Tisková konference před Carlson Hockey Games (kon.)
konec
Tisková konference před Carlson Hockey Games

Pondělí 16.04.2018, 14:00Tiskové konference
   
  Nominace českého týmu na Carlson Hockey Games v Pardubicích:

  Brankáři:

  Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Čeljabinsk), Dominik Furch (Omsk)

  Obránci:

  Jakub Galvas (Olomouc), David Sklenička, Michal Moravčík (oba Plzeň), Marek Hrbas, Lukáš Klok (oba Vítkovice), Tomáš Pavelka (Sparta Praha), Martin Pláněk, Filip Pavlík (oba Hradec Králové), Filip Pyrochta (Liberec), Michal Jordán (Chabarovsk), Adam Polášek (Soči).

  Útočníci:

  Roman Červenka, Michal Birner (oba Fribourg-Gottéron), Andrej Nestrašil, Robin Hanzl (oba Nižněkamsk), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta), Dmitrij Jaškin (St. Louis), Adam Musil (San Antonio), Michal Řepík (Sparta Praha), Matěj Stránský (Čerepovec), Jakub Orsava (Mladá Boleslav), Martin Kaut, David Tomášek (oba Pardubice), Martin Frk (Detroit Red Wings), Jan Ordoš (Liberec), Roman Horák (Viťaz Moskevská oblast), Filip Chytil (New York Rangers), Filip Chlapík (Ottawa Senators), Filip Zadina (Halifax), Robert Kousal (Davos), David Šťastný (Zlín). (14:31:29)
   
  To je ze společné části tiskové konference vše, děkuji vám za pozornost. Přijeďte do Pardubic, ve čtvrtek se na vás budeme těšit!
   
  Tisková konference skončila.
   
  Jak se Josef Jandač těší do Pardubic? Působil jsem tady rok, a byl to hrozně příjemný rok, říká. Rád se sem vracím. Mám tady na to výborné vzpomínky.
   
  Do turnaje může zasáhnout 30 hráčů, trenéři mají představu, ale budou reagovat na zdravotní stav. Ze soupisky každopádně vypadnou čtyři hráči.
   
  Jiří Fischer podotýká, že někteří hráči ze zámoří nemají podepsané smlouvy na novou sezónu, což situaci národnímu týmu ztěžuje.
   
  K týmu se zítra připojí i gólman David Rittich, ale do utkání tady na turnaji nezasáhne. Měl by ale příští týden ve Švédsku.
   
  Proč hradečtí beci? Rozšiřujeme kádr, čeká nás ještě šest utkání, říká Jandač. Zranění mohou přijít, i když to samozřejmě nechceme.
   
  Zdravotní stav Vojtěcha Mozíka? Je v léčení, šance na návrat existuje, ale nejsme bůhvíjací optimisté. Čekáme na zlepšení stavu.
   
  A je čas na dotazy.
   
  Vedle hlavního vchodu bude otevřen i zvláštní vchod z fanzóny.
   
  Ke dnešnímu dni bylo prodáno zhruba 60 procent vstupenek. Prodej nadále pokračuje online na www.hokejkaticket.cz a na pokladnách Tipsport areny.
   
  Pro fanoušky bude dvě hodiny před zápasem otevřena fanzóna, do níž bude vstup samozřejmě zdarma.
   
  Na akci bude bohatý doprovodný program. Hry zahájí slavnostní nástup za účasti patrona Vladimíra Martince, přijde biatlonista Michal Krčmář. V sobotu pogratulujeme Vladimíru Nadrchalovi k narozeninám, v neděli přijde na řadu poděkování Petru Čáslavovi a Tomáši Rolinkovi – mistrům světa z roku 2010 i pardubickým ikonám.
   
  Zdeněk Zikmund připomíná, že první trénink mají hráči dnes od 17 do 19 hodin.
   
  Ficher děkuje ČSLH za jmenování. Téhle pozice si hrozně vážím, je to pro mě obrovská čest. Tohle byl můj sen už několik let, říká.
   
  Jiří Fischer je novým generálním manažerem týmu a nyní si vzal slovo: Poprvé zveme i hráče z kanadské juniorky. S Pepou Jandačem jsme byli v kontaktu prakticky každý den, on zval hráče z Evropy, já ze zámoří. Jsme rádi, že se kluci okamžitě sbalili a přijeli. Budeme sledovat play off NHL i AHL a s kluky jsem v kontaktu.
   
  Michal Řepík má taky problémy se zápěstím, ale to by neměla být tak velká komplikace.
  Nominace českého týmu

  Martin Voltr