Pittsburgh – Philadelphia 2:4 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:0 (kon.) | Nashville – Colorado 1:2 (kon.)
Tampa – New Jersey 3:1 (kon.) | Washington – Columbus 4:3 (po pr.)
Washington Capitals
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 3:2
Columbus Blue Jackets
Sobota 21.04.2018, 21:20 • Capital One Arena, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    71:53 Nicklas BÄCKSTRÖM - 4:3

71:53
    Washington právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Washington vede v sérii 3:2 a na ledě Columbusu může postoupit do druhého play-off. Orlov vystřelil z postu levého beka od modré čáry přes bránícího Atkinsona a NICKLAS BÄCKSTRÖM ukončil duel tečí mezi nohy Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov, Chandler Stephenson.
    65:29 Carlsona vychytal Bobrovskij

65:29
    Wilson s Ellerem útočili po pravé straně až na středu a za obranou zůstal schovaný Carlson, ale Bobrovskij předvedl parádní zákrok lapačkou!

50:45
    Domácí ještě nevystřelili na branku hostů ve třetí třetině, Columbus se v této části hry prezentovali hned dvanácti pokusy na pokladnici Washingtonu.
    48:45 Holtbyho zákrok proti Duboisovi

48:45
    Tak to klobouk! Wow! Holtby si teď připsal zákrok zápasu a tohle obletí svět! Zakončení do betonu z osy hřiště a následně proti dorážce protihráče máchl domácí brankář levou rukou, kotouč vyskočil a až poté skončil v lapačce.
    42:30 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

42:30
    Columbus právě vstřelil branku!
    Kuzněcov nevyhodil z osy hřiště. Zakončení Cola z hrany modré čáry tečoval OLIVER BJORKSTRAND do levé části branky. Asistence: Ian Cole, Alexander Wennberg.
    36:42 T. J. OSHIE - 3:2

36:42
    Caps jdou podruhé v zápase do vedení! Bäckström a Kuzněcov si vyměnili kotouč na pravé straně útočné třetiny. Švéd poté nahrával na stranu levou, odkud vypálil tvrdou střelou Carlson a kotouč tečoval okolo vyrážečky Bobrovského T.J. OSHIE z pohledu kamery k přední tyči. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.

36:28
    Anderson (CBJ) sekl Kuzněcova a čekají je dvě minuty na trestné lavici.

34:00
    Vyloučení za nedovolené bránění! Na trestnou lavici putuje Beagle (WSH) po souboji s Colem v útočném pásmu Caps.

30:20
    Kuzněcov z jedničky nahrával krosem na levou stranu, kde byl Ovečkin, ale proti zakončení na přední tyč se roztáhl Bobrovskij a pravým betonem udržel skvělým zákrokem stav 2:2.

28:37
    Calvert (CBJ) nataženou holí podrazil za domácí brankou rozehrávajícího Carlsona a bude vyloučen.

28:03
    Vrána zůstal ležet na levém kruhu útočné třetiny po souboji s Jonesem na hrací ploše a poté ihned odjel na střídačku.
    24:45 Matt CALVERT - 2:2

24:45
    Paní Štěstěna si tentokráte tykala s hosty. MATT CALVERT se zbavil Oshieho ve středním pásmu a ujížděl na Holtbyho. Už to vypadalo, že mu kotouč uskočí, ale nakonec jej dokázal zkrotit a bekhendem kolem levého betonu dezorientovaného brankáře po ledě srovnal na 2:2. Bez asistence.
    23:21 Jevgenij KUZNĚCOV - 2:1

23:21
    Hosté zaspali při střídání. Orlov poslal dlouhou nahrávku na pravou stranu středního pásma JEVGENIJ KUZNĚCOV z hrany pravého kruh skóroval mezi betony Bobrovského. Asistence: Dmitrij Orlov.

17:26
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chandler Stephenson – 2 min., krosček).

15:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (T. J. Oshie – 2 min., sekání).

14:02
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Seth Jones – 2 min., sekání).
    13:23 Nicklas BÄCKSTRÖM - 1:1

13:23
    Tak to je hodně velké štěstí pro NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který zprava posílal bekhendem kotouč do ohně, hrací předmět šel od hokejky Bobrovského do levého ramena hostujícího brankáře a poté se dostal za brankovou čáru. Asistence: Chandler Stephenson, Michal Kempný.
    10:08 Matt CALVERT - 0:1

10:08
    Ovečjin chyboval v levé části útočné třetiny. MATT CALVERT poté ujel se spoluhráčem do kontru dva na jednoho proti Carlsonovi a vše vyřešil střelou zápěstím z pravého kruhu směrem k zadní tyči, Holtby si na kotouč dost sáhl rukou. Gól v oslabení pro Blue Jackets. Asistence: Seth Jones.

08:44
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Thomas Vanek – 2 min., sekání).

04:52
    Eller (WSH) dostane dvě minuty za hrubost, když odstavil Calverta od Holtbyho z předbrankového prostoru.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 14. Bäckström (Stephenson, Kempný), 24. Kuzněcov (Orlov), 37. Oshie (Carlson, Bäckström), 72. Bäckström (Orlov, Stephenson) – 11. Calvert (S. Jones), 25. Calvert, 43. Bjorkstrand (Cole, Wennberg)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos (C), Orpik – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (A) – Oshie, Bäckström, Stephenson (A) – Smith-Pelly, Eller, Connolly – Chiasson, Beagle, J. Vrána.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Cole, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Dubois, Panarin – Vanek, Wennberg, Jenner (A) – J. Anderson, N. Foligno (C), Calvert – Bjorkstrand, Letestu, Dubinsky.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Cherrey, Murchison