Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
Rusko
7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Francie
Čtvrtek 19.04.2018, 16:30 • Ice Arena Traktor • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Ode mě je to vše a těším se u dalších online přenosů z MS hráčů do 18 let. Hezký večer. (18:58:34)

První den čeljabinské skupiny B se tak překvapení nekonalo, vyhráli favorizovaní Finové a Rusové. Zítra se na ledě Traktor areny poprvé představí Češi, když v 16:30 středoevropského letního času vyzvou Slováky.

První představení domácího celku je minulostí, proti outsiderovi skupiny si Rusové zastříleli a s přehledem duel ovládli. Už v první třetině si Rusové vybudovali pohodlný čtyřgólový náskok, který dotáhli až do vedení 7:0. Na konci se sice Francouzi dokázali prosadit v přesilovce, nijak to už ale nezabránilo jasným třem bodů pro sbornou.

Nejlepší hráči utkání:

Valentin Duquenne (FRA)
    Kirill Marčenko (RUS)

Diváci v Traktor areně se radují ze zaslouženého vítězství domácích Rusů nad Francií v poměru 7:1.

59:05
    Rusové ani Francouzi se na konci už rozhodnutého zápasu nikam neženou.
    58:05 Pierrick DUBÉ - 7:1

58:05
    Francie právě vstřelila branku!
    Francie se nakonec gólu dočkává. Přesilovou hru využívá PIERRICK DUBE, který zužitkoval přesný pas od Brucheho a snížil na 1:7. Asistence: Bruche, Quattrone.

56:52
    Galettovu slabou středu ztečoval obránce do bezpečí za vlastní branku.

56:26
    Síly na ledě se vyrovnají po faulu Misjula.

55:50
    Rusové se snaží kombinovat a přidal další gól do prázdné branky, finální koncovka jim ale nevychází, proto se skóre nemění.

54:51
    Vyloučení v týmu Francie (Paulin Mainot – 2 min., podražení).

54:34
    Michajlov měl na holi osmý gól, nejprve jeho teč zastavila teč, pak mířil mimo branku z dorážky.

54:22
    Dnešní utkání sleduje 6771 diváků, kteří logicky stojí převážné na straně domácích, kteří se šest minut před koncem dožadují dalších branek.

54:01
    Zamula zkusil vystřelit od modré přes hlouček několika hráčů, puk se ale k Duquennovi nedostal.

52:47
    Přesilovka Francie končí, více šancí si ale vytvořili Rusové, kteří hráli ve čtyřech.

51:30
    A opět Marčenko! Poněkolikáté dnes udělal francouzský brankář chybu v rozehrávce a před ruským útočníkem byla úplně prázdná branka. Na poslední chvíli mu to střely ale vletěl francouzský obránce a skóre zůstává 7:0.

51:07
    Rusové ale zvládají oslavení opět bravurně, nejen že vyvezli puk, ke střele se navíc dostal Marčenko.

50:45
    Zatímco se Francouz sotva vrátil z trestné lavici, střídá jej tam Rus Ochoťuk. Toho vyloučili rozhodčí za nedovolené bránění ve středním pásmu.

50:07
    Závar na druhé straně, kdy střílel Spiridonov. Jeho střela však přes několik dalších hráčů nenašla správný cíl.

49:33
    Leroux se zmocnil puku a nahodil ho na Miftachova. Ušetřil tak cenné vteřiny, vhazovat se navíc bude v obranném pásmu Ruska.

48:43
    Další vyloučení na straně Francie, dvě minuty odsedí Bataillé.
    47:31 Ivan MOROZOV - 7:0

47:31
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové v oslabení zvyšují na 7:0! Couland pracoval ve vlastním obranném pásmu nedůrazně na puku, čehož využil Marčenko, který dle pravidel obral Francouze o puk a následně poslal puk IVANU MOROZOVOVI, který se před odkrytou brankou nemýlil. Asistence: Marčenko.

46:10
    Gallet střílel, proti puku ale nastavil ruský gólman svou masku a Francouzi tak nadále čekají na první gól.

46:02
    Také Francouzi se ve třetí třetině dočkají přesilovky, dvě minuty bude pykat Malyšev za krosček.

44:59
    Druhá střela Francie v krátkém sledu. Ani Fabreho pokus neměl ale naději na snížení.

44:10
    Allaisova střela od modré byla čitelná a Miftachov ji bez problémů pokryl.

43:05
    Francie i s trochou štěstí přežila oslabení a stále zaostává za soupeřem o šest branek.

42:01
    Malyshevova střela od modré sice nemířila přesně na branku, od plexiskla se ale odrazila na hůl Misjula. Ten však odkrytou část trefit nedokázal.

41:05
    Navíc dostanou jako bonus přesilovou hru po vyloučení Schmitta za hákování.

40:47
    Už od začátku Rusové ukazují, že jim šest gólů nestačí. Elitní pětka se dostala hned do dvou šancí, obětaví obránci ale kotouč zastavili.

40:01

Rozhodčí i hráči jsou připraveni na úvodní vhazování třetí třetiny.

Třetí dvacetiminutovka začne v 18:18.

I když se gólový stroj na počátku druhé části, Rusové byli nadále ti, kteří hře udávali tempo. Francie si nevytvořila za celých 20 jedinou šanci, která by zaváněla gólem. Naopak Rusové přidali ve 34. a 35. minutě další dvě branky díky Michajlovovi a Zavgorodnijovi, navíc ještě několik šancí spálili a zaslouženě vedou k radosti domácího publika 6:0.

40:00

39:21
    Ruskou souhru zakončil střelou od modré Malyšev, francouzský brankář ale vytáhl proti jeho pokusu levý beton.

37:59
    Sorkinova střela z první prosvištěla metr od správného cíle.

37:11
    Marčenko se krásně protáhl až do zakončení, po jeho střele ale zvoní pouze spojnice branky.

35:36
    Ochoťukovu střelu ztěčoval jeden z obránců do ochranné sítě a vhazuje se v útočném pásmu Ruska.
    34:05 Dmitrij ZAVGORODNIJ - 6:0

34:05
    Traktor arena bouří znovu, dnes už pošesté! Galeňuk nahodil puk na brankáře Francie, který ho betonem vyrazil pouze na hůl DMITRIJE ZAVGORODNIHO, jenž bez potíží poslal puk do odkryté branky. Asistence: Galeňuk, Žuravljov. .
    33:01 Vladislav MICHAJLOV - 5:0

33:01
    A přesto se Rusové radují popáté. VLADISLAV MICHALJOV dostal parádní křižnou přihrávku od Ochoťuka a střelou k bližší tyči zvyšuje už na 5:0. Asistence: Podkolzin, Ochoťuk.

31:38
    Chyba Duquenna mohla stát Francii další gól. Francouzský brankář vyjel za branku, puk ale poslal přímo na hůl Žabrejeva. Ten se pokusil poslal jej před branku, dříve u něj ale byli francouzští obránci.

30:58
    Sorkin se nyní prokličkoval až před francouzského gólmana, kterého se pokusil přehodit lehkým obloučkem. Puk ale zamířil vedle branky.

30:22
    Přestože mají Rusové o jednoho hráče v poli méně, stále jsou to oni, kdo hraje aktivně s pukem a vytváří si šance.

29:26
    Vyloučení v týmu Rusko (Pavel Dorofejev – 2 min., podražení).

29:26
    Francouzi si ani na chvíli neodpočinou, tentokrát střílel Rotenberg, jehož pokus proletěl vedle branky.

29:02
    Rusové sice přesilovku nevyužili, nadále si ale udržují tlak. Zamulova střela zápěstím svištěla nebezpečně pod ruku francouzského brankáře, který ale včas zareagoval.

27:20
    Po Romanovově přihrávce pálil tvrdě od modré Ochoťuk, jehož pokus ale mířil těsně vedle branky.

25:56
    Zrovna ve chvíli, kdy se Couland dostal k první střele Francie ve druhé třetině, opět budou hrát domácí hráči přesilovku. Na dvě minuty si jde na trestnou lavici sednout Fabre za nedovolené bránění.

25:02
    Marčenko se prokličkoval až před francouzského brankáře, který mu ale druhou branku v utkání sebral velmi dobrým postřehem a helmou puk vyrazil mimo tři tyče.

24:13
    Podkozlin a Spiridonov opět v další šanci, druhé jmenovaný vystřelil z úhlu a francouzský brankář chvíli nevěděl, kde puk má. Nakonec se ale zorientoval rychleji než ruští hráči.

23:23
    Podkozlin střílel od modré čáry, před bránou velmi dobře stínil Spiridonov, Duquenne ale viděl a puk podržel.

23:00
    Rusové drží drží útočné pásmo, Francouzi ale velmi dobře blokují střely domácích.

21:23
    Už potřetí na trestnou lavici putuje stejný hráč Gallet za držení a Rusové mohou navýšit své už tak vysoké vedení.

20:01

Oba týmy jsou zpět na hrací ploše.

Rusové ukázali v první třetině ukázali jasnou dominanci. Do vedení šli v sedmé minutě po gólu Kizimova. Už o dvě minuty později se Traktor arena radovala znovu po brance Ischakova. Pohodlné vedení pak ve 14. minutě zařídili Zamula a následně Marčenko. Francouzi se v první třetině příliš nezmohli na odpor a Rusy naopak tlačí domácí fanoušci. Zda sborná přidá ještě góly, se dozvíme ve druhé třetině, která začíná cca v 17:30.

20:00

18:52
    Schmitt vyváží puk do útočného pásma a Francouzi toto oslabení zvládnou.

18:15
    Žuravljov se dostal k vyhozenému puku a z první prostřelil všechny hráče, kteří byli před ním. Až na francouzského brankáře, který kotouč schoval ve své lapačce.

17:20
    Morozov střílel po křižné přihrávce do odkryté branky, francouzský brankář se ale stihl přesunout.

17:08
    Další přesilová hra pro Rusy, tentokrát po faulu Coulauda.

16:42
    Spiridonovova střela končí v náručí Duquenna.

16:21
    Francouzi se mohli dostat do situace dva na jednoho, akci ale zastavil rozhodčí signalizovaným ofsajdem.

15:31
    Rusové mají pohodlný náskok a do ničeho se nyní příliš neženou.

13:52
    Francie se snaží zastavit ruský tlak a bere si oddechový čas.
    13:52 Kirill MARČENKO - 4:0

13:52
    Neuvěřitelná síla ruského celku. KIRILL MARČENKO vybojoval kotouč v rohu hřiště a sám zavěsil puk do šibenice. Asistence: Galeňuk.
    13:28 Jegor ZAMULA - 3:0

13:28
    A už to je 3:0! JEGOR ZAMULA vypálil od modré čáry a kotouč doletěl až za záda francouzského brankáře. Asistence: Podkolzin, Michaljov

13:05
    Další nebezpečná střela Žabrejeva prosvištěla těsně vedle francouzské branky.

12:15
    Kizimov měl na holi řetí ruský gól, z mezikruží ale jeho střelu Duquenne viděl a puk špičkou brusle vyrazil.

11:51
    Rozdíly mezi oběma týmy jsou zatím velmi výrazné. Ke střele se nyní dostal Fabre, neměl ale rychlost a ruský brankář si s jeho střelou hravě poradil, což domácí publikum ocenilo bouřlivým potleskem.

11:02
    Rusové hrozí o v oslabení. Z levého kruhu si puk stáhl ke střele Morozov, který mířil pod ruku francouzského brankáře. Ten byl ale tentokrát úspěšnější.

10:49
    Rusové nezvládli přechod přes modrou čáru a rozhodčí píská ofsajd. Do konce francouzské přesilovky zbývá ještě 14 vteřin.

10:37
    Až teď poprvé musel ruský brankář zasáhnout, a to proti nahození od středu hřiště, s čímž neměl žádný problém.

10:31
    Rusové ale zatím zvládají oslabení bez výrazných potíží a většinu času drží puk na své holi. Francouzi se ještě ani nedostali ke střele.

09:03
    Také Francouzi dostanou šanci v přesilové hře. Dube se dostal po delším čase ke střele na Miftachova, následně mu ale v cestě k puku zabránil Misjul a odpyká za to dvě minuty.
    08:09 Ruslan ISCHAKOV - 2:0

08:09
    A Rusové vedou zaslouženě 2:0. Marčenko si zatáhl kotouč za branku soupeře, odkud našel parádním pasem mezi kruhy RUSLANA ISCHAKOVA. Asistence: Morozov, Marčenko.

07:15
    Ishakov v další šanci, francouzský brankář ale betony vyrazil puk mimo nebezpečí.
    06:06 Semijon KIZIMOV - 1:0

06:06
    A tentokrát Rusové přesilovku využívají. Romanov napřáhl k tvrdé střele od modré čáry, Duquenne kotouč vyrazil před sebe, odkud se přes Žabrejev dostal až k SEMIJONU KIZIMOVOVI, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Žabrejev, Romanov.

05:58
    První Galletovo vyloučení Rusové nepotrestali, nyní mají ale další šanci, když ten samý hráč jde na trestnou lavici za hákování.

05:01
    Rusové si udržují permanentní tlak, ani Marčenko ale přání fanoušků, kteří se hlasitě dožadují branky, nesplnil.

04:20
    Ischakov se parádním naznačením zbavil bránícího hráče a vyjel si mezi kruhy, odkud tvrdě vystřelil. Duguenne byl ale opět úspěšnější.

03:15
    Francouzi zvládli první početní nevýhodu a po jejím konci se hnal sám na Miftachova Dair. Brankář sborné byl ale úspěšnější.

02:25
    Ochoťuk vyslal francouzského brankáře, který ale bez potíží kotouč vyrazil.

00:57
    Gallet fauloval střílejícího Zavgorodnije, kterého v poslední chvíli sekl a znemožnil mu ideální zakončení. Díky tomu si Rusové zahrají první přesilovou hru.

00:56
    První obrovská šance Ruska ani ne po 60 sekundách hry. Po střele Zavgorodnije zazvonila tyčka.

00:01

Slavnostní ceremoniál je u konce, oba týmy jsou u své branky a utkání za chvíli začne.

Diváci vstávají a zní ruská hymna.

Francii už diváci přivítali a teď se blíží vítání domácího týmu.

Na ledové ploše jsou už rozhodčí utkání Kenneth Anderson, Christoffer Holm, Balazs Kovacs a Tobias Nordlander.

Moderátor nyní představuje účastníky turnaje.

Zahajovací ceremoniál odstartoval úplnou tmou, do které začali diváci svítit svými mobilními telefony.

Ještě před utkáním mezi Ruskem a Francií uvidí diváci v Traktor aréně zahajovací ceremoniál. Ten bude trvat asi deset minut.

Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Žiljakov, Zamula – Morozov, Marčenko, Ischakov – Rotenberg, Zavgorodnij, Sorkin – Žabrejev, Kizimov, Dorofejev – Spiridonov, Michajlov, Podkolzin.

Francie: Duquenne (Vazzaz) – Schmitt, Bourillon, Coffy, Coulaud, Salve, Allais, Bataillé – Quattrone, Fabre, Dair – Plagnat, Dubé, Gallet – Chautant, Leroux, Bruche – Mainot, Rabl, Guer – Rousseau.

RUSKO

Naopak Rusové patří mezi jedny z hlavních favoritů, mohou navíc využít domácího prostředí. Z loňského MS si hráči sborné odvezli bronzové medaile. Ve čtvrtfinále porazili Slováky 3:2 v prodloužení, v semifinále pak padli s Finy 1:2, když o výsledku opět rozhodoval nastavený čas. Bronzové medaile si pak hráči Ruska vybojovali proti Švédsku díky výsledku 3:0.