Finsko – Česko 6:3 (kon.)
Finsko
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Česko
Čtvrtek 19.04.2018, 16:00 • Vierumäki, Finsko • Evropský pohár žen do 16 let • Finále

Dnešní finálové utkání je u konce. Češky na vytoužený titul nedosáhly, když ve finále podlehly finskému celku 3:6. Finky byly po většinu zápasu lepším týmem a v podstatě celý zápas vedly. Domácí celek je tak vítězem Evropského poháru žen do šestnácti let v ledním hokeji.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (18:03:40)

59:59 NUUTINENOVÁ - 6:3

59:59
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Jednu sekundu před koncem ještě Finsko upravuje výsledek. Do prázdné branky se trefuje SOFIA NUUTINENOVÁ.
    Bez asistence.

59:15
    Češky to zkouší bez brankářky a dostaly se do bezprostředního ohrožení domácí gólmanky. Nicméně Finky si s touto situací poradily a stále vedou o dvě branky.

58:49
    Tereza Mazancová se dostala do protiútoku, ale jedna z obránkyň její pokus zablokovala.

58:20
    Akce však netrvala příliš dlouho. Češky dobře ubránily své pásmo.

57:50
    Finsko začíná další kombinační akci z vlastní obranné třetiny.

56:38
    Dva velmi těžké zákroky musela předvést Pejšová. Nejprve velký rozklek proti nájezdu jedné z domácích hráček a poté musela vytasit svou vyrážečku proti střele z mezikruží.

56:08
    Češkám se čas na vyrovnání rychle krátí. Zbývají necelé čtyři minuty. Teď donutily Drufvovou k zákroku a vhazovat se bude po její pravé ruce.

55:03
    Finsko v plném počtu.

54:49
    Finky se osvobozují a dokonce se dostávají k zakončení. Češkám se přesilovka nedaří podle představ.

53:57
    Český výběr se sice drží v útočném pásmu, ale k ohrožení branky má daleko.

53:10
    Vyloučení v týmu Finsko (Timonenová – 2 min., hákování).

53:03
    Zajímavá šance českého výběru. Jedna z útočnic se dostala až před Drufvovou, ale ta opět podržela svůj tým.

52:38
    Češky v plném počtu.

52:20
    Domácí se dostaly k pár střelám, ale Pejšová vše v poklidu kryje.

51:30
    Finky se drží v útočném pásmu, ale česká čtveřice je kompaktní a nepouští své soupeřky do šancí.

50:38
    Vyloučení v týmu Česko (Gruntová – 2 min., vražení na hrazení).

49:43
    Škorpíková se natlačila před Drufvovou a dostala se do zajímavé šance. Finská gólmanka ale drží svůj tým.

49:08
    Domácí hráčky už jsou v plném počtu a oslabení zvládly naprosto výborně. Český tým se nedostal téměř k ničemu.

48:25
    Finky už jsou ve čtyřech.

47:48
    České hráčky čeká poměrně dlouhá přesilovka pěti proti třem.

47:08
    Vyloučení v týmu Finsko (Suorantaová – 2 min., nedovolené bránění).

46:51
    Češky mají možnost přesilové hry a dostat se tak na dostřel jedné jediné branky! Zatím jsou nastěhované v útočném pásmu a v klidu kombinují.

46:25
    Vyloučení v týmu Finsko (Timonenová – 2 min., držení).

46:07
    Gabriela Hrubanová se dostala před jednu z finských obránkyň, ale ta jí na poslední chvíli zabránila v lepším zakončení. Nakonec se jiná česká útočnice nedostala k dorážce do prázdné branky.

45:27
    Domácí nyní tlačí Češky a ty se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

44:33
    Další nájezd před branku české gólmanky. Ta však dala betony rychle k sobě a puk za svá záda nepustila.

43:34
    Finky se dostaly k dalšímu zakončení. Od modré vypálila velmi tvrdě jedna z obránkyň, ale Pejšová předvedla další dobrý zákrok.
    42:06 ŠKORPÍKOVÁ - 5:3

42:06
    Česko právě vstřelilo branku!
    Před Drufvovou vznikla nepřehledná situace, které nejlépe využila PATRICIE ŠKORPÍKOVÁ, která dostala kotouč až za domácí gólmanku.
    Asistence: Nikol Nepokojová.

41:19
    Tentokrát Finky nebezpečně vypálily, ale Pejšová měla připravena svojí vyrážečku.

40:30
    Třetí třetinu začaly aktivněji domácí. Jejich první útok byl ale zastavený dobrou českou obranou.

40:01

Čtyřicet minut z finálového duelu je za námi a nutno říct, že jsme viděli hodně divokou prostřední část. Finky zvýšily na 3:1, aby hned o minutu později Češky korigovaly. Na to ale o další minutu později odpověděly hráčky ze státu tisíce jezer. Pátou branku daly domácí hokejistky v přesilové hře a před závěrečnou třetinou jsou tak velmi blízko vítězství v Evropském poháru.

40:00

39:58
    Ještě v závěru střela jedné z finských obránkyň od modré, ale Julie Pejšová v pohodě tento pokus pokryla.

39:10
    Tereza Chwastková se dostala k zakončení od modré čáry. Její střela neměla příliš šancí na úspěch.

38:28
    Finky v jednu chvíli vyhodily na zakázané uvolnění, ale teď už jsou opět v bezprostřední blízkosti Julie Pejšové.

37:51
    Po delší odmlce se k puku dostávají také Češky. V útočném pásmu se ale příliš neohřály.

36:51
    Další pokus domácích končí mimo branku. Skóre se nemění a Finky stále vedou o tři branky.

36:16
    Jedna z českých hráček se svíjí na ledě a nemůže se zvednout. Na střídačku odjíždí pouze za pomoci svých spoluhráček.

35:22
    Domácí hráčky teď nepůjčují Češkám příliš puk. Jsou aktivnějším a lepším celkem.

34:53
    Další útočnou akci rozjíždí domácí hokejistky zpoza vlastní branky. Prokombinovaly se až před Julii Pejšovou, která musel podržet kotouč ve své výstroji.

33:38
    Ihned po buly v útočném pásmu se snažila jedna z Češek zakončit, ale proti byla domácí obránkyně, která její střelu zablokovala.

32:55
    Julie Pejšová musela předvést další dobrý zákrok po ráně jedné z finských útočnic.

31:36
    Češky se opět snaží o rychlou korekci výsledku a vrácení se do zápasu. Ale Finky brání velice pozorně.
    30:57 TERÄVÄINENOVÁ - 5:2

30:57
    Domácí hráčky využívají svou druhou přesilovou hru v zápase. SATU TERÄVÄINENOVÁ si od pravého mantinelu nabruslila na střed hřiště a přesnou střelou propálila Julii Pejšovou.
    Asistence: Sofia Nuutinenová.

30:33
    Češky se ale zatím brání úspěšně a nyní vyváží touš až za branku svého soupeře.

29:55
    Hodně divoký průběh je teď k vidění ve finském Vierumäki. Během tří minut byly k vidění hned tři branky a Finky díky tomu vedou 4:2. Navíc Češky jsou v oslabení a domácí tým je drží v obranném pásmu.

29:23
    Vyloučení v týmu Česko (Nepokojová – 2 min., podražení).
    28:29 TERVONENOVÁ - 4:2

28:29
    Chyba v české obraně a Finky opět vedou o dvě branky. Do samostatného úniku se dostala NEA TERVONENOVÁ, která zamířila přesně k tyči!
    27:27 NEPOKOJOVÁ - 3:2

27:27
    A je to opět pouze o gól! Přesně po minutě ujely Češky dvě na jednu. Sára Čajanová poté předložila přesně přihrávku NIKOL NEPOKOJOVÉ, která střelou z jedničky nedala domácí gólmance šanci!
    Asistence: Sára Čajanová.
    26:27 NUUTINENOVÁ - 3:1

26:27
    Domácí hráčky snadno přešly do útočného pásma. Puk na hokejce měla SOFIA NUUTINENOVÁ, která se s ničím nemazala a přidala třetí branku svého týmu.
    Asistence: Kiira Yrjänenová, Satu Teräväinenová.

25:34
    Češky kombinují za brankou Finek a následně se ke dvěma střelám dostala Gabriela Hrubanová. Ani jeden z pokusů se jí ale nepovedl podle představ.

24:39
    Julie Pejšová teď nechala vyniknout svou lapačku. Také dnes chytá ve výborné formě.

23:38
    Český výběr svoji další přesilovou hru nevyužil a stále tak ztrácí jednu branku.

21:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Rantalaová – 2 min., podražení).

20:01

První třetina finálového duelu je za námi. Finky se dostaly do dvoubrankového vedení, když v jednom případě využily přesilovou hru. Češky se poté zlepšily a zaslouženě alespoň snížily na 1:2. Uvidíme, co nám přinese dalších dvacet minut.

20:00

19:34
    Zbytek třetiny už se spíše dohrává.

18:29
    Finky teď vybojovaly kotouč v českém obranném pásmu, ale samy se z něj po pár sekundách vyhnaly. Další akci musí začínat zpoza vlastní branky.
    17:30 MAZANCOVÁ - 2:1

17:30
    Přece jenom Češky skórují ještě v první třetině! Kotouč se dostal za obranu Finek na hůl TEREZY MAZANCOVÉ a ta přesnou střelou nedala Drufvové šanci!
    Asistence: Daniela Pejšová.

16:29
    I nadále jsou Češky v útočném pásmu, ale Finky brání velmi pozorně a nepouští český tým do větších příležitostí.

15:35
    I nadále se snaží český výběr o korekci výsledku už v první dvacetiminutovce, ale zatím mu není přáno.

14:18
    Češky se ihned prodraly do šance, jenže proti jejich zakončení je dnes výborně chytající Drufvová.
    13:51 LEHTOVÁ - 2:0

13:51
    Domácí výběr využívá přesilovou hru a vedou už o dvě branky. Před brankou tečovala pokus Nelii Laitinenová SAIMI LEHTOVÁ a Julie Pejšová tak byla bez šance.
    Asistence: Nelli Laitinenová, Sofia Nuutinenová.

13:07
    Vyloučení v týmu Česko (Pejšová D. – 2 min., podražení).

12:28
    Češky se snažily o rychlé vyrovnání, ale Drufvová předvedla další úspěšný zákrok.
    11:27 TERÄVAINENOVÁ - 1:0

11:27
    Domácí hokejistky se dostávají do vedení. SATU TERÄVÄINENOVÁ si najela od pravého mantinelu na střed hřiště a propálila Pejšovou..
    Asistence: Nelli Laitinenová, Kiira Yrjänenová.

11:13
    Sára Čajanová se dostala s kotoučem do útočného pásma. Po levé ruce měla dvě své spoluhráčky, ale všechno to vzala na sebe, ale Drufvová byla na místě.

10:50
    Po střele jedné z českých útočnic od levého mantinelu končí touš v lapačce Drufvové.

10:13
    Češky se snažily o rychlý přechod do útoku. Jenže rychle o kotouč přišly a zaútočit tak mohly Finky.

09:20
    Teď šance také na druhé straně. Střela z první z mezikruží končí mimo tři české tyče.

08:51
    Menší závar před brankou Drufvové gólem nekončí. S ošemetnou situací si brankářka Finska poradila. Bude se vhazovat po její levé ruce.

08:30
    Finky v plném počtu.

07:36
    Český výběr kombinoval kolem pravého mantinelu, ale po jedné špatné přihrávce domácí hokejistky vyhazují kotouč.

07:15
    Češky jsou sice nastěhovány v útočném pásmu, ale k nějakému výraznému ohrožení branky zatím nedošlo.

06:30
    Vyloučení v týmu Finsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Simolaová.

05:58
    Velká šance Finek! Před Pejšovou se objevila domácí útočnice, která jí byla v tváří v tvář. Česká strážkyně branky ale předvedla výborný zákrok a drží zatím bezbrankový stav.

05:18
    Patricie Škorpíková se dostala do útočného pásma, ale její střela byla zblokována jednou z domácích obránkyň.

04:20
    Češky postupně srovnávají se svými soupeřkami krok. Většina hry se nyní odehrává ve středním pásmu.

03:02
    Ofsajd ale zastavuje i české hráčky na druhé straně.

02:36
    Další akci Finek zastavuje ofsajd.

02:20
    Domácí jsou momentálně aktivnějším týmem a jedno z bekhendových zakončení musela vykopávat Pejšová levým betonem.

01:40
    Střela jedné z finských útočnic z hranice brankoviště končí nad brankou.

01:10
    Domácí hokejistky se osvobodily a založily svoji první útočnou akci. Veškeré snažení Finek končí ve výstroji Pejšové.

00:36
    Češky vyhrály úvodní vhazování a hned se dostaly do útočného pásma. Jednou střelou ohrozily Drufvovou, ale Finky se ubránily.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše. Za pár sekund začínáme.

Finsko: Drufvová (Laitinenová) – Ahlskogová, Harjuová, Kangasová, Laitinenová, Parkkonenová, Rantalaová, Suorantaová, Timonenová, Böökariová, Huuskonenová, Lehtová, Nurminenová, Nuutinenová, Pasanenová, Simolaová, Sundelinová, Tervonenová, Teräväinenová, Täksová, Yrjänenová.

Česko: J. Pejšová (Dvořáková) – Hanzlíková, Vaněčková, D. Pejšová, Chladová, Kučerová, Habartová, Horáková, Machková – Mazancová, Bartáková, Kalová, Chwastková, Pavlasová, Hrubánová, Nepokojová, Haasová, Škorpíková, Gruntová, Petřeková, Čajanová.

Rozhodčí: Strohmengerová – Männleinová, Härkönenová.

Ve finále Evropského poháru žen do šestnácti let se utkají domácí Finky s českým výběrem. Češky v semifinále smetly Švýcarsko 5:1 a mají jistotu, že minimálně obhájí stříbrné medaile z loňského ročníku. Jenže Češky prošly bez zaváhání také základní částí a určitě myslí na medaile zlaté.

Finky v semifinále porazily své ruské sokyně 4:2 a na domácím turnaji si zahrají o titul. S českým výběrem se Finky potkaly v úterý v rámci základní skupiny a Češky zvítězily 2:1.

I dnes se tak dá očekávat velice vyrovnaný duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 12. Teräväinenová (Laitinenová, Yrjänenová), 14. Lehtová (Laitinenová, Nuutinenová), 27. Nuutinenová (Yrjänenová, Teräväinenová), 29. Tervonenová (Nuutinenová), 31. Teräväinenová (Nuutinenová), 60. Nuutinenová – 18. Mazancová (Pejšová D.), 28. Nepokojová (Čajanová), 43. Škorpíková (Nepokojová)

Rozhodčí: Strohmengerová – Männleinová, Härkönenová