Columbus – Washington 2:3 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 0:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:0, 1:2, 1:0) Stav série: 2:1
HC Oceláři Třinec
Středa 18.04.2018, 17:20 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

59:47
    A zdá se, že pro dnešek je hotovo. Třináct vteřin před koncem normální hrací doby oceláři špatně vystřídali, hráli v sedmi a jdou do oslabení. Dvě minuty odpyká Ondřej Kovařčík.

53:52
    Jenomže teď si hosté zahrají přesilovku! Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Malec, jenž zatáhl za záchrannou brzdu poté, co se kolem něj obtočil Svačina a mohl pláchnout do brejku.

40:41
    Jenomže teď bude mít Kometa dvě minuty přesilovku pět na tři! Dvě minuty za podražení obdržel Vladimír Dravecký.

39:34
    Tak to je velká šance pro Kometu na návrat do vedení. Aron Chmielewski udeřil hokejkou do hlavy Michala Gulašiho a jelikož ve tváři brněnského zadáka nechyběl krvavý šrám, rozhodčí vyloučil třineckého forvarda na 2+2 minuty.

35:11
    Mallet si následně vykoledoval přesilovou hru, která bude pro Kometu vůbec první v duelu. Dvě minuty za podražení pro Romana Vlacha.

30:28
    A hosté si navíc zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Malec.

22:43
    První přesilovku zápasu si zahrají hosté. Dvě minuty za drženíobdržel Michal Barinka.

19:37
    Dvě minuty za hrubost pro Leoše Čermáka a Tomáše Linharta.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 6. Bartejs, 27. L. Horký (L. Čermák), 47. Vincour (L. Čermák, J. Krejčík) – 27. O. Kovařčík (Roth), 32. Cienciala (Svačina)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – L. Horký, L. Čermák, Vincour – Dočekal.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, Matyáš, Linhart – Petružálek, R. Vlach, Rákos – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski – Kofroň.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Barvíř, Blümel

Diváci: 7700 (vyprodáno)