Finsko – Česko 1:3 (kon.) | Rusko – Švédsko 1:2 (kon.)
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Švédsko
Čtvrtek 19.04.2018, 19:00 • Arena-2000 Lokomotiv • Euro Hockey Tour

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

První zápas v rámci českých hokejových her odehrají Rusové se Švédy. Tento zápas se bude hrát ještě v Rusku, konkrétně v Jaroslavli a měly by se zde už představit všechny Ruské hvězdy, včetně Pavla Dacjuka.

Rusko

Rusové, olympijští vítězové z tohoto roku, budou favority tohoto utkání, po olympijských hrách by rádi přivezli zlato i z mistrovství světa, které jim loni uniklo, když nezvládli semifinálový zápas s Kanadou, který prohrlí 5:3.

Rusové také změnili před MS trenéra, když dnes již bývalý trenér Oleg Znarok odstoupil a nahradil ho nynější asistent Voynov, ten bude chtít, aby jeho první zápas v roli hlavního trenéra byl úspěšný.

Švédsko

Švédové budou po olympijských hrách velice hladoví, jelikož zde velice zklamali a vypadli již ve čtvrtfinále s pozdějšími překvapivými finalisty z Německa.

Naopak budou z minulého ročníku obhajovat titul mistrů světa, když loni ve finále vyhráli nad Kanadou 2:1 a ubránili tak pro Českou republiku zlatý hattrick. Pro České hokejové hry by měl být již k dispozici např. Backlund, Klingberg nebo Nyquist.
    I takto to může vypadat v ruské šatně.

Budoucí hvězdy? ???? #CCMhockey #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Rusko: Šesťorkin (Košečkin) – Chafizullin, A. Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, K. Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – I. Michejev.

Švédsko: Hellberg (Ahman) – Jon. Andersson, Arnesson, Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almqvist, Brännström – Zackrisson, L. Andersson, Everberg – C. Klingberg, Händemark, Rödin – Asplund, Nilsson, Olofsson – Ölund, Norman, Liss.

Rozhodčí: Rantala, Kaukokari – Vilyugin, Golovlyov.

00:01

01:10
    Domácí Rusové měli první větší závar před bránou Hellberga, Slepyšev střílenou přihrávkou vybízel na teč své spoluhráče před bránou, nikdo ho ale nevyslyšel.

02:00
    Semjonov byl příliš rychlý a přejel dříve útočnou čáru, rozhodčí tak hru zastavuje a bude se vhazovat ve středním pásmu.

02:30
    První obrovská šance Švédů! Liss se dostal k dorážce svého spoluhráče a byl úplně sám před Šesťorkinem, ten ale vytáhl výborný zákrok!

03:40
    Semjonov pálil od modré, Hellberg si ale našel skulinku a ránu včas viděl a vyráží do ochrané sítě.

04:22
    Hraje se zatím velice svižný hokej, nahoru, dolu. Z pravého kruhu teď zkoušel pozornost ruského brankáře Everberg.

05:45
    Rusové teď zamkli Švédy v jejich obraném pásmu a nastřelují puky na Hellberga z každé pozice.

06:20
    Konečně se Švédové osvobodili a po více než minutě a půl odchází jejich pětka střídat.

07:01
    Andersson pálil od modré čáry, nikdo jeho střelu netečoval a Šesťorkin ji tak schovává do své výstroje. Následuje komernční přestávka.

07:59
    Kablukov teď zatlačil na obránce Piluta a ten chyboval, ruský útočník ale nedokázal této situace využít a puk mu přeskakuje hokejku.

08:49
    Buly v útočném pásmu vyhráli Švédové, Handemark prodloužil na modrou na Arnessona, jeho střela končí ale nad bránou ruského brankaře.

09:58
    Olund teď zpoza brány přihrál uplně volnému Normanovi na levém kruhu, který vypálil z voleje velmi tvrdou ránu, trefil ale pouze hruď brankáře Šesťorkina

11:40
    Švédové teď přidali na důrazu a v posledních sekundách jsou u všech puků první, sráží je ale nepřesnost při přechodu přes střední pásmo.

12:50
    Třetí pětka Švédů měla teď zajímavou příležitost, Olofsson pálil z levé strany na bránu, Nilsson se snažil střelu tečovat ale chybělo mu pár centimetrů.

13:59
    Na druhé straně pálil od modré čáry Jakovlev, Hellberg vytasil výborný zákrok lapačkou a nedovolil tak změnu skóre.

14:27
    Máme tu komeční přestávku, vhazovat se bude před Hellbergem

14:39
    Rusové po vyhraném buly měli velice zajímavou příležitost, zpoza brány si vybruslil Dadonov a vypálil, k dorážce se snažil dostat Gusev, Hellberg ale udržel kotouč pod sebou.

15:58
    Rodin dojížděl kotouč, Bělov ho ale k puku nepustil a poslal ho pěkným a čistým zákrokem k zemi.

17:12
    Zbytečně teď půjde Chafizullin na 2 minuty na trestnou lavici, za bránou v útočném pásmu uplně zbytečně fauloval protihráče.

18:04
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švédové využili hned svou první přesilovku! Od modré čáry pálil Wikstrand, Šesťokin sice střelu zastavil, po několika odrazech se vynořila ven a nejrychleji ji na brankovišti našel PATRIK ZACKRISSON, který uklidil kotouč do brány! Asistence: Mikael Wikstrand, Lias Andersson
    18:04 Patrik ZACKRISSON - 0:1

20:00

Nic dalšího se již v první třetině nestalo. Mohli jsem vidět velice rychlý a aktivní hokej s mnoha útočnými šancemi na obou stranách. Švédi na konci třetiny využili přesilovku zásluhou Patrika Zackrissona a odcházejí tak do kabin za stavu 1:0.

20:01

20:47
    Vyloučení v týmu Švédsko (Jonathan Andersson – 2 min., hákování).

21:00
    Švédové zatím kombinují po rozích hřiště a nějakou větší šanci si nevypracovali.

22:11
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Tak první využitou přesilovku si připisují i Rusové! Byvalcev našel v mezikruží úplně volného JEVGENIJE DADONOVA, který propálil Hellberga! Asistence: Alexei Byvaltsev, Nikita Gusev.
    Jevgenij DADONOV - 1:1

23:34
    Vyloučení v týmu Švédsko (John Nyberg – 2 min., držení).

24:30
    Od modré čáry pálil Vojnov, Hellberg ale chytá.

25:34
    Rusové si v přesilové hře žádnou šanci nevypracovali a Švédové se v poklidu ubránili. Nyberg skáče zpátky na led.

25:48
    A máme tu další provinění švédského hráče, Everberg zbytečně osekával protihráče a rusové si zahrají další přesilovku.

26:39
    Rusové v této přesilovce pálí z každé pozice a Hellberg je v jednom ohni.

27:21
    Zub dostal přihrávku na pravý kruh od Gavrikova a vypálil z voleje, halou se rozezvučelo břevno Hellbergovi brány!

27:48
    Švédové jsou v plném počtu a i s trochou štěstí se stav zápasu nezměnil.

28:59
    V druhé třetině se obraz hry o něco změnil, už to není tak bezhlavé útočení jako v první třetině, oba týmy si více hlídají střední pásmo a nenechávají druhý tým přes pásmo tak jednoduše přejít.

30:35
    Po pravé straně unikl Kagarlickij, Hellberg byl připraven a Arnesson posunuje puk do středního pásma, Švédové střídají.

30:50
    Zpočátku nevinná situace, Pilut nahazoval na Šesťorkina, a ten se nedohodl se svými obránci a pro kotouč nejel nikdo, čehož skoro využil Händemark, Šesťorkin na poslední chvíli hokejkou odpálil puk do rohu hřiště.

32:04
    Chafizullin přihrál do jízdy Gusevovi, ten nahazoval puk na bránu, ale dojíždějící Dadonov puk tečovat nedokázal.

32:41
    Jelesin se teď až moc soustředil na kotouč a nevěnoval pozornost atakujícímu Anderssonovi, který si na něm pochutnal a sundal ho k zemi. Jelesin se z ledu jen těžko zvedá.

34:30
    Barabanov vypíchl puk švédskému obránci a jel spolu s Tichonovem na jediného obránce, Barabanov si obránce položil a pak ještě nabil Tichonovovi, tomu ale střela nesedla a obloučkem končí za bránou Hellberga.

36:18
    Sošnikov si míchal puk za bránou Hellberga, rozhodčí ale přerušuje a ukazuje na Děrgačova, který si před bránou Hellberga počínal nedovoleně, když osekával protihráče.

37:18
    Půlka přesilové hry Švédů je pryč a nezaznamenali jsme zatím žádnou střelu, nejdříve si Švédové nahrávali v klasickém přesilovkovém postavení, poté ale Arnessonovi puk přeskočil hokejku a puk končí až u brány Hellberga.

37:39
    Švédové střídají a na led naskakuje jejich druhá přesilovková pětka, uvidíme, zda ta bude úspěšnější.

38:18
    Rusové jsou v plném počtu, tato přesilovka byla jedna z těch méně povedených.

39:01
    Rusové po svém oslabení zamkli Švédy v jejich obraném pásmu, Bělov pálil od modré ale Pilut puk ztečoval mimo.

40:00

Ve druhé třetině jsme byli svědky opatrnějšího hokeje než v třetině první. Rusům se podařilo srovnat skóre zásluhou Jevgenije Dadonova, který využil přesilovku a dal tak jediný gól druhé třetiny.

40:01

40:21
    První závar před brankou Šesťorkina, Zackrisson pálil z levé strany, ruskému brankaři vypadl puk ke kterému dojížděl Everberg, ruský obránce Bělov ho ale ubránil.

40:41
    Švédi převyšují misku vah na svou stranu! Od modré čáry pálil Mikael Wikstrand, jeho střelu tečoval před bránou FREDRIK HÄNDEMARK a brankář Šesťorkin neměl nárok! Asistence: Mikael Wikstrand a Carl Klingberg.
    40:41 Fredrik HÄNDEMARK - 1:2

41:30
    A další šance Švédů! Brannstorm nadvakrát pálil, ale ani jednou si na Šesťorkina nepřišel.

42:11
    Rusové teď Švédy zatlačili, dvakrát od modré čáry pálil Bělov. Nejdříve jeho střelu zblokoval Arnesson, podruhé chytil Hellberg.

43:20
    Z ničeho nic se za ruskou obranou zjevil L. Andersson, který ještě přistrčil puk Zackrissonovi, který nenašel mezírku mezi rukou a výstrojí Šesťorkina!

44:40
    Švédi teď neví, kde jim hlava stojí! Gavrikov pálí z levé strany, Hellberg vyrazil pouze před sebe, kde byl nikým nepokrytý Sošnikov, ten ale nedokázal puk usměrnit do brány!

45:30
    A další pokus rusů, tentokrát pálil Slepyšev, Hellberg byl ale připraven.

46:01
    Švédi se konečně osvobozují a odcházejí po vyčerpávající dvouminutovce střídat.

47:39
    Obrovský závar před Hellbergem! Rusové v posledních minutách přeřadili na vyšší stupeň! Barabanov si pěkně obhodil Arnessona, nedokázal ale puk propasírovat za Hellberga. Rusové se snažili puk vyštrachat, ale rozhodčí po chvíli přerušuje hru.

48:18
    Tlak Rusů bude narušen přesilovkou Švédů, Semjonov při snaze získat puk si počínal nedovoleně a půjde si na 2 minuty odpočinout na trestnou lavici, během příjezdu na trestno lavici si neodpustil pár peprých slov, tudíž dostane 10 minut za nesportovní chování.

48:59
    Michejev unikl při oslabení po levé straně, byl ale moc z úhlu, tudíž neměl šanci najít mezírku v Hellbergově výstroji.

49:50
    Švédové zvyšují při přesilové hře tlak, nejdříve pálil Olofsson, o pár sekund později trefil Andersson tyčku!

50:18
    Rusové jsou v plném počtu a přežili tak velice dobrou přesilovku Švédů, kterým chybělo více štěstí.

51:40
    Gavrikov to teď vzal na sebe a ihned po přejetí modré čáry vypálil na Hellberga, ten měl se zkrocením puku problémy, nakonec se mu ho ale povedlo schovat před dojíždějícími útočníky Ruska.

52:59
    Rusové se teď hnali dopředu až moc rychle, rozhodčí píská offside.

53:37
    Vyloučení v týmu Rusko (Nikita Trjamkin – 2 min., hákování).

53:59
    Švédové zatím při své přesilovce čekají na vhodný okamžik a okénko v ruské obraně.

54:58
    Švédům zbývá ještě 40 sekund přesilovky. Olofsson teď pálil dobře z pravé strany kluziště, jeho střelu ještě tečoval před bránou Klingberg, tečovaná střela trefila ale pouze betony Šesťorkina.

55:37
    Trjamkin skáče na led, Rusové se ubránili. Do konce základní hrací doby zbývají 4 minuty, uvidíme, zda se Rusům podaří vyrovnat.

56:47
    Rusové se nemohou dostat přes střední pásmo, většina jejich nahozených puků končí za bránou Hellberga, kde puky sbírají Švédi, kteří samozřejmě nikam nespěchají.

57:40
    Barabanov teď přešel přes Anderssona, udělal si kličku na střed as nažil se zakončit mezi betony Hellberga, ten to ale čekal a byl připraven.

58:00
    Máme tu poslední 2 minuty zápasu! Rusové zatím s odvoláním Šesťorkina čekají.

58:30
    Rusové si berou oddechový čas, Šesťorkin nejspíše už zůstane na střídačce.

58:40
    Na pravé straně se ocitl úplně volný Gusev, který si ale nedokázal zpracovat přihrávku, pro Rusy je to škoda, kdyby se mu to povedlo, zakončoval by do prázdné brány.

59:14
    Rusové střídají brankáře, Šesťorkina nahrazuje Košečkin, který je pověstný svými rychlými přechody na střídačku!

59:50
    Deset sekund do konce zápasu, puk se momentálně nachází ve středním pásmu a Rusové tak s největší pravděpodobností nic nestihnou.

Máme tu konec zápasu ve kterém si 3 body připisují Švédové. Rusové měli ve třetí třetině mnoho šancí, ve kterých mohli vyrovnat, Švédy ale podržel výtečný Hellberg. Další Českých hokejových her jsou na programu v sobotu, Švédi se utkají s Českou republikou, Rusové narazí na Finy. (21:21:09)

Lumír Mistr

Branky a nahrávky: 23. Dadonov (Byvalcev, N. Gusev) – 19. Zackrisson (Wikstrand, L. Andersson), 41. Händemark (Wikstrand, C. Klingberg)

Rusko: Šesťorkin (60. Košečkin) – Chafizullin, A. Bělov, Gavrikov, Zub, Běreglazov, J. Jakovlev, Trjamkin, Jelesin – N. Gusev, Byvalcev, Dadonov – Kagarlickij, K. Semjonov, Bučněvič – Slepyšev, Děrgačov, Sošnikov – V. Tichonov, Kablukov, Barabanov – I. Michejev.

Rozhodčí: Rantala, Kaukokari – Vilyugin, Golovlyov