Česko – Rusko 2:3 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 3:4 (kon.)
Česko
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Rusko
Sobota 21.04.2018, 12:30 • Traktor aréna • Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

58:10
    Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Morozov – 2 min., hrubost).

56:33
    Jedna z posledních šancí pro český tým. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Zamula (RUS).

53:15
    Vyloučení v týmu Rusko (Ivan Morozov – 2 min., vysoká hůl).

44:51
    Přísné vyloučení pro český tým. Libor Zábranský (CZE) vystřelil bekhendem vedle, zároveň ale spadl na brankáře a dostal dvě minuty.

36:30
    Češi si mohou vzít vedení zpět. Ochoťuk (RUS) dostává dvě minuty za podražení.

34:40
    Vyloučení v týmu Česko (Adam Gajarský – 2 min., hákování).

30:01
    V polovině zápasu dostává sborná možnost vyrovnat. Vojtěch Doktor (CZE) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

26:08
    Vysvobození pro český celek. Michajlov (RUS) se nešikovně ohnal a trefil Zábranského hokejkou do hlavy. Oprávněně dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:38
    Vylučuje se i na druhé straně. Marčenko dostává dvě minuty za hákování.

21:22
    Zbytečné vyloučení Čechů. Adámek (CZE) byl po odpískání až moc důrazný před vlastním brankářem a od sudích vyfasoval dvě minuty za hrubost.

16:53
    Aktivní hra Čechů se znovu vyplácí. Rusové se uchylují k faulům, nyní se hákováním provinil Michajlov (RUS).

10:18
    Šance pro Čechy otevřít skóre utkání. Žabrejev (RUS) dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

06:47
    Máme tu první trest v zápase. Jan Jeník (CZE) dostává dvě minuty za sekání.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 18. Lauko (Kvasnica, Pekař), 59. Střondala (Gajarský, Jeník) – 36. Morozov (Žuravljov, Žabrejev), 50. Podkolzin (Michajlov, Spiridonov), 53. Dorofejev (Zamula, Žiljakov)

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský, Dajčar, Klejna, Malík, Doktor, Adámek, Haš – Pekař, Blümel, Lauko – Gajarský, Kvasnica, Jeník – Teplý, Střondala, Plášek ml. – Pytlík, Kropáček, Čajka – Sklenář.
    Rusko: Miftachov (Isajev) – Galeňuk, Žuravljov, Malyšev, Misjul, Romanov, Ochoťuk, Zamula, Žiljakov – Morozov, Marčenko, Ischakov – Sorkin, Rotenberg, Zavgorodnij – Dorofejev, Žabrejev, Spiridonov – Michajlov, Podkolzin.

Rozhodčí: Alarie (CAN), Hoppe (GER) – Chaput (CAN), Pardatscher (ITA)