Tampa – New Jersey 5:3 (kon.) | Boston – Toronto 7:3 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:3 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:5 (kon.)
Boston Bruins
7:3 (4:0, 1:2, 2:1) Stav série: 2:0
Toronto Maple Leafs
Neděle 15.04.2018, 02:00 • TD Garden, Boston • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    58:24 David PASTRŇÁK - 7:3

58:24
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hattrick! Čepice na led! Tenhle večer patří Bostonu DAVIDU PASTRŇÁKOVI. Třetí trefa tedy stála za to! Marchand našel přihrávkou pod sebe svého spoluhráče a Pastrňák si posunul kotouč mezi vlastníma nohama na bekhendovou stranu hokejky. Následné zakončení (prakticky) do prázdné branky lízlo pravý beton brankáře. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.
    54:53 James van Riemsdyk - 6:3

54:53
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Johnsson poslal kotouč od modré čáry do ohně, následně se puk odrazil od hokejky McQuaida k soupeři. JAMES VAN RIEMSDYK trefil snadno prázdnou branku. Nutno podotknout, že vše začalo chybou Cháry za vlastní brankou proti Bozakovi. Asistence: Andreas Johnsson, Mitchell Marner.

54:14
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., držení).
    52:34 David PASTRŇÁK - 6:2

52:34
    Toronto neinkasovalo, když Marchand jel sám na brankáře, ale ke kotouči se dostal Bergeron na levé straně, nahrál DAVIDU PASTRŇÁKOVI. Hostující obrana nechala českého hráče nepochopitelně dostat z úhlu a zakončení na přední tyč znamená, že Boston vede o čtyři góly. Asistence: Patrice Bergeron, Brad Marchand.

48:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., nedovolené bránění).

47:29
    Rozehrávající hráč Bostonu McAvoy upadl na pravé straně a najednou byl Nylander zleva zcela sám před Raskem.

44:37
    Grzelcyk (BOS) zahákoval ujíždějícího Marnera a dostane dvě minuty.

37:03
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Mitchell Marner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:04
    Van Riemsdyk (TOR) podrazil Marchanda levou nohou, když domácí hráč chtěl hrát po pravé straně útočné třetiny Bostonu.
    29:02 Tyler BOZAK - 5:2

29:02
    Rielly otřel zakončení ze středu modré čáry o levý beton Raska. Brown vrátil zleva kotouč na osu hřiště a TYLER BOZAK snížil střelou po ledě do pravého dolního rohu branky. Asistence: Connor Brown, Morgan Rielly.

23:52
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Rick Nash – 2 min., vysoká hůl).
    23:46 David KREJČÍ - 5:1

23:46
    Boston získal ve střední třetině. Hainsey totiž udělal velkou chybu v rozehrávce kotouč. Marchand přihrával na levý kruh, kde Pastrňák zakončoval přes Riellyho a DAVID KREJČÍ tečoval kotouč hokejkou k přední tyči. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
    21:22 Mitchell MARNER - 4:1

21:22
    Krejčí ztratil kotouč na útočné modré čáře. MITCHELL MARNER si zprava vyměnil kotouč s Hymanem proti Millerovi a poté zakončil kolem levého betonu přesouvajícího se Raska celou akci. 4:1. Asistence: Zach Hyman.
    15:00 Rick NASH - 4:0

15:00
    Velká bostonská jízda trvá dál! Krug přihrával na modrou čáru. Pastrňák z postu falešného levého beka střílel na zadní tyč do lapačky gólmana. Puk se poté ještě otřel o tělo brankáře. Avšak vzápětí přispěchal RICK NASH s rychlou bekhendovou dorážkou k pravé tyči. Asistence: David Pastrňák, Torey Krug.

14:49
    Vše začalo tím, že Schaller (BOS) poslal v pravém rohu útočného pásma Bruins na mantinel Marnera. A to nemohl vydržet Hainsey (TOR). Obránce Leafs byl úspěšnější při výměně názorů se svým protihráčem. Oba hokejisté putují na trestnou lavici za hrubost.

Jenže zatímco Schaller pouze na dvě minuty, tak Hainsey na minuty čtyři. Tudíž Boston bude hrát přesilovku.

12:13
    Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Curtis McElhinney.
    12:13 Kevan MILLER - 3:0

12:13
    Tak to je smůla pro hosty! KEVIN MILLER kroužil na levé straně útočné třetiny před Plekancem a Hymanem až poslal kotouč na střed. Od levé nohy bránícího Zajceva poté zapadl kotouč směrem na zadní tyč, resp. kolem levé ruky Andersena, ve které brankář hostů drží lapačku. Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand.
    09:49 Jake DEBRUSK - 2:0

09:49
    Nedáš – dostaneš! Krug nastřelil zprava z úhlu puk před Andersena. JAKE DEBRUSK vyhrál souboj na hraně brankoviště se Zajcevem a do levého dolního rohu branky překonal brankáře soupeře. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.

09:08
    Kapanenův samostatný únik v oslabení, před hostujícím hráčem byla při forhendovém blafáku prakticky prázdná branka, Rask už byl vyřazen ze hry, jenže finského brankáře celkem zázračně zachránila pravá tyč.

08:24
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká William Nylander.
    05:26 David PASTRŇÁK - 1:0

05:26
    Hosté nejprve přežili rychlý kontr Marchanda s Bergeronem díky Gardinerovi. Jenže Krug na postu levého beka v útočné třetině našel křížem i s přispěním bránícího hokejisty DAVIDA PASTRŇÁKA na ose útočného pásma a ten bekhendovým blafákem po ledě zakončil kolem pravého betonu Andersena za záda brankáře. 1:0. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.

01:30
    Rick Nash se zjevil sám za obranou soupeře a jel na Frederika Andersena, svojí střelou však minul levou tyč.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 6. Pastrňák (Krug, Bergeron), 10. DeBrusk (Krug, Bergeron), 13. K. Miller (Pastrňák, Marchand), 15. Rick Nash (Pastrňák, Krug), 24. Krejčí (Pastrňák, Marchand), 53. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 59. Pastrňák (Marchand, Bergeron) – 22. Marner (Hyman), 30. Bozak (Co. Brown, Rielly), 55. J. van Riemsdyk (A. Johnsson, Marner)

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára (C), McAvoy, Krug, K. Miller, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí (A), Rick Nash – Donato, Acciari, Backes – Schaller, Kuraly, Heinen.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (13. McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Komarov (A), Matthews, W. Nylander – Hyman, Marleau, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – A. Johnsson, Plekanec, Kapanen.

Rozhodčí: Hanson, Joannette – Knorr, Murray

Diváci: 17 565