Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Boston – Toronto 7:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Boston Bruins
7:3 (4:0, 1:2, 2:1) Stav série: 2:0
Toronto Maple Leafs
Neděle 15.04.2018, 02:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Československá stopa v utkání:
    Zdeno Chára (BOS) 0+0. žádná střela na branku, čas na ledě: 22:25
    David Krejčí (BOS) 1+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 19:21
    David Pastrňák (BOS) 3+3, čtyři střely na branku, čas na ledě: 15:46
    Roman Polák (TOR) 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 17:59
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 11:38 (05:14:22)

Hvězdy zápasu:
    1. David Pastrňák (BOS) 3+3
    2. Brad Marchand (BOS) 0+4
    3. Kevan Miller (BOS) 1+0

Tohle zkrátka nepotřebují žádný obsáhlý komentář. David Pastrňák je hrdinou druhého zápasu série Boston – Toronto, po kterém má z českého kvarteta k postupu blíž dvojice hokejistů v dresu Medvědů. Češi si dnes podmanili tohle utkání. Pastrňákův jmenovec Krejčí se totiž zapsal mezi střelce ve 24. minutě.

Boston tak pojede na led Air Canada Centre s tím, že se už nemusí první kolo play-off vracet do TD Garden. Přitom dnešní duel mohl mít zcela jiný ráz, jenže to by musel Kapanen při samostatném úniku proti Raskovi po zbavení se brankáře trefit forhendovou stranou hokejky místo pravé tyče prázdnou branku. Nestalo se. Torontu ujel v úvodní dvacetiminutovce vlak. Boston poslal Andersena na střídačku.

Ve druhé třetině už byl hostující výkon daleko lepší. V posledním dějství se schylovalo k dramatu, ale nakonec David Pastrňák jej odmítl.

59:52
    Plekanec prohrál buly ve střední třetině a Rask proti Kapanenovi najíždějícímu na pravé straně nezasahoval.

59:42
    Van Riesmdyk vjel do útočné třetiny, ale zase je hostům odpískaný ofsajd.

59:28
    Ofsajd hostů na levé straně.
    58:24 David PASTRŇÁK - 7:3

58:24
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hattrick! Čepice na led! Tenhle večer patří Bostonu DAVIDU PASTRŇÁKOVI. Třetí trefa tedy stála za to! Marchand našel přihrávkou pod sebe svého spoluhráče a Pastrňák si posunul kotouč mezi vlastníma nohama na bekhendovou stranu hokejky. Následné zakončení (prakticky) do prázdné branky lízlo pravý beton brankáře. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

58:06
    Marchand se kličkou zbavil bránícího hráče, ale bekhendem zprava na přední tyč nebyl přesný.

57:35
    Acciari poslal protihráče za brankou hostů na mantinel, jenže puk má na svojí holi jeden z hráčů Toronta.

57:20
    Hainsey celkem dlouho držel kotouč v rozehrávce na levé straně, vzápětí po zisku Millera skončil protiútok již ve střední třetině.

56:43
    Po nahození Hainseyho se Boston ubránil McQuauidem a Krugem, jenže nevyhodil vinou Gardinera.

56:06
    Schaller nevystřelil zprava přes beka, po zakončení jiného domácího hráče od modré čáry nebylo umožněno dorážet Acciarimu.
    54:53 James van Riemsdyk - 6:3

54:53
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Johnsson poslal kotouč od modré čáry do ohně, následně se puk odrazil od hokejky McQuaida k soupeři. JAMES VAN RIEMSDYK trefil snadno prázdnou branku. Nutno podotknout, že vše začalo chybou Cháry za vlastní brankou proti Bozakovi. Asistence: Andreas Johnsson, Mitchell Marner.

54:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., držení).

53:46
    Johhnson s Dermottem neudrželi kotouč na levé straně v útočné třetině, ale Boston z kontru nevystřelil.
    52:34 David PASTRŇÁK - 6:2

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejčí (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 22. Marner (Hyman), 30. Bozak (Co. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (A. Johnsson, Marner)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Rick Nash – Donato, Acciari, Backes – Schaller, Kuraly, Heinen.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (13. McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Komarov (A), Matthews, W. Nylander – Hyman, Marleau, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – A. Johnsson, Plekanec, Kapanen.

Rozhodčí: Hanson, Joannette – Knorr, Murray

Diváci: 17 565