souboji přišel do kontaktu se Závorkou, za což ho hlavní sudí po krátké domluvě posílá na trestnou lavici.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:10
    Útočící Rohan se snažil dostat za kladenskou obranu, ale ta ho zastavila.

62:34
    Ze spodku pravého kruhu Přikryl hledal před levou tyčí Zikmunda. Ve směsi těl kotouč nejrychleji našel Závorka.

62:33
    Přikryl dává přednost kombinaci. Trojice Rytířů se nyní usadila v útočném pásmu.

61:14
    Pronikajícího Kohout zastavil až bránící Svedlund. Hra pokračuje ve střední třetině.

60:50
    Z vrchu pálil do prostoru Cikánkovy masky Beránek. K brance se ještě rychle sjížděl Kovačevič, jenž ohodil kladenského brankáře.

60:38
    Zakázané uvolnění Karlovarských.

60:36
    Přes těsnou obranu Redlich nedokázal včas přihrát do brankového prostoru.

60:08
    Pětiminutové prodloužení začalo. Kehar zajíždí s kotoučem za vlastín branku.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:44 Ondřej BERÁNEK - 1:1

59:44
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelná radost v kotli hostí. Po střele od modré dorazil kotouč za Cikánkova záda ONDŘEJ BERÁNEK. Ten pohotovou dorážkou posílá utkání do prodloužení. Bez asistence.

59:39
    Krejčího nahozením se hosté stěhují do pásma Kladna. Závorka je opět na střídačce.

59:33
    Závorka se na vhazování vrací do branky.

59:07
    Plutnar, který ležel za vlastní brankou během první branky Kladna odjíždí do kabin.

59:07
    Zakázané uvolnění hostů.

59:00
    Jede poslední minuta. Skuhravý nahazuje kotouč do útočné třetiny.

58:42
    Kladno stále hraje aktivně a Závorka stále musí zůstat v brance.

58:28
    Karlovarští musí otevřít hru a dát všechny síly do závěrečného náporu!

58:08
    Nezvyklá pumpa Lenďáka šla těsně vedla branky.

57:14
    Kladenští se před karlovarskou brankou srazili a na malou chvíli hráli ve čtyřech.

56:33
    Po zachycené přihrávce pálil od modré čáry z první jeden z Rytířů, kterého vychytal Závorka.

56:06
    Karlovy Vary se nyní snaží přejít do útočné třetiny, kde by odpověděly na inkasovanou branku.
    54:34 Tomáš REDLICH - 1:0

54:34
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou v blížícím se závěru třetí třetiny do vedení! Po tvrdém střetu zůstal jeden z hostů ležet za brankou, ale hlavní rozhodší nechali hru pokračovat. Krátce na to pálil od modré čáry Štich, jehož dělovku tečoval těsně před závorkou TOMÁŠ REDLICH. Asistence: David Štich.

53:45
    Před brankou Plutnar zastavil střelu svou bruslí.

Dnešní utkání sleduje 4526 diváků.

53:36
    Kehar to zkusil od modré čáry, ale jeho střela neprošla. Na pravé straně si přitom říkal o přihrávku zcela volný Štich.

52:57
    Lehké nahození bekhenda srazil Závorka k levému hrazení.

52:35
    Neskutečný nápor Energetiků! Po střele od modré se ke kotouči v těsné blízkosti branky dostal Beránek, který trefil pouze Cikánka!

52:05
    I přes dlouhý souboj o kotouč v pravém rohu, se rozhodí nerozhodl hru přerušit. Puk kontroluje Kladno.

51:17
    Rozjetému Kružíkovi sebral kotouč Kovačevič, který následně dlouhým a vysokým pasem posílá hru do útočné třetiny.

50:12
    Už se zdálo, že se kladenský útočník dostane do individuální koncovky, ale v zásadním momentu mu kotouč sebral položením Šafář!

49:08
    Rytíři opravdu tlačí tvého soupeře. Po další střele se strhl souboj v brankovém prostoru, z něhož kotouč vyjel těsně vedle pravé tyče.

48:50
    Přikryl zpoza branky dostal puk na Pekra, který nedokázal trefit mezírku v pravém růžku!

48:33
    Po necelých deseti vteřinách je hra opět přerušena zakázaným uvolněním, tentokrát hostů.

48:24
    Kotouč doklouzal ihned po vhazování přímo k Závorkovi, který bez váhání přerušil.

48:13
    Lehké nahození Podlipnikla bylo nebezpečně tečováno na hranici kladenského brankoviště.

47:56
    Zakázané uvolnění Kladna vrátí hru před svatyni Rytířů.

47:29
    Na druhé straně musí být pozorný i brankář Kladna, který zakročil proti střele z levé strany po následném protiútoku Rohana.

47:20
    Ihned po vhazování pálil zápěstím Pekr, jehož střelu reflexivně vytěsnil mimo tři tyče Závorka!

47:00
    Skvělý atraktivní hokej! Cikánek ramenem čelil proti vysoké střele ke vzdálenější tyči.

46:26
    Střelu od modré zastavil Závorka špičkou betonu! Následně dorážel vedle pravé tyče Tůma!

46:12
    Tam se hosté ale příliš dlouho nezabydleli a do útoku jde Svedlund.

45:44
    Hektické chvíle Energetici přečkali a Vachovec posílá hru na polovinu Kladna.

45:16
    Machač ze spodní části pravého kruhu trefil pouze Závorku! Hra pokračuje na modré čáře.

44:26
    Pekr prostrčil od pravého hrazení kotouč na Strnada, který jej následně přistrčil k levé tyči na Přikryla! Ten ale na kotouč nedosáhl a prázdnou branku tak netrefil.

44:09
    Pokus Lenďáka prosvištěl kolem pravé tyče.

43:30
    Ti už jsou v plném počtu.

43:12
    Zbrklé rozehrávky Kladna krátí trest Energetiků.

42:29
    Kladenští nebezpečně kombinují a také odstřelují Závorkovu branku. Brankář Energie náporu Rytířů zatím odolává.

41:39
    Strnad z mezikruží nastřelil pouze rameno Závorky! O kotouč bojuje Přikryl na pravém hrazení.

41:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Tomáš Závorka – 2 min., podražení). Trest odpyká Dávid Gríger.

40:55
    Opět špatné střídání Kladna! Na pravém křídle byl zcela osamocený Beránek, jehož pokus k bližší tyčí vyrazil Cikánek.

40:18
    Těsně před Kružíkem se zmocnil kotouče Šafář a hosté jdou do protiútoku.

40:01

Ani odehraných čtyřicet minut nám nepřiblížilo vítěze. Týmy odcházejí opět za vyrovnaného stavu do kabin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:22
    Po tvrdé střele, která se odrazilo od zadního mantinelu se před pravou tyčí snažil pálit z první Flek, ale skákavý kotouč mu přeskočil čepel hole.

38:43
    Šance zničehonic! Flek od pravého hrazení poslal puk před levou tyč, kde se bez větších problémů dostal ke koncovce Rachůnek!

38:26
    Po vyhození hry Lenďák dal do svého nahození trochu více síly a kotouč skončil v ochranné síti.

38:00
    Beránek to i přes těsnou obranu zkusil k pravé tyči po rychlém vyjetí zpoza branky.

37:23
    Odpískána hra vysokou holí. Vhazovat se bude po levici Závorky.

36:37
    Kladno se dostalo do přečíslení tři na dva. Přes těsnou obranu Zikmund musel ale zakončit individuálně a jeho střela se tak pouze otřela o boční síťku.

36:17
    Domácí Rytíři hrají v plném počtu.

35:25
    Asi největší šance Karlovarských!!! Po střele z levé strany se kotouč volně pohyboval po brankovišti před ležícím Cikánkem. Tam se snažila dorážce hned trojice Energetiků, ale puk nakonec přistál v lapačce Cikánka.

34:57
    Po rychlé kombinaci pálil z mezikruží k pravé tyči Kverka! Cikánek zasahuje svou lapačkou, ale hra stále pokračuje.

34:30
    Obranné čtyřce Kladna se po zvládnutém vhazování podařilo osvobodit.

34:17
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Linus Anders Svedlund – 2 min., podražení).

33:24
    Po výměně kotouče Kubíka se Zelingrem, se druhý jmenovaný octil zcela sám před levou tyčí, kam se také následně snažil zakončit.

32:56
    Domácím se nepodařilo poslat kotouč přes hrazení ven z obranné třetiny, načež vzápětí pálil z ostrého úhlu Stloukal.

32:24
    Po vyslání kotouče na Cikánka spěchal Vrdlovec za dorážkou, ale brankář Kladna stihl přikrýt kotouč včas.

32:15
    Závorka si v přehuštěném prostoru našel skulinku, kterou spatřil a následně lapil Svedlundovu střelu od modré čáry. Následně se v brankovišti hostí strhla menší strkanice.

31:56
    Střelecký pokus Vachovce šel pouze vedle levé tyče do rohu kluziště.

30:46
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Kladnu se nedaří usadit v útočné třetině na delší dobu a Karlovarským se pro změnu nedaří přechod přes střední třetinu.

29:54
    Rachůnek si pohotovou stahovačkou před napadajícím hráčem uchránil kotouč a Karlovy Vary mohou přejít do ofenzívy.

29:33
    Po prudké přihrávce kotouč skončil opět mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

28:46
    Lehké nahození Vachovce srazil Cikánek pouze do pravého rohu.

28:23
    Rulíkovi se nepodařilo dostat hru do střední třetiny a Kladno tak může pokračovat v útočné kombinaci.

28:10
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí zpět před karlovarskou branku.

27:55
    Machač ještě před zajetím za branku soupeře zkusil poslat pas na osamoceného Hořavu, před kterým ale zastavil přihrávku Závorka.

27:44
    Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

27:18
    Krejčí skvělým obranným zákrokem zastavil Tůmovu přihrávku na najíždějícího spoluhráče!

26:14
    Přímo před branku vystartoval zpoza branky Redlich, ale zakončit se mu nepovedlo.

25:42
    Karlovarský útočník za pomoci lékáře a Rachůnka odchází na střídačku.

25:42
    Podlipnikova střela trefila pouze Stloukala, který svým průjezdem před braknou vjel do trajektorie střely.

25:12
    Kladenští se dokázali dostat na malou chvíli do tlaku. Přihrávkou na modrou čáru se ale sami vykázali z pásma.

24:37
    Karlovarský Závorka nyní čelil proti dvěma střelám Repeho, který se s tím od modré čáry příliš nemazal.

23:52
    Také Kružík v útočné třetině pálil vedle branky. Hosté odevzdávají kotouč a střídají.

23:22
    Rohanovo plachtící nahození šlo pouze vedle pravé tyče Rytířů.

22:39
    Po souboji v brankovém prostoru kotouč vyplul na vrch levého kruhu, kde se měl k tvrdé střele Kehar.

22:22
    U nahozeného puku byl první Podlipnik, který útočícího Přikryla nepustil ke hře.

21:28
    Po střele od modré čáry nebezpečně sáhl na kotouč přímé před Cikánkem clonící Gríger.

20:53
    Kubík se snažil dostat přes tři karlovarské hráče, ale dopředu jdou hosté.

20:38
    Také na druhé straně si sáhl na kotouč Cikánek, který před sebe vyrazil střelu Balána.

20:11
    Po Štichově přihrávce zavezl hru do útočné třetiny Kubík, který rychlou střelou přivítal Závorku.

20:01

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, ve které si oba celky vytvořily řadu slibních příležitostí. Do druhé třetiny nastoupí oba týmy za vyrovnaného stavu – 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:07
    Slibná akce domácích! Po získání kotouče si Zikmund vybruslil na střed pravého kruhu, odkud přistrčil kotouč před brankou postavenému Klozovi. Ten byl ale příliš blízko a brankáře soupeře tak nepřekonal.

18:32
    Od modré čáry se měl ke střele Machač, která zaplula pouze do výstroje zakleknutého brankáře Varů.

18:09
    Z podobné pozice na druhé straně pálil také Kružík, který zaměstnal vyrážečku připraveného Závorky.

17:22
    Od pravého hrazení to zkusil v ostrém úhlu Plutnar, jehož střílenou přihrávku do brankového prostoru nikdo netečoval.

16:55
    Rytířům se podařilo dostat kotouč až před Závorku, který ale kus gumy pohotově skryl pod svou lapačku. Brankovištěm ještě prosvištěl Zikmund, kterému teď domlouvá hlavní sudí.

15:53
    Vachovec po zachycení kladenské přihrávky vystartoval do útoku přes levé křídlo, ale jeho výlet skončil hned na modré čáře.

15:32
    Po zákroku zůstal Závorka na chvíli klečet, ale nakonec je opět připraven čelit dalším pokusům Kladna.

14:58
    Karlovarský tlak nepřinesl žádnou střelu, proti které by Cikánek musí zasahovat. Kladno otáčí hru na útočnou polovinu.

14:36
    Krátce po vhazování se napřáhl k prudké střele Novotný, jehož pokus vytěsnil mimo hrací plochu Lenďák.

13:56
    Mrštný Beránek sólovou jízdou přebruslil celé kluziště, díky čemuž Karlovy Vary obsadily útočné pásmo.

13:13
    Z levého křídla už Skuhravý neměl kudy a tak pouze ostrou střelou zaměstnal Cikánka.

12:07
    Podlipnik to nemyslel vůbec špatně, když prudkým pasem zkusil poslat do brejku najíždějícího Stloukala, kterému ale ujel kotouč do pravého rohu.

11:58
    Po Strnadově střele si Závorka připisuje další zákrok.

11:27
    Machač si sjel mezi kruhy, odkud to zkusil ke vzdálenější tyči. Jeho pokus byl ale přizvednut obranou Energetiků do ochranné sítě.

11:07
    Domácí protečovali hru do útočné třetiny, kde se snažil rychle rozehrát Závorka. Jeho pokus ovšem zastavil Machač.

09:48
    Šance také na druhé straně! Rozjetý Kverka z levého křídla adresoval přihrávku před pravou tyč, kde Stloukalovi chybělo málo, aby poslal puk do zcela odkryté branky.

08:44
    Po konci trestu to ještě zkusil Strnad, který po stahovačce poslal kotouč před brankoviště na postaveného Machače, který se ke koncovce přes těsnou obranu nedostal.

07:56
    Opět Kubík! Po Klozově přihrávce přes celou šířku měl mladý útočník čas na přípravu své střely, kterou Závorka eliminoval hranou své lapačky!

07:25
    Po rychlé křížné přihrávce se dostal ke střele z první zapomenutý Kubík, který napálil hruď Závorky!

07:05
    Hektické pokusy o udržení v útočném pásmu zastavil za brankou Plutnar, jehož dělovka vyslala kotouč ven z hřiště. Ovšem s dotekem o ochranné sklo.

06:40
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Stanislav Balán – 2 min., podražení).

06:37
    Chybnou rozehrávku zachytil Balán, který se snažil obhodit Svedlunda. Ten ovšem jeho pokus přečetl a následně byl útočícím hráčem Energetiků faulován.

05:49
    Přes prostor mezi kruhy přebruslil na spodní část levého kruhu Kloz, odkud se snažil překonat pozorného Závorku.

05:29
    Vyloučený Repe opustil trestnou lavici.

05:07
    Po střele Rohana, která na brankáře Cikánka neprošla, se domácí celek osvobozuje.

04:56
    Skrytou střelu Podlipnika se snažila tečovat dvojice Karlovarských přímo před brankou.

04:12
    Nejspíš branková konstrukce nyní zachránila domácí Rytíře!

03:53
    Vyhozený kotouč rychle zpracoval Rachůnek, který vzápětí otáčí hru na pravé útočné křídlo.

03:39
    Hra je po postavení útočícího hráče v brankovišti vykázána do střední třetiny.

03:29
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jurij Repe – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

03:11
    Střelu od modré čáry Cikánek vůbec neviděl. Nakonec ovšem kotouč dokázal zkrotit.

02:56
    Strnad přes trojici soupeřů neprošel a dopředu s kotoučem spěchá Skuhravý.

02:29
    Po krátkém souboji v obranné třetiny hostí vyváží hru na polovinu Kladna Vrdlovec.

01:30
    Po propadu se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho! Zikmund prostrčil přes bránícího hráče kotouč na Hořavu, který skákavý kotouč poslal pouze do betonů Závorky.

01:04
    Kladenskou rozehrávku zachytil na útočné modré Gríger, který po přejetí na levé křídlo zkoušel poslat do koncovky své spoluhráče.

00:11
    Po chybě ve střední třetině se Redlich dokázal dostat s kotoučem až před levou tyč, odkud se snažil prohodit puk na najíždějícího Kružíka. Bek Energetiků ovšem sklepl kotouč za branku.

00:01

Rytíři Kladno: Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Štich (A), Svedlund, Repe, Kehar, Lenďák, F. Matula – Redlich, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma (C) – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr (A).

HC Energie Karlovy Vary: Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, A. Rulík – Šik, T. Rachůnek (A), Balán – Flek, O. Beránek, Gríger – Kohout, Vachovec (C), Skuhravý – Stloukal, Kverka, Vrdlovec.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Skvělá forma Energetiků. Ti v posledních pěti zápasech brali po každé body, díky čemuž se čtrnácti body vedou barážovou tabulku. V posledním utkání Karlovarští začali skvěle proti celku z Vysočiny, který do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil se ztrátou 4:1. Během tří minut Karlovy Vary ztratily slibné vedení a utkání tak přehouplo až do samostatných nájezdu. V těch jako jediný skóroval Václav Skuhravý. Uhájí lázeňské město své vedení v tabulce?

Kladenští mají po osmi zápasech dohromady dvanáct bodů, které stále stačí na druhé místo tabulky. Hned za nimi je ale o jediný bod Jihlava společně s Litvínovem. V posledním utkání se Rytíři sice dostali do vedení, ale po hrubkách v obraně cenné tři body brala nakonec hostující Verva. V prvním vzájemném utkání s Energetiky bylo úspěšnější Kladno, které poměrem 3:1 zvítězilo. Dokáží se Středočeši přehoupnout do čela tabulky?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

0:2   Matěj Pekr (KLA)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (F. Novotný) – Podlipnik, Šafář, M. Rohan (A), Plutnar, Krejčí, Kovačevič, Šik – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Gríger, Kohout – A. Rulík, Skuhravý (C), Vachovec – Vrdlovec, Kverka, Stloukal.

Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Barvíř, Blümel