Česko – Rusko 2:3 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 3:4 (kon.)
konec
Bělorusko
3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Švédsko
Sobota 21.04.2018, 12:40 • Arena Metallurg • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A
Partner:
   
  Tohle je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne. (15:01:09)
   
  Je dobojováno! Překvapivě měli švédští hokejisté v dnešním duelu namále, když hned dvakrát prohrávali, nakonec se jim ale podařilo otočit průběh zápasu, díky čemuž jim náleží druhá příčka ve skupině A. To Bělorusové se zase o něco přiblížili baráži, avšak pokud budou podávat i v ostatních zápasech stejný výkon jako dnes, tak se o setrvání v nejvyšší divizi bát nemusí.
   
  Konec zápasu.
   
  59:31
  Na Eliasson se to sype ze všech stran, pořádně horké chvíle pro obranu Švédska!
   
  58:48
  Nahození od modré čáry hostující brankář posílá do horu, odkud hrají Švédi.
  58:05 Jevgenij OKSENŤJUK - 3:4
   
  58:05
  Bělorusko právě vstřelilo branku!
  No pozor! Střela JEVGENIJ OKSENŤJUKA se odrazila od tyče hostující brány přímo do helmy obránce Švédska, který tímto způsobem poslal kotouč do vlastní sítě.
   
  58:00
  Probíhají poslední dvě minuty tohoto klání.
   
  57:09
  Vyloučení v týmu Švédsko (Albin Grewe – 2 min., sekání).
   
  57:09
  Oddechový čas pro domácí.
   
  56:54
  Hra se momentálně kouskuje, Bělorusové rezignovali na zisk bodů v tomto zápase.
   
  55:29
  Berggren hraje dnes opravdu fantasticky, nyní to potvrdil tím, že si vybruslil zpoza obránců soupeře a nebezpečně zakončil.
   
  54:43
  Další povedený útok Švédů, kteří nadvakrát stříleli na brankáře domácího mužstva.
   
  53:18
  Bělorusko to bude mít neskutečně složité, dvě po sobě jdoucí branky určitě musely pořádně rozhodit psychiku hráčů z východu Evropy.
  52:41 David GUSTAFSSON - 2:4
   
  52:41
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  A je hotovo! Parádní střílená nahrávka Boqvista od modré čáry na hůl DAVIDA GUSTAFSSONA byla tímto hráčem přeměněna ve čtvrtou branku. Asistence: Boqvist, Berggren
  51:21 Nikola PAŠIĆ - 2:3
   
  51:21
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  No nakonec nejspíš nebude! Trochu nemotorně si počínal domácí brankář, který i přes to, že nemusel zasahovat, tak skočil do střely a odrazil puk před sebe, odkud kotouč do prázdné brány dopravil NIKOLA PASIČ.

  Michal Hladký

  Branky a nahrávky: 16. Alistrov (Barkovskij, Protas), 25. Boršjov (Masilevič), 59. Oksenťjuk – 23. Wernblom (Bäck, Berggren), 35. A. Boqvist (Pašić, Eliasson), 52. Pašić, 53. D. Gustafsson (A. Boqvist, Berggren)


  Bělorusko: Tolopilo (Veremejčik) – Koljačonok, Solovjov (A), Boršjov (C), Škrabov, Kazjanin, Barkovskij, Kosnickij – Masilevič (A), Piškajlo, Gotovec – Protas, Alistrov, Krylovič – Usov, Oksenťjuk, Sergeňja – Štěpanov, Ažgirej.
  Švédsko: Eliasson (Lindbom) – A. Boqvist, Ginning (C), Johansson, Björnfot, Granberg, Lundkvist, Andersson – Hoglander, Bäck, Wernblom (A) – Fagemo, Olofsson (A), Lilja – D. Gustafsson, Berggren, Pašić – Grewe, Westfält, Jakobsson – Nässén.

  Rozhodčí: Barcelo, Naumov – Hynek, Šalagin