Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Stav série: 3:1
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 19.04.2018, 17:00 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

48:28
    Hosté se ale v oslabení dostali do přečíslení a mohli jet dokonce dva pouze na Čiliaka, Ondřej Němec ale zatáhl za záchrannou brzdu, když podrazil Adamského.

48:21
    Přesilová hra pro Brno. Tomáš Marcinko vysekl Eratovi hokejku. Dvě minuty – sekání.

44:28
    Martin Nečas následně putuje na trestnou lavici a Brňané se budou muset bránit v oslabení. Dvě minuty – vysoká hůl.

37:52
    Oceláři to budou mít nyní hodně těžké. Vladimír Roth sekl Erata a míří na trestnou lavici.

36:55
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vladimír Dravecký neuhlídal svoji hokejku a inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

31:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

27:35
    Přesilová hra pro Třinec. Za bránou Čiliaka se do sebe pustilo hned několik hráčů a vyloučen je nakonec Tomáš Malec za hrubost.

15:38
    Vladimír Svačina hákoval ve vlastní třetině protihráče a už sedí na trestné lavici.

11:53
    Tomáš Linhart už sedí na trestné lavici, ve vyložené šanci zahákoval Krejčíka a inkasuje dvě minuty.

09:12
    To už neplatí. První přesilovou hru si zahrají hosté. Hynek Zohorna je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, L. Čermák) – 6. R. Vlach (Krajíček, Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil)

HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – L. Horký, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (36. Hamerlík) – Krajíček (C), D. Musil, Jank, Roth, Linhart (A), Matyáš – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík – Kofroň.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Tošenovjan, Lederer