Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
Švédsko
3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 19.04.2018, 12:40 • Arena Metallurg, Magnitogorsk, Rusko • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

57:00
    Adam Ginning (SWE) v dnešním utkání dohrál. Za úder do oblasti hlavy nebo krku dostává k menšímu trestu ještě desetiminutový osobák a jde tak do sprch.

43:17
    Přesilová hra pro Švýcarsko. Na dvě minuty na trestnou lavici míří Lukas Wernblom (SWE), který se provinil krosčekem.

37:56
    Matthew Verboon (SUI) dostává dvouminutový trest za podražení, švýcarský výběr stráví téměř celý zbytek druhé třetiny v oslabení.

32:31
    Nico Gross (SUI) hákoval, což neušlo bystrému oku sudích. Švýcarský kapitán dostává dvouminutový trest, Švédové mají šanci se prosadit už počtvrté.

23:15
    A pozor, Švédsko jde do tří! Na dvě minuty si jede nuceně odpočinout Lukas Wernblom (SWE), který se dopustil podražení a nepříjemně tak oslabil svůj tým.

22:08
    Papíroví hosté si podruhé v dnešním utkání zahrají hru v početní výhodě. Menší trest za sekání dostává David Gustafsson (SWE).

16:07
    Celek ze země helvetského kříže má ideální příležitost ještě před přestávkou vyrovnat, za nedovolené bránění si jede zchladit hlavu David Lilja (SWE).

09:54
    Na trestnou lavici míří Guillaume Anex (SUI), jenž je z kluziště vykázán za držení hole. Čeká nás tedy první přesilovka, kterou si vyzkouší Švédsko.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 16. Berggren, 30. Berggren (D. Gustafsson), 32. Berggren (A. Boqvist) – 31. Sopa (Wetter)

Švédsko: Lindbom (Eliasson) – A. Boqvist, Ginning (C), Johansson, Andersson, Granberg, Lundkvist, Björnfot – Bäck, Lilja, Wernblom (A) – Fagemo, Hoglander, Olofsson (A) – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Nässén, Westfält, Jakobsson – Grewe.
    Švýcarsko: Hollenstein (A. Schmid) – Gross (C), Barandun, Henauer, Anex, Moser, Villa, Prysi – Barbei, Weibel (A), Wüest – Mettler, Sopa, Wetter – Patry, Nussbaumer (A), Kohler – Tanner, de Nisco, Vouillamoz – Verboon.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Vikman (FIN) – Nikulainen (FIN), O'Connor (USA).