Dukla – Plzeň 24:25 (kon.) | Frýdek-M. – Zubří 24:25 (kon.) | Strakonice – Královo Pole 29:29 (kon.)
Jičín – Karviná 25:26 (kon.) | Kopřivnice – Lovosice 36:27 (kon.)
HBC JVP Strakonice 1921
29:29 (14:14)
SKKP Handball Brno
Sobota 21.04.2018, 18:00Chance Extraliga mužů • O 9. - 12. místo

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou. (19:34:04)

Domácí si pořádně zkomplikovali boj o záchranu. V prvním poločase vedli o šest branek, ale náskok prohospodařili. Ve druhé půli rovněž byli neustále o krok napřed, ale ani třígólový náskok necelé tři minuty před koncem jim nakonec nestačili. Z brejku se totiž trefil hostující Cáb, vzápětí z křídla Burget a v poslední minutě využil ztráty míče domácích Lukáš Koubek, jenž srovnal na konečných 29:29.

Oba týmy tak berou bod, což nepomáhá ani jednomu. Strakonice i Brno tak zůstávají právě s jedním bodem poslední, respektive předposlední. Hranice vedou se dvěma výhrami tabulku, Nové Veselí je druhé se dvěma body.

HBC Strakonice 1921 – SKKP Handball Brno 29:29 (14:14)
    Nejvíce branek: Wildt 7/3, Nejdl 6, Mošovský 6/1 – Hanták 9/2, Koubek 4, Havlát 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 370.

60
    Zápas skončil. (29:29)

60
    Tomáš Nejdl nepřihrál Wildtovi přesně a duel končí remízou! (29:29)

60
    Šest sekund do konce, Strakonice to zkusí v sedmi. (29:29)

60
    Strakonice málem znovu přišly o míč, ale zachránil je hvizd sudího. Šest sekund před koncem si domácí berou oddechový čas a pokusí se ještě zvrátit vedení na svou stranou. (29:29)
    60
    Tomáš Nejdl byl připraven o míč a hosté srovnávají! Z brejku se trefuje Lukáš Koubek. Domácí dokázali za tři minuty přijít o tříbrankový náskok. (29:29)

60
    Signalizovaná pasivita Strakonic. (29:28)

60
    Poslední minuta utkání, Jihočeši u míče. (29:28)
    59
    Daniel Burget z pravého křídla propašoval míč za Mráze a máme zaděláno na drama! (29:28)

59
    Znovu laciná ztráta Jihočechů. Brejk z toho tentokrát není, ale Královo Pole kombinuje na útočné polovině a ještě se pokusí srovnat. (29:27)
    58
    Domácí trestuhodně přišli o míč a Cáb skóruje z protiútoku, když z úhlu technicky obstřelil Mráze. (29:27)

58
    Hosté sice docílili branky, ale předtím se dopustili prorážení! Strakonice mají závěr pevně ve svých rukou. (29:26)
    57
    Eduard Wildt dostal přihrávku do křídla a znovu dokázal přelobovat Koňaříka! Sedmá branka pro tohoto hráče. (29:26)
    56
    Ale i hosté se rychle prosadili, trefil se Lukáš Koubek ze střední spojky. (28:26)
    56
    Jihočeši rychle odpovídají zásluhou Peka, jenž ostře vypálil z levé spojky. (28:25)
    56
    Strakonice přišly o míč, z brejku hosté nejprve nastřelili břevno, ale z dorážky už měl jednoduchou pozici Tomáš Cáb. (27:25)