FC Ferreira – Belenenses 1:1 (kon.) | Feirense – Guimarães 2:1 (kon.) | Estoril – Benfica 1:2 (kon.)
CD Feirense
2:1 (1:1)
Vitória SC Guimarães
Sobota 21.04.2018, 19:15 • Estádio Marcolino de Castro (kapacita: 5600 míst) • Portugalská Primeira Liga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky u zápasu nejvyšší Portugalské Primeira ligy. Dnes se proti sobě představí týmy CD Feirense a hostující Vitória SC Guimarães.

CD Feirense
    Feirense se aktuálně nachází se ziskem čtyřiadvaceti bodů na osmnáctém místě, čili posledním místem tabulku uzavírají. Náskok na poslední nesestupovou přííčku, na které se nyní nachází tým Ferreira jsou pouhé čtyři body. Tým se však nenachází v dobré formě, z posledních jedenácti utkáních vyhráli pouze jeden a k tomu si připsali jednu remizu, zbytek samá porážka.

Posledních pět zápasů

14.04.18 Aves vs Feirense – 1 : 0
    07.04.18 Feirense vs Braga – 2 : 2
    30.03.18 Maritimo vs Feirense – 4 : 1
    17.03.18 Feirense vs Benfica – 0 : 2
    10.03.18 Rio Ave vs Feirense – 2 : 1

Aktuálně devátý tým má na svém kontě sedmatřicet bodů, čili o rovných třináct bodů více než jejich dnešní soupeř. Vitória má poslední dobou kolísavou formu. V minulém týdnu na svém hřišti jen remizovali se Setúbalem 1:1, když obě branky padli již v prvním poločase. O branky se postarali za domácí Vasco Fenrnandez a za hosty Hurtado. Aktuálně na svém hřišti nepoznali hořkost porážky ve čtyřech duelech, podaří se jim tuhle mini sérii prodloužit?

20.05.17 Guimaraes vs Feirense 0 : 1

CD Feirense: Secco – Kakuba, Briseňo, Flávio, Alcénat – Farias, Babanco, Crivellaro, L. Machado – Tiago Silva, João Silva.
    Náhradníci: Miśkiewicz – Nascimento, P. Santos, Valencia, Karamanos, L. Aurélio, Seco.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Konan, Pedrao, Jubal, J. Aurélio – Mattheus, Miranda – Raphinha, Sturgeon, H. Ramos – R. Martins.
    Náhradníci: Douglas – Moreno, S. Rincón, Vigario, Wakaso, Ó. Estupiňán, Tallo.

Rozhodčí: Luís Ferreira – Inácio Pereira, Paulo Miranda.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Obě dnešní jedenáctky už nám nastupují na hrací plochu, zápas bude co nevidět zahájen.

1

1
    Hlavní rozhodčí nám poprvé pískl do píšťalky, utkání mezi Feirense a hostující Vitórii může odstartovat. Výkop měli na starosti hosté, kteří pro dnešní zápasy oblékli černé dresy. domácí družina si oblékla si standartní domácí modré dresy.

2
    Obě mužstva se zatím postupně oťukávají, do žádné hurá akce se nikdo nežene.

3
    Hosté drží balon na své polovině hřiště.

4
    Dnes panuje krásné fotbalové počasí, což nenechalo doma spousty fanoušků. Snad se jim hráčí odvděčí hezkým fotbalem.

5
    Joao Silva si v útočné fázi počínal příliš nedovoleně, což neuniklo očím pana rozhodčího.

6
    Hosté měli k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku. Heldon se snažil hodit dlouhý aut do pokutového území, tam však byli ve výškové převaze domácí.

7
    První nebezpečná situace. Rafael Crivellaro si naběhl na střed hřiště a poblíž šestnáctky se rozhodl pro střelu, jenž těsně netrefila branku.
    7. Střela Crivellara o kousek minula pravou tyč.

8
    I hostující Vitórie by ráda zaměstnala domácího brankáře, avšak bez střely se jim to nepovede.

9
    Domácí Feirense mohli jít do rychlého protiútoku, to by si však Crivellaro nesměl pomoci faulem při získání balonu.

11
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic střilí hosté branku z první střely na bránu. Zpoza pokutového území vystřelil RAPHINHA, jehož střela i díky teči zapadla přesně do horního rohu Seccovi brány.
    11. RAPHINHA - 0:1

12
    Feirense právě vstřelilo branku!
    Avšak hostům vydrželo vedení pouhou minutu. Machado vyslal šajtlí skvělý centr, jenž JOAO SILVA jen lehce tečoval, což bohatě stačilo.
    12. João SILVA - 1:1

13
    Machado se srazil s Aureliem, více to nejspíš bolelo hostujícího hráče, který zůstává na trávníku.

15
    Hra se nám už opět rozběhla. Hráči v černých dresech kombinují na své polovině hřiště.

16
    Nic světoborného hosté nyní nevymysleli.

17
    Hra se nám nyní po většinu času odehrává okolo středové čáry.

18
    Po špatné rozehrávce hostů domácí vhazují.

19
    Po další špatné přihrávce se dostal k balonu střelec první branky Raphinha, nyní se jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
    19. Tentokrát se střela Raphinhy do branky nevešla.

20
    Dnes velmi agilní Raphinha byl faulován, hosté mají k dispozici standartní situaci ze střední vzdálenosti.

21
    Centr se snášel na penaltový puntík, tam si nejvýše vyskočil brankář Secco, jenž boxuje daleko od své branky.

22
    Edson Paraiba se dostal ke střele z hranice šestnáctky, avšak jeho střela díky teči minula branku. Teče si však žádný z rohodčích nevšiml a tak se rozehrává od branky Silvy.
    22. Edson Paraiba střelou branku netrefil.

24
    Secco včasným výběhem zachytil míč a kazí šanci hostům na úspěch.

26
    Boj o každý metr trávníku, hráči obou mužstev si nic nedarují.

27
    Žlutou kartu dostává Pedrao (Vitória SC Guimarães).

28
    Pedrao zabral za záchrannou brzdu i za cenu žluté karty, nebezpečná standartka pro domácí.

29
    Skvělý centr zády k bráně tečoval Machado, reflexním zákrokem se blískl brankář Silva, jenž vyrazil na rohový kop.
    29. Machado hlavičkuje zády k bráně, skvělý zákrok Silvy.

30
    Z toho už žádné vzrušení před jeho brankou nenastalo.

31
    Máme za sebou první třetinu zápasu, viděli jsme dva krásné góly rychle po sobě, avšak zbylý čas už moc hezkého fotbalu nenabídl.

32
    Žlutou kartu dostává Luís Machado (CD Feirense).

33
    Trochu se nám na hřišti poslední minuty přiostřilo, k vidění už byli dvě žluté karty a spousty dalších zákroků.

34
    Žlutou kartu dostává Mattheus (Vitória SC Guimarães).

35
    Edson Paraiba opět zkoušel své štěstí, nyní jeho střela byla příliš slabá, aby nikterak vystrašila Silvu.

36
    Po delší době chtěli zahrozit i hosté, avšak přihrávka Heldona byla příliš dlouhá a skončila až za základní čarou.

37
    Série asi čtyř zákroků na hraně během deseti vteřin, nakonec rozhodčí Ferreira zapískal faul Matheusovi, který si musí dávat pozor, jelikož už má žlutou kartu.

38
    Domácí se snažili rychle rozehrát, což bylo trochu na škodu.

39
    Ač je Joao Silva velký rychlík, tento balon by nejspíš nedoběhl ani Usain Bolt.

40
    Máme před sebou posledních pět minut prvního poločasu, dočkáme se ještě nějaké branky do šatny?

41
    Na vlastní polovině to hostům jde výborně, v té útočné jim to zatím hodně vázne.

42
    Rychlý brejk domácích končí zblokovaným centrem na rohový kop.

43
    Balon propadl na malé vápno, první k míči se dostal Jubal, jenž odkopává daleko od své svatyně.

44
    Konan utekl po levé straně, jeho přetažený centr končí až za brankou Seccy.

45
    Hosté mají ke konci poločasu šanci ohrozit branku ze standartní situace.

45+1
    Velké diskuze s rozhodčím. Pedrao dostal hlavičkou míč do sítě, avšak rozhodčí píská ruku Rafaela, od kterého se míč k Pedraovi odrazil.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou vskutku zajímavý první poločas. V prvních dvanácti minutách jsme viděli rychle dvě branky, o které se postarali za hosty Raphinha, vzápětí za domácí vyrovnal Joao Silva. Domácí jsou zatím lepším týmem, více drží balon, ale do další vyložené šance se nedostalo ani jedno mužstvo. Hosté v nastavení sice dostali balon do sítě, ale rozhodčí díky udajné ruce Rafaela branku neuznává. Po krátké přestávce jsme zpět a uvidíme co nám hráči přededou v poločase druhém.

46

46
    Ve druhém poločase měli výkop domácí fotbalisté, jenž nyní budou útočit zprava doleva.

47
    Zatím opatrná hra z obou stran.

48
    Na zemi zůstává ležet jeden z domácích hráčů, z prvních reakcí to s ním nevypadá dobře.

49
    Je to domácí stoper Flávio.

50
    Flávio už je zpátky na nohou, uvidíme zda vydrží v zápasu zbyvajícíh čtyřicet minut.

51
    Matheus vyslal hezkou střelu z pravého rohu pokutového území, jen těsně se jeho střela do branky nevešla.
    51. Mattheus se snažil o technickou střelu, branku ale netrefil.

51
    Po Fláviovi nyní zůstává ležet Babanco.

52
    Joao Silva dostal přihrávku dopředu, avšak bohužel opět pro něj příliš dlouhou.

53
    Hostující Vitória obléhala šestnáctku, ale díky dobré obranné činosti domácích se ke střele nedostali.

55
    Fantastický zákrok brankáře Silvy. Machado v souboji jeden na jednoho udělal kličku Aureliovi, následnou střelu skvěle zlikvidoval Silva.
    55. Machado v obrovské šanci nepřekonal brankáře Silvu.

56
    Feirense mají nadále územní převahu, ale gólově se ne a ne prosadit.

57
    Další rychlá akce domácích. Po pravé straně utekl Edson Paraiba, následný centr byl zblokovaný přímo do rukavic Seccy.

58
    Elegantně polo nůžkami to zkoušel Machado, ale za prvé bránu vůbec netrefil a za druhé stál Machado v ofsajdovém postavení.

59
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rafael Martins, přichází Junior Tallo.

60
    Druhá třetina hry za námi, stále nic nového. Obraz je po většinu stejný. Domácí útočí, hosté hrozí nebezpečnými brejky.

62
    Crivellaro zachytil přihrávku hostů, domácí uklidňují hru přihrávkou až na brankáře Secca.

63
    Spousta chyb na obou stranách, že by na kopačky obou týmů vstoupila nervozita?

64
    Machado sražen k zemi Aureliem. Po delší době mají domácí možnost standartní situace.

65
    Centr doletěl jen k prvnímu hráči, bohužel pro domácí to byl hostující Sturgeon.

66
    Obrovská šance hostů. Zcela sám se před brankářem objevil střídající Tallo, ten Secca nepřekonal, následuje rohový kop.
    66. Zcela volný Tallo nepřekonal Secca

67
    Který si už domácí obrana pohlídala. Navíc rozhodčí Ferreira píská útočný faul Babancovi.

68
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Fábio Sturgeon, přichází Alhassan Wakaso.

69
    Paraiba vysunul po čáře Crivellara, který si ovšem opět pomohl v souboji nedovoleně.

70
    I hosté měli možnost po delší době ohrozit branku ze standartní situace. Volný přímý kop ze zkráceného rohu se ale Heldonovi vůbec nepovedl.

71
    Žlutou kartu dostává Junior Tallo (Vitória SC Guimarães).

72
    Komický pád za žlutou kartu pro Talla. Před zraky rozhodčího se snažil vymodlit penaltu nafilmovaným pádem.

73
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Jean Sony Alcénat, přichází Hugo Seco.

74
    Žlutou kartu dostává Tiago Silva (CD Feirense).

74
    Opět velmi dobrá příležitost pro hosty ze standartní situace.

75
    Matheus to zkusil přes zeď rovnou na bránu, chybělo pouze jediné a to trefit bránu.
    75. Mattheus z volného přímého kopu branku netrefil.

76
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rocha Jubal, přichází Moreno.

78
    Skoro to vypadá, že hosté chtějí více vstřelit ten rozdílový gól. Domácí neví kde jim hlavy stojí.

80
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází João Silva, přichází Anastasios Karamanos.

81
    Po rohovém kopu hlavičkoval nebezpečně Tallo, ale ve výskoku si pomohl faulem, což je v dnešním zápase docela běžné.

82
    Brankář Silva si počkal na centrovaný balon a v poklidu ho ukrývá do rukavic.

83
    Konan skluzem odkopává na rohový kop.

84
    Opět vyšší převaha hostujících hráčů, domácí neměli ani tu nejmenší šanci na úspěch.

85
    Tutovka domácích. Karamanos mohl rozhodnout, avšak těsně před ním na malém vápně jeden z hostující obránců odkopává na rohový kop.
    85. Karamanos se k balonu nedostal, domácí mají možnost rohového kopu.

86
    ANTONIO BRISEŇO hrdinou Feirense? Při rohovém kopu si nyní on vyskočil nejvýšše a střílí důležitou druhou branku domácích.
    86. Antonio BRISEŇO - 2:1

88
    Domácí se snaží bránit a hosty už do ničeho nepustit.

89
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Rafael Crivellaro, přichází Pedro Santos.

90
    Hugo Seco mohl přidat třetí branku, avšak jeho hlavička se do brankového prostoru nevešla.
    90. Hugo Seco mohl přidat rozhodující třetí branku, avšak hlavou netrefil.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90+2
    Míč stále na kopačkách domácího týmu.

90+3
    Hosté se díky výborné domácí obraně vůbec nemůžou dostat do jakékoliv šance.

90+4
    Rozeběhla se nám poslední minuta utkání.

90+4
    Míč ve středu hřiště, domácí fanoušci ve stoje oslavují vítězství svého týmu.

90+5

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 21:18.

Máme konec utkání ve kterém se nakonec radují domácí fotbalisté. O konečném výsledku rozhodl v samotném závěru přesnou hlavičkou Antonio Briseňo. Díky němu si domácí si připisují do tabulky veledůležité tři body, kteří domácí potřebovali v boji o záchranu jako sůl. Hosté měli také své šance rozhodnout, ale nepovedlo se a tak odjíždí domů s prázdnou.

To je ode mě pro dnešek vše, u dalších zápasů z Portugalské Primeira ligy se budu opět těšit, na shledanou. (21:14:08)