Philadelphia – Pittsburgh 0:5 (kon.) | New Jersey – Tampa 1:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:3 (1:2, 0:0, 0:1) Stav série: 1:3
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 19.04.2018, 01:30 • Prudential Center, Newark • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    58:52 Nikita KUČEROV - 1:3

58:52
    Tampa právě vstřelila branku!
    Jen co Cory Schneider pustil do hry šestého hráče, tak domácí kotouč ztratili. Vasilevskij ho po mantinelu poslal do středního pásma na Millera, který se uvolnil a NIKITA KUČEROV po jeho pasu neomylně trefil prázdnou branku. Asistence: J.T. Miller.

52:52
    Další komplikace pro dotahující New Jersey! Jeho kapitán Andy Greene v rohu defenzivního pásma podrazil Stamkose a putuje na dvě minuty za katr.

47:18
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (J. T. Miller – 2 min., sekání).

47:17
    Greene moc dobře věděl o rozjetém Hallovi, kterému kotouč poslal na levé křídlo. Nejlepší hráč Devils ze základní části měl před sebou už jen Vasilevského, který mu zmenšil střelecký úhel a betonem zasáhl.

38:38
    Poměrně zbytečný faul posílá Devils do oslabení. Stefan Noesen ztratil balanc a přitom zvednutou hokejkou trefil do obličeje Pointa. Jsou z toho dvě minuty a přesilovka pro Lightning.

34:28
    Z šance Tampy dokonce bude přesilová hra pro muže v červeném! Brayden Point dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

31:28
    Nikita Kučerov u obranné modré čáry přidržel Palmieriho, který si přitom snažil pokrýt kotouč. Rus je vyloučen a patnáct sekund se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

29:42
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Taylor Hall – 2 min., podražení).

23:46
    Kučerov propadl na útočné modré, Johansson okamžitě vyslal do protiútoku Maroona, ale ten až moc dlouho váhal se zakončením a z úhlu už nezvedl puk přes Vasilevského beton.

19:18
    Rozhodčí se dlouho radili a nakonec poslali na trestnou lavici tři muže. Z týmu Devils byli za hrubost vyloučeni Wood a Coleman, za Tampu pouze Strålman, a tak si hosté zahrají v početní převaze.

16:49
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., vražení na hrazení).
    15:02 Nikita KUČEROV - 1:2

15:02
    Strhující první třetina pokračuje dalším gólem Tampy, který by už měl platit! Bolts se v útočném pásmu několikrát přesunuli z jedné strany na druhou, celou akci završila Coburnova přihrávka z levého křídla do mezikruží, kde se dobře zorientoval NIKITA KUČEROV a přes Seversona rychle vystřelil do protipohybu Schneidera. Asistence: Braydon Coburn, J.T. Miller.

12:21
    Všemu je nakonec jinak! Coburnův přechod přes modrou čáru nebyl v pořádku a kontrola u videa odhalila těsný ofsajd. Jeden z hostů příliš ležérně vyjížděl z útočného pásma a gól proto neplatí pro ofsajd.

12:21
    Tak to je ledová sprcha pro Devils, kteří zničehonic prohrávají 1:2! Coburn obloukem projel přes útočnou modrou a nechal puk Conacherovi, jenž zpoza levého kruhu vypálil zápěstím a puk se překvapivě odrazil od břevna do sítě.
    11:30 J. T. Miller - 1:1

11:30
    Je vyrovnáno! Postarala se o to první formace, která se v rychlosti prokombinovala až ke gólu! Přes Stamkose a Kučerova se puk dostal k J.T. MILLEROVI, jenž se nezalekl své výhodné pozice a zblízka učebnicově zvedl puk nad pravé rameno brankáře Schneidera. Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.

09:12
    Pro Devils mohlo být ještě veseleji! Butcher vymyslel vynikající pas přes celé střední pásmo, ovšem Zajac z nájezdu vůbec netrefil branku!
    08:23 Kyle PALMIERI - 1:0

08:23
    Devils právě vstřelili branku!
    Stačilo jen pár sekund a domácí mužstvo dvojnásobnou přesilovku využilo! Will Butcher převzal puk od Halla a rychle ho předal na levou stranu, odkud napřáhl KYLE PALMIERI a uklidil puk k vzdálenější tyči. Vasilevskij byl bez šance, neboť se zrovna přesouval k opačnému konci brankové konstrukce. Asistence: Will Butcher, Taylor Hall.

08:12
    A pozor, Devils budou hrát téměř dvě minuty v pěti proti třem! Hall to vzal na sebe a u modré čáry byl podražen Paquettem, který už pyká na trestné lavici.

07:47
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hákování).

07:41
    Seversonovo střílené nahození od modré čáry nadělalo Vasilevskému první větší starosti! Po svém zákroku musel zasahovat i proti Johanssonovi, jenž u Kilorna přihrál Maroonovi, ale ani on na ruského gólmana nevyzrál.

00:34
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Taylor Hall – 2 min., hákování).

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 9. Palmieri (Butcher, Hall) – 12. J. T. Miller (Kučerov, Stamkos), 16. Kučerov (Coburn, J. T. Miller), 59. Kučerov (J. T. Miller)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Hischier, Hall (A) – Maroon, Zacha, Ma. Johansson – Noesen, Zajac (A), Coleman – Stafford, Boyle, Wood.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Girardi, Hedman (A), Strålman (A), McDonagh, Sergačjov, Coburn – Kučerov, Stamkos (C), J. T. Miller – T. Johnson, B. Point, Palát – Gourde, Cirelli, Killorn – Conacher, Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: McCauley, Peel – Nansen, Devorski

Diváci: 16 514