Slovensko – Finsko 2:5 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – USA 6:4 (kon.)
Rusko – Francie 7:1 (kon.)
Rusko
7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Francie
Čtvrtek 19.04.2018, 16:30 • Ice Arena Traktor • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B
    58:05 Pierrick DUBÉ - 7:1

58:05
    Francie právě vstřelila branku!
    Francie se nakonec gólu dočkává. Přesilovou hru využívá PIERRICK DUBE, který zužitkoval přesný pas od Brucheho a snížil na 1:7. Asistence: Bruche, Quattrone.

56:26
    Síly na ledě se vyrovnají po faulu Misjula.

54:51
    Vyloučení v týmu Francie (Paulin Mainot – 2 min., podražení).

51:30
    A opět Marčenko! Poněkolikáté dnes udělal francouzský brankář chybu v rozehrávce a před ruským útočníkem byla úplně prázdná branka. Na poslední chvíli mu to střely ale vletěl francouzský obránce a skóre zůstává 7:0.

50:45
    Zatímco se Francouz sotva vrátil z trestné lavici, střídá jej tam Rus Ochoťuk. Toho vyloučili rozhodčí za nedovolené bránění ve středním pásmu.

50:07
    Závar na druhé straně, kdy střílel Spiridonov. Jeho střela však přes několik dalších hráčů nenašla správný cíl.

48:43
    Další vyloučení na straně Francie, dvě minuty odsedí Bataillé.
    47:31 Ivan MOROZOV - 7:0

47:31
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové v oslabení zvyšují na 7:0! Couland pracoval ve vlastním obranném pásmu nedůrazně na puku, čehož využil Marčenko, který dle pravidel obral Francouze o puk a následně poslal puk IVANU MOROZOVOVI, který se před odkrytou brankou nemýlil. Asistence: Marčenko.

46:02
    Také Francouzi se ve třetí třetině dočkají přesilovky, dvě minuty bude pykat Malyšev za krosček.

41:05
    Navíc dostanou jako bonus přesilovou hru po vyloučení Schmitta za hákování.

37:11
    Marčenko se krásně protáhl až do zakončení, po jeho střele ale zvoní pouze spojnice branky.
    34:05 Dmitrij ZAVGORODNIJ - 6:0

34:05
    Traktor arena bouří znovu, dnes už pošesté! Galeňuk nahodil puk na brankáře Francie, který ho betonem vyrazil pouze na hůl DMITRIJE ZAVGORODNIHO, jenž bez potíží poslal puk do odkryté branky. Asistence: Galeňuk, Žuravljov. .
    33:01 Vladislav MICHAJLOV - 5:0

33:01
    A přesto se Rusové radují popáté. VLADISLAV MICHALJOV dostal parádní křižnou přihrávku od Ochoťuka a střelou k bližší tyči zvyšuje už na 5:0. Asistence: Podkolzin, Ochoťuk.

30:58
    Sorkin se nyní prokličkoval až před francouzského gólmana, kterého se pokusil přehodit lehkým obloučkem. Puk ale zamířil vedle branky.

29:26
    Vyloučení v týmu Rusko (Pavel Dorofejev – 2 min., podražení).

25:56
    Zrovna ve chvíli, kdy se Couland dostal k první střele Francie ve druhé třetině, opět budou hrát domácí hráči přesilovku. Na dvě minuty si jde na trestnou lavici sednout Fabre za nedovolené bránění.

21:23
    Už potřetí na trestnou lavici putuje stejný hráč Gallet za držení a Rusové mohou navýšit své už tak vysoké vedení.

17:08
    Další přesilová hra pro Rusy, tentokrát po faulu Coulauda.
    13:52 Kirill MARČENKO - 4:0

13:52
    Neuvěřitelná síla ruského celku. KIRILL MARČENKO vybojoval kotouč v rohu hřiště a sám zavěsil puk do šibenice. Asistence: Galeňuk.
    13:28 Jegor ZAMULA - 3:0

13:28
    A už to je 3:0! JEGOR ZAMULA vypálil od modré čáry a kotouč doletěl až za záda francouzského brankáře. Asistence: Podkolzin, Michaljov

09:03
    Také Francouzi dostanou šanci v přesilové hře. Dube se dostal po delším čase ke střele na Miftachova, následně mu ale v cestě k puku zabránil Misjul a odpyká za to dvě minuty.
    08:09 Ruslan ISCHAKOV - 2:0

08:09
    A Rusové vedou zaslouženě 2:0. Marčenko si zatáhl kotouč za branku soupeře, odkud našel parádním pasem mezi kruhy RUSLANA ISCHAKOVA. Asistence: Morozov, Marčenko.
    06:06 Semijon KIZIMOV - 1:0

06:06
    A tentokrát Rusové přesilovku využívají. Romanov napřáhl k tvrdé střele od modré čáry, Duquenne kotouč vyrazil před sebe, odkud se přes Žabrejev dostal až k SEMIJONU KIZIMOVOVI, který otevírá skóre zápasu. Asistence: Žabrejev, Romanov.

05:58
    První Galletovo vyloučení Rusové nepotrestali, nyní mají ale další šanci, když ten samý hráč jde na trestnou lavici za hákování.

00:57
    Gallet fauloval střílejícího Zavgorodnije, kterého v poslední chvíli sekl a znemožnil mu ideální zakončení. Díky tomu si Rusové zahrají první přesilovou hru.

00:56
    První obrovská šance Ruska ani ne po 60 sekundách hry. Po střele Zavgorodnije zazvonila tyčka.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 7. Kizimov (Žabrejev, Romanov), 9. Ischakov (Morozov, Marčenko), 14. Zamula (Podkolzin, Michajlov), 14. Marčenko (Galeňuk), 34. Michajlov (Podkolzin, Ochoťuk), 35. Zavgorodnij (Galeňuk, Žuravljov), 48. Morozov (Marčenko) – 59. Dubé (Bruche, Quattrone)

Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk (A), Žuravljov (A), Malyšev (C), Misjul, Romanov, Ochoťuk, Žiljakov, Zamula – Morozov, Marčenko, Ischakov – Rotenberg, Zavgorodnij, Sorkin – Žabrejev, Kizimov, Dorofejev – Spiridonov, Michajlov, Podkolzin.
    Francie: Duquenne (Vazzaz) – Schmitt, Bourillon, Coffy, Coulaud, Salve, Allais, Bataillé – Quattrone, Fabre, Dair – Plagnat, Dubé, Gallet – Chautant, Leroux, Bruche – Mainot, Rabl, Guer – Rousseau.

Rozhodčí: Kenneth Anderson (USA), Christoffer Holm (SWE) – Balazs Kovacs (BLR), Tobias Nordlander (SWE)