Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
Rusko
7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Francie
Čtvrtek 19.04.2018, 16:30 • Ice Arena Traktor • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

56:26
    Síly na ledě se vyrovnají po faulu Misjula.

54:51
    Vyloučení v týmu Francie (Paulin Mainot – 2 min., podražení).

50:45
    Zatímco se Francouz sotva vrátil z trestné lavici, střídá jej tam Rus Ochoťuk. Toho vyloučili rozhodčí za nedovolené bránění ve středním pásmu.

48:43
    Další vyloučení na straně Francie, dvě minuty odsedí Bataillé.

46:02
    Také Francouzi se ve třetí třetině dočkají přesilovky, dvě minuty bude pykat Malyšev za krosček.

41:05
    Navíc dostanou jako bonus přesilovou hru po vyloučení Schmitta za hákování.

29:26
    Vyloučení v týmu Rusko (Pavel Dorofejev – 2 min., podražení).

25:56
    Zrovna ve chvíli, kdy se Couland dostal k první střele Francie ve druhé třetině, opět budou hrát domácí hráči přesilovku. Na dvě minuty si jde na trestnou lavici sednout Fabre za nedovolené bránění.

21:23
    Už potřetí na trestnou lavici putuje stejný hráč Gallet za držení a Rusové mohou navýšit své už tak vysoké vedení.

17:08
    Další přesilová hra pro Rusy, tentokrát po faulu Coulauda.

09:03
    Také Francouzi dostanou šanci v přesilové hře. Dube se dostal po delším čase ke střele na Miftachova, následně mu ale v cestě k puku zabránil Misjul a odpyká za to dvě minuty.

05:58
    První Galletovo vyloučení Rusové nepotrestali, nyní mají ale další šanci, když ten samý hráč jde na trestnou lavici za hákování.

00:57
    Gallet fauloval střílejícího Zavgorodnije, kterého v poslední chvíli sekl a znemožnil mu ideální zakončení. Díky tomu si Rusové zahrají první přesilovou hru.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 7. Kizimov (Žabrejev, Romanov), 9. Ischakov (Morozov, Marčenko), 14. Zamula (Podkolzin, Michajlov), 14. Marčenko (Galeňuk), 34. Michajlov (Podkolzin, Ochoťuk), 35. Zavgorodnij (Galeňuk, Žuravljov), 48. Morozov (Marčenko) – 59. Dubé (Bruche, Quattrone)

Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Žiljakov, Zamula – Morozov, Marčenko, Ischakov – Rotenberg, Zavgorodnij, Sorkin – Žabrejev, Kizimov, Dorofejev – Spiridonov, Michajlov, Podkolzin.
    Francie: Duquenne (Vazzaz) – Schmitt, Bourillon, Coffy, Coulaud, Salve, Allais, Bataillé – Quattrone, Fabre, Dair – Plagnat, Dubé, Gallet – Chautant, Leroux, Bruche – Mainot, Rabl, Guer – Rousseau.

Rozhodčí: Kenneth Anderson (USA), Christoffer Holm (SWE) – Balazs Kovacs (BLR), Tobias Nordlander (SWE)