Bulharsko – Tchaj-wan 7:2 (kon.) | Gruzie – Hongkong 11:1 (kon.) | Turecko – Jihoafrická rep. 7:1 (kon.)
Turecko
7:1 (1:0, 4:1, 2:0)
Jihoafrická republika
Čtvrtek 19.04.2018, 20:00Mistrovství světa - III. A Divize • 3. kolo

Turecké vyhrává tento zápas díky dobré druhé třetině 7:1, a tak získává další body do tabulky. Naopak domácí Jihoafrická republika spolu s Hong Kongem má stále 0 bodů, a tak tyto dva týmy budou bojovat o udržení. Jeden z nich ze třetí divize sestoupí.

Nejlepší hráči zápasu
    Jihoafrická republika: Uthman Samaai
    Turecko: Sefa Kavaz

Jihoafrická republika sice byla střelecky aktivnější 36:32, ale soupeř ji dal lekci v produktivitě. (22:10:15)

59:48
    Charl Pretorius má na svém kontě ještě jeden zákrok. Poradil se střelou od modré čáry. Bude se vhazovat.

59:03
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Reegan du Buisson – 2 min., podražení).

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:22
    Uthman Samaai se dostal do brejku, který proměnit nedokázal. Puk udržel Muhammed Karagül před brankovou čárou. Bude se vhazovat.

58:03
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Deen Magmoed – 2 min., sekání).

58:01
    Charl Pretorius skvěle kryje ránu, kterou vyslal Emrah Özmen.

57:40
    Damian Cardoso vypálil z prostoru mezi kruhy, gólman byl pozorný.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině, hráči v bílozeleném se pokouší něco vymyslet, ale marně.

56:30
    Turecko míří za výhrou v tomto zápase a Jihoafrická republika má velké problémy. K tomu ale až po zápase.

56:20
    Charl Pretorius přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

56:01
    Emre Faner hledal svého spoluhráče před brankou, ale přihrávka byla nepřesná.

55:48
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

55:16
    Jihoafrická republika vyhazuje přes všechny čáry.

54:45
    Turecko kombinuje v útočném pásmu. Od modré čáry pálil Fatih Taygar. Jeho rána jen o malý kousek minula branku.

54:32
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Luke Carelse – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    52:27 Emre FANER - 7:1

52:27
    Turecko právě vstřelilo branku!
    S velkou dávkou štěstí dává Turecko další branku. EMRE FANER obkroužil branku a vystřelil. Jeho rána propadla gólmanovi až za brankovou čáru. Charl Pretorius nyní nedokázal puk zastavit. Asistence: Yusuf Kars.

51:44
    Omer Kars byl v souboji se soupeřem tvrdě atakován. Za asistence tureckého lékaře opouští hrací plochu.

50:42
    Callum Bremner vypálil z dobré střelecké pozice, brankář Turecka Muhammed Karagül zasáhl.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, zápas je rozhodnutý, prakticky se jen z povinnosti dohrává.

49:39
    Charl Pretorius znovu přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

48:43
    Emre Faner rozehrává od své branky, Turecko se nikam nežene, míří za výhrou v tomto zápase.

47:40
    Charl Pretorius kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice zakončující Serdar Semiz.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, sedm minut, které zcela jistě potvrdily to, že Turecko tento zápas vyhraje.

46:18
    Hraje se spíše ve středním pásmu, zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou hru.

45:52
    Damian Cardoso nahazoval od modré čáry, Muhammed Karagül byl připravený a snadno si poradil s jeho pokusem.

45:31
    John Venter hledal spoluhráče před brankou, jeho pas postrádal přesnost.

45:07
    Ve třetí třetině se dokázalo Turecko prosadit, a tak navýšilo své vedení na pětibrankové.

44:55
    Jihoafrická republika vedla svou útočnou akci, vypálil od modré čáry Damian Cardoso, jehož ránu kryje gólman.

44:13
    Yusuf Kars vedl akci svého celku, dostal se do střelecké pozice. Ránu z mezikruží zblokoval obránce.

42:35
    Turecký celek pokračuje v aktivní hře, Jihoafrická republika hraje velmi špatně, má obrovské problémy se zakončením.
    42:00 Savas AKTÜRK - 6:1

42:00
    EMRAH ÖZMEN si vybruslil před branku, dostal kotouč a dokázal jej poslat mimo dosah brankáře. Dobrá přihrávka od Semiza. Asistence: Serdar Semiz

41:40
    Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit zejména turecké fanoušky.

40:08
    Zápas pokračuje třetí třetinou dál. Turecko vede o čtyři góly.

40:01

Střelecky je aktivnější v tomto zápase celek Jihoafrické republiky, v tomto ohledu vede 24:19, nicméně prohrává na góly 1:5. Optickou převahu má sice Turecko, nicméně střelecky aktivnější není. Nicméně je velmi produktivní.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.
    38:38 Marc GIOT - 5:1

38:38
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Tento tým se také dočkal první v tomto utkání. V přesilovce se střelou do odkryté branky prosazuje obranou Turecka zapomenutý MARC GIOT. Asistence: Callum Bremner.

37:58

37:25
    Afrika rozehrává od své branky, ani během přesilovky se tento tým nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

37:13
    Muhammed Karagül nyní podržel své spoluhráče a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Dylan Compton.

36:56
    Vyloučení v týmu Turecko (Emrah Özmen – 2 min., vražení na hrazení).

36:50
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině a tento duel má jasného favorita.

35:49
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Ashley Bock, přichází Charl Pretorius.
    35:49 Abdulkadir INANC - 5:0

35:49
    V pohodě hrající Turecko přidává další gól. Tentokrát kotouč zpoza branky dostal do odkryté klece pohotovou akcí ABDULKADIR INANC. Asistence: Yusuf Kars.

35:25
    Africký celek se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.

35:06
    Xander Botha a Marc Giot postupovali na brankáře soupeře, ale vypálit nedokázal ani jeden.

34:35
    Pomalu ale jistě se dostáváme se finální části hry ve druhé třetině, Alp Elakas se dostal do útočného pásma. Zasahovat musel Ashley Bock.

33:50
    Savas Aktürk pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný před brankou.

33:00
    Yusuf Kars se při vlastním oslabení dostal do útočného pásma, kde šetří cenné vteřinky z trestu spoluhráče.

32:10
    Andre Marais se dostal do útočného pásma, následně pálil Dion Phakathi. Jeho ránu kryje gólman Muhammed Karagül.

31:27
    Afrika hraje přesilovou hru, ale nemůže se zatím dostat do útočného pásma.

31:10
    Vyloučení v týmu Turecko (Savas Aktürk – 2 min., držení).

30:46
    Mnoho šancí k vidění není, Turecko opticky dominuje, nicméně střelecky vede jen 16:13.

30:20
    Ferhat Bakal pálil z předbrankového prostoru, domácí Ashley Bock byl pozorný.

29:02
    Těžko se národní tým pořádající země dostává do útočného pásma a do šancí. Turecko hraje dobře defenzivně, navíc Jihoafrická republika mnoho šancí opravdu nemá.

28:37
    Vyloučení v týmu Turecko (Abdulkadir Inanc – 2 min., vysoká hůl).
    28:31 Sefa KAVAZ - 4:0

28:31
    Turecko dává další branku, tentokrát Sait Bingol našel chytrou přihrávkou úplně volného spoluhráče, tím byl SEFA KAVAZ. Ten tak mohl zakončovat do prázdné branky. Asistence: Sait Bingol.

27:51
    Jihoafrická republika se jen těžko dostává do střeleckých pozic, Turecko momentálně dominuje a dělá důležité kroky k vítězství v tomto zápase.
    26:01 Emrah SAVAS - 3:0

26:01
    Bleskově přidává Turecko další branku. Tentokrát poslal kotouč pod horní tyčku mimo dosah brankáře EMRAH SAVAS. Asistence: Serdar Semiz a Gokalp Solak.
    24:19 Fatih FANER - 2:0

24:19
    Turecko se dostává do dvoubrankové vedení. Jihoafrický obránce nedokázal zasáhnout, a tak se puk dostal do míst, kde bylFATIH FANER. Jeho rána propadla brakáři Bockovi mezi betony. Asistence: Ferhat Bakal a Yusuf Kars.

24:05
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Marc Giot – 2 min., držení).

23:00
    Sait Bingol vedl akci svého celku, pokoušel se najít spoluhráče před brankou. Přihrávka však byla zblokovaná.

22:20
    Turecký celek pokračuje v aktivní hře z první třetiny, naopak africký tým se stále nemůže dostat do tempa a vypracovat si výraznější šance.

21:30
    Sefa Takar se pokoušel propracoval do střelecké pozice. Se střelou jeho spoluhráče si africký brankář poradil.

20:35
    Hráči v bílozeleném rozehrávají od své branky. K puku se rychle dostal Ferhat Bakal, který zakončoval. Proto musel zasahovat Ashley Bock.

20:19
    Zápas pokračuje druhou třetinou. Gokalp Solak se tak hodně snažil, aby udržel brusli na modré čáře až spadl do útočného pásma.

20:01

Po první třetině platí jednobrankový náskok Turecka. Naopak africký celek má velké problémy s koncovkou. IO v tomto zápase své spoluhráče drží gólman Ashley Bock. Střelecky vede Turecko 9:5.

20:00

19:37
    V poklidném tempu se dohrává úvodní dějství.

18:54
    Po špatné rozehrávce Turecka bude následovat zakázané uvolnění, a tak musí být gólman Muhammed Karagül pozorný.

18:30
    Jihoafrická reprezentace se nyní dostala do útočného pásma, ale přesněji vypálit na branku soupeře nedokázala.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Alp Elakas vede akci svého celku, dobře k němu přistupuje obránce John Venter.

17:10
    Callum Bremner vedl akcí svého celku, proti třem obráncům se ale propracovat do střelecké pozice nedokázal.

16:33
    Obrázek hry je stále stejný. V červeném hrající Turecko má převahu a soupeři se musí bránit.

15:26
    Ferhat Bakal byl zcela volný před brankou, ale tečoval mimo. Následně pálil Alp Elakas a brankář byl připravený.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, aktivněji hrající Turecko vede o jednu branku a dominuje také střelecky.

14:44
    Ashley Bock kryje další střelu soupeře, z ostrého úhlu to zkoušel Serdar Semiz.

13:46
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, nicméně Jihoafrická republika hrající v bílozelených dresech je horším týmem.

13:24
    Omer Kars pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná, následně v pohodě zasáhl gólman.

12:30
    Turecko pokračuje v aktivní hře, snaží se něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím marně.

12:10
    Gokalp Solak špatně přešel do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.

11:03
    Damian Cardoso se hned z trestné lavice dostal do brejku, který ovšem proměnit nedokázal. Velmi dobře zasáhl Muhammed Karagül.

10:55
    Jihoafrická republika hraje v plném počtu.

10:33
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetiny, Ferhat Bakal a Abdulkadir Inanc zakončovali útočnou přesilovkovou akci, ale nedokázali prostřelit brankáře.

09:44
    Turecku se ani druhá početní výhoda nedaří podle představ, stabilněji se nemohou dostat do útočného pásma.

09:24
    Andre Marais vyhazuje přes všechny čáry, jeho spoluhráči tak mohou vystřídat.

09:05
    Ferhat Bakal pálil z dobré pozice, jeho ránu poměrně snadno kryje gólman.

08:55
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Damian Cardoso – 2 min., podražení).

08:41
    Yusuf Kars velmi dobře vypálil z mezikruží, levým ramenem puk dokázal vyrazit gólman.

07:41
    Pořádající celek si připsal první střely na branku. Hned dvakrát si dokázal Muhammed Karagül poradit se střelami soupeře.

07:06
    Sait Bingol se poměrně snadno propracoval do střelecké pozice, jeho rána se mu však vůbec nepovedla. Následně hráči v červeném o puk přišli.

06:49

06:14
    Fatih Faner spolu s brankářem rozehrává od své branky, puk do útočného pásma prodloužil Yusuf Kars.

05:47
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, více ze hry má Turecko, které se také dostalo do vedení.Jeho soupeř na střelu na branku stále čeká.

04:49
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Reelan Malgas – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

04:27
    Sefa Takar rozehrává od své branky, následně se do útočného pásma dostal Sait Bingol, jehož rána byla zblokovaná Dionem Phakathim.

04:05
    Sledujeme rychlý hokej, Yusuf Kars vedl akci svého celku, a tak musel zasahovat brankář Ashley Bock, jeden z nejlepších hráčů, které má Jihoafrická republika k dispozici.

03:39
    Afrika se dostala do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
    02:01 Sefa KAVAZ - 1:0

02:01
    Turecko se prosazuje hned první střelou v zápase. Po bleskové přihrávce prostřelil brankáře SEFA KAVAZ z předbrankového prostoru. Asistence: Omer Kars.

01:33
    Fatih Faner velmi dobře zapracoval a dokázal se dostat k puku před svou brankou. Dobrá obranná činnost.

01:03
    Pořadatelský celek, tedy Jihoafrická republika začala hrát aktivně, Uthman Samaai kombinovali se svými spoluhráči v útočném pásmu.

00:01

Tým Jihoafrické republiky má nejvyšší návštěvnost, průměr je 190 diváků, naopak Turecku to nejmenší, v průměru 27. Jisté ale je, že tento duelu bude sledovat zaplněný stadion, neboť hraje domácí mančaft.

Jihoafrická republika je spolu s Hong Kongem na posledních dvou místech v tabulce turnaje, na úvodní body čekají. Turecko je v tabulce na čtvrté pozici, získalo tři body právě díky výhře nad Hong Kongem.

Turecko inkasovalo hned v prvním zápase turnaje porážku 2:6 od Gruzie. Náladu si zpravilo v zápase s Hong Kongem, který porazilo hravě 6:1.

Jihoafrická republika úvodní zápas na šampionátu prohrála. Nestačila na Bulharsko 0:4. Ve druhém zápase podlehla Tchaj-wanu 2:5. Domácí reprezentace se v úvodu turnaje hledá a do optimální formy má daleko.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Turecko a Jihoafrická Republika.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Kavaz (O. Kars), 25. F. Faner (Bakal, Y. Kars), 27. Savas (Semiz, Solak), 29. Kavaz (Bingol), 36. Inanc (Y. Kars), 42. Özmen (Semiz), 53. E. Faner (Y. Kars) – 39. Giot (Bremner)

Turecko: Bozaci (Karagül) – Aktürk, Elakas, E. Faner, F. Faner, Y. Kars, Salt, Savas – Bakal, Bingol, Demirezen – Inanc, Kavaz, Özmen – O. Kars, Taygar, Takar – Solak, Semiz.
    Jihoafrická republika: Pretorius (A. Bock) – Bremner, Magmoed, Gordon, Venter, Phakathi, Malgas, Verwey – Botha, Cardoso, Carelse – Compton, du Buisson, Giot – Marais, Obery, Samaai – van Doesburgh, Valadas.