Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Boston – Toronto 7:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Boston Bruins
7:3 (4:0, 1:2, 2:1) Stav série: 2:0
Toronto Maple Leafs
Neděle 15.04.2018, 02:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

První zápas série:

BOS - TOR 5:1

Branky a nahrávky: 6. Marchand (Krug, Pastrňák), 36. Backes (Krejčí, McAvoy), 40. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 48. Kuraly (Chára, Pastrňák), 52. Krejčí (DeBrusk, Krug) – 17. Hyman (Co. Brown, Rielly)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), K. Miller, Krug, McQuaid, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Acciari, Heinen – Wingels, Kuraly, Schaller.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, Plekanec, Komarov (A).

Tomáš Plekanec (TOR)

Dnes se můžeme těšit na Brada Marchanda, což je snad nejvíce nenáviděný hokejista v NHL. Potvrdil to také v prvním duelu série proti Leo Komarovovi, finskému útočníkovi Toronta. Kanadský forward zkrátka miluje, když jej ostatní nesnáší. A například letos na All-Star Game na něj jako jediného diváci bučeli při představování.

Na hostující straně můžeme zmínit Patricka Marleaua. Pro kanadského hokejistu je to vůbec první play-off kariéry, kdy nehraje za San Jose. Momentálně zažívá svojí první sezonu v dresu Maple Leafs.

Utkává se druhý proti čtvrtému týmu základní části tabulky Východní konference. Boston nasbíral 112 bodů, jeho soupeř o sedm bodů méně. Medvědi si loni play-off nezahráli. Finále se jich naposledy týkalo v roce 2013, kdy prohráli s Chicagem 2:4 na zápasy. Tehdy oblékal bostonský dres Jaromír Jágr. Poslední Stanley Cup pro Boston se datuje do června 2011, kdy ve finále na sedm zápasů udolali Bruins Vancouver.

Za Boston chytal Tim Thomas a objevem play-off se stal Brad Marchand. Rozhodující střetnutí na ledě protivníka vyhrálo mužstvo trenéra Juliena 4:0. Boston přitom prohrával v sérii 0:2 či 2:3.

3. William Nylander 61 bodů (20+41)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:02
    Souboj Bergeron – Nylander na první vhazování dopadl lépe pro hosty

00:25
    Po ztrátě Matthewse na levém kruhu rozehrál Chára na levou stranu, ale Bergeron se nedostal k zakončení.

00:55
    Marner sjel z levé části útočné třetiny na střed, kde mu vypíchl kotouč bránící hokejista, ale ještě pokračuje v rohu hřiště Hyman.

01:30
    Rick Nash se zjevil sám za obranou soupeře a jel na Frederika Andersena, svojí střelou však minul levou tyč.

02:02
    Útok po levé straně se domácím nepovedl, icing.

02:13
    Chyby Nylandera nevyužil Backes a kotouč od hokejky Matthewse byl poslán zleva vedle zadní tyče.

02:37
    Zřejmě Matthews střílel a Rask zasahoval, McQuaid poté nepustil k dorážce Nylandera.

02:47
    Krugova rozehrávka obloučkem skončila u bránícího soupeře ve střední třetině, vzápětí byl na pravém kruhu dohraný Kapanen.

03:11
    První menší strkanice zápasu je tady, Kapanen zabrzdil před Raskem a hodil mu ledovou sprchu do očí. Takže domácí obrana hned vysvětlovala, že takhle by si dění před svým brankářem nepředstavovala.

03:15
    Marleau vyhrál buly na pravém kruhu, ale Gardiner narval kotouč z postu levého beka vedle první tyče.

03:39
    Pastrňák odstrčil Marleaua, ale Bergeronova nahrávka v pravé části střední třetiny vedla na hokejku soupeře.

04:17
    Rielly posunul kotouč z pozice levého obránce do levého rohu útočného pásma, ale tam byl McQuaid.

04:44
    Brown upadl na obranné modré čáře a byl to Miller kdo svedl tvrdý souboj v levém rohu obranné třetiny Leafs proti van Riemsdykovi.

05:05
    Rozehrávka Poláka na pravou stranu, ale odpískaný icing.

05:26
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté nejprve přežili rychlý kontr Marchanda s Bergeronem díky Gardinerovi. Jenže Krug na postu levého beka v útočné třetině našel křížem i s přispěním bránícího hokejisty DAVIDA PASTRŇÁKA na ose útočného pásma a ten bekhendovým blafákem po ledě zakončil kolem pravého betonu Andersena za záda brankáře. 1:0. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
    05:26 David PASTRŇÁK - 1:0

06:39
    Střela Riellyho od modré čáry byla umístěna výrazně vedle pravé tyče, ale host mají ještě šanci a útok s Matthewsem.

07:05
    Po nahrávce Matthewse ze středu pálil Nylander zápěstím z pravého kruhu mimo branku.

07:39
    Rielly sebral kotouč a Toronto chtělo hrát po pravé straně, jenže útok byl ukončen hned ve středním pásmu.

08:18
    Krug byl zcela osamocen na levém kruhu a střílel vedle dlouhé tyče.

08:24
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká William Nylander.

08:45
    Marchand vzal rozehrávku akce, ale Hainsey jej na středu čistě ubránil a celkem snadný zákrok rukou pro Andersena.

09:08
    Kapanenův samostatný únik v oslabení, před hostujícím hráčem byla při forhendovém blafáku prakticky prázdná branka, Rask už byl vyřazen ze hry, jenže finského brankáře celkem zázračně zachránila pravá tyč.

09:49
    Nedáš – dostaneš! Krug nastřelil zprava z úhlu puk před Andersena. JAKE DEBRUSK vyhrál souboj na hraně brankoviště se Zajcevem a do levého dolního rohu branky překonal brankáře soupeře. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
    09:49 Jake DEBRUSK - 2:0

11:04
    Rielyyho rozehrávka byla v pořádku, ale nahození ze střední třetiny zastavil až rukou Rask.

11:28
    Andersen chyboval za vlastní brankou, od hokejky McQuiada poté šel kotouč do pravého rohu kluziště, jenže Donato neuspěl otočkou kolem krátké tyče.

12:13
    Tak to je smůla pro hosty! KEVIN MILLER kroužil na levé straně útočné třetiny před Plekancem a Hymanem až poslal kotouč na střed. Od levé nohy bránícího Zajceva poté zapadl kotouč směrem na zadní tyč, resp. kolem levé ruky Andersena, ve které brankář hostů drží lapačku. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
    12:13 Kevan MILLER - 3:0

12:13
    Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Curtis McElhinney.

13:10
    Mike Babcock vystřídal brankáře, zatím je to zlý sen pro hosty. Přitom, co chybělo, aby Kapanen vyrovnal...

13:35
    Bergeronovo nahození padalo na pravou stranu, kde byl také v rohu dohrán Rielly, ale vše v rámci pravidel.

14:00
    Proti zakončení zleva si pokryl Rask přední tyč, rozehrávat tak může McAvoy z vlastního pásma.

14:22
    Gardiner vystoupil z obrany proti Schallerovi až přikryl Rask kotouč do své rukavice.

14:30
    Marnerova střela zleva byla poslána mimo tři tyče poté, co hosté byli lepší při buly na pravém kruhu.

14:49
    Vše začalo tím, že Schaller (BOS) poslal v pravém rohu útočného pásma Bruins na mantinel Marnera. A to nemohl vydržet Hainsey (TOR). Obránce Leafs byl úspěšnější při výměně názorů se svým protihráčem. Oba hokejisté putují na trestnou lavici za hrubost.

Jenže zatímco Schaller pouze na dvě minuty, tak Hainsey na minuty čtyři. Tudíž Boston bude hrát přesilovku.

15:00
    Velká bostonská jízda trvá dál! Krug přihrával na modrou čáru. Pastrňák z postu falešného levého beka střílel na zadní tyč do lapačky gólmana. Puk se poté ještě otřel o tělo brankáře. Avšak vzápětí přispěchal RICK NASH s rychlou bekhendovou dorážkou k pravé tyči. Asistence: David Pastrňák, Torey Krug.
    15:00 Rick NASH - 4:0

15:57
    Bozak upadl při buly po levé ruce Raska, ale Boston svůj rychlý útok nikterak nezakončil.

16:26
    Krejčí a DeBrusk zvolili pro útok levou stranu, ale tam si svou práci odvedli Polák a Bozak.

16:41
    Zakázané uvolnění hostů.

16:49
    Krátce poté další zakázané uvolnění Maple Leafs.

16:58
    Polák se sice stal vítězem souboje s Marchandem na pravém kruhu z pohledu Bruins, ale hosté ihned chybovali v rozehrávce.

17:19
    Chára a McAvoy se zapojili do rozehrávky, ale Pastrňák nedosáhl na kotouč na útočné modré čáře.

17:50
    Opět rozehrávka McAvoye, tentokráte na pravou stranu ke Krejčímu a v pásmu je připravený také Krug.

18:17
    Nash si sjel před branku, ale zakončení spoluhráče kanadského hráče mířilo zleva vedle druhé tyče.

18:27
    Kapanen měl sice dobrou rychlost na pravé straně, ale Krug se nenechal přebruslit a Rask se puku ani nedotkl.

18:50
    Střela Dermotta na pozici levého beka byla zablokovaná bránícím hráčem, ale Toronto je ještě nastěhováno před Raskem.

19:16
    Schaller si počínal na levém kruhu útočné třetiny proti Dermottovi na hraně pravidel, ale vylučovat se nebude.

19:40
    Bozak se Zajcevem se rozhodli pro útok po pravé straně, ale zatím vše bez zásahu Raska.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina končí 4:0. David Pastrňák má již nyní na svém kontě gól a dvě asistence. Přitom za stavu 1:0 uháněl Kapanen sám na Raska, ale svůj forhendový blafák dotáhl pouze do pravé tyče.

To byl asi zlomový moment úvodního dějství, protože z kontru se neprosadil DeBrusk. Hainsey navíc zcela zbytečně nabídl šarvátkou se Schallerem domácím přesilovku, kterou využil dorážející Rick Nash.

20:01

20:02
    Matthews předčil na vhazování Bergerona.

20:22
    Po nahození Matthewse se Boston ubránil díky Chárovi za vlqastní brankou.

20:46
    Střelu Matthewse zprava vyrazil Rask před sebe, ale nikdo z hostů nedorážel za finského gólmana.

21:00
    Obrovská chyba Raska za brankou Bostonu a je až s podivem, že zaváhání domácího brankáře nevyužil Hyman či Marner.

21:22
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Krejčí ztratil kotouč na útočné modré čáře. MITCHELL MARNER si zprava vyměnil kotouč s Hymanem proti Millerovi a poté zakončil kolem levého betonu přesouvajícího se Raska celou akci. 4:1. Asistence: Zach Hyman.
    21:22 Mitchell MARNER - 4:1

21:50
    Donato se pokusil forčekovat až po akci hostů po pravé straně přidal důraz v rohu třetiny Grzelcyk.

22:26
    Krugovi se nepovedlo vyhodit kotouč pryč z pásma, ale zakončení Gardinera z levé části útočného pásma bylo sraženo.

22:50
    Komarov zůstává po souboji s Millerem ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře...Teď si celkem hostující hráč sám ublížil.

22:50
    Komarov míří do šatny a tohle vypadá na potíže s pravým kolenem. Toronto nyní nebude mít svého útočníka k dispozici.

23:04
    Zakázané uvolnění při snaze Toronta o útok po pravé straně.

23:15
    Rielly nalil domácím chybou při rozehrávce na levé straně, ale na středu poté nezpracoval nahrávku spoluhráče pravého kruhu Marchand.

23:46
    Boston získal ve střední třetině. Hainsey totiž udělal velkou chybu v rozehrávce kotouč. Marchand přihrával na levý kruh, kde Pastrňák zakončoval přes Riellyho a DAVID KREJČÍ tečoval kotouč hokejkou k přední tyči. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
    23:46 David KREJČÍ - 5:1

23:52
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rick Nash – 2 min., vysoká hůl).

24:01
    Rask odolal proti dorážce van Riemsdyka, stejně tak proti další střele.

24:14
    Marchand na levé straně pošetřil čas, to se určitě domácím hodí.

24:20
    Marner se nedostal na pravé straně přes Cháru, přitom Toronto mohlo zprvu jít do kontru tři na dva.

24:51
    Po souhře s Marnerem poslal Rielly střelu zleva do bránícího hráče.

25:07
    Rozjetý Matthews střílel zleva na zadní tyč do lapačky Raska před Millera. Brankář Bostonu si tenhle zákrok vychutnal.

25:13
    Boston ihned vyhodil na levou stranu a forčekuje tak Bergeron a Marchand.

25:35
    Nylander neuspěl proti dvěma hráčům a následoval výhoz po pravé straně za hostující branku, kde hokejka brankáře zastavila kotouč pro Gardinera.

26:05
    Nash se vrátil z trestné lavice a zprava si nabruslil před protihráče, McElhinney jej však dobře vybruslil a nepustil kotouč do sítě, resp. ze svého pohledu k pravé tyče kolem své vyrážečky.

26:53
    Acciari nezakončil zprava přes Hainseyho, ale následně se hraje díky Backesovi a Donatovi ve střední třetině.

27:20
    Zřejmě Miller vypálil zprava vedle zadní tyče směrem na vyrážečku brankáře.

27:35
    Tvrdá rána Donata zleva k druhé tyči, ale McElhinney podržel svůj tým, kdy schoval kotouč do lapačky.

27:47
    Marleau nejprve vyhrál buly před svým brankářem a poté našel rychlého Matthewse, jehož střelu zleva na vzdálenější tyč vykopl Rask betonem před sebe, vzápětí se bývalý hráč San Jose nedostal k dorážce zblízka.

28:27
    Ani Krejčí na levé straně po souboji s Dermottem a ani Nash u pravé tyče neprověřili brankáře.

29:02
    Rielly otřel zakončení ze středu modré čáry o levý beton Raska. Brown vrátil zleva kotouč na osu hřiště a TYLER BOZAK snížil střelou po ledě do pravého dolního rohu branky. Asistence: Connor Brown, Morgan Rielly.
    29:02 Tyler BOZAK - 5:2

29:35
    Grzelcyk odehrál kotouč na pravou stranu pouze k Riellymu, domácí poté nevybojovali kotouč zpět svým forčekinkem.

30:02
    Marchand měl dobrou rychlost na levé straně, ale se sraženým kotoučem k zadní tyči si poradil McElhinney levým betonem.

30:27
    Hainsey se chopil rozehrávky s Gardinerem až převzal kotouč na pravé straně rychlý Nylander a reagoval pukem do ohně přes Pastrňáka.

31:07
    Po nahození z levé strany sice sáhl Backes, ale ihned ztratil kotouč vinou Zajceva v útočné třetině Bostonu.

31:48
    Backes s Acciarim měli výhodu přečíslení, ale Zajcev nakonec s McElhinneyem rozhodli o tom, že se skóre nebude měnit.

32:13
    Marleau mířil z pohybu do pravého dolního rohu branky, Rask vyrazil kotouč před sebe a poté se štěstím neinkasoval zblízka proti další střele hostujícího útočníka.

32:46
    Heinen se vydal za branku hostů, kde mu dělal společnost Polák.

33:04
    Van Riemsdyk (TOR) podrazil Marchanda levou nohou, když domácí hráč chtěl hrát po pravé straně útočné třetiny Bostonu.

33:17
    Pastrňák se na levé straně natlačil kolem tyče do brankoviště, ale tam Toronto udrželo tříbrankový rozdíl ve skóre díky Zajcevovi a svému brankáři.

33:32
    Hyman šel do souboje jeden na jednoho na levé straně a bránící hráč byl lepší.

33:53
    Bergeron při zakončení z pravého kruhu po souhře v útočné třetiny zlomil hokejku a kotouč putoval do středního pásma.

34:21
    Krejčí počkal až domácí celek vystřídá, následovala však chyba Bruins ve středním pásmu.

34:50
    Polák se zasloužil o to, že hosté na levé straně osvobodili, rozehrávku vzápětí bere Grzelcyk.

35:30
    Dermott měl na pravé straně na sobě Kuralyho, ale hosté se i tak dostali do levého rohu útočné třetiny, kde byl důrazný Chára proti van Riemsdykovi.

35:58
    Celkem štěstí pro Boston, když Matthews otřel svojí střelu bekhendem zleva o levý beton Raska, následně nedorazil kotouč za brankáře Marleau a ještě jeden hostující hokejista.

36:05
    Byl to Dermott, kdo vystřelil z levého kruhu, Rask vyrazil kotouč před sebe, kde nebyl daleko k dorážce Bozak.

36:15
    Nash a Bozak se setkali v pravém rohu útočné třetiny Maple Leafs, oba šli na led, ale podle rozhodčích vše v pořádku.

36:47
    Bergeorn využil špatné rozehrávky Dermotta k nahrávce na levý kruh, odkud nezakončil Pastrňák. Dobrou práci v útočném pásmu Bruins odvedl i Marchand.

37:03
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

37:33
    Viděli jsme vyhození hostů na levé straně.

37:49
    Nash byl vytížený na pravé straně, ale kotouč se poté v prostoru před brankou hostů nedostal na hůl Marchanda.

38:28
    Grzelcyk a Krug poslali kotouč zprava do brankoviště, kde dorážel Backes, Heinen a Krejčí. McElhinney však přilepil své tělo a betony na led a odmítl pustit puk do sítě.

38:32
    Krejčí byl vyhozen z buly, to posléze vyhrál Plekanec a hosté ihned vyhodili kotouč do bezpečí.

38:55
    Johnsson to měl na levé straně složité proti dvěma hráčům a odpovědět už vymýšlí Grzelcyk.

39:30
    Backes a Heinen se sešli v levém rohu útočné třetiny Bruins proti Matthewsovi a Polákovi, útočit bude posléze Toronto.

39:56
    Marleau ještě při rozehrávce soupeře narazil zleva v útočné třetině Millera.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Boston vede po dvou třetinách o tři góly. Toronto mělo ve druhém dějství několik gólových příležitostí, ale Rask odolal a Medvědi jsou na dobré cestě k vedení 2:0 na zápasy. Stále se velice dobře prezentují Davidové Krejčí a Pastrňák. Ostatně, oba obstarali pátou trefu svého celku, když Krejčí tečoval střelu svého spoluhráče z levého kruhu a prosadil se kolem vyrážečky gólmana. Na druhé straně držel Boston skvělý Rask.

40:01

40:13
    Pastrňák si sjel na pravou stranu útočné třetiny a jeho přihrávka po mantinelu na Marchanda přesná nebyla.

40:35
    Rask si za vlastní brankou zahrál dvakrát v krátkém sledu hokejkou, následně nahodil jeho spoluhráč zleva kotouč do útočné třetiny.

41:05
    Marner střílel zprava na zadní tyč, ale Rask pravým betonem zlikvidoval zakončení protihráče.

41:38
    Po rozehrávce Kruga byl na pravé straně k vidění ofsajd.

42:03
    Po nahrávce Marchanda se nedostal Pastrňák ke střele v souboji na levém kruhu proti Zajcevovi.

42:30
    Marleau kontroval střelou zleva na krátkou tyč, ale Rask pravým betonem nepovolil změnu skóre.

42:49
    Rask si připsal zákrok levým betonem proti střele zprava, následně hrozil ještě na pravém kruhu Bozak.

43:17
    Backes rozjel akci po pravé straně, ale ve střední třetině padl k zemi vinou zákroku vracejícího se van Riemsdyka.

43:28
    Icing Toronta.

43:35
    Rielly rozehrával na levou stranu, ale kotouč následně drží Boston ve svém obranném pásmu.

44:02
    Gardinerova rozehrávka směřovala na hranici útočné modré čáry, ale Marner měl proti sobě hned dva hráče, kdy jeden ze soupeřů jej poslal na led.

44:37
    Grzelcyk (BOS) zahákoval ujíždějícího Marnera a dostane dvě minuty.

44:46
    Toronto začalo přesilovku s Bozakem na levém kruhu, na modrou čáru si stoupl Rielly.

45:12
    Rask chytil kotouč do lapačky mimo své brankoviště a van Riemsdyk tak zprava dorážet nemohl.

45:22
    Po nahrávce Gardinera byla střela Nylandera z pozice falešného pravého beka zablokovaná.

45:53
    Boston dostal kotouč na pravé straně pryč z pásma a rozehrává za brankou hostů Gardiner.

46:20
    Matthews odstartoval útok dlouhou křižnou nahrávkou zleva, vzápětí však na levém kruhu přihrával špatně pod sebe na Gardinera a puk je tak ve střední třetině.

47:05
    Plekanec se neprosadil v pravé části střední třetiny...

47:29
    Rozehrávající hráč Bostonu McAvoy upadl na pravé straně a najednou byl Nylander zleva zcela sám před Raskem.

48:09
    V posledních minutách tlačí Toronto Boston a domácí nemají zdaleka výhru jistou.

48:28
    Bergeron střílel po nahrávce Marchanda z pravého kruhu pod sebe do na zadní tyč do betonu brankáře.

48:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., nedovolené bránění).

48:52
    Chára bojoval v levém rohu útočného pásma Toronta proti Bozakovi až hráč hostů zalehl kotouč.

49:02
    Marnerovi na postu pravého beka na modré čáře odskočil kotouč do středín třetiny a rozehrávat tak musí Rielly.

49:32
    Nylander a Johnsson zatopili před Raskem, ale jeden z domácích hráčů vleže vyhodil puk z obranného pásma.

50:06
    Souhru s Matthewsem a Marleauem ukončil zleva Gardiner vedle krátké tyče.

50:29
    Matthews předal kotouč na levé straně Marleauovi, ale sledovali jsme další výhoz Bruins.

50:55
    Pastrňák už je na ledě v době, kdy si kryje Rask proti střele zprava druhou tyč z pohledu střelce.

51:20
    Heinen byl aktivní zprava proti Kapanenovi až hru za vlastní brankou zklidnil Dermott, Toronto tou dobou totiž střídalo.

51:52
    Acciari odstavil od puku u levé tyče protihráče, ale vzápětí se Boston osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

52:17
    Acciari na levé straně střední třetiny pouze odevzdal hostům kotouč.

52:34
    Toronto neinkasovalo, když Marchand jel sám na brankáře, ale ke kotouči se dostal Bergeron na levé straně, nahrál DAVIDU PASTRŇÁKOVI. Hostující obrana nechala českého hráče nepochopitelně dostat z úhlu a zakončení na přední tyč znamená, že Boston vede o čtyři góly. Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.
    52:34 David PASTRŇÁK - 6:2

53:46
    Johhnson s Dermottem neudrželi kotouč na levé straně v útočné třetině, ale Boston z kontru nevystřelil.

54:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., držení).

54:53
    Johnsson poslal kotouč od modré čáry do ohně, následně se puk odrazil od hokejky McQuaida k soupeři. JAMES VAN RIEMSDYK trefil snadno prázdnou branku. Nutno podotknout, že vše začalo chybou Cháry za vlastní brankou proti Bozakovi. Asistence: Andreas Johnsson, Mitchell Marner.
    54:53 James van Riemsdyk - 6:3

56:06
    Schaller nevystřelil zprava přes beka, po zakončení jiného domácího hráče od modré čáry nebylo umožněno dorážet Acciarimu.

56:43
    Po nahození Hainseyho se Boston ubránil McQuauidem a Krugem, jenže nevyhodil vinou Gardinera.

57:20
    Hainsey celkem dlouho držel kotouč v rozehrávce na levé straně, vzápětí po zisku Millera skončil protiútok již ve střední třetině.

57:35
    Acciari poslal protihráče za brankou hostů na mantinel, jenže puk má na svojí holi jeden z hráčů Toronta.

58:06
    Marchand se kličkou zbavil bránícího hráče, ale bekhendem zprava na přední tyč nebyl přesný.

58:24
    Hattrick! Čepice na led! Tenhle večer patří Bostonu DAVIDU PASTRŇÁKOVI. Třetí trefa tedy stála za to! Marchand našel přihrávkou pod sebe svého spoluhráče a Pastrňák si posunul kotouč mezi vlastníma nohama na bekhendovou stranu hokejky. Následné zakončení (prakticky) do prázdné branky lízlo pravý beton brankáře. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.
    58:24 David PASTRŇÁK - 7:3

59:28
    Ofsajd hostů na levé straně.

59:42
    Van Riesmdyk vjel do útočné třetiny, ale zase je hostům odpískaný ofsajd.

59:52
    Plekanec prohrál buly ve střední třetině a Rask proti Kapanenovi najíždějícímu na pravé straně nezasahoval.

Tohle zkrátka nepotřebují žádný obsáhlý komentář. David Pastrňák je hrdinou druhého zápasu série Boston – Toronto, po kterém má z českého kvarteta k postupu blíž dvojice hokejistů v dresu Medvědů. Češi si dnes podmanili tohle utkání. Pastrňákův jmenovec Krejčí se totiž zapsal mezi střelce ve 24. minutě.

Boston tak pojede na led Air Canada Centre s tím, že se už nemusí první kolo play-off vracet do TD Garden. Přitom dnešní duel mohl mít zcela jiný ráz, jenže to by musel Kapanen při samostatném úniku proti Raskovi po zbavení se brankáře trefit forhendovou stranou hokejky místo pravé tyče prázdnou branku. Nestalo se. Torontu ujel v úvodní dvacetiminutovce vlak. Boston poslal Andersena na střídačku.

Ve druhé třetině už byl hostující výkon daleko lepší. V posledním dějství se schylovalo k dramatu, ale nakonec David Pastrňák jej odmítl.

Roman Polák (TOR) 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 17:59
    Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, jedna střela na branku, čas na ledě: 11:38 (05:14:22)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejčí (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 22. Marner (Hyman), 30. Bozak (Co. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (A. Johnsson, Marner)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Rick Nash – Donato, Acciari, Backes – Schaller, Kuraly, Heinen.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (13. McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Komarov (A), Matthews, W. Nylander – Hyman, Marleau, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – A. Johnsson, Plekanec, Kapanen.

Rozhodčí: Hanson, Joannette – Knorr, Murray