Toronto – Boston 4:2 (kon.) | New Jersey – Tampa 5:2 (kon.) | Colorado – Nashville 5:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 8:1 (kon.)
Colorado Avalanche
5:3 (3:0, 1:1, 1:2) Stav série: 1:2
Nashville Predators
Úterý 17.04.2018, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a zároveň přeji krásné ráno! (07:16:11)
    Domácí prostředí dnes Coloradu rozhodně svědčilo.

1. Nathan MacKinnon (COL) 2+0
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+2
    3. Blake Comeau (COL) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:32 (11:6, 15:12, 8:14)
    Zblokované střely – 25:16
    Vyhraná vhazování – 31:43
    Trestné minuty – 12:16
    Hity – 32:38

Hokejisté Nashvillu ještě ve třetí třetině domácím znepříjemnili situaci, ale na zvrat to už nestačilo. Laviny si vytvořily nakonec rozhodující náskok hned v úvodní části, kterou vyhrály 3:0. Ve 25. minutě ještě přidal jejich čtvrtý gól Nathan MacKinnon. Preds pak zabojovali a ve 48. minutě snížil Colton Sissons na rozdíl dvou branek. Domácí poté museli přestát velký nápor soupeře, ale v čase 58:24 se nakonec radovali oni. Při hostující power-play byl totiž faulován Gabriel Landeskog, jemuž byl podle pravidel přisouzen technický gól. Predátoři ještě rychle zásluhou Austina Watsona snížili na 5:3, ovšem na více už neměli dostatek času.

Stav série – 1:2.

59:37
    Domácí se osvobodili, švédský útočník mezím dostal nový pracovní nástroj.

59:22
    Ránu Romana Josiho zablokoval Landeskog, přišel ale o hůl!

59:09
    Filip Forsberg zkusil překvapit Berniera nahozením z úhlu. Domácí brankář stačil přikrýt kotouč.

59:01
    Minutu před koncem domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

58:51
    Branka Nashvillu je opět prázdná!
    58:45 Austin WATSON - 5:3

58:45
    Nashville právě vstřelil branku!
    Gól platí, Fisherův kontakt s Bernierem tedy nebyl tak podstatný. AUSTIN WATSON ještě vykřesal pro Preds jiskřičku naděje. Bez asistence.

58:45
    Hosté ještě snižují! Od pravého mantinelu nahodil puk na branku Austin Watson a Bernierovi kotouč propadl za jeho záda. Domácí ale reklamují, že clonící Mike Fisher brankáře rozhodil nedovoleným zákrokem. Rozhodčí si tedy ještě prohlédnou videozáznam!
    58:24 Gabriel LANDESKOG - 5:2

58:24
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Mikko Rantanen posunul puk na GABRIELA LANDESKOGA, který najížděl spolu s MacKinnonem na jediného obránce. Domácí hráč byl sice faulován, ale to mu vadit nemusí. Podle pravidel je totiž domácím přisouzen technický gól. Asistence: Mikko Rantanen a Mark Barbiero.

57:36
    Saros odjíždí na střídačku, Nashville to zkouší s prázdnou brankou!

57:07
    Od modré čáry vypálil Mark Barbiero a puk si pod sebe stáhl Saros. Landeskog ještě hodil do brankoviště Ellise, ale za to se už vylučovat nebude.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Comeau (Söderberg, Nieto), 14. G. Bourque (Nemeth, Compher), 19. MacKinnon (Landeskog), 25. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), 59. Landeskog (Rantanen, Barberio) – 31. Johansen (F. Forsberg, Ellis), 48. Sissons (Josi, Ellis), 59. Watson

Colorado Avalanche: J. Bernier (Hammond) – Barrie, Zadorov, Barberio, Nemeth, Warsofsky, Siemens – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Kerfoot, Jost – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Compher, C. Wilson.
    Nashville Predators: Rinne (25. Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Irwin, Jemelin – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Turris, Fiala – Watson, Bonino, Sissons – Hartman, Fisher, Salomäki.

Rozhodčí: Furlatt, Sutherland – Kovachik, Brisebois

Diváci: 18087