Marseille – Lille 5:1 (kon.) | Amiens – Štrasburk 3:1 (kon.) | Guingamp – Monaco 3:1 (kon.)
Méty – Caen 1:1 (kon.) | Toulouse – Angers 2:0 (kon.)
Olympique Marseille
5:1 (4:0)
Lille OSC
Sobota 21.04.2018, 17:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zápas čtyřiatřicátého kola mezi Olympique Marseille a Lille OSC je utkáním čtvrtého a osmmnáctého celku francouzské ligy, které od sebe dělí propastných sedmatřicet bodů. Výše postavená je Marseille, která získala šestašedesát bodů za devatenáct výher, devět remíz a pět proher. Lille je na tom hůře, na devětadvacet bodů potřebovali sedmkrát vyhrát, osmkrát remizovat a osmnáctkrát prohrát.

Domácí Olympique hraje ve stabilní formě, drží si skvělé výkony – z posledních dvaceti utkání na domácí půde prohráli pouze jednou, proti Lyonu.

Hostující OSC je na tom všelijak, z posledních deseti zápasů, které odehráli na hřišti soupeře, vyhráli pouze dvakrát. Pokud se podíváme na posledních pět utkání, získali pouze jediný bod za jednu remízu proti Nantes.

Co se týče posledních vzájemných zápasů – z posledních pěti utkání vyhrál třikrát Olympique a dvakrát se tato mužstva rozcházela smírně.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Domácí celek je hned od začátku aktivnější, kombinuje na polovině soupeře.

3
    Nyní si vykoledovali faul, po kterém budou zahrávat zajímavou standartku.

4
    Ta ale končí pouze útočným faulem, kterého se dopustil jeden z útočníků a kopat se bude od brány Lille.

6
    Do své první šance se dostal také hostující celek, jejich střela ale končí pouze nad bránou soupeře.

7
    U míče jsou ale opět domácí, kteří podle očekávání vyvíjí na soupeře velký tlak.

8
    Marseillští rozehrávají po pravé lajně a dostávají se do zajímavého útoku.

9
    Tato snažení ale nebylo úspšěšné, protože Thauvin nedokázal přesně přihrávat, když se nacházel uvnitř pokutového území.

10
    Další akce Olympiqueu byla vedena opět po pravé lajně, tentokrát se ale do pokutového území domácím prokombinovat nepodařilo.

11
    Prvních deset minut je jednoznačně výraznějším týmem domácí mužstvo, gólové šance jsme se ale ještě nedočkali.

12
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Skóre dnešního zápasu otevírá FLORIAN THAUVIN, který si dokázal perfektně naskoči na centr svého spoluhráče a přesně jej umístit mezi tři tyče. Asistence: Bouna Sarr.
    12. Florian THAUVIN - 1:0

13
    Marseille pokračuje v útočném snažení, tentokrát se dostali k další hlavičce. Payet ale nedokázal míč zkrotit a poslat mezi tři tyče.

14
    Další pěkná akce na straně domácích, centr z pravé strany ale nikoho nenašel, dále hrají hosté.

15
    Kteří o míč okamžitě přišli, marseillští si jej opět přebírají a snaží se dobýt soupeřovu bránu podruhé.

16
    Teď ale pozor na druhé straně, kde tečovaná střela Benzia málem skončila v bráně. Rozehrávat se bude od rohového praporku.

17
    Centr zprava byl odvrácen domácí obranou pouze na další rohový kop, který bude rozehrát z druhé strany.

18
    Nyní se ale nikdo neprosadil, míč sbírá hostující brankář a rozehrává jej na pravou lajnu na jednoho z volných obránců.

19
    Sakai byl faulován a leží na zemi. Uvidíme, jak moc je jeho problém vážný.

20
    Thauvin předvedl výbornou práci na pravé lajně, poté ale nepřesně přihrál na střed hřiště. Hosté jdou do protiútoku.

21
    Na hranici šestnáctky byl míče zbaven Benzia naprosto čistě, a i přes jeho protesty hra pokračuje dál bez přerušení.

22
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Jordan Amavi.

23
    Problém domácího hráče je nejspíše opravdu vážný, protože s grimasou v obličeji opouští hrací plochu a je střídán už v polovině prvního poločasu.

24
    Hostující hráči se snaží o pressing, díky němu teď donutili soupeře zahrát až na malou domů.

25
    Nyní jsou u míče častěji hosté, k žádné větší šanci ale jejich snažení zatím nevedlo.

26
    Hra je teď plná nepřesností, a to na obou stranách. Domácí zvolnili po prvním gólu a jde to na jejich stylu poznat.

27
    Lille se dostali až na hranici pokutového území soupeře, zde ale o míč přišli a teď musí hodně rychle bránit, protože jejich soupeř jde do přečíslení.

28
    A bude se kopat penalta! Mendyl po centru domácích fauloval osamoceného Payeta a domácí mohou zvýšit na 2:0!
    28. Penaltový zákrok.

28
    Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (Lille OSC).

29
    Autorem branky z pokutového kopu je FLORIAN THAUVIN, který tak z tomto zápase přidává už druhou branku.
    29. Florian THAUVIN - 2:0

30
    Uvidíme, co druhá branka udělá s hrou hostujícího týmu a jestli se ještě do půle dočkáme nějaké branky.

31
    Payet tvrdě vypálil zpoza hranice pokutového území, jeho pokus byl ale zblokován připraveným obráncem.

32
    Teď jsou ale u míče opět hráči OSC, kteří se snaží přijít na způsob, jak se probít až k soupeřově bráně.

33
    Zbytečná ztráta míče mohla opět znamenat katastrofu, tentokrát si ale hostující tým poradil.

34
    Lille se dostali ke střele, Mendesův pokus z úhlu byl ale vyražen pryč jedním z bráncích hráčů.

35
    A je tu další gól! Jeho autorem je KONSTANTINOS MITROGLU, který si dokázal přesně naskočit na přihrávku svého spoluhráče, kterou hlavou uklidil přímo do sítě. Asistence: Jordan Amavi.
    35. Konstantinos MITROGLU - 3:0

36
    Hned po rozehrání byl faulován Sarr a nevypadá to s ním zrovna nejlíp. Snad nebude muset střídat.

37
    A destrukce hostujícího mužstva pokračuje! Čtvrttou branku a také svou druhou v zápase přidává KONSTANTINOS MITROGLU, který z voleje zakončil přihrávku hlavou z pravé strany. Asistence: Lucas Ocampos.
    37. Konstantinos MITROGLU - 4:0

38
    Tohle je až příliš kurté pro hosty, Marseille zatím vyšlo snad naprosto všechno.

39
    Domácí tým ale pořád útočí a nemá dost, na Kouakoua létá jedna střela za druhou. Ta poslední k jeho štěstí mířila nad bránu, takže bude moci odkopnout a opět si na chvíli oddechnout.

40
    Hosté se dostali se svou akcí až na brankovou čáru, odkud jeden z obránců poslal míč do zámezí a nabídl tak Lille rohový kop.

41
    Ten ale nedokázali využít, míč se přesouvá zpět na kopačky domácích, kteří opět kombinují směrem k bráně jejich soupeře.

42
    Výborný centr teď přišel z kopaček Bissoumi, domácímu stoperu nezbývalo nic jiného, než hrát míč na rohový kop.

43
    Z pravé strany ale roh nebyl rozehrán přesně a OSC se z něj opět nijak neprosadí. Navíc teď musejí opět bránit útok domácích.

44
    Do dobré střelecké příležitosti se dostal Payet, jeho pokus ale dobře zblokoval jeden z bráncích hráčů.

45
    V prvním poločase se budou nastavovat 2 minuty.

45+1
    OSC se snažili o rychlý protiútok, jejich snažení ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

45+2
    Poslední akce domácích, přihrávka do běhu ze středu byla nepřesná. Každou vteřinou by měl následovat konec.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První půle nabídla naprostou destrukci hostujícího celku v podobě čtyř gólů Marseille. Ti hrají zatím skvělý zápas, padá jim tam téměř vše, na co sáhnout. Proměnili každou gólovou šanci, která jim byla nabídnuta, a i díky tomu mohou odcházel do kabin s naprosto pohodlným a komfortním náskokem čtyř brankek. Stav po prvním poločase – 4:0.

Druhá půle začne přibližně v 18:03.

46

46
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Nicolas Pépé.

46
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Junior Alonso Mujica.

47
    Benzia u míče, rozehrává dozadu směrem k obráncům. Ti posílají míč zpět na záložní řadu.

48
    Netrvalo to ale dlouhou a hosté jsou bez míče. Ten si přebral do své moci Payet a rozehrává akci Mareseille.

49
    Pépé přišel o míč po skvlém obranném zákroku jednoho z domácích, kteří teď rozvíjejí další svoji akci.

50
    Z následného protiútoku vybojoval domácí tým rohový kop, který bude rozehrán za malý okamžik.

51
    Centr nebyl vůbec špatný, letěl na přední tyč. Útočník ve výskoku míč těsně netrefil, nikdo jiný z bílých také zakončit nedokázal.

52
    Druhý poločas je zatím vyrovnaný, u míče se střídají oba celky. Domácí se už nemají kam hnát.

53
    Lille právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je YASSINE BENZIA. který po výborné individuální akci koriguje skóre na průběžných 4:1. Asistence: Bissouma.
    53. Yassine BENZIA - 4:1

54
    Hráči Marseille nejspíše druhý poločas podcenili, proto také inkasovali. I přesto ale mají stále náskok tří gólů.

55
    Hosté se svou kombinací zahnali do zámezí, autové vhazování proto provede jeden z domácích hráčů.

56
    Payer dostal skvělou přihrávku na hranci pokutového území, míč mu ale trestuhodně odskočil od nohy! Tento hráč se na sebe zlobí, ví, že tohle nebylo ideální.

57
    Domácí jsou zatím v druhé půli horší ve všech ukazetelích, dokonce se jim ještě ani jednou nepodařilo vystřelit na bránu.

58
    Teď další povedená akce hostů, která skončila střelou, pokus z velké dálky musel Pelé vyškrábnout na rohový kop.

59
    Po rohovém kopu se nikdo z Lillu neprosadil, kopat se ale bude za malý okamžik také z druhé strany.

60
    Ani tahle příležitost ale větším nebezpečím neskončila a Marseille může jít do rychlého protiútoku.

61
    Ocampos byl při útočném výletě faulovaný, hříšník může být rád, že nevidí žlutou kartu. Přímý kop pro Olympique.

62
    Domácí se dokázali dostat ke střele, ta ale nebyla dostatečně razantní na to, aby nadělala Kouakouvi vetší problémy.

63
    Payet je v druhém poločase opravdu dřevěný. Teď se dostal ke stoprocentní šanci, opět ale selhal.
    63. Dimitri Payet zahodil další velkou příležitost.

64
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Rolando, přichází André Anguissa.

65
    Pépé byl na hranici pokutového území faulován a sám se ujme exekuce přímého kopu.

66
    Jeho střela skončila pouze v připravené zdi a míč se odráží ke kopačkám domácích.

67
    A je tu gól číslo šest! Po pohledné kombinaci se do míče opřel LUCAS OCAMPOS, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dimitri Payet.
    67. Lucas OCAMPOS - 5:1

68
    Vypadá to, že domácí trošku oživli, uvidíme, jestli ještě přidají nějakou tu branku.

69
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Boubakary Soumaré.

70
    Poslední střídání na straně Lille, tento tým už asi v dnešním zápase nemá co ztratit.

71
    Payet konečně v druhém poločase předvedl svůj um, po skvělém průniku se opřel do míče, nastřelil ale pouze tyč.
    71. Skvělý průnik Payeta.

72
    Nepřesný centr z poloviny hřiště má za následek to, že hosté opět přichází o míč.

73
    Na Pelého mířila nebezpečná střela z úhlu, domácí golman stále ale připravený na svém místě a žádné nebezpečí nepřipustil.

74
    U míče se střídají znovu oba týmy, momentálně Payet nepřesně přihrával do běhu na jednoho ze svých spoluhráčů.

75
    To samé se teď ale stalo i na druhé straně, hráči Marseille přihrávají svému brankáři a ten rozehrává do strany novou akci.

76
    Míč teď už delší dobu drží na svých kopačkách hráči Lille, ke střele na bránu se ale zatím nedostali.

77
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Morgan Sanson.

78
    Dimitri Payet opouští trávník pomalu a za velkého aplausu tribun, je vidět, že je v Marseille velmi oblíbený.

79
    Hráči Olympique se s míčem nikam neženou a momentálně kombinují na vlastní polovině hřiště.

80
    OSC se podařilo získat míč a jít do útoku 4 na 4, těsně před hranicí pokutového území ale byli zastaveni a ke střele na bránu se opět nedostanou.

81
    Úroveň hry ve druhém poločase je jednoznačně níže, než v tom prvním, třeba ale domácí hráči zvýší svůj dojem po rohovém kopu, který budou zahrávat.

82
    Nezvednou, protože volej Anguissa po odreženém míči letí někam do horních pater domácí tribuny a Marseille o míč přichází.

83
    Míč se střídá u obou týmů z minuty na minutu, ani jeden z nich ale nedokáže vymyslet pořádnou akci.

84
    Thauvin se řítil na bránu soupeře, v posledním momentu se mu ale pod nohy vrhnul Mendyl a čistě jej zastavil. Roh pro Olympique.

85
    Rohový kop byl rozehrán na krátko, nedošlo ale ani k centru, než domácí o míč přišli.

86
    Získávají jej ale hned zpět, protože na půlce hřiště si příliš věřil Mothiba.

87
    Ocampos se dožadoval pokutového kopu, proto míč vzal do rukou, rozhodčí ale píská přesně obráceně a rozehrávat budou hosté.

88
    Do konce zápasu zbývá jen několik málo minut a jde bidět, že oba týmy už utkání pouze dohrávají.

89
    Nepřesný nákop střídá nepřesný nákop, hra je nyní opravdu nepohledná. Pépé byl faulován, tak uvidíme, co předvedou hosté z přímého kopu.

90
    Soumaro se dostal ke střele, úhel, pod kterým dopadal míč, ale neumožnil tomuto hráči vyslat razantní pokus a Pelé si bez problémů poradil.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

90+2

Ve druhém poločase jsme se nedočkali tak dominantí hry ze strany Marseille, i přesto se jim podařilo vstřelit jeden gól, kterým pojistili své vedení. Stejný počet branek se podařil vstřelit také hostům, jelikož ale měli po prvním poločase ztrátu čtyř gólů, stačí 1:1 z druhého poločasu pouze na celkových 5:1. Maseille v tomto zápase potvrdila jasnou roli favorita a po skvělém výkonu berou zaslouženě všechny tři body.

Z mé strany je to dnes vše, loučím se s vámi a u některého z dalších přenosů brzy napočtenou. (18:52:47)

Daniel Juráš

Branky: 12. Thauvin (B. Sarr), 29. Thauvin (pen.), 35. Mitroglu (Amavi), 37. Mitroglu (Ocampos), 67. Ocampos (Payet) – 53. Benzia (Bissouma)

Karty:   28. Mendyl (LIL)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:8.
    Olympique Marseille: Pelé – Sakaj (22. Amavi), Rolando (64. Anguissa), Rami, B. Sarr – Gustavo, Maxime López – Ocampos, Payet (77. M. Sanson), Thauvin – Mitroglu.
    Náhradníci: Escales – Amavi, Germain, N'Jie, Anguissa, Sertic, M. Sanson.

Lille OSC: Kouakou – Mendyl, Soumaoro, Edgar Ié, Malcuit – Maia, Bissouma – Araújo (46. Alonso Mujica), Benzia (69. Soumaré), Mendes (46. Pépé) – Mothiba.
    Náhradníci: Maignan – Alonso Mujica, Ballo-Touré, El Ghazi, Pépé, Ponce, Soumaré.