Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:0 (kon.) | Nashville – Colorado 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 4:1
New Jersey Devils
Sobota 21.04.2018, 21:00 • Amalie Arena, Tampa • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Konečný stav série:

Tampa Bay Lightning vs New Jersey Devils 4:1
    59:58 Ryan CALLAHAN - 3:1

59:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    1,7 vteřiny do konce, je rozhodnuto! McDonagh vyhodil kotouč, který následně dojel RYAN CALLAHAN. Zkušený útočník jej pak dopravil bez problémů do opuštěné branky. 3:1! Asistence: Ryan McDonagh.

59:05
    Schneider na střídačce!
    58:41 Schneiderův zákrok proti Johnsonovi

58:41
    Johnson se dostal ihned po buly do velké šance, Schneider ale vytáhl fantastický zásah!

57:53
    Schneider míří na střídačku, Devils budou hrát znovu v šesti!
    57:00 Kyle PALMIERI - 2:1

57:00
    Devils právě vstřelili branku!
    Přesně tři minuty do konce třetí třetiny, hosté snižují na rozdíl jedné branky! Butcher přihrál na Palmieriho, jehož střelu z první ještě tečoval před brankou PATRICK MAROON. 1:2 z pohledu Devils! Asistence: Kyle Palmieri, Will Butcher.

56:28
    Na buly po levici Andreje Vasilevského se sklání Johnson a Zajac. Schneider už je na střídačce!
    52:27 Nikita KUČEROV - 2:0

52:27
    Domácí přidávají druhý gól! Po pasu od Strålmana nahazoval od modré NIKITA KUČEROV a touš prošel až za Schneiderova záda. Nejlepší střelec Lightning ze základní části přidává svou pátou trefu v letošních vyřazovacích bojích, 2:0! Asistence: Anton Strålman, Steven Stamkos.

49:12
    Hall střílel z levé strany, Vasilevskij dokázal i přes clonu Maroona vyrazit.

49:02
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., vysoká hůl).

47:36
    Kučerov se dostal do nájezdu, zakončit se mu však ideálně nepodařilo.

46:20
    Johnson se dokázal skvěle uvolnit a následně dostat do dobré šance, Schneider podržel své spoluhráče.

40:47
    Po střele Kučerova zvoní za brankářem New Jersey branková konstrukce!

40:00
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Andy Greene – 2 min., krosček).

34:07
    Obrovská příležitost pro Kučerova, Schneider vyrazil na horní tyč.

33:39
    Stamkos dostal nabito od Kučerova, Schneider vyrazil prudkou střelu kapitána Lightning betonem.

33:26
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., držení).

31:12
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Palmieri – 2 min., podražení).

27:34
    Hedman přihrál na Kučerova, jeho prudkou střelu dokázal Schneider zastavit.

27:10
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (2 min. – příliš mnoho hráčů).

25:05
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Pavel Zacha – 2 min., držení).

20:41
    Po střele Girardiho měl obrovskou šanci Killorn, brankář New Jersey měl velké štěstí, že puk neskončil v síti.

13:34
    Palát střílel chytře od modré čáry, Schneider musel předvést velmi dobrý zákrok!

10:14
    Kučerov přihrával před branku do šance Stamkosovi, ten však puk netrefil.
    08:07 Michail SERGAČJOV - 1:0

08:07
    Začátek deváté minuty utkání, Lightning otevírají skóre! Po aktivním forčekinku a Cirelliho přihrávce se trefuje pod horní tyč z pravé strany MICHAIL SERGAČJOV. Pro mladého ruského beka vůbec první gól v play-off, 1:0! Asistence: Anthony Cirelli.

05:08
    Kučerov vybídl ke střele Millera, ten v první velké šanci přestřelil Schneiderovi svatyni.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 9. Sergačjov (Cirelli), 53. Kučerov (Strålman, Stamkos), 60. Callahan (McDonagh) – 57. Maroon (Palmieri, Butcher)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman (A), Girardi, McDonagh, Strålman, Coburn, Sergačjov – J. T. Miller, Stamkos (C), Kučerov – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, Gourde – Kunitz, Paquette, Callahan (A).
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene (C), Müller, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall (A), Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac (A), Palmieri – Wood, Zacha, Maroon – Coleman, Boyle, Gibbons.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Marc Joannette – Trent Knorr, Jonny Murray

Diváci: 19 092