Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
konec
Slovensko
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Finsko
Čtvrtek 19.04.2018, 12:35Mistrovství světa do 18 let • Skupina B
Partner:
  59:32 Jesperi KOTKANIEMI - 2:5
   
  59:32
  Finsko právě vstřelilo branku!
  A je rozhodnuto! Slovái chybovali a na bránu se řítil Niklas Nordgren, ten ještě přihrál JESPERIOVI KOTKANIEMIMU a ten už v poklidu uklízí do prázdné brány. Asistence: Niklas Nordgren.
   
  57:30
  Slováci odvolávají brankáře!
  55:19 Toni UTUNEN - 2:4
   
  55:19
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Vypadá to, že je rozhodnuto! Lundell posunul puk na modrou čáru k TONIMU UTUNENOVI, který se s ničím nepáral a poslal puk na bránu, ten se zastavil až v síti! Finsko vede 4:2. Asistence: Anton Lundell, Kristian Tanus.
   
  53:37
  Ani tentokrát závěrečný tlak Slováků nepřijde, Čajkovič zbytečně po odehrání seknul protihráče a míří tak na trestnou lavici.
   
  52:30
  Mohlo být prakticky rozhodnuto! Aaltonen měl na holi obrovskou šanci. Natlačil se zpoza brány před slovenskou bránu a poslal puk na levou stranu brány, Hlavaj ale včas vykopl beton a uchránil tak svou svatyni!
   
  50:06
  Dominik Sojka vyvinul přemíru snahy a nedovoleně držení protihráče a odchází na trestnou lavici.
   
  48:43
  Kotkaniemi unikl po levém křídle při vlastním oslabení a vystřelil na Hlavaje, netrefil puk ale ideálně a bránu přestřeluje!
   
  48:13
  Konsta Hirvonen si po buly počínal nedovoleně a odpyká si tak 2 trestné minuty za nedovolené bránění.
   
  43:59
  Bylo skoro vyrovnáno! Cederle našel na levé straně volného Čajkoviče, ten byl před brankářem Anunnenem úplně sám! Finský brankář předvedl ale skvělý zákrok!
   
  42:35
  Současné vyloučení:
  Vyloučení v týmu Slovensko (Oliver Turan – 2 min., hákování).
  Vyloučení v týmu Finsko (Ville Petman – 2 min., nesportovní chování).
  39:08 Anton LUNDELL - 2:3
   
  39:08
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové také využívají přesilovku a opět tak vedou o jeden gól! Tanus dobře viděl před bránou ANTONA LUNDELLA, poslal mu prudkou přihrávku na teč, ta gólem ještě neskončila, k dorážce se ale opět dostal Lundell a napodruhé se již nemýlil! Asistence: Kristian Tanus, Toni Utunen.
   
  38:43
  Vyloučení v týmu Slovensko (Róbert Džugan – 2 min., hákování).
  36:02 Maxim ČAJKOVIČ - 2:2
   
  36:02
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  To byla bleskurychle využitá přesilová hra! Kňažko si vybruslil až před brankáře Anunnena, kterého nepřekonal, puk se ale odrazil přímo na holi k dojíždějícímu MAXIMU ČAJKOVIČOVI, který poslal puk mezi betony finského brankaře! Asistence: Samuel Kňažko, Kristián Kováčik.
   
  35:42
  Vyloučení v týmu Finsko (Lenni Killinen – 2 min., držení).
  33:50 Radost slovenského fanouška po Okuliarově gólu na 1:2
  32:19 Oliver OKULIAR - 1:2
   
  32:19
  Slovensko právě vstřelilo branku!
  Slováci uděřili jako blesk z čistého nebe! Čajkovič našel na modré čáře, uplně OLIVERA OKULIARA, který při svém druhém dnešním samostatném nájezdu se již nemýlil a snižuje tak skóre! Asistence: Maxim Čajkovič, Kristian Kováčik.
  30:24 Niklas NORDGREN - 0:2
   
  30:24
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Od modré čáry pálil Utunen, k dorážce se dostal Lundell, kterému se sice dorážka také nepovedla, ta ale skončila u úplně volného NIKLASE NORDGRENA, který už puk uklidinil do prázdné brány! Asistence: Anton Lundell, Toni Utunen.
   
  29:28
  Vyloučení v týmu Slovensko (Nicolas Ferenyi – 2 min., nedovolené bránění).
  Útočník Kaapo Kakko pečlivě sleduje nákres finského trenéra
   
  18:04
  Máme tu vzruch před brankou Slováků, Dlugošovi se nelíbilo najetí Nordgrena na brankáře Hlavaje po přerušení hry a vyřídil si to s ním, rozhodčím se ale jeho počínání nelíbilo a bude to za 2 minuty
   
  12:04
  Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Ville Petman.
   
  10:03
  Vyloučení v týmu Slovensko ( 2 min. – příliš mnoho hráčů).
  07:30 Okuliar vystihl rozehrávku Finů a řítil se sám na bránu!
   
  07:30
  Velká šance Slováků! Do samostatného úniku se dostal Okuliar,který vystihl rozehrávku finských beků, ale se svou kličkou nad vyrážečku brankaře Annunena neuspěl!
   
  03:54
  Vyloučení v týmu Finsko (Santeri Salmela – 2 min., hákování).
  01:50 Leevi AALTONEN - 0:1
   
  01:50
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Finové vedou 1:0! K dorážce před bránou se dostal LEEVI AALTONEN, který nedal brankaři Hlavajovi nejmenší šanci! Asistence: Arttu Nevasaari, Anton Lundell.

  Lumír Mistr

  Branky a nahrávky: 33. Okuliar (Čajkovič, Kováčik), 37. Čajkovič (Kňažko, Kováčik) – 2. Aaltonen (Nevasaari, Lundell), 31. Nordgren (Lundell, Utunen), 40. Lundell (Tanus, Utunen), 56. Utunen (Lundell, Tanus), 60. Kotkaniemi (Nordgren)


  Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Dlugoš, Turan, Ilenčík, Kňažko, Zekucia, Bučko, Česanec, Huděc – Sojka, Džugan (C), Mrazík – Okuliar, Kováčik (A), Čajkovič – Zůbek, Ferenyi, Tkáč – Sarvaš (A), Paulíny, Čederle.
  Finsko: Annunen (Huhtamaa) – Thomson, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Kokkonen, Honka – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Killinen, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Lundell, Nevasaari – Hirvonen, Moilanen, Petman.

  Rozhodčí: Alarie (CAN), Mollard (SUI) – Chaput (CAN), Shishlo (RUS)