Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:0 (kon.) | Nashville – Colorado 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.)
Washington Capitals
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 3:2
Columbus Blue Jackets
Sobota 21.04.2018, 21:20 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Čtvrtý zápas série:
    47. Jenner (J. Anderson) – 7. T. Wilson (Kuzněcov), 30. Oshie (Ovečkin, Carlson), 43. Ovečkin (Kuzněcov, T. Wilson), 58. Kuzněcov

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Cole, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, Dubois, Atkinson – Jenner, N. Foligno, Vanek – Calvert, Dubinsky, J. Anderson – Milano, Letestu, Bjorkstrand.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, T. Wilson – Stephenson, Bäckström, Oshie – Connolly, Eller, Smith-Pelly – J. Vrána, Beagle, Chiasson.

Rozhodčí: Charron, Watson – Murray, Gibbons

Columbus se ve čtvrtém duelu série musel obejít bez centra Wennberga, jenž zůstal mimo hru kvůli ataku Wilsona z prvního duelu úvodního kola play-off. Fanoušci se naopak mohou těšit na ruský souboj Bobrovskij – Ovečkin. Stejně tak na Zacha Werenskiho, mladého amerického obránce. Mezi zraněnými je však jediný český hráč Blue Jackets na soupisce Lukáš Sedlák. Zajímavým jménem je určitě Artěmij Panarin, jenž přišel do Columbusu do Chicaga a platí za jednoho z nejšikovnějších hráčů na světě.

Washington byl papírovým favoritem této série, ale doma ve dvou případech prohrál. Letos není mužstvo z hlavního města USA pasováno do pozice jednoho z favoritů na zisk Stanleyova poháru. Ten ještě nikdy Alexandr Ovečkin nevyhrál. Nyní má k dispozici ruská hvězda také dva nové české spoluhráče. Jeřábek byl vytrejdovaný z Montrealu, Kempný z Chicaga.

Jinak se můžeme nechat koho pošle bývalý kouč Nashvillu Barry Trotz do brankoviště Caps. Větší šance má pochopitelně Holtby, který nahradil německého kolegu Grubauera za stavu 0:2 na zápasy z pohledu Washingtonu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:02
    Dubois porazil při prvním vhazování Kuzněcova.

00:25
    Panarin minul po nahrávce Atkinsona z pravého kruhu druhou tyč.

00:31
    Po střele Atkinsona zleva na přední tyč zasáhl a přerušil hru Holtby.

00:47
    Nutivaara posunul kotouč na levou stranu, ale domácí se ubránil u tyče díky Kempnému.

01:10
    Rozehrávka Murrayho na pravou stranu byla nepřesná a kotouč má za vlastní brankou na hokejce Djoos.

01:32
    Holtby si zahrál hokejkou, vzápětí forčekoval zprava bez úspěchu na kruhu Letestu.

01:52
    Po rozehrávce Oprika se po levé straně dostal na pár sekund do útočné třetiny Chiasson.

02:22
    Jones se svým kolegou z obrany pouze nahazoval do útočného pásma a Holtby skryl kotouč do své lapačky.

02:38
    Kuzněcov to zkusil sám a posléze pálil zleva z postu beka Orlov, Bobrovskij vyrazil kotouč před sebe, ale Ovečkinovi se nepovedlo dorazit puk do sítě okolo pravého betonu brankáře.

03:37
    Hosté kombinovali v útočné třetině s Jennerem až Chiasson odvedl dobrou práci v obraně při souboji jeden na jednoho.

04:12
    Andersonova střela zprava šla vedle dlouhé tyče a vše se obešlo bez zákroku Holtbyho.

04:39
    Smith-Pelly se rozjel po pravé straně a jeho zakončení z kruhu bylo sraženou hokejkou bránícího hráče vedle přední tyče, kterou si kryl Bobrovskij.

04:52
    Eller (WSH) dostane dvě minuty za hrubost, když odstavil Calverta od Holtbyho z předbrankového prostoru.

05:27
    Zajímavá souhra hostů, ale Atkinson otřel svoje zakončení z pravého kruhu o levou ruku Holtbyho.

06:00
    Werenski vzal na sebe rozehrávku a hosté se poté po levé straně přesunuli do útočného pásma.

06:23
    Nahrávka pod sebe na levou stranu, ale střelu Foligna zblízka zablokoval poměrně na poslední chvíli Orlov.

06:43
    Wennberg vjel na levé straně do ofsajdu.

06:52
    Domácí celek hraje v pěti lidech.

07:10
    Oshie upadl, ale po nahrávce spoluhráče zakončoval Letestu z pravé strany vedle zadní tyče.

07:27
    Buly po levé ruce Holtbyho prohrál Dubois s Bäckströmem.

08:02
    Nahrávka Savarda měla směřovat na pravou stranu na hůl Atkinsona, ale ten nezpracoval ideálně kotouč.

08:34
    Vrána byl zleva důrazný při napadání rozehrávky, ale nebyl nejmenší důvod poslat českého hráče na trestnou lavici.

08:44
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Thomas Vanek – 2 min., sekání).

08:51
    Hosté vyhodili kotouč po levé straně do bezpečí až k Holtbymu.

09:08
    Kuzněcov z rychlosti pálil z pravého kruhu přes Murrayho a Bobrovskij toho moc neviděl.

09:36
    Carlson vyšachoval hostující obranu křížem zleva, ale natažená hokejka jednoho z domácích hráčů odmítla trefit prázdnou branku na zadní tyči.

10:08
    Columbus právě vstřelil branku!
    Ovečjin chyboval v levé části útočné třetiny. MATT CALVERT poté ujel se spoluhráčem do kontru dva na jednoho proti Carlsonovi a vše vyřešil střelou zápěstím z pravého kruhu směrem k zadní tyči, Holtby si na kotouč dost sáhl rukou. Gól v oslabení pro Blue Jackets. Asistence: Seth Jones.
    10:08 Matt CALVERT - 0:1

11:25
    Icing hostů.

11:39
    Wilson si v levém rohu útočné třetiny počkal na Werenskiho a tohle by nemělo zůstat bez odezvy.

12:10
    Nahození ze středního pásma vykopl Holtby nataženým pravým betonem ke spoluhráči.

12:32
    Střely – 10:14.

12:54
    Bjorkstrand měl rychlost, ale bekhendem zleva nahrával do země nikoho, rozehrávají tak domácí.

13:23
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to je hodně velké štěstí pro NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který zprava posílal bekhendem kotouč do ohně, hrací předmět šel od hokejky Bobrovského do levého ramena hostujícího brankáře a poté se dostal za brankovou čáru. Asistence: Chandler Stephenson, Michal Kempný.
    13:23 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:1

14:02
    Komerční pauza.

14:02
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., sekání).

14:37
    Střelu Carlsona zprava k přední tyči schoval do své lapačky Bobrovskij.

14:46
    Hosté vyhazovali kotouč z pásma po pravé straně a rozehrává tak Kuzněcov.

15:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., sekání).

15:40
    Savard nechal po levé straně proniknout do pásma Wilsona a ten nakonec ukončil útok střelou z pravého kruhu do betonu Bobrovského.

16:10
    Beagle stál na útočné modré čáře, hosté tou dobou střídali.

16:43
    Jones si narazil kotouč se spoluhráčem na pravé straně, ale domácí se posléze osvobozují.

17:09
    Bäckström svedl souboj s Calvertem a starosti mu také dělal Panarin, poté čekal na nahrávku na pravém kruhu Atkinson.

17:26
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min., krosček).

17:31
    Dubinsky byl neúspěšný při buly po pravé ruce Holtbyho a bojuje se za domácí brankou.

18:08
    Po přihrávce Jonese byla střela z pravého kruhu v podání Atkisnona sražena.

18:27
    Niskanen vyhazuje po pravé straně až na hokejku Bobrovského.

18:52
    A další vyhození po pravé straně, tentokráte díky Carlsonovi.

19:15
    Zatím nepovedená hostující přesilovka a Holtby je prakticky bez práce.

19:32
    Stephenson už je na ledě a domácí přežili velice snadno početní nevýhodu.

19:56
    Murray narval odražený kotouč z pravého kruhu vedle vzdálenější tyče.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina byla velice zajímavá. Nabídla dvě branky. Ten první padl po chybě Ovečkina a kontru zakončeném Calvertem z pravého kruhu. Srovnávací trefa domácích šla jednoznačně za Bobrovskym, když se kotouč od hokejky ruského brankáře odrazil do ramene a poté do sítě. Rozhodně se je nač dívat. Na hrací ploše jsou k vidění emoce. Jednou přitopil pod kotlem i Wilson forčekinkem proti Werenskimu a celkem překvapivě to nechali hosté bez jakéhokoliv potrestání.

20:01

20:03
    Stejně jako v první třetině se na první buly postavil Kuzněcov a Dubois.

20:30
    Ovečkin chtěl zprava vymíchat Bobrovského, ale forhendovým blafákem kolem levého betonu jej překonat nedokázal.

20:45
    Zakázané uvolnění hostů.

20:57
    Po nahrávce Jonese neodehrál Panarin kotouč pryč z pásma, jeden z domácích hráčů vyskočil na modré čáře a vytřepal puk z rukavice.

21:31
    Kempný s Andersonem museli hrát, zakázané uvolnění se nepískalo a posléze vytvářel tlak u pravé tyče Foligno.

22:17
    Hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

22:41
    Hosté si zavařili v rozehrávce s Vanekem, ale nakonec pádil po levé straně před Holtbyho Wennberg.

23:09
    Beagle přihrával ze středu na levý kruh Chiassonovi, ale ten nedostal kotouč do sítě směrem k přední tyči a střelou na lapačku Bobrovského.

23:21
    Hosté zaspali při střídání. Orlov poslal dlouhou nahrávku na pravou stranu středního pásma JEVGENIJ KUZNĚCOV z hrany pravého kruh skóroval mezi betony Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov.
    23:21 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:1

24:20
    Nutivaara měl proti sobě Stephensona a ten vyhrál souboj jeden na jednoho, takže Foligno se musel vrátit do obrany.

24:45
    Paní Štěstěna si tentokráte tykala s hosty. MATT CALVERT se zbavil Oshieho ve středním pásmu a ujížděl na Holtbyho. Už to vypadalo, že mu kotouč uskočí, ale nakonec jej dokázal zkrotit a bekhendem kolem levého betonu dezorientovaného brankáře po ledě srovnal na 2:2. Bez asistence.
    24:45 Matt CALVERT - 2:2

25:25
    Calvert si na levé straně středního pásma udělal dobrý den z Ellera a z toho těžil na levém kruhu Werenski.

25:47
    Vanek nepovolil Kempnému rozehrát a pak zřejmě Murray zakončoval zleva k přední tyči do pravého betonu Holtbyho.

26:25
    Jenner udělal kličku na levé straně bránícímu hráči, ale Wennberg poté nemohl pokračovat v útoku.

26:55
    Ovečkin zahájil útok po levé straně a pomohl mu Kuzněcov. Druhý zmiňovaný zkusil kříž před branku, ale tam stihla hostující obrana vše uhasit.

27:30
    Ovečkin si sjel do pravé části útočného pásma, ale hostující obrana jej na poslední chvíli ubránila při snaze o bekhendový blafák směrem na lapačku Bobrovského.

28:03
    Vrána zůstal ležet na levém kruhu útočné třetiny po souboji s Jonesem na hrací ploše a poté ihned odjel na střídačku.

28:03
    Čtveřice rozhodčích se radila tak dlouho až vůbec nepotěšila domácího kouče Trotze tím, že se vylučovat nebude za zákrok Jonese na Vránu.

28:13
    Anderson byl na pravé straně v ofsajdu.

28:37
    Calvert (CBJ) nataženou holí podrazil za domácí brankou rozehrávajícího Carlsona a bude vyloučen.

28:56
    Hosté vyhodili křížem zleva na pravý kruh, kde zastavil Holtby kotouč hokejkou.

29:20
    Kuzněcov si na pravé straně vyměnil kotouč s Bäckströmem a domácí jsou díky tomu před brankou soupeře.

29:46
    Ani Oshie, ani Ovečkin z levého kruhu nedostal kotouč za záda brankáře, stejně tak Bäckström zprava.

30:11
    Carlsonova tvrdá střela z osy útočné třetiny byla vyražena levým betonem Bobrovského.

30:20
    Kuzněcov z jedničky nahrával krosem na levou stranu, kde byl Ovečkin, ale proti zakončení na přední tyč se roztáhl Bobrovskij a pravým betonem udržel skvělým zákrokem stav 2:2.

30:37
    Hosté jsou kompletní.

31:10
    Domácí si nahrávali kotouč po rozích útočné třetiny až o pásmo vinou Andersona přišli.

31:29
    Proti Werenskimu zprava na krátkou tyč nastavil Holtby lapačku a čeká nás komerční pauza.

31:45
    Zakázané uvolnění Blue Jackets.

32:03
    Dubois hrál tvrdě, ale čistě proti Bäckströmovi. Toho nakonec chtěl odstavit od kotouče Jones.

32:39
    Střelu Kuzněcova mezi kruhy zablokoval padající a obětavý Wennberg, Bobrovskij nezasahoval.

33:04
    Orpik tvrdou střelou z postu pravého beka od modré čáry trefil bránící Jennera.

33:33
    Letestu našel na levé straně Bjorkstranda a ten z hrany levého kruhu minul druhou tyč a nataženou lapačku Holtbyho.

34:00
    Vyloučení za nedovolené bránění! Na trestnou lavici putuje Beagle (WSH) po souboji s Colem v útočném pásmu Caps.

34:12
    Hostům nevyšla souhra s Panarinem na levém kruhu k odraženému kotouči se nedostal ani Dubois na středu.

34:45
    Smith-Pelly sebral kotouč Jonesovi a posunul jej do středního pásma, následoval ofsajd hostů na levé straně.

35:05
    Hosté vystřídali a do konce trestu soupeře zbývá už ani ne minuta.

35:33
    Po vyhození domácích obloučkem musí rozehrávat Jones.

36:05
    Za vlastní brankou se dotkl Hotlby kotouče, Beagle je tou dobou zpět na ledě a Caps v pěti.

36:28
    Anderson (CBJ) sekl Kuzněcova a čekají je dvě minuty na trestné lavici.

36:42
    Caps jdou podruhé v zápase do vedení! Bäckström a Kuzněcov si vyměnili kotouč na pravé straně útočné třetiny. Švéd poté nahrával na stranu levou, odkud vypálil tvrdou střelou Carlson a kotouč tečoval okolo vyrážečky Bobrovského T.J. OSHIE z pohledu kamery k přední tyči. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
    36:42 T. J. OSHIE - 3:2

37:48
    Ovečkin dělal hostům svojí rychlostí problémy a vše vyřešil až svým obranným zákrokem Werenski.

38:30
    Kuzněcov se dobře pohyboval při forčekinku, ale stejně Nutivaara přihrával zprava na střed Calvertovi a ten víceméně trefil Holtbyho beton.

39:10
    Beagle nezpracoval kotouč na pravé straně při brejku dva na jednoho.

39:40
    Orpik nepustil zleva Vaneka ke střele, posléze vychytal Panarina Holtby při střele na přední tyč.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:01

40:07
    Jako první jdou do útoku ve třetí třetině hosté.

40:33
    Panarin střílel dvakrát zprava, ale Hotlby nepustil kotouč do branky domácích.

41:00
    Smith-Pelly měl velkou rychlost na levé straně až se dostal před Nutivaaru, ale nedotáhl svůj forhendový blafák na lapačku Bobrovského.

41:35
    Anderson zavezl kotouč po pravé straně do útočného pásma, ale tam hosté chybovali a rozehrávku vzal tak Jones.

42:05
    S přispěním hokejky Holtbyho přihrával Wilson na levou stranu Ovečkinovi, ale ten posléze nezakončil.

42:30
    Kuzněcov nevyhodil z osy hřiště. Zakončení Cola z hrany modré čáry tečoval OLIVER BJORKSTRAND do levé části branky. Asistence: Ian Cole, Alexander Wennberg.
    42:30 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

43:15
    Oshie narazil na levé straně do Cola, tohle muselo domácího hráče pořádně bolet.

44:00
    Jones měl proti sobě při rozehrávce Kuzněcova a nakonec ve středním pásmu šel kotouč od brusle Chiassona zcela mimo kluziště.

44:17
    Oprik zakončoval zleva a Oshie tentokráte netečoval kotouč do pravé poloviny branky směrem na lapačku Bobrovského.

45:01
    Letestu přišel na pravé straně o kotouč kvůli zákroku Stephensena, ale domácí útok po levém křídle po pár sekundách skončil.

45:35
    Icing Caps.

45:44
    Hosté působí lepším dojmem ve třetí třetině. Domácí jsou opařeni srovnávací brankou na 3:3.

46:10
    Po gólu na 3:3 se hraje hodně opatrně, hra je plná chyb a oba týmy si uvědomují důležitost zápasu.

46:47
    Panarin poslal kotouč ze středu do prostoru před brankou soupeře, ale tam dobře pracoval Orlov.

47:11
    Atkinsonova střela z pravého křídla zapadla vedle druhé tyče, ke které klouzal Holtby.

47:44
    Po nahrávce Vaneka střílel zprava z otočky Jennera k přední tyči, ale tam byl připravený Holtby.

48:10

48:26
    Po rozehrávce Kempného na levé straně je pískané zakázané uvolnění.

48:45
    Tak to klobouk! Wow! Holtby si teď připsal zákrok zápasu a tohle obletí svět! Zakončení do betonu z osy hřiště a následně proti dorážce protihráče máchl domácí brankář levou rukou, kotouč vyskočil a až poté skončil v lapačce.
    48:45 Holtbyho zákrok proti Duboisovi

49:12
    Chiasson si vyměnil názory v rohu třetiny s Murraym a ještě jedním soupeřem, vše zřejmě bude bez trestu.

49:25
    Letestu ztratil kotouč na pravé straně na hranici útočné modré čáře po rozehrávce Savarda.

50:03
    Bobrovskij posunul kotouč po levé straně a ten zachytil až ve vlastní třetině Kempný.

50:25
    Chiasson útočil po levé straně, stejně tak Kempný až na nahrávku mezi kruhy čekal Ovečkin.

50:45
    Domácí ještě nevystřelili na branku hostů ve třetí třetině, Columbus se v této části hry prezentovali hned dvanácti pokusy na pokladnici Washingtonu.

51:34
    Eller to zkusil po pravé straně, ale Vrána poté nenašel svojí střelou prostor mezi levou rukou a tělem Bobrovského.

52:01
    Savard střílel zprava, ale zaregistrovali jsme zákrok Holtbyho.

52:35
    Byl to Orlov kdo zprava vyrobil chybu v rozehrávce a navíc se na středu odrazil kotouč od brusle Niskanena ke Calvertovi, který však zblízka proti Holtbymu nezavršil hattrick.

52:55
    Kuzněcov se snažil na levé straně přebruslit bránícího hráče, následně přihrával do útočného pásma nepřesně Wilsonovi.

53:30
    Werenski si udělal výlet po útočném pásmu, ale po jeho práci nezakončil u tyče Wennberg.

53:52
    Střílená nahrávka zleva na brankoviště na zadní tyč v podání Wennberga, ale kotouč nedokázal tečovat hokejkou Vanek.

54:15
    Kempný vypálil zleva na druhou tyč do lapačky Bobrovského, hra ovšem plyne dál.

54:31
    Icing Caps.

54:47
    Střelu Wilsona z levého kruhu srazil Werenski hokejkou do ochranné sítě a vhazovat se bude před brankou hostů.

55:04
    Wilson byl důrazný zprava proti Colovi, ale sudí nemají důvod poslat domácí do čtyř.

55:28
    Kotouč letěl od hokejky Letesta zprava vedle přední tyče.

55:55
    Nutivaara hledal Wennberga na pravé straně, ale ten neprošel jeden na jednoho.

56:21
    Bjorkstrand si nechal na pravé straně vypíchnout kotouč, a tak musí Nutivaara bojovat za vlastní brankou proti Stephensonovi.

56:51
    Tvrdá střela Orlova zleva vedle krátké tyče a poté icing hostů.

57:08
    Proti střele Ellera zleva k první tyči vytasil Bobrovskij svojí vyrážečku.

57:42
    Atkinson spolupracoval s Duboisem na pravé straně, ale druhý zmiňovaný se nedostal přes Orlova.

58:14
    Jeden z hostujících hráčů zakončoval zleva mimo tři tyče.

58:33
    Anderson neuspěl po levé straně a poté nezískal ani kotouč forčekinkem, útočí tak Oshie.

59:09
    Oshie nevyhodil, ale zakončení Letesta zprava proletělo vedle zadní tyče.

59:40
    Oshie s Ellerem chystali kotouč zprava kros na druhou tyč, ale tam jeden z domácích hráčů nedosáhl na puk.

59:54
    Columbus vyhrál buly po levé ruce Bobrovského.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Nekončíme, hrajeme dál. Otázkou je, jak dlouho? To neví momentálně nikdo. Čeká nás čtvrté prodloužení této série, ve všech třech zápasech ve Washingtonu nebylo hotovo po normální hrací době. Pravda je ta, že si hosté srovnání zasloužili. Bjorkstrand tečoval zakončení Cola od modré čáry do levé poloviny branky. Ve třetí třetině měl Columbus více ze hry, byl výrazně střelecky aktivnější a to ještě zachránil Holtby domácí celek lapačkou zázračným zákrokem proti dorážce zprava.

60:01

60:04
    Dubois vyhrál první vhazování prodloužení nad Kuzněcovem.

60:25
    Dubois střílel zprava, ale zakončení bylo sraženo a Holtby se puku vůbec nedotkl.

60:53
    Wilson neposlal kotouč zprava přes soupeře na hranici brankoviště, ale v pásmu ještě hraje Stephenson.

61:19
    Foligno zakončoval zprava bekhendem do betonu Holtbyho a odražený kotouč minul hokejku Andersona.

61:45
    Orlov obral o kotouč zleva Wennberga a domácí se přesunuli poté do útočné třetiny Ellerem.

62:16
    Nepřesná rozehrávka Niskanena, a tak skončil kotouč za hostující brankou na hokejce Bobrovského.

62:48
    Domácí teď šlapali vodu, ale proti Panarinově přihrávce do výhodné pozice zleva lehl Beagle.

63:16
    Kuzněcov rozjel akci v útočné třetině a měl dobrou rychlost a pohyb. Hosté nechali volného Ovečkina na středu, ale jeho střelu z jedničky dokázal zlikvidovat Bobrovskij.

63:32
    Murray s problémy rozehrál do pravé části střední třetiny, ale tam byl pouze domácí hokejista.

63:53
    Calvertova střela z osy hřiště šla do Orpika a odpověď již vymýšlí Bäckström.

64:16
    Na střely v prodloužení – 1:2.

64:37
    Wilson a Ovečkin kombinovali v útočnému pásmu a společnost jim dělal Jones až Bäckströmovi nevyšla střela bekhendem zleva.

65:06
    Wilson měl na pravé straně proti sobě Duboise a ještě také čárového rozhodčího.

65:29
    Wilson s Ellerem útočili po pravé straně až na středu a za obranou zůstal schovaný Carlson, ale Bobrovskij předvedl parádní zákrok lapačkou!
    65:29 Carlsona vychytal Bobrovskij

66:22
    Kempný našel na pravé straně rozjetého Smithe, ale kotouč posléze zmizel od jednoho z hostů až do středního pásma.

66:45
    Spolupráce Bäckströma a Oshieho na pravé straně, jenže zasahující Bobrovskij odolal.

67:12
    Oshie zklidnil hru v obraném pásmu a domácí celek tak mohl vystřídat.

67:37
    Savard poslal kotouč zprava k bližší tyči do lapačky Holtbyho, domácí brankář přerušuje hru.

67:53
    Oshie svedl zprava souboj s Werenskim, domácí se poté nedostali do útočného pásma.

68:22
    Kuzněcov sice vyřadil ze hry dva hráče v útočném pásmu, ale s nahrávkou pod sebe si na levém kruhu neporadil Orlov.

68:46
    Bobrovskij vyrazil tvrdou střelu zleva, nikdo z domácích hokejistů nedorážel.

69:01
    Dubinsky porazil na vhazování po levé ruce Bobrovského svého protihráče.

69:37
    Po nahrávce Kempného zprava na střed byla střela domácích zablokovaná.

70:00
    Nutivaara mohl rozhodnout, měl dost místa na levé straně, ale umístil svojí střelu vedle delší tyče okolo lapačky Holtbyho.

70:27
    Panarin mířil zleva pouze do nohy Niskanena, ale hosté ještě mají šanci před domácí brankou.

70:51
    Domácí jsou pod tlakem a Bjorkstrand s Wennbergem motají obranu Caps.

71:18
    Wilson už bránit nemohl, ale zleva bekhendem ukončil dlouhou část hry před domácí brankou Bjokstrand bekhendem do Holtbyho.

71:40
    Oshie se nejprve stahovačkou zbavil Werenskiho, ale tam nakonec napravil svojí chybu.

71:53
    Je hotovo! Washington vede v sérii 3:2 a na ledě Columbusu může postoupit do druhého play-off. Orlov vystřelil z postu levého beka od modré čáry přes bránícího Atkinsona a NICKLAS BÄCKSTRÖM ukončil duel tečí mezi nohy Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov, Chandler Stephenson.
    71:53 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:3

Washington otočil vývoj série s Columbusem a v šestém zápase bude mít mečbol. Dnešní utkání otevřel Calvert brankou v oslabení po chybě Ovečkina. Domácí však vyrovnali Bäckstromem, k čemuž však výraznou měrou přispěl Bobrovskij. Ten si srazil kotouč hokejkou a poté od levého ramena za záda.

Ve druhé třetině se prosadil Kuzněcov. Jenže Calvert vyrovnal se štěstím bekhendem proti dezorientovanému Holtbymu. Domácímu celku vrátil vedení tečí střely Carlsona Oshie a po dvou třetinách tak vedl Washigton 3:2.

Jenže na začátku té třetí dostal Bjorkstrand kotouč špičkou hole do levé části branky. Následně měli hosté více ze hry, ale ze své převahy nevytěžili rozhodující trefu. Tu si připsal až v prodloužení v 72. minutě Nicklas Bäckström.

Hvězdy zápasu:
    1. Nicklas Bäckström (WSH) 2+1
    2. Matt Calvert (CBJ) 2+0
    3. Braden Holtby (WSH) tři inkasované góly, úsp. zákroků 92,8%, 39 zákroků

Československá stopa v utkání:
    1. Jakub Vrána (WSH) 0+0, jedna střela, čas na ledě: 7:16
    2. Michal Kempný (WSH) 0+1, jedna střela, čas na ledě: 19:54 (00:29:32)

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuzněcov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) – 11. Calvert (S. Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos (C), Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Oshie, Bäckström, Stephenson (A) – Smith-Pelly, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, J. Vrána.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Cole, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Dubois, Panarin – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – J. Anderson, N. Foligno (C), Calvert – Bjorkstrand, Letestu, Dubinsky.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Cherrey, Murchison