Líšeň – Hodonín 3:0 (kon.) | Rýmařov – Uh. Brod 0:1 (kon.) | Prostějov – Vyškov 2:1 (kon.)
Hlučín – Hulín 4:2 (kon.) | Kroměříž – Petřkovice 2:2 (kon.)
SK Líšeň 2019
3:0 (3:0)
FK Hodonín
Sobota 21.04.2018, 16:00 • SK Líšeň • Moravskoslezská fotbalová liga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké slunečné odpoledne přeji z brněnské Líšně, kde se dnes uskuteční souboj mezi domácím týmem a Hodonínem. Tedy duel pátého týmu MSFL s osmým. Rozdíl mezi oběma soupeři je aktuálně šest bodů. Lépe je na tom momentálně brněnský tým, který oproti loňsku má solidní formu a hraje v klidném středu, respektive v horních patrech tabulky. Především doma hraje výborně a sbírá body.

Ale i Hodonín se na jaře zvedl a poctivě sbírá body. V posledním duelu převálcoval jednoznačně Olomoucké HFK. To Líšeň má po minulém kole co napravovat, možná trochu překvapivě padla na půdě třináctých Petřkovic 1:0.

Petřkovice – Líšeň 1:0 (0:0)

SK Líšeň: Kotnour – Hlavica (C), Bednář, Minařík, Krška, M. Machálek, Fila, Zezula, Reteno Elekana, Fall, Demeter. Trenér: Miloslav Machálek.
    Náhradníci: A. Srmčka, Čampa, Mykhailovskij, T. Machálek, F. Smrčka.

FK Hodonín: Lupač – Křivánek, Paděra (C), Hesek, Dovhanjuk,, Novotný, Šturma, Dekleva, Fojtík, Cvijovič, Sasín. Trenér: Tomáš Polách.
    Náhradníci: Petráš – Mareš, Suchý, Žák, Opina

Rozhodčí: Hlubinka – Vostrejž, Sedláček.

Za krásného letního počasí nastupují hráč obou týmů na hřiště, za pár chvil začínáme. Hlediště se slušně zaplnilo, snad se tedy diváci dočkají pěkného fotbalu.

1

1
    Jdeme na to, výkopu se ujali domácí, kteří se především doma prezentují aktivním a útočným fotbalem.

2
    Dlouhý nákop Kotnoura hledal Adama Filu, ten se ale do nějaké útočné akce nedostal.

3
    Slušná střelecká pozice pro Elekanu, který poslal z pravé strany přízemní střelu, Lupač vše kontroval a pohlídal si zadní tyč. Míč šel nakonec mimo.

4
    Na druhé straně centroval Paděra na Fojtíka, toho si pohlídala brněnská obrana. Kotnour si pro míč v pohodě došel.

5
    První roh zápasu a bude ho zahrávat domácí Líšeň. K míči jde Krška.

6
    Roh byl zahraný na krátko a ještě špatně. Pískán ofsajd. Standardka se dala rozehrát podstatně lépe.

8
    Brňané se snaží tvořit hru, jsou častěji u míče a také již podruhé zahrozili. Do míče se opřel levačkou Krška a brankář Lupač se musel protáhnout skokem k pravé tyči. Pěkná akce a pěkný zákrok.

9
    Tak to byla zajímavá situace. Fojtík viděl, že Kotnour je daleko z brány a tak se ho snažil ze čtyřiceti metrů přelobovat. A málem se to povedlo, brněnský brankář se nestihl vrátit a míč se těsně otřel boční tyč!

11
    Hodonín se také dostává postupem času do hry a začíná hrozit z brejků. Petr Fojtík znovu pláchl po levé straně, ale obránce Bednář jeho pokus v poslední moment zablokoval.

13
    Fojtík hledal dlouhým centrem Sasína, který byl volný na malém vápně a jeho hlavičku musel Kotnour likvidovat.

14
    Další gólová šance zápasu. Po rohu Líšně se k odraženému míči dostal Machálek a jeho ránu z voleje vytáhl robinzonádou Lupač mimo tři tyče. Divákům se akce musela líbit.

16
    Brno dál pokračuje v útočné snaze, celkově se hraje pohledný útočný fotbal. Hosté čekají na brejky, Líšeň si vytváří možnosti.

17
    Centr zkušeného Demetera prošel kolem brankoviště, ale tam nebyl nikdo z domácích hráčů, který by dorazil míč do sítě. Jen to v hledišti zahučelo.

19
    První roh budou zahrávat také hosté...

20
    ...jenže ho rozehráli špatně a do brejku se řítila tentokrát domácí sestava. V akci tři dva selhal Reteno špatnou přihrávkou, nakonec z toho bude alespoň další roh pro Líšeň.

21
    Pěkná průniková přihrávka Paděry na Sasína a dobře teď přečetl hru Kotnour. Vyběhl včas a zabránil gólovému zakončení.

23
    Hra se zklidnila, momentálně se hraje ve středu hřiště.

25
    Viděli jsme rovnou dvě největší šance zápasu a byl to Hodonín, který mohl jít do vedení. Kotnour podběhl centr, k míči se dostal Sasín, jenže ten trefil jen dobře postaveného obránce stojícího u tyče. K doražce se poté dostal Fojtík a o pár centimetrů minul levou tyč.

26
    A na druhé straně další šance. Hlavičkující Machálek trefil hlavou pouze připraveného brankáře Lupače.

27
    Líšeň právě vstřelila branku!
    A otřepané pravidlo nedáš – dostaneš znovu zafungovalo. Hodonín měl dvě jasné gólovky, místo toho však inkasoval. Z dvaceti metrů vyslal krásnou ránu RETENO ELEKANA a Lupač se po střele natahoval marně. Sledujeme zajímavý zápas a diváci se dočkali po velkém množství šancí, i gólu.
    27. Reteno ELEKANA - 1:0

28
    A dějí se věci. Z dálky se opřel do míče hodonínský hráč Šturma a Kotnour musel kontroval celou situaci. Nakonec šel tento pokus těsně vedle.

30
    Třicet minut hry je za námi a rozhodně se je na co koukat. Krom krásných slečen na tribuně vidíme i kombinačně pohledný fotbal plný šancí.

31
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fall, přichází T. Machálek.

32
    Je tu krátká pauza na občerstvení a zároveň i vynucené střídání. Fall odkulhal mimo hřiště.

33
    Ošetření vyhledal i gólman Hodonína Lupač, který také nevypadá zrovna dobře. Vypadá to možná na natažený sval.

34
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Lupač, přichází Petráš.

36
    Na každé straně jedno vynucené střídání, především ztráta zkušeného gólmana může být pro Hodonín citelná.

38
    Prudká malá domů od Bendáře nadělala Kotnourovi velké starosti. Dokázal si ale v tísni poradit.

41
    Jak je to snadné. MILAN MACHÁLEK se dostal do volného prostoru, který mu připravil Demeter a autor branky si mohl v klidu vybrat, kam míč pošle. Měl dostatek času na zakončení a poslal návštívenku do protipohybu střídajícího brankáře Petráše.
    41. M. MACHÁLEK - 2:0

43
    Další kiks domácího brankáře Kotnoura, který šel do souboje a znovu v něm neuspěl. Naštěstí mu jeho spoluhráči pomohli a míč odklidili do bezpečí.

45
    V závěru poločasu střílel z velkého úhlu Hlavica, míč šel do boční sítě.

45
    Není co řešit, domácí spustili neuvěřitelnou ofenzivní smršť. Elekana se prodral po levé straně, skvělou individuální akcí připravil další tutovku, tentokrát pro střídajícího TOMÁŠE MACHÁLKA a ten s ní naložil bez větších problémů. Stál sám před gólmanem a je to 3:0.
    45. T. MACHÁLEK - 3:0

45+1
    Žlutou kartu dostává Cvijovič (FK Hodonín).

45+2

Je za námi první poločas, který byl nesmírně zajímavý. Do zhruba třicáté minuty se hrál vyrovnaný fotbal plný šancí. Především hosté mohou litovat několika zahozených tutovek, protože pak se spustila gólová lavina Líšně. Nejprve se prosadil výborně hrající Elekana a poté jej následovali Tomáš a Milan Machálkové. Poločasový stav je tedy 3:0.

47
    Druhý poločas začal aktivitou Líšně, která se dnes fotbalem baví. Hraje uvolněně a má i solidní náskok, který by měla v klidu udržet.

48
    Oba trenéři nezasahovali do sestavy, takže stále platí jedno střídání na každé straně.

50
    Elekana hraje výborně, opět vypracoval dobrou střeleckou pozici pro Milana Machálka, který však míjí horní tyč.

51
    Domácí jsou stále aktivní a hrají na své útočné polovině. Petráš si musí dávat neustále pozor.

53
    Střídat se chystají hosté. Jakmile se přeruší hra.

54
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Žák.

55
    Žlutou kartu dostává Minařík (SK Líšeň).

56
    Hosté se málem dočkali kontaktní branky. Centr z pravé strany zahrával Paděra a hlavičkující Sasín pořádně protáhl Kotnoura, jenž musel zasahovat nadvakrát. Ve druhém případně dokonce v sedě. Těžkou situaci dokázal ustát.

58
    Tutovka pro změnu na druhé straně. Tomáš Machálek pronikal středem hřiště, šel prakticky sám na bránu, ale nejprve nevyzrál na Petráše a poté z dorážky vytloukl bloky jednomu z obránců.

59
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fila, přichází F. Smrčka.

61
    Přetažený centr domácího Kršky nemohl nikoho najít, ve vápně si hosté dokázali poradit.

61
    Střídání v týmu FK Hodonín: ze hřiště odchází Hesek, přichází Suchý.

63
    Ve druhém poločase je již vidět, že se domácí do útoku tolik nepoženou. Přeci jen mají solidní náskok. Hodonín působí hodně odevzdaně, sice nějaké šance měl, ale koncovka není zrovna nejlepší.

66
    Střelu z dálky vyslal střídající Žák, ale jeho prudký pokus šel hodně mimo.

67
    Dnešní utkání sleduje 355 diváků.

67
    Žlutou kartu dostává Dekleva (FK Hodonín).

69
    Líšeňskou standardku rozehrával Tomáš Machálek, jenže centr byl nízký a nemohl tak ohrozit brankáře.

70
    Hosté mohli jít do rychlé brejku, Ondřej Paděra reklamoval, že se o ofsajd nejednalo, ale rozhodčí jsou jiného názoru.

70
    Žlutou kartu dostává Paděra (FK Hodonín).

72
    Opět tu bude standardka pro domácí fotbalisty. Demeter zastaven šlapákem.

73
    Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází M. Machálek, přichází Mykhailovskij.

75
    Žlutou kartu dostává Novotný (FK Hodonín).

77
    Filip Žák se dostával do slibné šance, byl lehce potažen, ale faul před vápnem se nepíská.

78
    Pěkná akce a opět u toho byl nejlepší hráč na hřišti Reteno Elekana. Jeho centr našel hlavu Minaříka, jehož pokus šel těsně mimo.

80
    Už jdeme do posledních deseti minut utkání, druhý poločas už není tak zajímavý a bohatý na šance.

81
    Nicméně Elekana hýří pohybem a skvostnými centry za obránce. Nyní znovu čaroval a málem našel Demetera, chyběl kousíček.

83
    Tomáš Machálek si dělal prostor před hranicí velkého vápna a nakonec i zakončil, ovšem hodně nepřesně.

85
    Dvě velké šance domácích. Nejprve střílel z dobré pozice Tomáš Machálek, jeho ránu Petráš vyrazil a o dorážku se postaral Smrčka. Jeho pumelice z malého vápna šla vysoko nad.

87
    Filip Smrčka zkoušel střelu z dálky, pokus byl zblokovaný na roh.

88
    Sasín dnes již poněkolikaté v šanci, uvolni se aa dostal se i k zakončení, jenže Kotnour jeho dělovku chytá do rukavic.

90
    Blíží se závěr druhého poločasu a ještě jsme viděli střelu Demetera, která končí nad horní tyčkou.

90

Je tu konec zápasu, Líšeň po zásluze vítězí 3:0, o své výhře rozhodla v průběhu prvního poločasu. Druhá část se v podstatě dohrávala, i když nějaké šance k vidění byly, více branek už diváci neviděli. Celkově to byl pohledný duel plný šancí a zajímavých momentů, v pěkném počasí se bylo nač dívat.

Statistiky zápasu:

Střely na bránu: 7:4
    Střely mimo: 8:5
    Rohy: 8:1

Tolik tedy z tohoto zápasu MSFL, které končí výhrou domácích 3:0. Za dvě hodiny se znovu přihlásím, tentokrát z HET ligy. Na Srbské hostí Zbrojovka lídra tabulky z Plzně. Prozatím napočtenou. (17:54:01)